صفحه 145 از 188 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان
    یه سوال داشتم به نظرتون مالزی واسه دکتری کامپیوتر ارزش داره که بریم؟ آیا اونجا اپلای میشه گرفت؟
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

لطف کنید دوستان عزیز منو راهنمایی کنید ممنون میشم
    واقعا خیلی سردرگم هستم
    من چطوری میتونم برای دکتری حسابداری مدیریت در یکی از کشورهای معتبر (آلمان،نروژ،استرالیا،ژاپن کره و.....)اپلای کنم؟؟؟
    خودم بورس یکی از دانشگاههای دولتی هستم و نیازی به بورس دانشگاه پذیرنده ندارم
    رشته:حسابداری
    دانشگاه محل اخذ مکدرک: دانشگاه اصفهان
    معدل کارشناسی ارشد:17.32
    معدل کارشناسی:17.68
    رزومه خوبی دارم مقالات چاپ شده زیاد و 8 سال سابقه تدریس بعنوان هیئت علمی دارم
    ممنون میشم دوستان کمکم کنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_Ahmadi نمایش پست ها
    لطف کنید دوستان عزیز منو راهنمایی کنید ممنون میشم
    واقعا خیلی سردرگم هستم
    من چطوری میتونم برای دکتری حسابداری مدیریت در یکی از کشورهای معتبر (آلمان،نروژ،استرالیا،ژاپن کره و.....)اپلای کنم؟؟؟
    خودم بورس یکی از دانشگاههای دولتی هستم و نیازی به بورس دانشگاه پذیرنده ندارم
    رشته:حسابداری
    دانشگاه محل اخذ مکدرک: دانشگاه اصفهان
    معدل کارشناسی ارشد:17.32
    معدل کارشناسی:17.68
    رزومه خوبی دارم مقالات چاپ شده زیاد و 8 سال سابقه تدریس بعنوان هیئت علمی دارم
    ممنون میشم دوستان کمکم کنند
    سوالتون خیلی کلیه باید خودتون برید سایت دانشگاه هارو تک تک نگاه کنید. واسه پیدا کردن دانشگاه ها هم از رنکینگ های موجود میتونید استفاده کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم به نظرتون مالزی واسه دکتری کامپیوتر ارزش داره که بریم؟ آیا اونجا اپلای میشه گرفت؟
    با تشکر
    .
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    ارزش داشتن یا نداشتن مالزی رفتن رو هیچ کسی نمیتونه برای شما مشخص کنه جز خودتون
    ارزش داشتن یا نداشتن یه صحبت کلیه و به خیلی چیزا و عوامل خیلی زیاد و مهمی بستگی داره
    از کشور و آب و هوا و حقوق و شرایط زندگی و ویزا و .... بگیر تا آینده و زبان و رنک دانشگاه و فیلد کاری استاد و شرایط اخیر شما و .....

در مورد اینکه میشه اپلای گرفت یا نه
    بله میشه گرفت بسته به رزومه تون البته
    قاعدتا اگه رزومه ی مناسبی در حد دانشگاه مورد نظرتون داشته باشید میتونید به هدفتون برسید (سوای اینکه انجام این کار برای شرایط شما انتخاب درستی هست یا نه)

این لینک پست شماره 146 رو هم بخونید امیدوارم به صورت کلی بهتون کمک کنه

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : January 4th, 2017 در ساعت 10:37 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi73 نمایش پست ها
    سلام..من رشته ي علوم اجتماعي ميخونم،ترم شش هستم،يه ترم ديگ ليسانسم روميگيرم،واس ادامه تحصيل ميخام برم اروپا ،لطفا درموردانتخاب كشور و نحوه ي پذيرش راهنماييم كنين
    .

دوست عزیز

انتخاب کشور قسمت زیادیش به شرایط شما بستگی داره که خب ما ازش بی اطلاعیم
    و البته هدف شما برای مهاجرت تحصیلی هم مهمه
    داستان مهارجت به امریکا و کانادا در عین شباهت هایی که داره ممکنه خیلی متفاوت باشه با رفتن به اروپا
    حتی توی بعضی از موارد این شرایط ممکنه دانشگاه به دانشگاه متفاوت باشه !
    حتی شهر به شهر توی یه کشور !

من (نظر شخصی منه و ممکنه برای شما نسخه مناسبی نباشه) پیشنهاد میکنم آپشن ارشد خوندن توی ایران رو هم حتما بررسی کنید و بذارید توی ذهنتون تا تصمیم گیری نهایی پر رنگ باشه
    ارشد خوندن توی ایران (توی دانشگاه های رنک یک ) میتونه بهتون زمان بده که شاید بهتر بتونید برای اینده تصمیم بگیرید و بدونید که کلا مهاجرت تصمیم خاصیه (نمیگم سخته یا اسون ! عرضم اینه خاصه) و بهتره واسش خیلی دلایل واضح و محکمی داشته باشید
    این فرصت بهتون میده که بتونید اینده تون رو بهتر و واضح تر پیش بینی کنید

اما در مورد اروپا شما میتونید دانشگاه های هدفتون رو دونه به دونه چک کنید و ببینید مینیمم های مورد نیاز چیه و آیا شما اون شرایط رو دارید
    چیزهایی مثل مینیمم معدل خواسته شده
    مینیمم نمره زبان مورد نیاز
    و ...

اینها رو میتونید با عباراتی شبیه minimum requirement توی بخش graduate school هر دانشگاه یا دپارتمان پیدا کنید
    بعد باید در راستای داشتن اون مینیمم ها حرکت کنید و اگه این شرایط رو دارید میتونید برای اون دانشگاه اپلای کنید
    در مورد اپلای هم نمیشه حرفی زد چون شرایط اپلای هر دانشگاهی توی اروپا ممکنه با دانشگاه دیگه متفاوت باشه
    بنابراین تنها مرجعتون سایت خود دانشگاه میشه (به طور خاص اگه دانشگاهی مورد نظرتونه میتونید توی فروم های خاص توی همین سایت پیگیر باشید)

در کنار اینها هم مهمه که شما میخوایید با هزینه شخصی برید یا نیاز مند scholarship و فاند دارید
    در مورد دوم باید برای scholarship های موجود هر دانشگاه هم اپلای کنید (که اینم شرایطش برای هر دانشگاه ممکنه کاملا متفاوت باشه)

پست 146 توی این لینک رو یه نگاه بندازید امیدوارم برای یه سری کلیات کمکتون کنه

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : January 4th, 2017 در ساعت 10:38 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saharabbasian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 33 سالمه و کاردانی حسابداری و کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه جامع علمی و کاربردی دارم.
    برای کارشناسی ارشد کجا بهتر پذیرش میدن و اینکه هزینه هم برام خیلی مهمه.
    ممنون
    .

دوست عزیز

لطفا حتما کامنت بالایی رو بخونید
    پاراگراف های اول برای شرابط شما هم حاکمه
    شما باید بدونید میخوایید کدوم سمتی برید حداقل
    اروپا....امریکا....کانادا...Austr alia...اسیا.....
    هرکدوم اینا شرایطشون ممکنه شبیه باشه توی بعضی چیزها ولی خیلی خیلی خیلی هم ممکنه راهشون متفاوت باشه
    اینی که شما نتونید این مورد رو انتخاب کنید خطرناکه و اصلا شرایط خوبی نیست
    چون باعث میشه بر طبق یه چیزایی مهاجرت کنید که خیلی زود اهمیتشون رو از دست میدن بعد از مهاجرت و بعدش چیزهایی مهم میشه که ممکنه بهش فکر نکرده باشید

برای کارشناسی ارشد همه جا پذیرش میدن و خوب هم پذیرش میدن !
    این بسته به شرایطتون داره

چه رشته و گرایشی میخوایید برید؟
    معدل و رزومه تون چه جوریه؟
    مدرک زبانتون در چه حد و لولیه؟
    میخوایید برید و بمونید یا میخوایید برید و برگردید بعد ادامه تحصیل ؟
    داستان اقامت براتون چقدر مهمه ؟
    چقدر میتونید هزینه کنید دقیقا ؟
    نیازمند فاند و اسکولارشیپ هستین یا نه ؟

چه جور اب و هوایی رو میتونید توی غربت تحمل کنید ؟
    چه جور فضای شهری و کشوری براتون اهمیت داره و دهنتون رو اروم نگه میداره ؟
    متاهل هستین یا مجردید ؟
    و.....
    ......
    ......
    ......
    خیلی خیلی سوال های دیگه ای هست که باید جواب داده بشند
    واقعا بر طبق اطلاعاتی که توی کامنت دادید نمیشه حرف خاصی زد

بدون داشتن جواب هایی خیلی خیلی محکم برای سوال های بالا اقدام به مهاجرت تحصیلی توی هر مقطعی یه اشتباه کامله...
    ولی با مشخص کردن موارد بالا میتونید حداقل در مورد قاره به نتیجه برسید و حداقل دانشگاه های هدفتون محدود تر بشه
    و بتونید راحت تر شرایط مورد نیاز اون دانشگاه رو مهیا کنید

توی این لینک پست 146 یه سری کلیات گفته شده (نظرات شخصیه و حتما و لزوما ممکنه درست نباشه) امیدوارم بهتون کمک کنه

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : January 4th, 2017 در ساعت 10:39 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farithema نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه لیسانسمو تو رشته مترجمی زبان گرفتم میخواستم واسه دانشگاه خارج کشور اقدام کنم اما راستش هیچ اطلاعاتی ندارم و یه خورده گیج شدم بشیتر هم دوس دارم یا برای سوئد یا برای نروژ اقدام کنم میشه کمکم کنید؟اصلا رشته مترجمی تو این کشورها هست؟راستش من بازیگری هم کار می کنم و خیلی دوس دارم تو این رشته ادامه تحصیل بدم میخواستم ببینم امکانش هست؟ممنون میشم کمکم کنید

.
    دوست عزیز

باز هم شبیه کامنت های قبلی بهتون توصیه میکنم جواب یکی دو تا کامنت بالا رو بخونید

رشته مورد نظر شما توی کشورهایی که فرمودید هست . مهم اینه که شما شرایط اون دانشگاه های مورد نظرتون رو دارید یا نه
    کشور سوئد و نروژ رو نمیدونم چرا انتخاب کردید ولی امیدوارم برای انتخابتون حتما دلایل محکمی داشته باشید چون باید داستان مهاجرت به این کشور ها براتون اینقدری محکم باشه که بعدها با سختی های مهاجرت رنگ نبازه
    البته وقتی عرض میکنم سختی چیزی نیست که کسی از پسش بر نیاد و نشدنی نیست . نمیخوام حس بد یا نا امیدی در این رابطه بده حرفام

داستان خوندن بازیگری با خوندن زبان کاملا متفاوته . باید حتما ذهنتون رو منسجم کنید ببینید میخوایید چیکار کنید دقیقا
    میتونید هزینه تحصیل رو بدید یا نیازمند اسکولارشیپ و فاند هستین؟
    مجردید یا متاهل ؟
    با اب و هوای نروژ و سوئد مشکلی ندارید ؟
    چرا اپشن ارشد توی ایران رو کنار زدید ؟ دلایلتون براش محکم و واضح هست ؟
    بحث اقامتی چقدر براتون مهمه بعد از تحصیل ؟
    و واقعا خیلی خیلی سوالات زیاد دیگه ای که باید جواب داده بشه
    جواب همه اینا اون گیجی شما رو به طور خیلی خیلی زیادی کم میکنه....

پست 146 این لینک رو هم بخونید به صورت خیلی خیلی خیلی کلی امیدوارم کمکتون کنه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    .
    دوست عزیز

ارزش داشتن یا نداشتن مالزی رفتن رو هیچ کسی نمیتونه برای شما مشخص کنه جز خودتون
    ارزش داشتن یا نداشتن یه صحبت کلیه و به خیلی چیزا و عوامل خیلی زیاد و مهمی بستگی داره
    از کشور و آب و هوا و حقوق و شرایط زندگی و ویزا و .... بگیر تا آینده و زبان و رنک دانشگاه و فیلد کاری استاد و شرایط اخیر شما و .....

در مورد اینکه میشه اپلای گرفت یا نه
    بله میشه گرفت بسته به رزومه تون البته
    قاعدتا اگه رزومه ی مناسبی در حد دانشگاه مورد نظرتون داشته باشید میتونید به هدفتون برسید (سوای اینکه انجام این کار برای شرایط شما انتخاب درستی هست یا نه)

این لینک پست شماره 146 رو هم بخونید امیدوارم به صورت کلی بهتون کمک کنه

موفق باشید
    مچکرم از توضیح شما ...
    بیشتر خود دانشگاه برام مهم هست. اینکه با شرایط مشابه هم میشه آلمان اپلای گرفت و هزینه دانشگاه های اونجا مجانی هست.
    اینکه من شنیدم مدرک مالزی رو خیلی از دانشگاه های ایران قبول نمی کنند و یا بی تفاوت ازش می گذرند. نمی خوام این همه برم و بخونم و بعدش بی اهمیت باشه ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    مچکرم از توضیح شما ...
    بیشتر خود دانشگاه برام مهم هست. اینکه با شرایط مشابه هم میشه آلمان اپلای گرفت و هزینه دانشگاه های اونجا مجانی هست.
    اینکه من شنیدم مدرک مالزی رو خیلی از دانشگاه های ایران قبول نمی کنند و یا بی تفاوت ازش می گذرند. نمی خوام این همه برم و بخونم و بعدش بی اهمیت باشه ...

خواهش میکنم

بازم با حرفتون موافق نیستم که فقط خود دانشگاه براتون مهمه (این جمله خیلی خطرناکه و واقعا ممکنه بهتون در داستان مهاجرت خیلی ضربه بزنه. همچین تفکری رو نداشته باشید)
    ولی در کل میتونید به راحتی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو از سایت خود وزارت علوم و یا با سرچ گوگل پیدا کنید
    اسم دانشگاه مالزی مورد نظرتون رو چک کنید و ببینید مورد تایید هست یا نه
    اگه هست دیگه خیالتون راحت باشه و به حرف های شنیده هم توجهی نکنید
    هرچند در نهایت اعتبار و رنک دانشگاه سوای تایید وزارت علوم برای اینده تون در سیستم امورشی ایران مهمه
    اون بسته به خودتون و رزومه تون داره

درضمن شاید از الان این تصمیمتون که میخوایید بعد دکترا به ایران برگردید زود باشه
    شما بعد ۴ یا ۵ سال زندگی توی اروپا و امریکا و .... یا همون مالزی ممکنه خیلی چیزهاتون عوض شه یا در مسیر عوض شدن قرار بگیره
    این حرفم اصلا در خلاف برگشتن بعد از تحصیل به کشور نیست (اتفاقا خیلی وقت ها همین کار بهترین کاره)

موفق باشید

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی
    بنده فوق لیسانس مدیریت دارم با گرایش و تخصص تحقیق در عملیات . مد نظرم دانشگاههای اروپایی هستش چون حوصله GRE ندارم بخونم. کدوم دانشگاه رو در اروپا پیشنهاد میکنید. نمره آیلتس هم 6 شده. زمینه تحقیقاتی هم الگوریتم ژنتیک - بهینه سازی و تصمیم گیری چند متغیره هست. 3 تا مقاله کنفرانس بین المللی هم دارم . کدام کشور زود پذیرش میده؟ لطفت راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)