صفحه 3 از 50 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 499

موضوع: مسائل مربوط به بیمه و شرکت های Health Insurance

پیش فرض پاسخ : بررسی انواع شرکت های Health Insurance در آلمان و خصوصیات آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط fuse نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاع داره من که در بدو ورود به آلمان 30 سالم هست بحث بیمم چه طوری هست و چه قدر بیمه باید پرداخت کنم؟
    چون شنیدم افراد بالای 30 سال قوانین بیمشون فرق می کنه!!

ممنون

طبق قانون اکثر بیمه های دولتی افراد بالای 30 سال نمی تونن بیمه دانشجویی داشته باشن و باید بیمه معمولی داشته باشید. این باعث میشه هزینه ماهیانه بیمه شما تقریبا دو برابر بشه ( دانشجویی حدودا 80 و معمولی 150 یورو ماهیانه)
    در عوض شما می تونید بیمه خصوصی دانشجویی داشته باشید که معمولا محدودیت سنی برای بیمه دانشجویی شون بالاتره، ( بیمه با بیمه فرق می کنه ولی حدودا 40 سال) بیمه خصوصی دانشجویی هزینه اش حدودا 60 یورو هست.

فرق خصوصی با دولتی هم علاوه بر تفاوت هزینه ماهیانه اش این هست که شما اگر بیمه دولتی داشته باشید وقتی میرید دکتر کارت بیمه رو نشون میدید و چیزی حدود 10 یورو پرداخت می کنید. اما در بیمه خصوصی شما بعد از اینکه کارهای درمانیتون انجام شد، بیمارستان یا درمانگاه هزینه ها رو به همراه فاکتور برای آدرستون ارسال می کنه و حدودا یک ماه فرصت دارید که به حسابشون واریز کنید. شما در طول این یک ماه می تونید فاکتور ها رو برای شرکت بیمه تون ارسال کنید و معمولا بعد از دو هفته شرکت بیمه هزینه ها رو به حساب شما واریز می کنه و شما می تونید از همون پول هزینه درمانتون رو به حساب دکتر یا درمونگاه واریز کنید.

خوب یکم دنگ و فنگ فرم پر کردن و ارسال فاکتور و مکاتبه با شرکت بیمه تون دارید ولی خوب می ارزه که کلی صرفه جویی کنید.

یک پیشنهاد هم دارم و اون اینه که سعی کنید داروهای سرما خوردگی و معمولی رو با خودتون از ایران بیارید. چون دکترها توی آلمان جون میدن تا بهتون یک نسخه با دارو بنویسن. کلا باید صد بار برید دکتر و بیاید و هزار تا آزمایش بدید تا دکتر تازه متوجه بشه دردتون چیه و براتون دارو بنویسه.
    پس سعی کنید در حد امکان دکتر نرید.

ضمنا چون ممکنه بپرسید بیمه من MAWISTA هست.

http://www.mawista.com/

سلام بچه ها. من پذیرش conditional ام اومده نوشته برا اینکه ok کنم باید Proof of German health insurance company براشون بفرستم.من که هنوز ایرانم چطوری می تونم اینکارو انجام بدم.هیچ کدوم از شرکت بیمه ها سایت انگلیسی درست ندارن.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsangh2000 نمایش پست ها
    سلام بچه ها. من پذیرش conditional ام اومده نوشته برا اینکه ok کنم باید Proof of German health insurance company براشون بفرستم.من که هنوز ایرانم چطوری می تونم اینکارو انجام بدم.هیچ کدوم از شرکت بیمه ها سایت انگلیسی درست ندارن.
    من بعید میدونم هیچ دانشگاهی چنین شرطی بذاره ها! ولی وقتی شما میخواین از ایران برین سفارت هم ازتون یه بیمه ی سه ماهه می خواد که در واقع نشون میده که اون مدتی که شما براش ویزا گرفتین ( اول ویزای سه ماهه دارین دیگه) براش بیمه هم دارین. این بیمه ها رو می تونین از همون شرکت های معمولی بگیرین ( مثلا من یه بیمه ای بود به اسم البرز که توی همون خیابون سفارت بود، از اونجا گرفتم)، فکر کنم بیمه ی سامان هم اسم یکی از شرکت ها بود. به هر حال اینا یه بیمه میدن که ازتون می پرسن چه مقدار میخواین سقف بیمه باشه، مثلا شما بیمه ی 90 روزه میگیرین با سقف مثلا 10000 یورو ( یعنی بیمه نهایت تا این مقدار رو پوشش میده) و با این میرین آلمان. حالا فکر میکنم شما هم یکی از همینا بگیرین کارتون راه بیفته. ضمنا این بیمه ها هم یه ماهه داره و هم سه ماهه و دو تا سقف مختلف هم داره، سرتون کلاه نذارن و گرون ترینش رو بهتون بدن!

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsangh2000 نمایش پست ها
    این جمله معمولا توی نامه Admission همه دانشگاه ها هست. جزو مدارک لازم برای ثبت نام لیست میشه. اما واسه ما ایرانیا ... کی داده کی گرفته...
    یک ایمیل بزن بگو بخاطر بلایی که سر ما ایرانیها آوردین، ما با بیمه سه ماهه مسافرتی میایم اونجا بعدش ازون بیمه ها که شما دوست دارین قرارداد میبندیم.

البته دانشجوهای کشورهای دیگه هم با اینکه امکانش رو دارن، ترچیح میدن با مسافرتی بیان و بعد برسن آلمان بیمه دانشجویی قرارداد ببندن.

ممنون از همه،همین کار و کردم Email زدم و شرایط ایران و گفتم ،قبول کردن و گفتن پایین نامه declare بنویسم و امضا کنم که رسیدم اونجا بیمه می کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IAU

اسم چنتا از بیمه های خوب و ارزون خصوصی آلمان رو میخاستم. بیمه دولتی برای دانشجویان بالای سی سال حدود 78 یورو ماهانه هست و برای پایین سی سال 64 یورو. من میخوام هزیته کمی بابت بیمه بدم. تا اونجایی که میدونم قیمت بیمه خصوصی برای دانشجوهای بالای سی سال ارزونتره. کسی شرکت خصوصی بیمه گذار خوبی سراع داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IAU

من یه چیزی شنیدم که یک بیمه ای هست به نام Haftpflichtversicherung یا Liability insurance که همه باید داشته باشنش و هزینه اش هم سالانه 40-50 یوروه و با اون Health care دانشجویی که بصورت public و private هست فرق داره. کسی چیزی شنیده؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط parsab نمایش پست ها
    من یه چیزی شنیدم که یک بیمه ای هست به نام Haftpflichtversicherung یا Liability insurance که همه باید داشته باشنش و هزینه اش هم سالانه 40-50 یوروه و با اون Health care دانشجویی که بصورت public و private هست فرق داره. کسی چیزی شنیده؟

تا اونجا که من میدونم به طور خلاصه این بیمه‌ خسارتی که شما بصورت غیر عمد به اموال بقیه وارد کنی‌ رو به عهده میگیره. تصادفات رانندگی‌ شاملش نمی‌شه.
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط parsab نمایش پست ها
    من این بیمه رو دارم، ماهی 5 یورو میدم. اصل هم بایدی نیست. اگر خسارتی وارد کنین به مثلا صاحبخونه اتون (به صورت غیرعمدی) بله این بیمه خسارت شما رو میده. ولی من تا حالا موردی برام پیش نیومده که ببینم در عمل چقدر میدن و آیا میدن اصلا یا نه!
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من این بیمه رو دارم، ماهی 5 یورو میدم. اصل هم بایدی نیست. اگر خسارتی وارد کنین به مثلا صاحبخونه اتون (به صورت غیرعمدی) بله این بیمه خسارت شما رو میده. ولی من تا حالا موردی برام پیش نیومده که ببینم در عمل چقدر میدن و آیا میدن اصلا یا نه!
    من هم این بیمه رو دارم و شنیدم که، به موقعش، چیز خیلی بدردبخوریه!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)