صفحه 144 از 188 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Senior Member EHSM آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم..

ببخشید اگه موضوعی جدید ایجاد میکنم. واقعا ندیدم این موضوع رو کسی بهش بطور جداگانه برسه و من چون کمتر از 2 هفته برای نهایی کردن تصمیم ام وقت دارم میخواستم نظر دوستان رو بدونم. برام خیلی مهمه نظر تک تک دوستان.

من رزومم این هست:

لیسانس مهندسی برق - کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

تافل 110

GRE: q 168, v 155

دو سال سابقه کار مهندس مشاور ارشد طراح در یک شرکت مهندسی مشاوره همزمان با دانشگاه

24 سالمه

راهنماییث و دبیرستان علامه حلی تهران

رتبه 900 کنکور ریاضی در سالهای قبل

من بین دوتا مسیر بسیارررررر سخت و دوراهی موندم.. خواهشا نظرات و مشورت هاتون رو دریغ نکنید ازم. کمتر از چند روز وقت دارم برای انتخاب بین اینا:

1- من پذیرش دکترای مستقیم ( Phd ) برای رشته برق دارم از یک دانشگاه در آمریکا. فول فاند. ویزای آمریکا هم تازگی کلیر شدم و تو پاسپورتم خورده.

بخوام برم باید برای دو هفته بعد بلیط بگیرم و هنوز نگرفتم و هنوز نمیدونم برم یانه

2- من بسیاررررر سرخورده و ناراحت شدم در طول لیسانسم وقتی دیدم منی که انقد زحمت کشیدم برای درس و در نتیجش هیچچچچ کار درستی برای مهندسی نیست تو ایران و حقوقای 1-2 میلیون نهایت تازه اگه کار پیدا بشه. بعد رشته های پزشکی و دندون پزشکی 50 میلیون درامد کف کارشونه و همیشه هم نارااضی از درامدشون. من دارم تو خانوادمون و میبینم.

میخوام برای پرستیژ و مهمتر از اون درامد ببینم میشه رفت پزشکی یا دندون تو ایران... طبق قانون مملکت من چون معافیت سربازی رو برای لیسانسم استفاده کردم اول باید برم سربازی و بعد از اتمامش کنکور تجربی میتونم بدم.

ریسک های وحشتناک این مسیر:

- مهمترینشششششششش اینکه کنکور وحشتناک تجربی و هجوم همه به پزشکی... اگه قبول نشم کنکور بعد سربازی هم پزشکی از دستم رفته و هم این فاند رو دیگه ندارم و بعدشم احتمالش کمه دوباره بهم بدن فاند.. با همین مهندسی و در نهایت بدبختی باید کار کنم تو ایران ...

- یه مساله دیگه که میگن بهم. طول مدت زیاد پزشکیه.. من الان 24 سالمه و در بهترین حالت 40 سالگی اولین پول از پزشگی رد در میارم فک کنم. اگه اشتباهه بهم بگین بیزحمت.

برا خودم مهم نیست.. میگم اقلا یه آینده روشنی داشته باشم حالا در 40 سالگی.. عب نداره..

کمکم کنید بیزحمت.

ممنونم
    بنظر من شما درستو ادامه بده. پذیرش و فاند هم که داری. بخوایی دوباره برا کنکور بخونی وقت زیادی میگیره و ممکنه مجبور شی سربازی هم بری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : بسیارررر مهم و اورژانسی : پزشکی در ایران یا مهندسی در آمریکا ؟

یه جایی خوندم با شکایت به دیوان عالی می تونن در دوره های روزانه پزشکی بخونند ولی تا بیاد این شکایت به نتیجه برسه ادم پیر میشه!
    فرض کنید میخواهید از اصفهان برید تهران:
    یه راه اینه که عوارض بدی و از برزگ راه خلوط و باکیفیتش استفاده کنی و یه راه دیگه هم هست که از یه جاده دو طرفه بی کیفیت استفاده کنی که تمام ماشین سنگین ها از اون راه میرن و خطرش چند برابره!
    حالا شما تلاشتو کردی عوارضت رو هم دادی و فقط برزگ راه باز جلوته!
    اخه این چه کاریه که بیای و از یه راهی بری که ممکنه به نتیجه هم نرسه!؟
    چرا دوست داری الکی کلی استرس و عذاب رو به خودت و خانوادت تحمیل کنی!؟
    من دبیرستان اژه ای تو اصفهان میرفتم ( دوستان اصفهانی می دونند یعنی چی) اونجا کاری باهامون می کردند که ندونسته هامونو از حفظ بگیم یه دوستی داشتم که رفت پزشکی تهران و منم رفتم مهندسی.
    بعد از چند سال که دیدمش در اثر استرس و فشار کاراموزی و شیفت به معنی واقعی کلمه نابود شده بود مثلا عینک می زد و ....
    پزشکی حکایت زگهوار تا گور دانش بجوی هست!

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام. چون بنده تجربه ورود در هر ۲ شاخه رو داشتم و سپس تغییر رشته دادم از بدو ورود؛ لازمه تجارب خودم رو بگم. امید وارم مفید واقع بشه.

اولا: نگاهتون به پزشکی و جزییات اطرافش به دید یک چیز خاص و عجیب نباشه. این مهم است که از چیز های نامهم؛ چیزهای مهم شگفت انگیز نسازید و نسازیم.

دوما: هرگز فکر نکنید در امدها و شرایط یکسان است از پزشکانی که سن پدر و مادر های ما را دارند با هم نسل های ما. خیر همه چی عوض شده/تغییرات در همه ابعاد شغلی و کاری و درامدی که خیلی شما وسوسه اش هستید و غیره و غیره عوض شده است.

سوما: پزشکی؛ یعنی حدود ۶ سال برای برخی رشته های دندون و حدود ۷ سال و... برای حالت عمومی است یعنی چیزی که ارزشی به خودی خودی ندارد باز همه ی ابعاد میگم مخصوصا اون بخش مالیش که خیلی شما رو مجذوب کرده است عرض میکنم. پس بعد از اون میبینی هنوز تازه هیچ جایگاه خاصی نرسیدی؛ و این بین دانشجویان پزشکی در سال های رو به اخر هویدا میشه که خبری نیست پس باید به تخصص خواندن فکر کنند و باز محدودیت ها و دشواری ادامه راه در تخصص گرفتن.

چهارم: برای اقایون طرح های سربازی که اتفاقا اجباری هم است و هیچ گونه معافیت سربازی نمیدهند به دانشجوی پزشکی مثلا معافیت پزشکی این تو قانون است که باید همگی خدمت کنند. علاوه بر ان به این هم اضاف کنید چند سالی طرح هستید و نقاط دور افتاده شهرستان ها و... درست مثل معلمی که اوایلش اجازه ورود به مرکز استان ندارید. بنده کلیات کار رو میگم جزییات با بندهای پارتی و... پر واضح است.

پنجم: محدویت های رشته پزشکی برای ادامه تحصیل خارج فراوان است!! این یک جورایی برای خیلی از این دوستان عزیز یک جورایی رویا و ارزو می ماند. محدودیت پذیرش فا فاند درست عکس رشته های فنی--- محدودیت های پوزیشن های زیاد درست عکس فنی ها---هزینه های بالای تحصیل-- هزینه ازاد سازی مدارک از وزارت بهداشت که از ۲-۳ سال پیش باید به بالای ۲۰-۲۵ میلیون فکر کرد درست عکس فنی ها که با یک سوم یا یک چهارم این مبلغ اوکی خواهد شد.

ششم:شرایط اشباع شدن رشته پزشکی به سرعت از چند سال پیش شروع شده و الان به مرحله اشباع رسیده و به قول دوستان شیمی؛ تا سال های اتی به مرحله فرا سیر شده خواهد رسید. با حجم گرایش به این رشته. مگر دهه های ۷۸ شمسی به بعد و ۸۰ شرایط کاری و ... مساعد خواهد شد به دلیل کم بودن این نیرو ها تو این سن سال. اما شرایط عموم رشته ها در متولدین دهه ۶۰ افتضاح دهه ۷۰ تا حدود اواخر اش هم نیمه افتضاح خواهد ماند در ایران. و بعد از سن ها شرایط مساعد خواهد شد. یعنی امیدوارم.

هفتم: یک فنی مهندسی خوب به شرط خوب کار کردن؛ گزینه های زیاد چون فول فاند یونی های مناسب دنیا و کشورهای مهاجر پذیر پیش روش هست با موقعیت عالی job offerبه شرط تلاش و کار کردن و اقامت دایم گرفتن در کشور های دیگر. و این یعنی اینده سازی با فکر برای خودت و... چیزی یک دانشجو پزشکی فرصتی براش ندارد یا بسیار بسیار محدود است که بالا گفتم برخی اش رو.

هشتم: ذات رشته پزشکی بر پایه تجربه است؛ و این سلیقه شما است که به سمت کارهای اینده بر مبنای خلاقیت و ابتکار و تفکر و چالش مسایل مهندسی مثلا در رشته خودت بگم: ساخت ترانسیتورهای با ابعاد ریز تر بر پایه ی بیت بیشتر یا ... یا کارهای ازمایشگاهی و تجربی پزشکی بری که نوع مخاطبین شما هم واضح است از همه اقشاری هستند همه نوع بیمار و .... که بی نهایت این سلیقه و خواست شما است کدوم مسیر باشد.؟!

نهم: نکته ی بسیاری مهمی باید بگم: هیچ گاه نباید فکر کنید اختلاف دارمد پزشکان در کشورمان با سایرین رشته های خوب اینقدر هست در تمام جاهای دنیا. خیر. در امریکا به قول دوستم بابک سلامت که مهندس شرکت گوگل اند بخش نرم افزاری: تفاوت حقوق های پزشکان خوب با مهندسان خوب مثل ایران ۳-۴ برابر نیست بلکه حداکثر در بهترین حالت ۲ برابر است که باز به دلیل مشغله و ساعت کاری زیاد تراست و شیفت های شب شون و... پس این عایدی پزشکی و با سایر رشته ها در ایران را فقط یک سیستم بیمار ببینید در کشور ایران. مانند سایر سیستم های بیمار دیگر ایران. اگر چه بنده هم نزدیکان و اطرافیان در این حوزه دارم و جزییاتی از عدم اخلاق در این رشته میتونم لیست کنم که در مبحث این بحث نیست مثل: نسخه نویسی های هماهنگ شده- رد کردن داروهای منقضی نزدیک در نسخه ها- مثل افرهایی رایگان که از شرکت های داروساز میگیرند و اون افر رایگان رو به شما های بیمار به قیمتn تومان میفروشند. و.... جای بحث نیست

در پایان امیدوارم تجارب بنده که حاصل دید عینی خودم و یا اطرافیان/دوستان یا ... است به شما کمک کننده باشد. اینم بگم. بنده استثا هات این مسیر رو لیست نکردم که قاعدتا مثال نقض داریم
    رفتن هميشه رسيدين نيست اما براي رسيدن بايد رفت
    آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است

In my opinion your road map is clear, you are a well educated guy who knows already all the possibilities and consequences both ways are open to you and it's only up to you to choose .between them, In my opinion do whatever you want money, fame, power all come and go. Life is short do whatever you'll enjoy, my 2 cents.

Banned

گر افکار منفی و احساس ضعف و خودکم بینی باعث کم حوصلگی ما شده است، با به خاطر آوردن توانایی ها، استعدادها و موفقیت های گذشته خویش و توجه به نقاط قوت زندگی، یاس و ناامیدی نسبت به آینده را به امیدواری تبدیل کنیم. بنابراین افکار منفی و این باور که زندگی، شغل و فعالیت های ما بی معنی است، می تواند ما را به بی حوصلگی پرتاب کند و فراتر از آن تا مرز افسردگی پیش ببرد. پس ما نباید زندگی خود را یک دایره بی پایان و بی هدف بدانیم. این وظیفه ماست که به زندگی خود معنا بخشیم. همچنین نباید فراموش کنیم که نقاط قوت انسان از نقاط ضعفش بیشتر است. پس طی روز متوجه کلمات و افکار خود باشیم. بعید نیست افکار منفی بویژه در زمان بی حوصلگی به ذهن ما هجوم بیاورد

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine, ULaval

دوست عزيز اين اولين باري هست كه به خودم اجازه ميدم بيام و توي همچين بحثي شركت كنم...،
    انگيزه پزشك شدن كمك به مردمي هست كه درد و رنج دارن و خييلي هاشون توان مالي ندارند...
    پزشك شدن عشق است به خدمت نه راهي براي پولدار شدن،
    هروقت به اين عشق رسيدين بدونين كه هيچ چيزي نميتونه در اين دنيا مانع دستيابي شما به هدفتون بشه ...
    در غيراينصورت راههاي خيلي اسانتري براي پولدار شدن وجود داره
    ارزوي سلامتي و موفقيت دارم برات

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام دوستان
    من 33 سالمه و کاردانی حسابداری و کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه جامع علمی و کاربردی دارم.
    برای کارشناسی ارشد کجا بهتر پذیرش میدن و اینکه هزینه هم برام خیلی مهمه.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه س و ب،علوم اجتماعي

سلام..من رشته ي علوم اجتماعي ميخونم،ترم شش هستم،يه ترم ديگ ليسانسم روميگيرم،واس ادامه تحصيل ميخام برم اروپا ،لطفا درموردانتخاب كشور و نحوه ي پذيرش راهنماييم كنين

سلام خدمت دوستان عزیز...خواهشا منو راهنمایی کنید(راهنمایی برای تحصیل در مقطع دکتری حسابداری)
    من کارشناسی ارشد حسابداری با معدل 17.32 و کارشناسی حسابداری با معدل 17.70 را از دانشگاههای دولتی دارم.
    الان هم میخوام کمکم کنید یک کشور خوب را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حسابداری_(حسابداری مدیریت)-انتخاب کنم.لازمه بگم من بورس یکی از دانشگاههای دولتی ایران هستم و فکر کنم نیازی به بورس دانشگاه پذیرنده نداشته باشم...اگه ممکنه راهنمایی کنید کدوم کشورها بهتر و راحتتر میتونم پذیرش بگیرم؟؟؟؟
    البته به جزء آمریکا، کانادا و انگلیس..چون وزارت علوم برای این کشورها بنده را بورس نمیکند.و میخوام ترجیحا در دانشگاههایی ادامه تحصیل بدم که مقطع دکتری را به زبان انگلیسی ارائه بدن
    اصلا اگه تو گروه کسی هست که دریکی از کشورهای آلمان،ژاپن،کره،سوئد،نروژ، هلند،ایتالیا،دانمارک،بلژی ک یا استرالیا در حاصل تحصیل مقطع دکتری حسابداری باشه ممنون میشم کمکم کنه...چون هیچ اطلاعاتی درباره کشورها و دانشگاهها ندارم
    البته من رزومه خوبی هم دارم...مقالات چاپ شده زیاد و 8 سال سابقه تدریس دانشگاهی بعنوان هیئت علمی دارم
    همچنین راهنمایی کنید که کدوم یک از این کشورهای ذکر شده دکتری را به زبان انگلیسی ارائه میدن؟؟؟؟
    ویرایش توسط mostafa_Ahmadi : December 31st, 2016 در ساعت 10:04 AM

Junior Member

سلام دوستان من تازه لیسانسمو تو رشته مترجمی زبان گرفتم میخواستم واسه دانشگاه خارج کشور اقدام کنم اما راستش هیچ اطلاعاتی ندارم و یه خورده گیج شدم بشیتر هم دوس دارم یا برای سوئد یا برای نروژ اقدام کنم میشه کمکم کنید؟اصلا رشته مترجمی تو این کشورها هست؟راستش من بازیگری هم کار می کنم و خیلی دوس دارم تو این رشته ادامه تحصیل بدم میخواستم ببینم امکانش هست؟ممنون میشم کمکم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)