صفحه 2 از 50 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 499

موضوع: مسائل مربوط به بیمه و شرکت های Health Insurance

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

پیش فرض پاسخ : بررسی انواع شرکت های Health Insurance در آلمان و خصوصیات آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mortezaaa نمایش پست ها
    کسی راجع به تحت پوشش قرار گرفتن خدمات دندانپزشکی با بیمه دانشجویی چیزی میدونه؟؟؟؟
    سلام

تا جایی که من شنیدم شرایط تقرییبا مثل ایرانه. یعنی مسائلی که جنبه درمانی داشته باشه تحت پوششه و جنبه زیبایی خیر.

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

من چند روز دیگه دارم میرم، کدوم بیمه رو پشنهاد میکنین

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط kittleboy نمایش پست ها
    بستگی به خودتون داره. بیمه های دولتی گرونتر از خصوصی هستند ولی در عوض پوشش بیمه ای بیشتری دارند. بیمه های خصوصی رو می تونید حول و حوش 30-50 یورو در ماه و دولتی ها 70 به بالا در نظر بگیرید.

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kittleboy نمایش پست ها
    بیمه های دولتی تقریبا همشون یه جور پوشش میدن، ولی خصوصی ها پوشششون هم با هم فرق داره. خصوصی ها همون طوری که دوستمون گفتن خیلی ارزون ترن. در کل بیمه این طوریه که شما میری دکتر میگی فلان مشکل رو دارم، دکتر یه لیست بهت میده که تمام مخارج رو شامل میشه، میگه این قدر خرجشه فکراتو بکن که میخای مثلا عمل یا هر چیزی که هست رو انجام بدی یا نه. شما اون برگه رو می برید بیمه و بیمه اتون بهتون میگه که چقدرش رو حساب میکنه. برای دکتر رفتن های معمولی توی بیمه های دولتی این طوریه که شما یه مبلغی ( بین 70 تا 85 یورو) در ماه می پردازی، بعد توی اون مدت اگه مریض شده هر فصل باید 10 یورو بدی. یعنی مثلا شما اگه اول بهار مریض شدی رفتی دکتر ده یورو میدی، بعد دیگه تا آخر فصل هر دکتری بری مجانیه. البته در مورد چیزهایی مثل عمل همون قانونی که توی بالا گفتم پابرجاست. بیمه های دولتی هم اگه خواستین سرچ کنید، چون من که یه بیمه تا حالا بیشتر نداشتم!! اسم چند تاشون ایناست: TK، KKH، AOK.
    فقط بهتون بگم که توی آلمان برای بستن قرارداد خیلی خیلی دقت کنید، چون اگه سرتون کلاه گذاشته باشن، اصولا این کلاه تا انگشت پاتون می رسه چون نمی تونید قرارداد رو کنسل کنید! اگه از اول برید یه بیمه بگیرید، بعد راحت نمی تونید عوضش کنید. مثلا از بیمه ی دولتی KKH به بیمه ی دولتی AOK شما باید حداقل یک سال و نیم از بیمه اتون گذشته باشه که بخواید عوض کنید ( البته این قانون برای تمام بیمه های دولتی یکسانه، یعنی از هر دولتی به هر دولتی ای ظاهرا این قانون رو داره).

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedy1986 نمایش پست ها
    من قبل از اینکه بیام از ایران ایمیل زدم بهشون و یک فرم فرستادن امضا کردم واسشون با ایمیل فرستادم همراه با نامه پذیرش و صفحه اول پاسپورت و اونا هم برام گواهی بیمه که شماره بیمه داشت رو فرستادن که واسه ثبت نام دانشگاه استفاده کنم. پریروز رفتم آدرسمو در اینجا و شماره حسابمو دادم و امروز صبح کارت بیمه تو صندوق پستیم بود. کارتش شبیه کارت بنزین خودمونه و روش یک چیپ داره و مشخصات من و شماره بیمه روش حک شده. فقط من چون هنوز کارت دانشگاه ندارم گفتن که هر وقت گرفتمش برم اونجا که یک کپی ازش میخان.
    سلام

ببخشید ممکنه ایمیلی که باهاش در ارتباط بودین رو بگین، منم میخوام اگر امکانش باشه از همینجا کار بیمه رو انجام بدم که بتونم به محض ورود کار ثبت نام رو ردیف کنم تو سایتش رفتم http://www.aok.de/bundesweit/ ولی متاسفانه زبان انگلیسی نداره و منم المانی بلد نیستم.

ممنون

Junior Member fuse آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EECS

دوستان کسی اطلاع داره من که در بدو ورود به آلمان 30 سالم هست بحث بیمم چه طوری هست و چه قدر بیمه باید پرداخت کنم؟
    چون شنیدم افراد بالای 30 سال قوانین بیمشون فرق می کنه!!

ممنون
    "Impossible" is just an opinion

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

سلام
    وقتی تو نامه پذیرش دانشگاه مینویسن که ترمی 240 یورو برای بیمه توسط دانشگاه از من گرفته میشه، یعنی دیگه لازم نیست خودم دنبال بیمه برم و رسیدم اونجا خود دانشگاه بیمه ام می کنه؟!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    سلام
    وقتی تو نامه پذیرش دانشگاه مینویسن که ترمی 240 یورو برای بیمه توسط دانشگاه از من گرفته میشه، یعنی دیگه لازم نیست خودم دنبال بیمه برم و رسیدم اونجا خود دانشگاه بیمه ام می کنه؟!
    شما دانشجوی دکترا هستین؟ مطمئن هستید که اون بیمه ی بازنشستگی نیست و بیمه ی سلامتیه؟!! آخه من که تا حالا نشنیدم دانشگاه هزینه ی بیمه ی درمانی کسی رو پرداخت کنه.

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    شما دانشجوی دکترا هستین؟ مطمئن هستید که اون بیمه ی بازنشستگی نیست و بیمه ی سلامتیه؟!! آخه من که تا حالا نشنیدم دانشگاه هزینه ی بیمه ی درمانی کسی رو پرداخت کنه.
    خیر، من برای ارشد پذیرش دارم و تو نامه پذیرشم بعد از اینکه نوشته هزینه تحصیل رایگان، یک خط بصورت زیر آورده شده:
    Social fee: ca. 240 Euros per semester(6 month,incl. free public transport
    آیا منظورش اینه که این مبلغ رو بابت خدمات اجتماعی و بلیط رایگان حمل و نقل عمومی ازم می گیرن یا فقط برای بلیط رایگان حمل و نقلی عمومی هستش؟!
    ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    خیر، من برای ارشد پذیرش دارم و تو نامه پذیرشم بعد از اینکه نوشته هزینه تحصیل رایگان، یک خط بصورت زیر آورده شده:
    Social fee: ca. 240 Euros per semester(6 month,incl. free public transport
    آیا منظورش اینه که این مبلغ رو بابت خدمات اجتماعی و بلیط رایگان حمل و نقل عمومی ازم می گیرن یا فقط برای بلیط رایگان حمل و نقلی عمومی هستش؟!
    ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
    این همون پول سمستر تیکت هست. یه بلیت بهتون میدن که ترمی یه بار می گیرین و باهاش تا یه محدوده ای که ایالت به ایالت و دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه رو میتونین رایگان برین. محدوده اش رو باید از ایستگاه مرکزی قطار شهرتون بپرسین. نقشه دارن هم بهتون نشون میدن و هم نقشه رو میدن به خودتون که داشته باشین تا بدونین کجاها رو رایگان می تونید برید. یه مقدارش هم هزینه ای هست با نام administration fee که مثلا برای ما 66.5 یورو هست. البته حدس میزنم ها. من فکر میکنم اون هزینه هم جزو این 240 تا حساب شده. چون هیچ جا پول سمستر تیکت 240 تا نیست. هزینه ی بیمه رو هم شامل نمیشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)