صفحه 15 از 50 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 499

موضوع: مسائل مربوط به بیمه و شرکت های Health Insurance

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به بیمه و شرکت های Health Insurance

سلام. من مدتی بود که خداروشکر به دکتر نیازی نداشتم.بنابراین از بیمه ام هم استفاده نکرده بودم. حالا شنیدم که یه سری تغییرات دادن توی شرایط بیمه (AOK). مثل همین که دیگه اون 10 یورو فصلی رو لازم نیست بدیم. ولی پول دارو رو باید بدیم! یا اینکه اگه از یه درصدی کمتر استفاده کنی از بیمه در سال، میتونی بقیه اش رو پس بگیری.
    نمیدونم چرا هیچوقت نتونستم از تو سایتشون اطلاعات به دردبخور پیدا کنم.
    کسی اطلاعی داره یا اینکه همین اواخر رفته باشید دکتر و دارو گرفته باشید؟

سلام به همه دوستان من بالای 30 سال سن دارم و برای فوق از مونیخ پذیرش گرفتم . میخواستم بدونم کدوم بیمه برای من مناسب تر و به صرفه تر هست . در ضمن من اکثر پست ها رو خوندم و راجع به بیمه هایی مثل TK یا AOK و ... شنیدم . ظاهرا اگر شما بالای 30 باشید هزینه بیمه ماهانه شما افزایش پیدا میکنه و باید برای بیمه های خصوصی اقدام کرد ؟ درسته این حرفم ؟! اگه درسته کدوم بیمه و چقدر حدودا ؟!
    همچنین یه موضوع مهم این که من چیزهایی راجع به بیمه ای به اسم SWISSCARE میدونم و اونم اینه که مبلغ بیمه برای 1 سال چیزی حدود 219 یورو هست و در آلمان هم مورد پذیرشه و سقف بیمه ای تا 30000 یورو در سال داره. ظاهرا خیلی به صرفه تر از بقیه بیمه ها میشه . اگه دوستان اطلاعاتی دارن خواهشا کمک کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomantyphoon نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان من بالای 30 سال سن دارم و برای فوق از مونیخ پذیرش گرفتم . میخواستم بدونم کدوم بیمه برای من مناسب تر و به صرفه تر هست . در ضمن من اکثر پست ها رو خوندم و راجع به بیمه هایی مثل TK یا AOK و ... شنیدم . ظاهرا اگر شما بالای 30 باشید هزینه بیمه ماهانه شما افزایش پیدا میکنه و باید برای بیمه های خصوصی اقدام کرد ؟ درسته این حرفم ؟! اگه درسته کدوم بیمه و چقدر حدودا ؟!
    همچنین یه موضوع مهم این که من چیزهایی راجع به بیمه ای به اسم SWISSCARE میدونم و اونم اینه که مبلغ بیمه برای 1 سال چیزی حدود 219 یورو هست و در آلمان هم مورد پذیرشه و سقف بیمه ای تا 30000 یورو در سال داره. ظاهرا خیلی به صرفه تر از بقیه بیمه ها میشه . اگه دوستان اطلاعاتی دارن خواهشا کمک کنن
    سلام،تا اونجا كه من ميدونم شما اكه ٦ماه قبل از ٣٠سالكي تون هم با يكي از اين بيمه هاي دولتي قرار داد ببندين،بعد ٣٠سالتون كه شد اينا تا ١سال ديكه واستون ميتونن تمديد كنن ،جون حالت معمول ماهانه واسه اينا ٧٠يورو ميديم ولي اكه دانشجويي نباشه،بايد ١٦٠تا بديم
    والا تا اونجا كه من ميدونم اين بيمه هاي خصوصي مال كالج هست ،نه واسه تحصيل دانشكاه،بيمه هاي خصوصي مثل ماويستا ماهانه٣٤يورو
    اخه تو نامه كه دانشكاه به من داده بود كفته بود بيمه دولتي ببرم
    اين بيمه كه شما كفتين خيلي خوبه اكه دانشكاه هاي المان قبول داشته باشن،جون در حالت عادي ما سالي حدودا ٨٠٠يورو بايد واسه بيمه بديم اكه ماهي ٧٠تا حساب كنيد

Member
    رشته و دانشگاه
    Communications and Multimedia Engineering - University of Erlangen-Nuremberg

دوستان عزیز فرق خاصی بین AOK و TK نیست اما همین دوماه پیش TK یه نامه به همه بیمه شده هاش فرستاد و گفت چون ما سود خوبی داشتیم توی سال گذشته بین 140-180 یورو هزینه بیمه رو برمیگردونه! شانس نداریم که! حالا اگه من با TKقرارداد بسته بودم، AOK همینکارو میکرد! والا!
    من از پشت شبهای بی خاطره/ من از پشت زندان غم آمدم
    من از آرزوهای دور و دراز/ من از خواب چشمان نم آمدم...

Junior Member

من از هر کی شنیدم گفته TK

من برا دو نفر حدود 80 یورو می دم به همین TK

Junior Member

implant رو بیمه ها ساپورت نمی کنن.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط flamenco28 نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوستان با تجربه پاسخ دهند:

1- برای زن و شوهر + کودک 5 ساله، چند تا پول بیمه بایستی ماهیانه داد؟
    2- بهترین بیمه صرفنظر از قیمتش کدومه؟

من دقیق نمی دونم ولی تا جایی که می دونم یه نفر بیمه می گیره، بقیه بیمه ی خانواده میشن. مثلا اگه طرف دانشجو باشه (این طوری که ما هستیم الان) همسر طرف به صورت رایگان بیمه ی خانواده می گیره ولی فکر می کنم برای کودک باید یه هزینه ی اضافی ای بدین و هزینه ی بیمه ی کودک هم از بزرگسال بیشتره (اینو من یه بار توی جدول هایی که بیمه بهمون داده بود دیدم).

در مورد برتری بیمه ها من چیزی نمی دونم، فقط کلا بیمه های دولتی (که گرون تر هم هستن) از خصوصی بهترن و (این طوری که من شنیدم) اکثر آلمانی ها TK دارن.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Zeynab.Arch نمایش پست ها
    سلام. من مدتی بود که خداروشکر به دکتر نیازی نداشتم.بنابراین از بیمه ام هم استفاده نکرده بودم. حالا شنیدم که یه سری تغییرات دادن توی شرایط بیمه (AOK). مثل همین که دیگه اون 10 یورو فصلی رو لازم نیست بدیم. ولی پول دارو رو باید بدیم! یا اینکه اگه از یه درصدی کمتر استفاده کنی از بیمه در سال، میتونی بقیه اش رو پس بگیری.
    نمیدونم چرا هیچوقت نتونستم از تو سایتشون اطلاعات به دردبخور پیدا کنم.
    کسی اطلاعی داره یا اینکه همین اواخر رفته باشید دکتر و دارو گرفته باشید؟
    سلام
    شما چون خیلی وقته استفاده نکردین، اطلاعاتتون یه خورده قدیمیه فکر کنم! الان بیشتر از یه ساله که اون 10 یورو رو لازم نیست بدین. تو هر بیمه ی دولتی ای که باشین هم این شرایط برقراره و مختص AOK نیست. پول دارو هم مثل قبله، یه چیزیاییش رو بیمه میده، یه مبلغی رو شما باید بدین.
    در مورد پس گرفتن، من همه ی بیمه ها رو نمی دونم ولی ما که TK هستیم امسال 160 یور دریافت کردیم و این مبلغ فکر می کنم ثابت باشه، آخه دوستامون هم دقیقا همین مبلغو دریافت کردن. بعید می دونم دو تا خانواده دقیقا یکسان از بیمه شون استفاده کرده باشن در طی یکسال. ضمنا این فکر می کنم برای تمام بیمه ها نیست، ما یه سال و خورده ای هست توی این بیمه هستیم، اما دوستامون که از قبل تر تو این بیمه بودن، همون سال اول گرفتن، اما ما که اون موقع بیمه مون KKH بود، گرچه حتی یه بار هم دکتر نرفتیم، اما هیچ مبلغی دریافت نکردیم.
    اینم بگم که برای ما اون چک 160 یورویی اومد در خونه مون به صورت نامه. یعنی لازم نیست شما برای دریافتش کاری بکنین، اگه بخوان بهتون بدن، خودشون پست می کنن.

سلام
    كسي ميدونه جريان اينكه اكه بيمه ما AOKباشه و در سال از يه حدي كمتر استفاده كرده باشيم،تحت جه شرايطي ميتونين يه ميزان از مبلغ كه برداخت كرديمو،دريافت كنيم؟
    و يه سوال ديكه،اكه با AOK قرارداد ٦ماهه يا ١ساله بسته باشيم ميتونيم فسخ كنيم يا نه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeee نمایش پست ها
    سلام
    كسي ميدونه جريان اينكه اكه بيمه ما AOKباشه و در سال از يه حدي كمتر استفاده كرده باشيم،تحت جه شرايطي ميتونين يه ميزان از مبلغ كه برداخت كرديمو،دريافت كنيم؟
    و يه سوال ديكه،اكه با AOK قرارداد ٦ماهه يا ١ساله بسته باشيم ميتونيم فسخ كنيم يا نه؟

در مورد سوال اولتون من راجع به AOK اطلاع ندارم ولی بالا گفتم برای ما خود TK یه چک برامون پست کرد، بدون اینکه ما چیزی درخواست کنیم یا کار خاصی انجام بدیم.
    در مورد سوال دوم تا جایی که من اطلاع دارم، شما از هیچ کدوم از بیمه های دولتی نمی تونی زودتر از 18 ماه خارج بشی (یه سال و نیم). ما از KKH به TK تغییر دادیم، اما بعد از اینکه 18 ماهمون گذشت. ولی درست یادم نیست کی باید درخواستون رو به اونا بدین، چون درخواستو نمی تونین یه روز به تغییر بیمه تون بدین. باید برین با هر دو طرف بیمه هماهنگ کنین، هم اونی که می خواین ازش برین و هم اونی که میخواین به اونجا برین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)