صفحه 101 از 188 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_20 نمایش پست ها
    با سلام
    امیدوارم سوالم رو در فروم درستی مطرح کرده باشم. می خواستم بدونم که اطلاع دارید در کدوم کشور ها یا دانشگاه ها می شه برای پذیرش با فاند برای ترم زمستون یا بهار اقدام کرد؟ آخه تا اون جایی که من می دونم اکثر دانشگاهها فقط برای ترم پاییز پذیرش دارند یا اگر هم واسه زمستون پذیرش بدهند بدون فاند هست.
    سلام

اگر دنبال کشوری هستید که پذیرش و فاند در ترم زمستان/بهار داشته باشه، به طور کلی میتونید روی امریکا و کانادا تمرکز کنید. البته حجم پذیرش و فاند، محدود خواهد بود.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان من ساله دیگه مدرک لیسانسه IT میگیرم از دانشگاه ازاد با معدل حدودی ۱۷ یا ۱۸ چنتا مدرک بین اللملی در زمینه رشته خودم دارم و دارم رو مقاله ام کار میکنم از اون جای که وضع مالی زیاد خوبی ندارم دنبال یک کشور میگردم که هم رنکینگش در زمینه رشتم بالا باشه هم شانس گرفتن بورس در مقطع فوق لیسانس داشته باشم یا این که کم ترین هزینه رو داشته باشه.
    مثل این که ایتالیا رو میتونم بورسه استانی بگیرم ولی نمیدونم چه مقدار از هزینه هامو جواب میده و المانم که دانشگاهاش رایگانه ولی بازم نمیدونم چه قدر هزینه اقامتشو با کار کردن تو اونجا میتوم در بیارم یا اصلا شانس کمک هزینه گرفتن در اون مقطع رو دارم یا نه خواهش میکنم کسانی که اطلاع دارن کمکم کنن که در این فرصت باقی مانده رو زبان کشوره مورده نظرم فکوس کنم.
    و کسانی که از کشور های دیگه اطلاعاتی دارن ممنون میشم کمکم کنن.
    با سپاس فراوان

Junior Member

سلام
    یکی از دوستان تو پستای اول اینو گذاشته بود شاید به درد بخوره.
    انگليس سالانه 25ميليون به بالا
    ايرلند و ولز و اسكاتلند حدودا 15 يا 17ميليون به بالا
    فرانسه به شرط تحصيل به زبان فرانسوي در پاريس و ليون سالانه حدودا 15ميليون و در شهر هاي ديگه تقريبا نصف اين مقدار
    المان هم 8ميليون به بالا
    ايتاليا اطلاع دقيقي ندارم
    سوئيس 20ميليون
    بلژيك 10ميليون به بالا
    هلند دقيق نمي دونم اما در حد انگليس بايد باشه
    نروژ حدود 13 ميليون به بالا .البته بيشتر رشته ها به زبان نروژي هست براي ليسانس
    سوئد و فنلاند هم 10ميليون به يالا سالانه . شرايطي مشابه نروژ دارند
    دانمارك در حد نروژ هست تقريبا
    روسيه به شرط تحصيل در مسكو و سن پترزبورگ و با توجه به انتخاب دانشاه حد اقل 8ميليون تا بالاتر
    در شهر هاي ديگه مثله غازان و يه شهر ديگه كه الان اسمش يادم رفت .اما دانشگاه اورال توشه سالي 5 تا 6ميليون
    اوكراين هم 10ميليون تقريبا
    بلاروس هم در حد اوكراين.يه خورده پايين تر
    تركيه تقريبا سالي 5تا 6ميليون.البته ليسانس فكر كنم 6ساله باشه
    امارات و عربستان خيلي گرونند.شايد از انگليس بيشتر
    لبنان هم سالانه 7 تا 8ميليون
    من خودم می دونم که حداقل هزینه زندگی برای کشور آلمان 1000 تا 1300 یورو در ماه و انگلیس 820 پوند در ماهه، بقیه کشورا رو اطلاعی ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nursing

دوست عزیز شما بالا گفتی آلمان 8 میلیون و پایین هم گفتی هزینه زندگی 1000 تا 1300 یورو در ماه ، منظورتون اینه که واسه تحصیل 8 میلیون باید بدیم و هر ماه هم حدودا 1000 تا 1300 یورو خرج خودمون یا سر جم 8 میلیون (تحصیل و زندگی) ؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kurdish88 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما بالا گفتی آلمان 8 میلیون و پایین هم گفتی هزینه زندگی 1000 تا 1300 یورو در ماه ، منظورتون اینه که واسه تحصیل 8 میلیون باید بدیم و هر ماه هم حدودا 1000 تا 1300 یورو خرج خودمون یا سر جم 8 kمیلیون (تحصیل و زندگی) ؟؟
    دوست عزیز من قسمت اول رو از یکی از پستهای اول همین تاپیک برداشتم. وارد صفحه نخست همین تاپیک بشین شکتون برطرف میشه. برای مبالغ هزینه ۱۰۰۰و۱۵۰۰هم منظورم برای کشور المانه و فقط برای زندگی.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sita نمایش پست ها
    دوست عزیز من قسمت اول رو از یکی از پستهای اول همین تاپیک برداشتم. وارد صفحه نخست همین تاپیک بشین شکتون برطرف میشه. برای مبالغ هزینه ۱۰۰۰و۱۵۰۰هم منظورم برای کشور المانه و فقط برای زندگی.
    دقت کنید که پست های اول این تاپیک مال سال 2010 است یعنی وقتی دلار هنوز زیر 1000 تومان بود.

Junior Member Iman97 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رشته مهندسی نرم افزار - دانشکده فنی حرفه ای شمسی پور

آقا این مسئله که کدوم کشور برای ادامه تخصیل مناسب تره مغز منو داره میخوره!

خودم بیشتر روی کشور های انگلیسی زبان نظر دارم ولی راجع به آلمان و اتریش هم چیزهای زیادی شنیدم ولی وقت زیادی رو باید صرف یاد گرفتن زبون آلمانی کنم...

کسی تو این فروم هست که بتونه رو این موضوع راهنماییم کنه؟..

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman97 نمایش پست ها

خودم بیشتر روی کشور های انگلیسی زبان نظر دارم ولی راجع به آلمان و اتریش هم چیزهای زیادی شنیدم ولی وقت زیادی رو باید صرف یاد گرفتن زبون آلمانی کنم...

در مقطع مستر کشورهای غیر انگلیسی زبان تعداد پروگرامهایی که به زبان انگلیسی ارائه میشوند محدود است.
    مساله پذیرش و انتخاب کشور بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که از جمله رشته، مقطع، توانایی مالی، وابسته و فامیل و دوست نزدیک در کشور مقصد، هدف از تحصیل و اقامت پس از آن یا بازار کار و... و برای هر فرد متفاوت است. فرمول کلی برای همه یکسان نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman97 نمایش پست ها

کشوری مناسب تره که بتونید از آنجا پذیرش مناسبتری (سطح دانشگاه و هزینه و غیره) بگیرید. اگر هنوز پذیرش تحصیلی از جایی ندارید که اصلا برای شما انتخابی وجود ندارد. اول ببینید با در نظر گرفتن رزومه تان از کجا میتوانید پذیرش بگیرید. همه افراد چندین و چند جای مختلف را سعی میکنند تا یکی جواب بدهد.

Junior Member Iman97 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رشته مهندسی نرم افزار - دانشکده فنی حرفه ای شمسی پور

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    در مقطع مستر کشورهای غیر انگلیسی زبان تعداد پروگرامهایی که به زبان انگلیسی ارائه میشوند محدود است.
    مساله پذیرش و انتخاب کشور بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که از جمله رشته، مقطع، توانایی مالی، وابسته و فامیل و دوست نزدیک در کشور مقصد، هدف از تحصیل و اقامت پس از آن یا بازار کار و... و برای هر فرد متفاوت است. فرمول کلی برای همه یکسان نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کشوری مناسب تره که بتونید از آنجا پذیرش مناسبتری (سطح دانشگاه و هزینه و غیره) بگیرید. اگر هنوز پذیرش تحصیلی از جایی ندارید که اصلا برای شما انتخابی وجود ندارد. اول ببینید با در نظر گرفتن رزومه تان از کجا میتوانید پذیرش بگیرید. همه افراد چندین و چند جای مختلف را سعی میکنند تا یکی جواب بدهد.
    الان با توجه به تجربیات یا اطلاعاتی که دارین برای رشته کامپیوتر توی مقطه لیسانس کدوم کشور مناسب تره و هزینه ها هم کمی معقول تره؟!
    وابستگی هم میتونم بگم تو انگلیس و کانادا کسایی هستن ولی فکر نمیکنم بشه روشون حسابی باز کرد...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)