صفحه 22 از 38 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 372

موضوع: Samples of Recommendation Letter

پیش فرض پاسخ : Samples of Recommendation Letter

بچه ها این جمله توی ریکامندیشن لتر باشه خوبه یا مشکل داره؟ از طرف مشاورمه. خودم دارم متنشو آماده می کنم I advised her during research for her master thesis entitled “X” and for preparing her journal and conference papers.

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh_mir نمایش پست ها
    بچه ها این جمله توی ریکامندیشن لتر باشه خوبه یا مشکل داره؟ از طرف مشاورمه. خودم دارم متنشو آماده می کنم I advised her during research for her master thesis entitled “X” and for preparing her journal and conference papers.

سلام دوست عزیز این جمله خیلی فارسیه یعنی بر اساس ساختار فارسی به انگلیسی ترجمه شده که ممکنه از نظر یک انگلیسی زبان ناخوشایند یا حتی شاید نا مفهوم بیاد، بهتره خیلی دقت کنی چون اگه همین رویکرد رو در بقیه ریکامها و sop هم دنبال کنی معلوم می شه که همه رو یک نفر نوشته، کسی که با ساختار زبان انگلیسی آشنا نیست، شما کلمه advise رو حتما در یک دیکشنری عالی مثل لانگمن چک کنید، اصلا به این صورت استفاده نمی شه، از واجبات هست که یه نسخه لانگمن رو کامپیوتر نصب کنید و برای کوچکترین کلمه بهش مراجعه کنید، ترجمه دارالترجمه رو هم زیاد جدی نگرید که اون هم بدون در نظر گرفتن معنی می یان لغت به لغت ترجمه می کنند و اصلا به درک واقعی جمله توجه نمی کنند مثلا اگه یه انگلیسی زبان بخواد جمله مثلا what a dark sky رو به فارسی برگردونه و بره تو یه دیکشنری ساده و ناقص ترجمه لفظ به لفظ دنبال معنی بگرده و بعد به فارسی بگه "چه یک آسمان مشکی"، من و شما فارسی زبان می فهمیم که اصلاح مشکی برای اینجا مناسب نیست یا مثلا اگه بره تو دیکشنری انگلیسی به فارسی آریان پور ببینه جلوی ترجمه woman نوشته: زن، ماده، مونث،... بعد ترکیب woman artist رو ترجمه کنه هنرمند مونث من و شمای فارسی زبان منظورش رو می فهمیم ولی با خودمون می گیم این ترکیب درست نیست حالا شما فکر کن تو متن ترجمه مدارکت یا نامه توصیه به دانشگاه از این دست ترکیبات هنرمند مونث تو متن باشه، خوب از نگاه کمیته بررسی یه کم شاید بد باشه.

من خودم یه متن تشویق نامه از طرف دانشگاهی که در آن درس می دادم داشتم و بعد بردم پیش یکی از معتبرترین دارالترجمه های تهران که وصف و شهرت و عالی بودنش رو در همین فروم از بچه ها شنیده بودم بعد اصلاح "بضاعت علمی" رو برای من ترجمه کرده بودند scientific knowledge برای من که هنر درس می دم و اصلا در تعاریف استاندارد هنر علم نیست این ترجمه از هنرمند مونث هم بدتره بهترین ترجمه این ترکیب academic qualification هست چون در فارسی منظور از هر کلمه علمی که scientific نیست، به denotation, connotation و collocation لغات بسیار دقت کنید این موارد تو دیکشنری انگلیسی به فارسی آریان پور نیست بلکه توی دیکشنری انگلیسی به انگلیسی لانگمن هست، حالا البته نگران نشید متن ریکام و sop بالاخره اگه مشکلاتی از اون دست که من گفتم اگه داشته باشه فاجعه نیست چون می دوندد که کسی که زبان دومی رو یاد می گیره به connotation و collocation لغات تسلط نداره و همین که منظور رو برسونه کافی هست.

من چون خودم رشتم علوم انسانی و هنر هست به این موارد بسیار حساسم چون تمام بیان عقاید و اندیشه من به زبان انگلیسی باید باشه و اون نشون دهنده کار من هست از یک دانشجوی کامپیوتر و فنی می خوان که نرم افزار یا ربات رو خوب بسازه حالا اگه به انگلیسی خواست بگه این "عکسهای دوربین رو کجا بردی چاپ کردی"
    از فعل print برای چاپ کردن عکس استفاده کنه به جای develop کسی بهش خورده نمی گیره چون مهم هست که کارش رو درست انجام بده و مثلا دستگاهی رو بسازه که با بهترین کیفیت عکس چاپ کنه ولی منی که رشتم هنر هست و بخوام در مورد تاریخ عکاسی مقاله بدم یا استاد عکاسیم بخواد ریکام بهم بده برای چاپ بنویسه print اون وقت واویلاست.

حالا دوست عزیز شما راحت بنویس:
    I supervised her Master thesis research entitled X
    اون and که گذاشتی اشتباه می کنه قضیه رو می شه..... I advised her for که فعل advise حرف اضافه for نداره لانگمن رو ببین.
    حالا خیلی بخوای استاد رو شیک نشون بدی از این ساختار حذف فعل و فاعل استفاده کن بنویس:
    I supervised her Master thesis research entitled X, helping her with giving conference papers and writing an academic journal article which is published in X journal, one of the leading journals in field of X

این بود نظر و تجربیات من
    دوستان مترجمی زبان و با تجربه بهم کمک کنند که کسی رو اشتباهی خدای ناکرده راهنمایی نکنم.

موفق باشید.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard66 نمایش پست ها
    تو ریکام لازم نیست مخاطب، دانشگاه مورد نظر باشه، اصولا مخاطب عام آکادمیک داره. مثلا اینجوری:\
    I enthusiastically recommend X for admission to your graduate school, and very much hope that the committee judges his application favorably.
    ممنون
    قسمت دوم سوالم رو کسی جواب نمیده
    برای جاهایی که باید نامه رو تو پاکت امضا شده استاد بفرستن چیکار کنم؟ استادم که ایران نیست

Global Moderator

Simon آواتار ها

ممنون
    برای جاهایی که باید نامه رو تو پاکت امضا شده استاد بفرستن چیکار کنم؟ استادم که ایران نیست
    اگر مجوز ميده وسربرگ خودت رو كاغذ سربرگ دار پرينت كن از طرف امضا كن و بزار تو ژاكت و رو درشو امضا كن اگر ميتوني يه سر برو انقلاب يه مهر دو ساعته بسازن به ايمش بزن رو در پاكت نوار چسب بزن.وسلام. اگر قبول نميكنه كلا بگرد استاد ديگه تو ايران پيدا كن. بابا ما سالي چند هزار ورودي دكتري داريم يكي نيست به شما ريكام بده تو اين همه دكي؟ شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    اگر مجوز ميده وسربرگ خودت رو كاغذ سربرگ دار پرينت كن از طرف امضا كن و بزار تو ژاكت و رو درشو امضا كن اگر ميتوني يه سر برو انقلاب يه مهر دو ساعته بسازن به ايمش بزن رو در پاكت نوار چسب بزن.وسلام. اگر قبول نميكنه كلا بگرد استاد ديگه تو ايران پيدا كن. بابا ما سالي چند هزار ورودي دكتري داريم يكي نيست به شما ريكام بده تو اين همه دكي؟ شادزي
    ژاكت یا پاکت ..؟!

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

ممنون
    شما چرا ریکام آنلاین نمیدی که این دردسر ها نباشه؟

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc. in RS/GIS - Chamran University

دوستان عزیزم که تجربه‌ی بیشتری دارن
    لطف می‌کنید یه نگاه به این 2تا توصیه‌نامه‌ی من بندازید و اشکالاتش رو بهم بگید؟
    گرامری
    ساختارش
    اینکه چی بنویسم چی ننویسم
    یا اینکه خوبه

خیلی ممنونم

To whom it may concern
    At the request of Mr. Clint Eastwood, I am pleased to write this letter of recommendation in support of his application for admission to doctoral study at your department. I have known Clint as an M.Sc. candidate under my supervision in the Department of xxxxxxxxxxxxx xxxxxx at xxxxxxxxxxx University of xxxxx since 2010. He had “xxxxxxxxxxxxxxxx”, “xxxxxxxxxxxxxxxxxxx” and “xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx” courses with me and he was the first top student in all of those courses. Clint took over as my research assistant in Blahblahblah Laboratory from 2011 until the time he graduated as top of his class in 2012.
    I found him a diligent student who has worked precisely on his M.Sc. project and had a vase knowledge about XXXXXXX technology as well as xxxxxxxxxxxxxxxx. Clint demonstrated strong sense of responsibility and dedication to duties during his time in my lab. I sometimes have seen him working at the lab until evenings or on weekends, and he was a dependable assistant during my laboratory classes and workshops.
    He showed to have the ability to work independently, with a blend of creativity and discipline. Clint has an appetite for research, prefers to solve the problems on his own and requires little supervision. I found that he has a great ability to work in group and can synchronize with the group perfectly. So I believe that he can surely be a valuable group member for any activity related to either of the fields. His published papers from the master thesis show his unique ability in interdisciplinary co-operations and academic writing.
    On the personal side, Mr. Eastwood is a very honest and humble young man. Now that he is interested to continue his education towards the PhD degree in your Department, I strongly recommend him to your graduate program and I am certain that he will be an asset to academic endeavor. Should you have any question regarding Mr. Eastwood please do not hesitate to contact me via phone: (+98) xx xx xx xx xx or email: xxxxxxxxx@xxx.ac.ir.
    Sincerely,
    Dr. Rambo
    Head, Department of xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    xxxxxxxxxxxx University of xxxxxx, Iran

To whom it may concern
    This letter is to provide information on the academic accomplishment as well as the significant potential future contributions of Mr. Jackie Chan. I have known Jackie since I was a visiting professor at Xxxxxxxx University of xxxxxxxxx back in 2010-2011. Spending two semesters as his professor, I had the opportunity to observe his class behavior and evaluate his performance in doing course projects. I taught him “xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx” and “xxxxxxxxxxxxxxx” and he earned superior grades (20 out of 20) in those courses.
    I found Jackie a bright and enthusiastic student who is willing to go beyond what is required. Looking at his undergraduate background, I should express that his aggressive approach towards research in YYY has surprised me.
    Jackie has good awareness of ongoing challenges in YYY and shows interest in every subfield with curiosity. His take-charge and hands-on personality combined with good intrapersonal skills has made him a terrific team player. He takes an active part in scientific discussions, is an innovative problem-solver, and perfectly interacts with his colleagues. Though I was not directly involved in his M.Sc. project, we often exchanged ideas about the matter. He is independent and mature, and handles criticism well.
    In summary, Mr. Chan is one of the most confident, talented and qualified students I have ever had. He has my highest recommendation and I am certain that he will be a credit to your doctoral program. I will be pleased to answer any additional questions you may have.

Sincerely,
    Dr. Bruce Lee
    Assistant Professor, Department of XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXX University, XXXXXX, Iran 

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

چند نمونه Recommendation برای دوستان.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf R5.PDF (4.9 کیلوبایت, 2059 views)
    • نوع فایل: pdf R4.PDF (8.0 کیلوبایت, 1642 views)
    • نوع فایل: pdf R3.PDF (4.4 کیلوبایت, 1577 views)
    • نوع فایل: pdf R2.PDF (9.1 کیلوبایت, 1546 views)
    • نوع فایل: pdf R1.PDF (5.5 کیلوبایت, 1599 views)
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Junior Member tannazsh آواتار ها

یه سایت خوب برای نمونه های ریکام تقدیم به شما:
    http://essaysmith.com/index.php/reference
    Life is too short not to be awesome

Junior Member

ممنون از همه اگه من توصیه نامه نداشته باشم نمیتونم پذیرش بگیرم؟