صفحه 2 از 188 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad نمایش پست ها
    سلام... واقعا ممنونم ...خیلی محبت کردین جوابمو دادین ...فقط چند تا سوال دیگه داشتم ممنون می شم اگه بدونین کمکم کنین :
    1-دانشگاهی که تو یه کشور نسبت به بقیه هزینش پایینه جاش بده نسبت به بقیه یا سطح درسیش پایینه ؟ تو آلمان اگه دانشگاه انگلیسی زبان پیدا کنم باز هزینه 8 میلیون به بالا هست سالی ؟ اصلا پیدا می شه ؟
    2-ایتالیا تحصیلش به زبان ایتالیاییه یا انگلیسی هم پیدا می شه ؟ بعد به زبان انگلیسیش گرونتره ؟
    3-آمریکا که به من بورسیه نمی دن ؟ اگه می دن میشه گرفت یا خیلی سخته ؟
    4- ترکیه به چه زبانی هست دانشگاهاش ؟ آیا سطح تحصیلیش نسبت به کشورهای دیگه پایینه ؟ همه ی رشته هاش 6-5 ساله ؟
    5- این کشور هایی که نام بردم (آلمان، فرانسه ،آمریکا،ایتالیا) بورسیه می دن و اینکه هزینه ی زندگی توشون چطوریه ؟ پس هیچ کدومشونم شرط معدل ندارن دیگه ؟
    6-من تو این کشور ها می تونم با دیپلم ریاضی تو سایر رشته ها مثل پزشکی یا موسیقی یا .. تحصیل کنم ؟

7- ممنون می شم اگه یه مسیر کلی درباره ی نحوه ی اقدام از اول تا آخرش رو مشخص کنین ...مثلا اول فکر کنم پذیرش از دانشگاهه ؟ بعد پاسپورت و ویزا و امتحانات و ...؟ بعدش چی ؟
    ببخشین سوالاتم خیلی زیاد شد ... خیلی ممنون ...
    سلام
    دوست عزیز،پاسخ همه سوالات شما در فروم هست .فقط یک مقدار باید وقت بگزارید و جستجو کنید.
    سوالات مربوط به هر کشور رو داخل تاپیک همون کشور مطرح کنید.
    ارسال سوالات نا مرتبط و متعدد خلاف مقررات فروم هست.
    ممنونم از همکاریتون

Junior Member

مرسی...چند تا سوالمو جواب گرفتم با گشتن تو فروم و ...اما بعضی هاش مخصوص همین جاست ...
    الان من تو انتخاب نروژ و فرانسه و ایتالیا هستم ...اگه کشور دیگه یی هم باشه که برتری یی داشته باشه مثلا از نظر زبان یا تحصیل اونو انتخاب می کنم ... الان نروژ رو چون شنیدم که به انگلیسی هست دانشگاه هاش به بقیه ترجیح می دم ... اما مثل اینکه خرج کشور فرانسه و ایتالیا کمتره ... اما اگه بشه کار کرد و هزینه رو کامل درآورد حتما زبان رو ترجیح می دم .... شما کدوم رو پیشنهاد می کنین ؟
    اما هنوز نمی دونم تو این کشور ها می تونم با دیپلم ریاضیم تو سایر رشته ها مثل پزشکی یا موسیقی یا .. تحصیل کنم ؟
    و همون سوال هفتم : اگه یه مسیر کلی از مراحل اقدام رو بگین ممنون می شم ...من هیچ آشنایی دورو برم ندارم که تو این زمینه کمکم کنه ...اصلا نمی دونم که پاسپورت و ویزا رو باید کی و از کجا (دانشگاه یا سفارت ) بگیرم ...ممنون می شم فقط یه اشاره ی جزئی بکنین ...
    مرسی...

Junior Member

سلام.من لیسانس برق-الکترونیک از دانشگاه آزاد دارم با معدل حدود 13 از نظر زبان در حد متوسط رو به خوبم.ترجیحا کشوری رو میخوام که مدرک زبان نخواد.و از لحاظ مالی در حد متوسطم .ترجیحا در رشته MBA میخوام ادامه تحصیل بدم اما بدون امتحان GMAT..با شرایط من دانشگاهد و کشوری رو راهنمایی کنید که هزینه زندگی و تحصیل مناسب با شه و بشه از امکانات بورس و کار دانشجویی استفاده کرد..

سلام.من به ما دانشگاه های هند رو توصیه میکنم.البته دانشگاه های گروه دو که بعضیشون مدرک زبان نمیخان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط girle نمایش پست ها
    سلام.من لیسانس برق-الکترونیک از دانشگاه آزاد دارم با معدل حدود 13 از نظر زبان در حد متوسط رو به خوبم.ترجیحا کشوری رو میخوام که مدرک زبان نخواد.و از لحاظ مالی در حد متوسطم .ترجیحا در رشته MBA میخوام ادامه تحصیل بدم اما بدون امتحان GMAT..با شرایط من دانشگاهد و کشوری رو راهنمایی کنید که هزینه زندگی و تحصیل مناسب با شه و بشه از امکانات بورس و کار دانشجویی استفاده کرد..
    در مورد مدرک معمولا تمامی دانشگاههای دنیا مدرک زبان میخواهند.فقط چند تا دانشگاه تو مالزی به چشم من خورد که زبان نمیخواستند.در مورد MBA شاید یکم آسون تر بگیرند ولی اگر مدرک نداشته باشین خودتون بعدا دچار مشکل میشید چون مثلا تو همین هند که دوستمون گفت اساتید طوری انگلیسی صحبت میکنند که انگار دارن هندی حرف میزنند حالا فکر کن خودتم مسلط نباشی دیگه چه شود!.آزمون های زبان فقط واسه این نیست که شما یه امتحان بدی و خلاص, بلکه تلاشی که واسه امتحان کردی باعث میشه سر کلاس , درس رو راحتتر بفهمی بتونی تو محیط راحتتر زندگی کنی.
    ولی حیف نیست شما رشته به این خوبی رو ول کنی بری مدیریت اجرایی بخونی؟ تو همون مالزی و هند و یا دانشگاههای سطح 2 و 3 اروپا هم میشه با این معدل درس خوند تو همون رشته الکترونیک. اگر از پس هزینه هاش بر میاین و میتونیند زبان iBT بگیریند یه سری به دانشگاههای کشورهای فنلاند و نروژ وآلمان بزنین بعضی از دانشگاههاشون شرط معدل ندارن و یا اگر هم داشته باشن میشه با چیزای دیگه جبران کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad نمایش پست ها
    مرسی...چند تا سوالمو جواب گرفتم با گشتن تو فروم و ...اما بعضی هاش مخصوص همین جاست ...
    الان من تو انتخاب نروژ و فرانسه و ایتالیا هستم ...اگه کشور دیگه یی هم باشه که برتری یی داشته باشه مثلا از نظر زبان یا تحصیل اونو انتخاب می کنم ... الان نروژ رو چون شنیدم که به انگلیسی هست دانشگاه هاش به بقیه ترجیح می دم ... اما مثل اینکه خرج کشور فرانسه و ایتالیا کمتره ... اما اگه بشه کار کرد و هزینه رو کامل درآورد حتما زبان رو ترجیح می دم .... شما کدوم رو پیشنهاد می کنین ؟
    اما هنوز نمی دونم تو این کشور ها می تونم با دیپلم ریاضیم تو سایر رشته ها مثل پزشکی یا موسیقی یا .. تحصیل کنم ؟
    و همون سوال هفتم : اگه یه مسیر کلی از مراحل اقدام رو بگین ممنون می شم ...من هیچ آشنایی دورو برم ندارم که تو این زمینه کمکم کنه ...اصلا نمی دونم که پاسپورت و ویزا رو باید کی و از کجا (دانشگاه یا سفارت ) بگیرم ...ممنون می شم فقط یه اشاره ی جزئی بکنین ...
    مرسی...
    واسه لیسانس فکر کنم ایتالیا بهتر باشه البته اگر به زبان ایتالیایی اقدام کنی و بری سفارت امتحان بدی.
    در مورد تغییر گرایش کشور با کشور فرق میکنه باید ببینی تو قوانینشون چنین چیزی اصلا هست.اگر هم باشه یا باید یک سال اضافه درس بخونی یا یه امتحانی بدی مثل کنکور. ولی دقیق نمیدنم واسه لیسانس.
    در مورد اقدام ,اول کشورتو مشخص کن بعد دانشگاهتو بعد به سایت اون دانشگاه برو ببین requirement رشته که تو میخوای چیه مثل ترجمه مدرک دیپلم ومدرک زبان و ... .بعد زمان اپلای کیه؟بعضی از دانشگاهها اپلای توشون آنلاین و تو سایت ثبت نام میکنی تو یه فرم و بعدا با پست مدارکو میفرستی بعضی ها اسکن هم قبول میکنند به شرط اینکه اصلشو بعدا ببری.بعد از یه مدت جواب و نتیجه رو یا با ایمیل یا تلفون بهت میگن اگر قبول شی یه نامه برات میاد از طرف دانشگاه حالا با این نامه باید بری سفارت اون کشور و اونجا پروسه لازم واسه گرفتن ویزا رو طی کنی. و با همون نامه رسمی و یا یک نامه از سفارت میتونی به نظام وظیفه بری و با گذاشتن وثیقه 15 ملیونی پاسپورت بگیری و چمدون هاتو ببندی!
    در مورد کار کردن یه پرس و جو کن ببین تو کشور مقصد دانشجوها حق کار کردن دارن یا نه!

Junior Member

اگه هم بشه تو ایتالیا و هم تو نروژ کار کرد ، نروژ به نظرتون به خاطر پذیرش با زبان انگلیش بهتر نیست ؟ البته من شنیدم که با زبان انگلیسی می پذیره..
    یه سوال دیگه همدارم نمی دونستم کجا بپرسم : خواستم ببینم تا چه مدت بعد از اتمام پیش دانشگاهی و تا چه سنی می شه واسه یه کشور دیگه اقدام کرد؟
    ویرایش توسط mamad : October 24th, 2010 در ساعت 05:16 PM

Junior Member

اگه هم بشه تو ایتالیا و هم تو نروژ کار کرد ، نروژ به نظرتون به خاطر پذیرش با زبان انگلیش بهتر نیست ؟ البته چون من شنیدم که با زبان انگلیسی می پذیره..
    یه سوال دیگه هم دارم نمی دونستم کجا بپرسم : خواستم ببینم تا چه مدت بعد از اتمام پیش دانشگاهی و تا چه سنی می شه واسه یه کشور دیگه اقدام کرد؟

Junior Member

سلام من دانشجوی سال اخر رشته ی کنترل دانشگاه دولتی هستم. معدلم فعلا 17 شده.میخواستم بدونم هزینه ی تحصیل کدوم کشور کمتر میشه.دانشگاهش هم حداقل خیلی بد نباشه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamita نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی سال اخر رشته ی کنترل دانشگاه دولتی هستم. معدلم فعلا 17 شده.میخواستم بدونم هزینه ی تحصیل کدوم کشور کمتر میشه.دانشگاهش هم حداقل خیلی بد نباشه.
    اگه منظور شما رو درست فهمیده باشم بهترین کشور فنلاند هست چون بین اسکاندیناوی ها از همه ارزون تره...
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)