صفحه 82 از 327 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192132182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 3270

موضوع: ویزا براي همراه + سوالات خاص

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship - Tehran University

پیش فرض پاسخ : ویزا براي همراه + سوالات خاص

موضوع: درخواست ویزای ویزیتوری از آنکارا و ابوظبی و ریجکت شدن در هر دو بار

سلام به همگی

من یک سال و سه ماهه که ازدواج کردم. همسرم کانادا تحصیل می کنند. دو بار برای ویزای ویزیتوری اقدام کردم که ای کاش نمی کردم!!!

دفعه ی اول مدارکم رو فرستادم سفارت ایران ( 4 آوریل ) چند هفته بعد سفارت تعطیل شد و اونها خودشون مدارک من رو به آنکارا فرستادن. حدود 4 ماه و نیم بعد برام ایمیل اومد که ریجکت شدم. 4 مورد رو برای من تیک زده بودن:

Your travel history
    Your family ties in Canada and in your country of residence
    Purpose of visit
    Limited employment prospects in your country of residence

این در حالی بود که من گواهی اشتغال به تحصیل و دو تا گواهی اشتغال به کار داشتم. دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و همزمان مشغول به کار . مدت دو سال است که توی یک شرکت مترجم زبان فرانسه ام و البته دو ترم است که در دانشگاه علمی کاربردی درس می دم. هر دو کاری هم که دارم انجام میدم کاملا مرتبط با رشته ی تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشدم هستند.

اینکه travel history ندارم یعنی تو 5 سال گذشته اصلا سفر خارج از کشور نرفتم یا اینکه به کشور خودم تای نیستم ناراحتم نکرد گفتم خوب بالاخره من ملک و غیره نزاشتم ... حق داشته منو رد کنه ... اما در مورد اینکه آینده ی شغلی خوبی در کشورم ندارم ..... این واقعا برام سنگین بود و ناراحتم کرد... پیش خودم فکر کردم این افسر اصلا گواهی های اشتغال به کار من رو ندیده ... شاید مدارک من موقع ارسال از ایران به ترکیه گم شده .... فکر کردم شاید هم آنکارا یک هو سرش شلوغ شده و یک عده رو رندم رد کرده که منم به طور اتفاقی جزء اونها بودم... خوب می دونید اینکه آدم 5 ماه منتظر بمونه و البته امیدوار در حالیکه یک سال هم هست که همسرش رو ندیده خیلی ناراحت کنندست ....

در هر حال من تصمیم گرفتم برای بار دوم با مدارک به مراتب کامل تر اقدام کنم... این بار به توصیه ی همسرم رفتم به ابوظبی ... چون شنیده بودم خیلی سریعتر جواب میده و خوبیش اینه که اگه بخواد ریجکت کنه توی همون دو یا حداکثر سه هفته ی اول این کار رو می کنه ... و آدم تکلیفش رو می دونه و لازم نیست چند ماه بیخودی انتظار کشنده رو تحمل کنه .... (باید اضافه کنم که همه ی اطلاعات لازم درباره ابوظبی و ... از همین سایت بدست آوردم و از همه ی دوستانی که اطلاعات خودشون رو در اینجا قرار دادن تشکر می کنم.)

مدارکی که بار دوم به سفارت ارائه دادم:
    1. کلیه ی فرم ها یی که سفارت گفته بود و چک لیست و ترجمه های رسمی عقد نامه و شناسنامه و ... سایر مدارک این چنینی که احتمالا همه ی دوستان باهاشون کاملا آشنا هستند... که اینها رو دفعه ی پیش هم گذاشته بودم
    2. گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه
    3. گواهی اشتغال به کار به عنوان مترجم زبان فرانسه از یک شرکت خصوصی (پاره وقت)
    4. گواهی تدریس در دانشگاه علمی - کاربردی
    5. ترجمه ی رسمی آگهی ثبت شرکت (من یک سال و نیم پیش یک شرکت به نام خودم ثبت کردم، ...) به همرامه یک نامه روی سر برگ انگلیسی شرکت خودم خطاب به سفارت که در مورد پروژه هایی که در حال انجام اون هستیم توضیح داده بودم.
    6. نامه ی Member of parlement که همسرم بعد از ملاقات با ایشون و دریافت راهنمایی ها این نامه رو هم گرفته بودن که در اون ذکر شده بود که به این خانم ویزا بدید.
    7. ترجمه ی رسمی دو مبایعه نامه که یکیش خرید یک آپارتمان به نام همسرم بود و یکی دیگش خرید یک زمین به نام من که تاریخ یک سال پیش رو دارند.
    8. نامه دعوت نامه که همسرم از دانشگاهی که در اون مشغول به تحصیله برام گرفته بود به همراه یک دعوت نامه که خودش نوشته و امضاء کرده بود.
    9. نامه ی Purpose of visit که خودم نوشتم و در اون نامه توضیح دادم که چرا میخوام برم کانادا و دلایلی رو آوردم که بهشون ثابت کنم بعد از اتمام ویزا کشور رو ترک می کنم و بر می گردم ایران.
    10. یک گردش حساب 45 میلیونی و یک گردش حساب 16 میلیونی از بانک ملت و بانک مسکن
    11. گردش حساب همسرم در کانادا که موجودی اون فکر می کنم (الان دقیق یادم نیست) 10 هزار دلار بود
    12. همسرم فول فاند هستند که مدارک لازم رو به اضافه نامه ی قراردادهای مالی همسرم با دانشگاه چون ایشون اونجا TA دارند و بابت این کار از دانشگاه یک مبلغی رو دریافت می کنن. (کلا حدود 25 هزار در سال میشد)
    13. یک نامه ی دعوت به همکاری از یک شرکت در ایران برای همسرم (این به این خاطر بود که MP گفته بود شما زوج هستید و سفارت می دونه که در هر حال میخواید با هم باشید برای همین باید هر دو نفرتون تای بودن خودتون به ایران رو نشون بدید.)
    14. کپی پاسپورت پدر ومادرم که البته مربوط بودن به سالهای 1370 تا 1385 که من به عنوان همراه اونها به کشورهای آمریکا، آلمان، مالزی، سنگاپور، چین، سوریه، .. رفته بودم. (اینو به این خاطر گذاشتم چون دفعه ی قبل برای من trav
    ویرایش توسط entrepreneur : December 8th, 2012 در ساعت 08:28 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ادامه ...

14. کپی پاسپورت پدر ومادرم که البته مربوط بودن به سالهای 1370 تا 1385 که من به عنوان همراه اونها به کشورهای آمریکا، آلمان، مالزی، سنگاپور، چین، سوریه، .. رفته بودم. (اینو به این خاطر گذاشتم چون دفعه ی قبل برای من travel history رو علامت زده بود توی ویزای خودم دو بار سفر به عراق داشتم که برای زیارت رفته بودم، این دفعه برای اینکه ثابت کنم ما کلا خانوادگی اهل سفر هستیم و با اینکه جاهای مختلفی رفیتم هیچ وقت هوس نکردیم بمونیم و همیشه به وطن خودمون برگشتیم.. کپی پاسپورتهای قدیمی رو هم گذاشتم ... میدونستم که اونها فقط 5 سال اخیر براشون مهمه ولی گفتم شاید بزارم بهتر باشه)

خلاصه به همراه این مدارک رفتم ابوظبی و اپلای کردم و بعد از دو هفته ایمیل اومد که ریجکت شدم !!!! دلیل ریجکت شدن چی بود؟ همون قبلیها ... البته افیسر عزیز لطف کرده یکیشو حذف کرده... Purpose of visit رو این دفعه تیک نزده بود...

Your travel history

ببینید غیر از من یکی از دوستهای همسرم هم هست که اونم دقیقا دو بار ریجکت شده ... شرایطشون درست مثل ماست... یعنی خود پسر کانادا تحصیل میکنه و خانمش اینجا دانشجوست... اون هم دفعه ی اول از آنکارا ریجکت شد به خاطر purpose of visit و دفعه ی دوم از ابوظبی (ما با هم دیگه رفتیم ابوظبی) به خاطر این سه دلیل

Your personal assets and financial status

می دونید جالب اینجاست که دوست من دفعه ی اول اصلا گواهی اشتغال به کار نزاشته بود ... و آفیسر هم اصلا گیر نداده بود به این قضیه limited employment اما بار دوم که گواهی اشتغال به کار گذاشته بود دقیقا این گزینه رو تیک زده بود ... جالب تر اینجاست که ایشون دفعه ی اول فقط به دلیل purpose of visit ریجکت شدن... اما دفعه ی دوم با اینکه گردش مالی تقریبا دو برابر از قبل یا حداقل یک و نیم برابر گذاشته بودن به خاطر Your personal assets and financial status رد شدن...

دوستان عزیز
    این ها همش بازیه ... من قویا احساس می کنم که سفارت کانادا بنابر دلایلی تصمیم گرفته که به همسرها ویزای ویزیتوری نده .... اینکه چه سیاستی پشت این قضیه هست نمیدونم ... ولی اگر ده بار دیگه هم برای ویزیتوری اقدام کنید باز هم بهتون نمیده ... به نظر من زمان، پول و انرژی خودتون رو هدر ندید...

زمانی که همسرم با نماینده ی پارلمان منطقه ی خودشون صحبت می کرد اون گفت که اگه مدارک تون کامل باشه افسر نمیتونه ویزا نده... یعنی قانون این اجازه رو بهش نمیده که الکی بخواد کسی رو رد کنه ... اما اینا همش بازیه ... مدارک ما طبق تایید خود این نماینده بسیار کامل بوده ... ولی با این حال به من ویزا ندادن... چرا ؟؟؟ ... چون نمیخوان بدن .... به همین سادگی و کاری هم از دست من و شما بر نمیاد...

من خودم شخصا تصمیم دارم از طریق ویزای تحصیلی برم ...

پس به همه ی دوستان پیشنهاد می کنم ... به جای غصه خوردن... وقت صرف کردن و پول هدر دادن برای اقدام سه باره و چهار باره برای ویزای ویزیتوری به فکر گرفتن پذیرش باشند تا بعدش بتونن ویزای تحصیلی بگیرن... چون سفارت کانادا ویزای تحصیلی رو راحت میده ... حداقل الان که داره راحت میده اینکه بعدا چی بشه رو نمی دونم ...

میدونم که پذیرش گرفتن کار راحتی نیست و زمان زیادی میبره .... ولی من خودم قصد داشتم برم اونجا پیش همسرم و بعد برای دکترا اپلای کنم... اما الان می بینم که نمیتونم برم ... خب اشکالی نداره از همین ایران خودمون برای دکترا پذیرش می گیرم...

به نظر من بهترین کار استقامت و صبر است.

شاد باشید.

Junior Member

دوستان لطفاً یکی منو راهنمایی کنه،
    من میخوام برای همسرم ویزای همراه بگیرم (خودم پذیرش گرفتم)، سه تا سوال دارم و ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن.
    سوال اولم مربوط به فرم Family Information برای همسرم هست، اون اولش Type of Application رو باید Visitor بزنم یا Other ؟
    من در قسمت purpose of visit، گزینه ی other رو زدم برای همسرم. می خواستم بدونم که در توضیحاتش بهتره بنویسم که دلیلش همراهی من برای مدت 2 سال تحصیلم هست، یا بهتره بنویسم که مثلاً برای تحصیل هست؟ آخه منو خانومم میخواستیم هردومون برای فوق لیسانس پذیرش بگیریم بعد برای visa جداگانه اقدام کنیم، اما الان فعلا فقط من پذیرش گرفتم. به نظرتون بهتره که نشون بدم که همسرم یه آدم معمولی و خانه دار هستش که قراره فقط منو همراهی کنه یا اینکه بهتره راستشو بگیم که میخواد اونجا ادامه تحصیل بده و اینکه زبان بلده. کلاً اصلاً مدارک زبان، رزومه و مدرک تحصیلی خانوممو بفرستم واسه سفارت یا نه تاثیر منفی داره؟
    و اینکه من نمی دونم چه application fee رو باید پرداخت کنم برای هر دومون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط entrepreneur نمایش پست ها
    ادامه ...

14. کپی پاسپورت پدر ومادرم که البته مربوط بودن به سالهای 1370 تا 1385 که من به عنوان همراه اونها به کشورهای آمریکا، آلمان، مالزی، سنگاپور، چین، سوریه، .. رفته بودم. (اینو به این خاطر گذاشتم چون دفعه ی قبل برای من travel history رو علامت زده بود توی ویزای خودم دو بار سفر به عراق داشتم که برای زیارت رفته بودم، این دفعه برای اینکه ثابت کنم ما کلا خانوادگی اهل سفر هستیم و با اینکه جاهای مختلفی رفیتم هیچ وقت هوس نکردیم بمونیم و همیشه به وطن خودمون برگشتیم.. کپی پاسپورتهای قدیمی رو هم گذاشتم ... میدونستم که اونها فقط 5 سال اخیر براشون مهمه ولی گفتم شاید بزارم بهتر باشه)

خلاصه به همراه این مدارک رفتم ابوظبی و اپلای کردم و بعد از دو هفته ایمیل اومد که ریجکت شدم !!!! دلیل ریجکت شدن چی بود؟ همون قبلیها ... البته افیسر عزیز لطف کرده یکیشو حذف کرده... Purpose of visit رو این دفعه تیک نزده بود...

Your travel history

ببینید غیر از من یکی از دوستهای همسرم هم هست که اونم دقیقا دو بار ریجکت شده ... شرایطشون درست مثل ماست... یعنی خود پسر کانادا تحصیل میکنه و خانمش اینجا دانشجوست... اون هم دفعه ی اول از آنکارا ریجکت شد به خاطر purpose of visit و دفعه ی دوم از ابوظبی (ما با هم دیگه رفتیم ابوظبی) به خاطر این سه دلیل

می دونید جالب اینجاست که دوست من دفعه ی اول اصلا گواهی اشتغال به کار نزاشته بود ... و آفیسر هم اصلا گیر نداده بود به این قضیه limited employment اما بار دوم که گواهی اشتغال به کار گذاشته بود دقیقا این گزینه رو تیک زده بود ... جالب تر اینجاست که ایشون دفعه ی اول فقط به دلیل purpose of visit ریجکت شدن... اما دفعه ی دوم با اینکه گردش مالی تقریبا دو برابر از قبل یا حداقل یک و نیم برابر گذاشته بودن به خاطر Your personal assets and financial status رد شدن...

دوستان عزیز
    این ها همش بازیه ... من قویا احساس می کنم که سفارت کانادا بنابر دلایلی تصمیم گرفته که به همسرها ویزای ویزیتوری نده .... اینکه چه سیاستی پشت این قضیه هست نمیدونم ... ولی اگر ده بار دیگه هم برای ویزیتوری اقدام کنید باز هم بهتون نمیده ... به نظر من زمان، پول و انرژی خودتون رو هدر ندید...

زمانی که همسرم با نماینده ی پارلمان منطقه ی خودشون صحبت می کرد اون گفت که اگه مدارک تون کامل باشه افسر نمیتونه ویزا نده... یعنی قانون این اجازه رو بهش نمیده که الکی بخواد کسی رو رد کنه ... اما اینا همش بازیه ... مدارک ما طبق تایید خود این نماینده بسیار کامل بوده ... ولی با این حال به من ویزا ندادن... چرا ؟؟؟ ... چون نمیخوان بدن .... به همین سادگی و کاری هم از دست من و شما بر نمیاد...

من خودم شخصا تصمیم دارم از طریق ویزای تحصیلی برم ...

پس به همه ی دوستان پیشنهاد می کنم ... به جای غصه خوردن... وقت صرف کردن و پول هدر دادن برای اقدام سه باره و چهار باره برای ویزای ویزیتوری به فکر گرفتن پذیرش باشند تا بعدش بتونن ویزای تحصیلی بگیرن... چون سفارت کانادا ویزای تحصیلی رو راحت میده ... حداقل الان که داره راحت میده اینکه بعدا چی بشه رو نمی دونم ...

میدونم که پذیرش گرفتن کار راحتی نیست و زمان زیادی میبره .... ولی من خودم قصد داشتم برم اونجا پیش همسرم و بعد برای دکترا اپلای کنم... اما الان می بینم که نمیتونم برم ... خب اشکالی نداره از همین ایران خودمون برای دکترا پذیرش می گیرم...

شاد باشید.
    سلام دوست عزیز
    واقعا بابت ریجکت شدنتون متاسفم...من هم هفته ی پیش برای بار دوم ریجکت شدم به همان دلایل شما،اصلا انگار افیسر به مدارک نگاه نمیکنه!! واقعا نمی فهمم چرا! همسرم رفت با یک وکیل مهاجرتی در اونجا صحبت کرد که گفت درست میشه ولی من مطمعنم که دوباره به همین دلایل رد خواهند کرد. واقعا رفتارشون غیر انسانی هست همسر من تازه چند ماهه برای پی اچ دی رفته قبل از اون هم دو سال آمریکا بود...این مدت برای ما خیلی سخت بودواقعا شرایط روحی ما خیلی بد هست، طوری که همسرم گفت من بر میگردم ایران!!! اگه فکر میکنید که افیسر به دلایل غیر منطقی شما رو رد کرده می تونید درخواست appeal بکنید این کار پروسه اش خیلی طولانی ممکنه قبل از دادگاه رفتن اگه CIC پرونده شما براش غیر معقول باشه پرونده رو رد میکنه، یا اینکه به قول شما ما هم اپلای کنیم و با این اوضاع نمیدونم به fall 2013 میرسیم یا نه! تازه من امتحان زبان هم هنوز ندادم... حالا میترسم اون موقع هم در کنن بگن چون شوهرت اونجا درس میخونه نمی تونیم استادی پرمیت بهتون بدیم!!
    من واقعا موندم چیکار کنم...از ناامیدی!!

Junior Member

ادامه ...

.
    .
    .

شاد باشید.
    دوست عزیز، فاصله بین تاریخ اولین ریجکت شدنتون و اپلای دوباره چقدر بوده؟ من از چند نفر شنیدم که حد اقل باید 4 ماه فاصله انداخت. متاسفانه آمار ریجکت ویزای همراه خیلی بالا رفته و من تا حالا کسی رو ندیدم که دوباره اقدام بکنه و بتونه بگیره!
    من فکر می کنم اگر بتونیم یک حرکت هماهنگ از تمام افرادی که همراه بودند و ریجکت شدن انجام بدیم بی تاثیر نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

دوستان همسر من هم برای بار دوم از آنکارا ریجکت شد. من هم دانشجوی دکتری تو کانادا هستم و برای بار دوم مدارک بسیار قوی ارائه کرده بودیم. ولی دلایلش رد شدنش دقیقا مثل سری اوله. همونطور که دوستمون گفت مثل اینکه اصلا مدارک رو نگاه نمی کنه آفیسر. دلایل هر دو سری هم اینا بوده

Your travel history
    Purpose of visit

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط smzsaeid نمایش پست ها
    دوستان همسر من هم برای بار دوم از آنکارا ریجکت شد. من هم دانشجوی دکتری تو کانادا هستم و برای بار دوم مدارک بسیار قوی ارائه کرده بودیم. ولی دلایلش رد شدنش دقیقا مثل سری اوله. همونطور که دوستمون گفت مثل اینکه اصلا مدارک رو نگاه نمی کنه آفیسر. دلایل هر دو سری هم اینا بوده

Your travel history
    Purpose of visit

ضمن ابراز تاسف.
    خواستم بپرسم که شما مدارک مالی زیادی به نام خانمتون ارائه داده بودید؟
    به نظر می رسه که اگر سند زمین و خونه و ... رو به نام خانم ارائه بدید فکر می کنن که قصد ماندن دارید.
    به نظر من بهترین راه برای اثبات تمکن مالی همسر ارائه ی یک منبع درآمد ماهیانه هست. به هر هرحال، کسی هنوز سر از کار اینا در نیاورده.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    ضمن ابراز تاسف.
    خواستم بپرسم که شما مدارک مالی زیادی به نام خانمتون ارائه داده بودید؟
    به نظر می رسه که اگر سند زمین و خونه و ... رو به نام خانم ارائه بدید فکر می کنن که قصد ماندن دارید.
    به نظر من بهترین راه برای اثبات تمکن مالی همسر ارائه ی یک منبع درآمد ماهیانه هست. به هر هرحال، کسی هنوز سر از کار اینا در نیاورده.
    ممنونم.
    همسر من مدت 7 ساله که شاغل هستن، که سه سال آخرش در محل کار فعلیشون هست. ما علاوه بر نامه اشتغال به کار سوابق بیمه ایشون رو هم گذاشته بودیم که نشون میداد در 7 سال گذشته بدون گپ شاغل بودن! و نامه مرخصی بدون حقوقشون هم برای مدت اقامت تو کانادا توی مدارک بود.
    البته آفیسر به این مورد گیر نداده. یه سند آپارتمان به نام ایشون و نامه گردش حساب چند ماه اخیرشو به عنوان مدارک مالی گذاشته بودیم.
    نمیدونم این نتیجه گیری من چقدر درسته ولی ظاهرا آنکارا و ابوظبی تفاوتی تو سختگیری برای ویزای همراه ندارن.
    من یه نامه به وزیر مهاجرت کانادا (جیسون کنی) زدم و توش از وضعیت اسف بار ویزای همراه دانشجوهای ایرانی نوشتم. پیشنهاد میکنم دوستان هم کارهای مشابهی رو انجام بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط moeiiin67 نمایش پست ها
    دوست عزیز، فاصله بین تاریخ اولین ریجکت شدنتون و اپلای دوباره چقدر بوده؟ من از چند نفر شنیدم که حد اقل باید 4 ماه فاصله انداخت. متاسفانه آمار ریجکت ویزای همراه خیلی بالا رفته و من تا حالا کسی رو ندیدم که دوباره اقدام بکنه و بتونه بگیره!
    من فکر می کنم اگر بتونیم یک حرکت هماهنگ از تمام افرادی که همراه بودند و ریجکت شدن انجام بدیم بی تاثیر نیست.

تقریبا دو ماه و نیم فاصله افتاد...

بار اول (آنکارا) : تاریخ ارسال مدارک: 4 آوریل ------ تاریخ دریافت نتیجه: 7 آگوست

بار دوم (ابوظبی): تاریخ ارائه حضوری مدارک : 14 نوامبر ---- تاریخ دریافت نتیجه:27 نوامبر

ولی من اعتقادی به فاصله 4 ماه یا بیشتر ندارم... اون ها نمیخوان به همسر ها ویزای ویزیتوری بدن ... همین!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

تقریبا دو ماه و نیم فاصله افتاد...

بار اول (آنکارا) : تاریخ ارسال مدارک: 4 آوریل ------ تاریخ دریافت نتیجه: 7 آگوست

بار دوم (ابوظبی): تاریخ ارائه حضوری مدارک : 14 نوامبر ---- تاریخ دریافت نتیجه:27 نوامبر

ولی من اعتقادی به فاصله 4 ماه یا بیشتر ندارم... اون ها نمیخوان به همسر ها ویزای ویزیتوری بدن ... همین!
    من با یه وکیل کانادایی صحبت کردم. میگفت سیاست جدید دولت کانادا اینه که ترجیحا به همراه دانشجوهای ایرانی ویزا نده تا از این به عنوان مشوقی (!) برای برگردوندن دانشجوها به کشورشون بعد از اتمام تحصیل استفاده کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)