صفحه 1 از 290 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3270

موضوع: ویزا براي همراه + سوالات خاص

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض ویزا براي همراه + سوالات خاص

دوستان سلام

كسي هست كه اخيرا در سفارت كانادا براي خودش به عنوان دانشجو و همسرش به عنوان همراه براي ويزا اقدام كرده باشه؟

شنيدم كه اخيرا سفارت كانادا به همراه ويزا نمي ده. هر تجربه اي كه دارين لطفا بگين.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام دانشجو و همسرش براي ويزاي كانادا

سلام
    یکی از خانم هایی که من می شناسمش و با هم هم کلاس بودیم می گفت که حتی برای دیدار همسرش هم اجازه نداده بودند. یعنی شوهرش کانادا درس می خواند و خانمش می خواست بره ببینتش. اما نذاشته بودند.
    کلا خیلی شنیدم که به همسران دانشجوها ویزا نمی دهند

Junior Member

سلام

یکی از دوستان من(دانشجوی دکترای داخل) پارسال حدود 9 ماه برای فرصت مطالعاتی دکترا رفت کانادا ولی همسرش نتونست ویزا بگیره.
    راستی به نظر شما اگه یک بچه هم به این جمع اضافه بشه، کار اخذ ویزا مشکلتر میشه یا آسونتر؟

Junior Member

ممنون از جوابهاتون

اگه هر دو پذيرش با Fund داشته باشن چي و جداگانه اقدام كنن ؟ لطفا اگه موردي هست بگيد

Hi Dear friend
    I know two couples who get rejected from the canadian embassy in this situation
    however they went to Us without any problem and then landed in canada
    so yu can get the US visa and then go to the canada
    it's tough but the only successful approach
    Good Luck
    Regards

fahimeh

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

از دوستان خواهش مي كنم در مواردي كه ذكر مي كنن نوع پذيرش و اينكه آيا fund داشتن يا نه رو هم بيان كنن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

پیش فرض ویزا براي همراه + سوالات خاص

ُسلام دوستان. من میخوام برم سفارت ویزا بگیرم فقط برای خودم و همسرم قراره اینجا بمونه. به قیر از عقد نامه آیا شناسنامه همسرم رو هم باید بدم به سفارت یا اینکه چون نمی خواد بیاد کانادا نیازی نیست؟ چون الان به هیچ وجه به شناسنامه اون دسترسی ندارم.

پیش فرض کمک در مورد وضعيت ازدواج/بستگی به وطن و ويزای دانشجويي کانادا

سلام

من 2 سال پيش از يک دانشگاه آمريکا پذيرش داشتم با فاند (34K) ولی نتونستم ويزا بگيرم چونکه شوهرم Green Card Application داشت. الان من وارد Green Card Application شوهرم شده ام. خود همسرم هم اون سال پذيرش داشت ولی هر دو ويزا نگرفتيم.

امسال من از چند دانشگاه مختلف پذيرش با فاند دارم ولی به دليل مشکلات ويزای آمريکا ترجيحاً می خواهم برم کانادا و از بين پذيرش های دانشگاههای کانادام، پذیرشی که از دانشگاه SFU دارم رو می خواهم قبول کنم چونکه دو تا استاد قوی در اونجا Support ام می کنند.

همسرم هم همه جاهايي که من Apply کرده ام، Apply کرده ولی با وجود رزومه بسيار قوی که داره هنوز جوابی از دانشگاهها نيومده و من هم نمی تونم معطل کنم و بايد پذيرش SFU رو اگر می خواهم زودتر Accept کنم. (رشته من Computer Science است و رشته همسرم Electrical Eng و هر دو برای PhD)

مشخصات پذيرشی که گرفته ام اين است: پذيرش دکتری با سالی 19000$ به عنوان Research Assistantship برای کل مدت تحصيل به علاوه سالی $5000 به عنوان Graduate Entrance Award برای دو سال اول. در نامه قيد شده است که support مالی برای کليه هزينه های زندگی و تحصيل در اين مدت کافی است. در ضمن قيد شده که در صورت رضايت اساتيد اين مقدار قابل افزايش است و اين حداقل مقدار دريافتی در اين مدت است.

حالا سوالهای من:

1. اگر همسرم پذيرشی نگيره پيشنهاد می کنيد که من تنها برم سفارت برای ويزا و همسرم بمونه و از اينجا دوباره apply بکنه؟ يا اينکه با هم بريم سفارت و اون به عنوان همراه من بياد و در کانادا دوباره اقدام بکنه؟ (لطفاً بگيد چرا پيشنهاد می کنيد)
    2. اصولاً احتمال دادن ويزا به همسر چگونه است؟
    3. آيا داشتن آپارتمان يا ملک در ايران برای گرفتن ويزا حتماً لازم است؟!؟!(برای نشان دادن وابستگی به ايران) اگر لازم است ما که نداريم چکار کنيم؟؟؟
    4. ما حساب بانکی نسبتاً خوبی داريم.... دارايي ديگر هم مثل سکه طلا و ... در بانک داريم.به نظرتان گواهی بانکی اينها رو هم نشان بديم به سفارت؟ سند ماشين چی؟ به درد می خوره؟؟ به نظرتون اين کار زيادی تحويل گرفتن اونها و بنابراين نتيجه گيری شون مبنی بر اينکه ما به هر نحوی شده می خواهيم بريم نيست؟؟؟
    5. اصلاً وقتی که در نامه پذيرش قيد شده که مقدار فاند برای تمام هزينه های کل مدت در اونجا کافيه کلاً باز هم نيازی به نشان دادن حساب بانکی و ... هست؟؟؟

لطفاً کمک کنيد.... خيلی ممنون می شم.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : کمک در مورد وضعيت ازدواج/بستگی به وطن و ويزای دانشجويي کانادا

سلام
    اول بهتون تبریک می گم که موفق شدید پذیرش بگیرید.
    بعد اینکه پاسخ به سوال های شما واقعا سخته. از این جهت که همین الان من خودم را به جای شما گذاشتم و دیدم واقعا تصمیم گیری سخته. من تنها کمکی که می تونم بکنم اینه که تجربیاتی که از دوستانم برام حاصل شده را برای شما بنویسم.
    یکی از آشنایان که برایش پذیرش از آمریکا آمده بود می خواست در ایران ازدواج کنه. اما این کار را نکرد! خودش و همسرش جداگانه برای ویزا اقدام کردند و وقتی وارد آمریکا شدند اونجا ازدواج کردند.(همسرش هم پذیرش داشت) به دلیل اینکه اگر در ایران ازدواج می کردند ممکن بود یکی شون موفق نشه ویزا بگیره!
    یکی از همکلاسی های من در دوره لیسانس ازدواج کرد با آقایی که فوق لیسانس بود و شوهرش برای دکترا رفت به کانادا. این خانم می خواست برای فوقش بره کانادا پیش همسرش. اما حتی برای دیدار با همسر هم بهش ویزا ندادند. الان کم کم شوهرش کارش داره تمام میشه و بر می گرده. اما این خانم هنوز داره برای ویزا تلاش می کنه و موفق نمیشه.
    می خوام بگم که ویزا برای همسر به این راحتی نمی دهند. بنابراین شوهر شما هر زمان که بتونه بیاد پیش شما برایش بهتره. یعنی به نظر من الان منتظر پذیرش نباشند. اگر به عنوان همراه بتونن با شما بیایند حتما این کار را انجام بدن به نظر من براشون بهتره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک در مورد وضعيت ازدواج/بستگی به وطن و ويزای دانشجويي کانادا

سلام

هر سندی خوبه چون نشون دهنده وابستگی ات به ایران و اینه که برمی گردی
    به نظر من اقدام کنید و همسرتون به عنوان همراه...اگه الان اقدام کنن شانسون بیشتره تا بعدا که شما ویزا گرفتین
    من دو نفر خانوم و دیدم که همسرشون همراه بردن نگران نباشین
    این جور که اینجا خوندم حساب بانکی خوبه به هر حال برا کانادا...به خصوص که شما همراه دارین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)