صفحه 4 از 50 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 499

موضوع: مسائل مربوط به بیمه و شرکت های Health Insurance

Junior Member manakp92 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی انواع شرکت های Health Insurance در آلمان و خصوصیات آنها

سلام دوستان، من یه سوال در مورد بیمه داشتم...اینکه من از ایران بیمه مسافرتی 1 ماهه آوردم... الان 1 ماه از ورود من میگذره. و من الان بیمه ای ندارم.. از طریق دانشگاه هم هنوز کارای ثبت نامم کامل نشده و چون بالای 30 سال هستم می خوام بیمه خصوصی بگیرم...حالا از یه دانشگاه دیگه هم یه قرارداد کار دارم که 1 ماهه دیگه شروع میشه که خود به خود از طرف اونجا بیمه خواهم داشت...حالا می مونه این یه ماه که من بیمه ایی ندارم...حالا از یه طرف دیگه واسه تمدید ویزام که 15 روز دیگه هست باید نامه از بیمه هم ببرم...حالا نمی دونم چه کار کنم...
    1.برم خصوصی خودمو بیمه کنم واسه چند ماه که حداقل ویزام تمدید بشه و بعدش کنسلش کنم ؟
    2. میشه با همون نامه پذیرش کارم برم Immigation Office و بگم که از اونجا بیمه خواهم داشت؟ آلبته تو مدارک Immigration Office نوشته که باید برگه بیمه داشته باشیم.....
    ممنون میشم اگه تجربه ای در این مورد دارید به من بگید.

نقل قول نوشته اصلی توسط manakp92 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یه سوال در مورد بیمه داشتم...اینکه من از ایران بیمه مسافرتی 1 ماهه آوردم... الان 1 ماه از ورود من میگذره. و من الان بیمه ای ندارم.. از طریق دانشگاه هم هنوز کارای ثبت نامم کامل نشده و چون بالای 30 سال هستم می خوام بیمه خصوصی بگیرم...حالا از یه دانشگاه دیگه هم یه قرارداد کار دارم که 1 ماهه دیگه شروع میشه که خود به خود از طرف اونجا بیمه خواهم داشت...حالا می مونه این یه ماه که من بیمه ایی ندارم...حالا از یه طرف دیگه واسه تمدید ویزام که 15 روز دیگه هست باید نامه از بیمه هم ببرم...حالا نمی دونم چه کار کنم...
    1.برم خصوصی خودمو بیمه کنم واسه چند ماه که حداقل ویزام تمدید بشه و بعدش کنسلش کنم ؟
    2. میشه با همون نامه پذیرش کارم برم Immigation Office و بگم که از اونجا بیمه خواهم داشت؟ آلبته تو مدارک Immigration Office نوشته که باید برگه بیمه داشته باشیم.....
    ممنون میشم اگه تجربه ای در این مورد دارید به من بگید.
    1. Mawista بیمه یک ماهه هم داره و حداکثر سن بیمه دانشجوییش 40 ساله. بصورت آنلاین هم بیمه میکنه و در عرض 5 دقیقه میتونی برگه قرارداد بیمه ت رو با ایمیل دریافت کنی.
    2. نخیر نمیشه! ضمنا بیمه محل کار معمولا!!! زمان کار رو شامل میشه و اتفاقاتی که تو خونه برات میافته رو شامل نمیشه. یعنی بیمه درمانی نیست، بیمه کاره. البته بستگی داره به شرکتی که کار می کنی شاید بیمه درمانی هم بکنه که من خبر ندارم.

Junior Member manakp92 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بیمه های دولتی تقریبا همشون یه جور پوشش میدن، ولی خصوصی ها پوشششون هم با هم فرق داره. خصوصی ها همون طوری که دوستمون گفتن خیلی ارزون ترن. در کل بیمه این طوریه که شما میری دکتر میگی فلان مشکل رو دارم، دکتر یه لیست بهت میده که تمام مخارج رو شامل میشه، میگه این قدر خرجشه فکراتو بکن که میخای مثلا عمل یا هر چیزی که هست رو انجام بدی یا نه. شما اون برگه رو می برید بیمه و بیمه اتون بهتون میگه که چقدرش رو حساب میکنه. برای دکتر رفتن های معمولی توی بیمه های دولتی این طوریه که شما یه مبلغی ( بین 70 تا 85 یورو) در ماه می پردازی، بعد توی اون مدت اگه مریض شده هر فصل باید 10 یورو بدی. یعنی مثلا شما اگه اول بهار مریض شدی رفتی دکتر ده یورو میدی، بعد دیگه تا آخر فصل هر دکتری بری مجانیه. البته در مورد چیزهایی مثل عمل همون قانونی که توی بالا گفتم پابرجاست. بیمه های دولتی هم اگه خواستین سرچ کنید، چون من که یه بیمه تا حالا بیشتر نداشتم!! اسم چند تاشون ایناست: TK، KKH، AOK.
    فقط بهتون بگم که توی آلمان برای بستن قرارداد خیلی خیلی دقت کنید، چون اگه سرتون کلاه گذاشته باشن، اصولا این کلاه تا انگشت پاتون می رسه چون نمی تونید قرارداد رو کنسل کنید! اگه از اول برید یه بیمه بگیرید، بعد راحت نمی تونید عوضش کنید. مثلا از بیمه ی دولتی KKH به بیمه ی دولتی AOK شما باید حداقل یک سال و نیم از بیمه اتون گذشته باشه که بخواید عوض کنید ( البته این قانون برای تمام بیمه های دولتی یکسانه، یعنی از هر دولتی به هر دولتی ای ظاهرا این قانون رو داره).
    اینکه می گید از یه بیمه دولتی به یک بیمه دولتی دیگه به آسونی نمیشه رفت، در مورد بیمه خصوصی به دولتی هم همینطوره؟ به این دلیل می پرسم چون همونطور که در پست قبلی گفتم، من می خوام یه بیمه 1 ماهه خصوصی بکنم و بعد از یک ماه که قرارداد کارم شروع میشه کنسلش کنم و از بیمه دولتی کارم استفاده کنم که شامل بیمه سلامتی هم میشه.

Junior Member hassani89 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - Universität zu Köln

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    Aok و Tk یه کمی با هم فرق دارن. مثلا aok فیزیوتراپی رو کاور نمی کنه ولی tk می کنه.و خومم aok دارم البته گه علاوه بر پرداخت ماهیانه اولین باری که به پزشک مراجعه می کنید باید 5 یورو بدید و بعد تا 3 ماه دیگه حق ویزیت ندارید اما دارو هر دفعه باید 5 یورو داد.
    دوستان میشه تفاوت های AOK و TK رو بیشتر باز کنید؟ با توجه به این که بیمه ی انتخاب شده ۱.۵ سال تو پاچه مونه باید درست انتخاب کنیم! و یک مطلبی، بیمه ی سلامتی دانشجویی که از این دو شرکت میشه گرفت آیا فقط یک چیز های ثابتی رو پوشش میده یا میشه با پرداخت حق بیمه ی بیشتر، بیمه ی کامل تری رو داشت؟

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

یه سوال : تو دعوتانامه phd من نوشته که فاندم و درواقع دریافتی من with all social insurances covered هستش ! من هم باید دنبال بیمه بگردم یا یونی خودش بیمه کرده؟!!
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    یه سوال : تو دعوتانامه phd من نوشته که فاندم و درواقع دریافتی من with all social insurances covered هستش ! من هم باید دنبال بیمه بگردم یا یونی خودش بیمه کرده؟!!
    شما احتمالا قراردادتون فرم 13/2 هستش؟؟؟ در اینجور موارد با نامه ای که استاد به شما میده می رید اداره بیمه و اونجا فقط فرم رو پر می کنید. خودشون هر ماه قبل از اینکه حقوق به دست شما برسه همراه با مالیات حدود 12% اگه اشتباه نکنم از حقوقتون بر میدارن. بیمه تون هم دولتی و aok خواهد بود احتمالا با حدود ماهی 140-150 یورو. البته همه اینا به شرط اینه که قراردادتون از همون نوعی که گفتم باشه.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    شما احتمالا قراردادتون فرم 13/2 هستش؟؟؟ در اینجور موارد با نامه ای که استاد به شما میده می رید اداره بیمه و اونجا فقط فرم رو پر می کنید. خودشون هر ماه قبل از اینکه حقوق به دست شما برسه همراه با مالیات حدود 12% اگه اشتباه نکنم از حقوقتون بر میدارن. بیمه تون هم دولتی و aok خواهد بود احتمالا با حدود ماهی 140-150 یورو. البته همه اینا به شرط اینه که قراردادتون از همون نوعی که گفتم باشه.
    نمیدونم قراردادم چیه :دی ! اینو تو دعوت نامم نوشته ..چفد گرون!! نمیشه برم بیمه خودموعوض کنم به این 70 80 یورویی ها؟
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    نمیدونم قراردادم چیه :دی ! اینو تو دعوت نامم نوشته ..چفد گرون!! نمیشه برم بیمه خودموعوض کنم به این 70 80 یورویی ها؟

تمام کسانی که کار میکنن(من حدس میزنم شما هم قرارداد کاری داری برای phd) غیر از دانشجوها حق بیمه ماهیانشون میشه ۱۵،۵ درصد (اگر دولتی بیمه باشند) از حقوق ناخالص
    ۷،۳ درصد رو کارفرما میده ۸،۲ درصد رو هم کارمند(خودشون کم میکنن همونطور که genius گفت)!

Herzlich willkommen nach Deutschland
    ویرایش توسط Matirx : August 11th, 2012 در ساعت 11:51 PM
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    حتما باید AOK بیمه بشن؟؟ نمیشه دلبخواه یک بیمه دولتی رو انتخاب کرد؟
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

نقل قول نوشته اصلی توسط Matirx نمایش پست ها
    حتما باید AOK بیمه بشن؟؟ نمیشه دلبخواه یک بیمه دولتی رو انتخاب کرد؟
    چون AOK بیمه دولتیه و قرارداد کاری هم بالاخره یه طرفش دولته لذا فکر کنم واسه همین می گن AOK . البته ممکنه محدودیتی نباشه. ضمن اینکه AOK بیمه خوبیه. خیلی خوب پوشش میده مخصوصا اگه خدایی نکرده کارت به بیمارستان بکشه. هر شب بیمارستان با تمام کارایی که تو بیمارستان انجام بدن (آزمایش خون، سی تی اسکن، ام آر آی، آنژیوگرافی و ... و ویزیت پروفسور ها و ...) همه میشه 10 یورو برای یک شب. پزشک هم که هر 3 ماه فقط 10 یورو. حتی هزینه های دندون رو هم اگه جنبه زیبایی نداشته باشه فکر کنم یه مقداریشو می دن. حالا چقدرشو مطمئن نیستم اما شنیدم (درست و غلطشو نمی دونم) ماکزیمم تا سالی 500 یورو

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)