صفحه 4 از 38 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 372

موضوع: Samples of Recommendation Letter

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

پیش فرض پاسخ : Format of recommendation letter

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    نوع شروع جمله خطاب Recom زیاد مهم نیست. Recom تازه بعد از این جمله شروع میشه
    بعلاوه اینکه معمولا جمله خطاب Global هست.
    من چیزی که نوشتم رو خود استادام بهم گفتن و گفتن وقتی که خطاب به طرف باشه تاثیرش بیشتره. شما خودتون دوست دارید نامه ای که برای شماست وقتی که می خونید بگه ای کسی که نامه رو می خونی یا بگه آقای ....؟
    البته در اینکه متن نامه مهمتره هیچ شکی نیست.
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    من چیزی که نوشتم رو خود استادام بهم گفتن و گفتن وقتی که خطاب به طرف باشه تاثیرش بیشتره. شما خودتون دوست دارید نامه ای که برای شماست وقتی که می خونید بگه ای کسی که نامه رو می خونی یا بگه آقای ....؟
    البته در اینکه متن نامه مهمتره هیچ شکی نیست.
    خوب این چیزی که Moh3n می گه درست هست و شما اگه format LOR رو در سایت های رسمی LOR چک کنید می بینید که دقیقا همین طور هستش
    خوب بیشتر موقع مشکل این جاست که ما نمی دونیم این نامه رو کی می خونه؟ مگه شما این رو واسه یک استاد خاص اون دانشگاه بخواین بفرستین.
    ولی همو جوری که Moh3n اشاره کرد و منم گفتم format اون هست
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    خوب این چیزی که Moh3n می گه درست هست و شما اگه format LOR رو در سایت های رسمی LOR چک کنید می بینید که دقیقا همین طور هستش
    خوب بیشتر موقع مشکل این جاست که ما نمی دونیم این نامه رو کی می خونه؟ مگه شما این رو واسه یک استاد خاص اون دانشگاه بخواین بفرستین.
    ولی همو جوری که Moh3n اشاره کرد و منم گفتم format اون هست
    منم منظورم این نبود که خطاب به شخص بنویسید. منظورم این بود که خطاب به کمیته پذیرش نوشته بشه. ولی اگه نمی دویم که به کچا می خوایم بفرستیم که همونطور که محسن جان گفت باید نوشته بشه
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

دوستان من چند تا نکته خیلی وسواسی راجع به ریکام به نظرم رسید شاید بدرد بقیه هم بخوره اگر هم موردی داره دوستان لطفا اصلاح بفرمایند

اول اینکه Yours Sincerely که آخر نامه می نویسن با Sincerely Yours فرق داره . از اونجایی که اول نامه معمولا با To Whom it May Concern شروع می شه و هویت خواننده برای ما مشخص نیست بهتره Yours Sincerely نوشته بشه هر چند تفاوتش اونقدر نیست که بخوان به خاطرش بی خیال ریکام ما بشن . اما ما که این همه زحمت می کشیم و واسه همه چی وسواس به خرج میدیم اینم روش.

دوم اینکه مشخصات استاد و از قبیل اسم و ادرس و میل باید سمت چپ نامه نوشت نه سمت راست .

بعدم اینکه To Whom it May Concern را bold نکنید بعدش هم یک کاما بذارید نه دو نقطه
    در ثانی وسط صفحه هم نباید باشه سمت چپ بالای اولین سطر نامه جاش هست.

در To Whom it May Concern هم باید اول هر کلمه با حرف بزرگ باشه ولی معمولا فقط Toرو با حرف بزرگ می نویسن و بقیه و با حرف کوچک که اینجوری درست نیست

( همه این اشکالات و توی ریکام یکی از بچه های شریف دیدم واسه اپلای دکترا و نزدیک بود منم توی یک مورد با طناب این بنده خدا برم تو چاه)
    ویرایش توسط happy2010 : February 21st, 2010 در ساعت 03:47 AM

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط happy2010 نمایش پست ها

Yours Sincerely که آخر نامه می نویسن با Sincerely Yours فرق داره . از اونجایی که اول نامه معمولا با To Whom it May Concern شروع می شه و هویت خواننده برای ما مشخص نیست بهتره Yours Sincerely نوشته بشه هر چند تفاوتش اونقدر نیست که بخوان به خاطرش بی خیال ریکام ما بشن . اما ما که این همه زحمت می کشیم و واسه همه چی وسواس به خرج میدیم اینم روش.

دوم اینکه مشخصات استاد و از قبیل اسم و ادرس و میل باید سمت چپ نامه نوشت نه سمت راست .

آدرس و تاریخ اگر در بالا سمت راست و فقط نام و عنوان شخص در پایین سمت چپ (با یک یا دو indent) باشه فرمال تره.
    در مورد ویرگول آخر، هم دو نقطه و هم ویرگول درسته. ما دو فرمت آمریکایی و انگلیسی و دو نوع جدید و قدیم داریم، تفاوت هایی که گفتید از اونجاها ناشی میشه.
    در مورد sincerely که گفتید یه search ای کردم دیدم حق با شماست و من همه رو اشتباه زدم. اگرچه که این تفاوت برای آمریکایی‌ها خیلی متمایز نیست و بیشتر انگلیسی ها بین sincerely و faithfully فرق میزارند (بریتیش‌اند دیگه!) البته اصلا این چیزا مهم نیست تو توصیه نامه. وقتی برای فقط یک رشته در gatech حدود 14000 متقاضی میاد و هر کدوم 3 تا توصیه نامه، به نظرتون بین اون همه کاغذ بازاری که اونجا راه میافته، اونها به ویرگول هاش نگاه میکنند؟
    ویرایش توسط Sunrise : February 21st, 2010 در ساعت 04:28 AM

کاملا قبول دارم اینا وسواس زیاده. آره اینا نکات مهمی نیستن نکته های خیلی مهمتر هم هستن مثلا خود من اول نامم به یک استاد اصالتا فرانسوی در دانشگاه انگلیسی زبان Dear Professor X, گفتم
    تمام میل هام به همه استادا همین جوری نوشتم اونا هم منو Dear Y خطاب می کردن با اسم کوچک و مشکلی نبود کلی هم تحقیق کردم که متن نامم بی نقص باشه.
    اما این استاد فرانسوی توی جواب فقط می نوشت اسمو فامیل منو می نوشت منم یکم مشکوک شدم تا اینکه از استاد زبان فرانسه که پرسیدم گفتن فرانسوی ها معمولا Dear به کار نمی برن و زیاد جالب نیست. حتی می تونه ناخوشایند هم تلقی بشه. حالا جالب اینه که برای نوشتن نامه انگلیسی به یک فرانسوی که 20 ساله توی دانشگاه انگلیسی زبان درس می ده باید هواسمون به چه چیزهایی باشه.

Junior Member

سلام
    recommendation اساتید رو چه زمانی باید بگیریم؟؟
    من هنوز Apply نکردم. از حالا بگم واسم بنویسن خوبه؟؟ باید یه فایل word و pdf و .. باشه؟ یا hard copy?
    میشه یکم راهنمایی کنین؟
    ممنون میشم.

هر چه زودتر بهتر . فرقی نداره فرمتش چی باشه البته اگر روی سر برگ آرم دار دانشکده یا دانشگاه باشه بهتره
    من pdf تهیه کردم ولی فکر نکنم فرقی داشته باشه . گرفتن هارد کپی هم بستگی داره به اینکه برای کجا می خواهید مثلا اگه کانادا یا امریکا می خواهید هارد کپی لازمه بعضی جاها هم لازمه که استادتون خودشون میل کنن و هارد کپی لازم نیست . اگر هارد کپی برای اپلای نیاز هست و زمان اپلای هم دسترسی به استاد دارید پس الان نشون استاد بدید تا متن نامه و قبول کنن و روی سیستم شون هم 1 نسخه بذارید بعدا زمان اپلای برید و هارد کپی seal شده و تحویل بگیرید.
    یعنی پاکت در بسته باشه و مهر دانشکده بخوره و امضا بشه و چسب بخوره درباره جزئیاتش خیلی پست ها در فروم پیدا می کنید

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Layla نمایش پست ها
    سلام
    recommendation اساتید رو چه زمانی باید بگیریم؟؟
    من هنوز Apply نکردم. از حالا بگم واسم بنویسن خوبه؟؟ باید یه فایل word و pdf و .. باشه؟ یا hard copy?
    میشه یکم راهنمایی کنین؟
    ممنون میشم.
    در RL استاد من از تاریخ استفاده کرده بود یعنی منظورم همون تاریخ زدن بود. به همین خاطر فکر کنم بد نباشه که تاریخ مال قدیم نباشه. من در همان ماهی که می خواستم بفرستم گرفتم.
    من ازشون یک فایل PDF گرفتم که هر تعداد می خوام خودم print بگیرم خیلی هم خوب بود این جوری.
    ولی مهم این هست که در پاکتهای خود دانشگاه باشه . حتی از مهر های خود دانشگاه هم استفاده کنید که معتبر باشه. ایم مسائل بارها در تاپیک های مختلف تذکر داده شده است.
    موفق باشید
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Samples of Recommendation Letter

کسی اطلاعی درباره نوشتن Art Recommendation داره یا میتونه کمکی بکنه؟