صفحه 35 از 38 نخستنخست ... 2526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 372

موضوع: Samples of Recommendation Letter

پیش فرض پاسخ : Samples of Recommendation Letter

سلام. ببخشید کسی نمونه توصیه نامه خاصی نداره؟

من برای مک گیل و چندتا از کشورای اروپایی میخوام

راستی میشه از هر استاد فقط 1 نامه گرفت و بگیم اولش بنویسه
    to whom it may concern
    که بشه از اون نامه واسه همه دانشگاه ها استفاده کرد؟
    سوال دوم اینکه اگر سال 2017 تاریخ خورده باشه و من اخرای 2017 برای ترم تحصیلی 2018 بخوام ازش استفاده کنم مشکلی نیس؟

مرسی

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    سلام. ببخشید کسی نمونه توصیه نامه خاصی نداره؟

من برای مک گیل و چندتا از کشورای اروپایی میخوام

راستی میشه از هر استاد فقط 1 نامه گرفت و بگیم اولش بنویسه
    to whom it may concern
    که بشه از اون نامه واسه همه دانشگاه ها استفاده کرد؟
    سوال دوم اینکه اگر سال 2017 تاریخ خورده باشه و من اخرای 2017 برای ترم تحصیلی 2018 بخوام ازش استفاده کنم مشکلی نیس؟

مرسی

دوست من،

جواب سوالاتتون به ترتیب:

پست های قدیمی همین تاپیک را چک بفرمایید، ده ها نمونه وجود دارد.
    بله
    خیر، مشکلی نیست.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    زیاد موافق نیستم. تجربه من میگه که اصلا ریکام تاثیر زیاد زیادی نداره. امروزه سابقه فرد (تافل، تعداد مقاله، معدل و ...) خیلی مهمه و اینا هستن که بیان میکنن فرد توانایی کافی داره یا نه. در جایی که فرد رزومه درخشانی داشته باشه زیاد مهم نیست ریکام آنچنانی داشته باشه. در جایی هم که شخص سابقه درست درمونی نداره هیچ چیزی در رزومش بچشم نمیاد، بهترین ریکام ها هم نمیتونن تاثیر خیلی زیادی داشته باشن.
    ریکامندیشن بیشتر ی چیز فرع هست تا اصل
    اتفاقا ریکام بسیار تاثیرگذار هست. شما یه سرچ تو اینترنت بفرمایید. فرقی هم نداره دانشگاه top10 باشد یا رنک مثلا 300 ریکام برای همه دانشگاه ها کاملا مهمه. یه دانشجوی قوی با ریکام ضعیف مثلا رنک 200 پذیرش میگیره. رقیب همون آدم با رزومه ای تقریبا یکسان ولی با ریکام قوی رنک 30 رو پذیرش میگیره. ریکام خوب حتی با فرض معدل معمولی، سابقه پژوهشی نه چندان قوی، حتما شانس فاند و پذیرش هر متقاضی رو شدیدا افزایش میده. بعنوان یه قاعده کلی، هیچ کدوم از مراحل پذیرش الکی و کم اهمیت نیستن. اگه از هاروارد و برکلی گرفته تا اون کالج گوشه کبک همگی میگن ریکام بدید برا کاغذبازی نیمخوان. واقعا اثرگذاره.

Junior Member

سلام
    1- آیا ریکام حتما باید توی برگه سربرگ دار باشد؟
    2-اگر برگه سربرگ دار بالاش فارسی نوشته شده باشه اشکال داره؟ یا حتما باید انگلیسی باشه؟
    3-محتوای ریکام که مدیر یک کارخانه صنعتی برامون می نویسه چی باید باشه؟
    4-آیا ریکام نیازی به ترجمه و مهر دادگستری وزارت خارجه داره؟
    بسیار ممنونم

ApplyAbroad Superstar

سلام توصیه نامه این روزها از طریق اینترنت انجام میشود به این صورت که معمولا شما مشخصات ایمیل فرد را به دانشگاه اعلام میکنید آنها هم یک ایمیل با لینک به بخش مربوط به تقاضای شما ارسال میکنند و استاد/نویسنده توصیه نامه متن را آنجا برابر سوالاتی که شده مینویسند و سابمیت میکنند.

در هر صورت اگر به هر دلیل بخواهید به شکل قدیمی کاغذی کار انجام شود ترجیح این است که در کاغذسربرگدار انگلیسی باشد و در آن نویسنده توصیه نامه با ارجاع به گدشته شما -نحوه مشارکت در کار کلاسی/نمره امتحانات/ نحوه کار در کارخانه/ کار تیمی/پایان نامه/ توانایی زبان انگلیسی/ مقایسه با دیگران- به زبان مورد نظر دانشگاه - انگلیسی/اسپانیایی....- توضیح میدهند که چرا شما را مناسب دوره ای که میخواهید بخوانید میدانند(یا نمیدانند!).
    این متن را در کنار دیگر توصیه نامه ها با هم ولی در پاکتهای جداگانه دربسته برای دانشگاه هدف ارسال بفرمایید.

برای دکتری معمولا توصیه نامه ها جدی است برای ارشد ولی سختگیری معمولا دانشگاهها کمتر میکنند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط gidlio نمایش پست ها
    سلام
    1- آیا ریکام حتما باید توی برگه سربرگ دار باشد؟
    2-اگر برگه سربرگ دار بالاش فارسی نوشته شده باشه اشکال داره؟ یا حتما باید انگلیسی باشه؟
    3-محتوای ریکام که مدیر یک کارخانه صنعتی برامون می نویسه چی باید باشه؟
    4-آیا ریکام نیازی به ترجمه و مهر دادگستری وزارت خارجه داره؟
    بسیار ممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام توصیه نامه این روزها از طریق اینترنت انجام میشود به این صورت که معمولا شما مشخصات ایمیل فرد را به دانشگاه اعلام میکنید آنها هم یک ایمیل با لینک به بخش مربوط به تقاضای شما ارسال میکنند و استاد/نویسنده توصیه نامه متن را آنجا برابر سوالاتی که شده مینویسند و سابمیت میکنند.

در هر صورت اگر به هر دلیل بخواهید به شکل قدیمی کاغذی کار انجام شود ترجیح این است که در کاغذسربرگدار انگلیسی باشد و در آن نویسنده توصیه نامه با ارجاع به گدشته شما -نحوه مشارکت در کار کلاسی/نمره امتحانات/ نحوه کار در کارخانه/ کار تیمی/پایان نامه/ توانایی زبان انگلیسی/ مقایسه با دیگران- به زبان مورد نظر دانشگاه - انگلیسی/اسپانیایی....- توضیح میدهند که چرا شما را مناسب دوره ای که میخواهید بخوانید میدانند(یا نمیدانند!).
    این متن را در کنار دیگر توصیه نامه ها با هم ولی در پاکتهای جداگانه دربسته برای دانشگاه هدف ارسال بفرمایید.

برای دکتری معمولا توصیه نامه ها جدی است برای ارشد ولی سختگیری معمولا دانشگاهها کمتر میکنند.

موفق باشید
    با تشکر از شما
    بنده برای مستر می خوام اقدام کنم و دانشگاهی هم که میخوام اقدام کنم گفته فقط به صورت آنلاین مدارک را می پذیره.
    ریکام که نیازی به ترجمه نداره؟

Junior Member

سلام دوستان منظور از ریکام خوب چیه ؟ یعنی اسم استاد مهمه واسهشون ؟ مقطع استاد مهمه ؟ مثلا من دوتا از اساتیدم یکی دکترا سمنان و یکی شیراز میخونه یعنی این اثری داره توی موضوع ؟

ApplyAbroad Superstar

سلام خواهش میکنم کار مهمی نبود.

ترجمه؟ توصیه نامه اصلا به زبان مورد قبول دانشگاه مقصد - و عمدتا هم انگلیسی - نوشته میشود.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط gidlio نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    بنده برای مستر می خوام اقدام کنم و دانشگاهی هم که میخوام اقدام کنم گفته فقط به صورت آنلاین مدارک را می پذیره.
    ریکام که نیازی به ترجمه نداره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام یعنی همین چیزها که گفتید به علاوه چند چیز دیگر. شما درست میگویید که جایگاه و رتبه استاد و نسبت استاد با شما مهم است. مثلا استادی که به شما پایان نامه کار کرده اند نسبت بهتری با شما برای نوشتن توصیه نامه دارند تا استادی که سال اول ارشد با او درس پیش نیاز گذرانده اید.

خوب در تعبیر دیگر یعنی اینکه متن توصیه نامه تواناییهای شما را با توجه به نیاز دوره هدف منصفانه نشان دهد و به دانشگاه مقصد بگوید به چه دلایلی شما مناسب دوره هستید و به چه دلایلی شما باید روی بعضی نکات تمرین و توجه کنید. مثلا استاد میگویند در محاسبات/کلکیولس باید بیشتر کار کنند یا زبان متقاضی نیاز به پیشرفت دارد یا برای کار گروهی نیاز به نظارت دارند یا در لب باید اصول احتیاطی را به دانشجو یادآوری کرد و ... در ایران معمولا این قسمت دوم را اساتید نادیده میگیرند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_erf نمایش پست ها
    سلام دوستان منظور از ریکام خوب چیه ؟ یعنی اسم استاد مهمه واسهشون ؟ مقطع استاد مهمه ؟ مثلا من دوتا از اساتیدم یکی دکترا سمنان و یکی شیراز میخونه یعنی این اثری داره توی موضوع ؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام
    بنده به دو تا ریکام احتیاج دارم که از دو تا شرکت مختلف صادر میشه.
    آیا امکانش هست که متن هردوتا ریکام یکی باشه فقط سربرگ و امضا و مهرش فرق بکنه؟
    یا باید متن ریکام ها متفاوت باشه؟
    ممنونم