صفحه 1 از 182 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام... خواهش می کنم کمکم کنید ...ببخشید که این تاپیکو زدم یه مقدار فروم شلوغه و من نمی تونم جواب سوالامو پیدا کنم ...
    من دیپلم ریاضی دارم با معدل حدود 13 پیش هم خوندم .... مشکل سربازی هم ندارم یعنی می تونم معافی بگیرم.. می خوام ببینم کدوم کشور می تونم برای لیسانس برم ؟ چه تفاوت های از نظر تحصیلی یا ویزا و ... هست ؟ از بین کانادا و آمریکا و آلمان و انگلستان کدومشونو میشه رفت ؟؟ کدومشون بورس داره ؟ آیا بورسه کامل می دن ؟ اگه نه هزینه ی زندگی و تحصیل چقدره ؟ چقدر طول می کشه مثلا از الان اگه اقدام کنیم تا زمان که بتونیم پذیرفته بشیمو یعنی الان کسی اقدام کنه واسه کی می تونه تو دانشگاه ثبت نام کنه و تحصیل کنه.... آیا انجام دادن مراحلشون سخته ؟آیا امکان داره نپذیرن ؟ مراحل اقدام تو کشورای مختلف فرق می کنه؟ چطور اقدام کنم ؟ چقدر زمان می بره ؟ رشته ی تحصیلیه من احتمالا یا پزشکی و یا زیست شناسی و یا شاید موسیقی باشه اما اگه موسیقی هم تحصیل نکنم می خوام در کنار درس ادامه بدم ....کدوم کشور رو مناسب می بینید (چه از بین اینایی که گفتم چه از غیر اینا) ؟؟؟ این کشور ها چه چیزایی رو می خوان ؟ مراحل انجامشون چطوریه ؟
    ممنون می شم اگه به همه ی سوالام جواب بدین..
    خواهش می کنم کمکم کنین اینم آیدیمه اگه لطف کنید و ادم کنین واقعا ممنون می شم .. اگه نه که این جا منتظر جواب های شما هستم ...مرسی
    mp_mj2007

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad نمایش پست ها
    سلام... خواهش می کنم کمکم کنید ...ببخشید که این تاپیکو زدم یه مقدار فروم شلوغه و من نمی تونم جواب سوالامو پیدا کنم ...
    من دیپلم ریاضی دارم با معدل حدود 13 پیش هم خوندم .... مشکل سربازی هم ندارم یعنی می تونم معافی بگیرم.. می خوام ببینم کدوم کشور می تونم برای لیسانس برم ؟ چه تفاوت های از نظر تحصیلی یا ویزا و ... هست ؟ از بین کانادا و آمریکا و آلمان و انگلستان کدومشونو میشه رفت ؟؟ کدومشون بورس داره ؟ آیا بورسه کامل می دن ؟ اگه نه هزینه ی زندگی و تحصیل چقدره ؟ چقدر طول می کشه مثلا از الان اگه اقدام کنیم تا زمان که بتونیم پذیرفته بشیمو یعنی الان کسی اقدام کنه واسه کی می تونه تو دانشگاه ثبت نام کنه و تحصیل کنه.... آیا انجام دادن مراحلشون سخته ؟آیا امکان داره نپذیرن ؟ مراحل اقدام تو کشورای مختلف فرق می کنه؟ چطور اقدام کنم ؟ چقدر زمان می بره ؟ رشته ی تحصیلیه من احتمالا یا پزشکی و یا زیست شناسی و یا شاید موسیقی باشه اما اگه موسیقی هم تحصیل نکنم می خوام در کنار درس ادامه بدم ....کدوم کشور رو مناسب می بینید (چه از بین اینایی که گفتم چه از غیر اینا) ؟؟؟ این کشور ها چه چیزایی رو می خوان ؟ مراحل انجامشون چطوریه ؟
    ممنون می شم اگه به همه ی سوالام جواب بدین..
    خواهش می کنم کمکم کنین اینم آیدیمه اگه لطف کنید و ادم کنین واقعا ممنون می شم .. اگه نه که این جا منتظر جواب های شما هستم ...مرسی
    mp_mj2007

برای لیسانس هیچ کدام بورسیه نمی دهند.

فقط آلمان دانشگاههای مجانی اونم بعضی هاشون .
    گرفتن پذیرش آسان است ولی گرفتن ویزا سخته

مثلا آمریکا ویزا می دهد ولی خیلی سخت و هر کدام قوانین بخصوص خود را دارند .

معدل هم که پایین است 13 خوب نیست می توانی پذیرش بگیری ولی دانشگاههای رنکنیگ بالا نه

Junior Member Moslemi آواتار ها

سلام دوستان. اگه سوالام خارج از موضوعه می بخشید چون مطالب زیاده و نتونستم جوابمو بگیرم. لطفا اگه تونستین جواب بدین. دیگه نمی دونم چیکار باید بکنم.

من ترم آخر صنایع هستم الان(آبان 90) . هنوز هم هیچ اقدامی واسه اپلای ارشد نکردم غیر تافل که تا بهمن 90 میگیرم. فرض بر اینکه آخرین نمره دانشگاه من تا آخر بهمن 90 بیاد و من شش ماه وقت دارم بعد از اون تا دفترچه خدمت بفرستم که میشه آخر مرداد. من 28 مرداد 91 دفترچه خدمت میفرستم و بعدش حدود 3 ماه دیگه وقت دارم تا اعزام بشم که میشه 28 آبان 91 .
    1- اگر واسه پاییز 91 بخوام اپلای بگیرم تا کی وقت دارم مدارکم رو درست کنم و بفرستم به دانشگاه مقصد ؟
    2- من به ترم پاییز 91 اپلای کنم بهتره یا ترم دیگه ای هم قبل از اون شانس دارم ؟
    3- چه زمانی نتایج پذیرش برای ترم پاییز 91 اعلام میشه ؟ آیا زمان کافی برای انجام کارای خروج از کشور مثل وثیقه و غیره وجود داره ؟
    4- یه لطفی به من بکنید و یک برنامه یا پروسه زمانی برای کارهایی که باید انجام بدم (با توجه به شرایط من) بنویسید تا از سر در گمی در بیام . (برای ترم پاییز(91

و اگر ممکنه من رو به ویکی رجوع ندین که مطالبش رو زیاد خوندم و گیج شدم .

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط Moslemi نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگه سوالام خارج از موضوعه می بخشید چون مطالب زیاده و نتونستم جوابمو بگیرم. لطفا اگه تونستین جواب بدین. دیگه نمی دونم چیکار باید بکنم.

من ترم آخر صنایع هستم الان(آبان 90) . هنوز هم هیچ اقدامی واسه اپلای ارشد نکردم غیر تافل که تا بهمن 90 میگیرم. فرض بر اینکه آخرین نمره دانشگاه من تا آخر بهمن 90 بیاد و من شش ماه وقت دارم بعد از اون تا دفترچه خدمت بفرستم که میشه آخر مرداد. من 28 مرداد 91 دفترچه خدمت میفرستم و بعدش حدود 3 ماه دیگه وقت دارم تا اعزام بشم که میشه 28 آبان 91 .
    1- اگر واسه پاییز 91 بخوام اپلای بگیرم تا کی وقت دارم مدارکم رو درست کنم و بفرستم به دانشگاه مقصد ؟
    2- من به ترم پاییز 91 اپلای کنم بهتره یا ترم دیگه ای هم قبل از اون شانس دارم ؟
    3- چه زمانی نتایج پذیرش برای ترم پاییز 91 اعلام میشه ؟ آیا زمان کافی برای انجام کارای خروج از کشور مثل وثیقه و غیره وجود داره ؟
    4- یه لطفی به من بکنید و یک برنامه یا پروسه زمانی برای کارهایی که باید انجام بدم (با توجه به شرایط من) بنویسید تا از سر در گمی در بیام . (برای ترم پاییز(91

و اگر ممکنه من رو به ویکی رجوع ندین که مطالبش رو زیاد خوندم و گیج شدم .
    بعضی از دوستانی که مشکل خدمت دارن همیشه به مالزی برای سوپاپ اطمینانشون نگاه می کنن. و دیدم که گاها موندگار شدن ، و بعضی ها هم از ابتدا قصدشون مالزی بوده.
    شما برای تهیه و ارسال مدارک برای دانشگاه های دولتی مالزی ترم دوم را از دست می دین چون همین روزا تموم می شه یا شده.
    برای ترم اول سال آینده که شروع ترم مهر ماه سال آتی هست، تا ماه می سال ۲۰۱۲ وقت دارید. این تاریخ تقریبی هست و هر دانشگاه زمان خاصی در همین محدوده داره.
    نتایج ارشد هم از زمان ارسال مدارک تقریبا دو ماه طول می کشه که بیاد.
    دانشگاه های خصوصی مالزی هم معمولا یک ماهه پذیرش میدن و سه بار در سال ورودی دارن.

موفق باشید
    -----------------------

God Knows The Best

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

اگر معافی نگیری باید 15 ملیون ودیعه بزاری تا بتونی از کشور خارج شی.
    کشورهای غیر انگلیسی زبان دوره های زبان دارند ولی گرون در میاد اگر همت داری همینجا تو ایران زبانشون رو بخون وامتحان بده.تست زبان واسه همه جا لازمه چه انگلیسی باشه چه فرانسه چه آلمانی. بعضی ها تست بین المللی دارن ولی بعضی ها رو باید بری سفارت امتحان بدی.
    هزینه زندگی کشور به کشور و حتی شهر به شهر هم فرق میکنه. از 700 - 800 هزار تومن در ماه تا 2-3 ملیون تومن در ماه.

Junior Member

حالا این کشور ها کمک هزینه ی زندگی نمی دن ؟ اگه نه شنیدم فقط چند ماه میشه کار کرد آیا میشه تو این مدت هزینه ی اینا رو در آورد ؟ چطوری واسه این کشور ها باید اقدام کرد و مراحلش چیه و کجا می تونم اطلاعات بیشتری بدست بیارم ؟ و آیا این امتحان زبانشون مثل تافل و ایناست ؟ یعنی باید زبانشونو در حد عالی بلد باشیم ؟ یا کمتر؟ مرسی ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad نمایش پست ها
    حالا این کشور ها کمک هزینه ی زندگی نمی دن ؟ اگه نه شنیدم فقط چند ماه میشه کار کرد آیا میشه تو این مدت هزینه ی اینا رو در آورد ؟ چطوری واسه این کشور ها باید اقدام کرد و مراحلش چیه و کجا می تونم اطلاعات بیشتری بدست بیارم ؟ و آیا این امتحان زبانشون مثل تافل و ایناست ؟ یعنی باید زبانشونو در حد عالی بلد باشیم ؟ یا کمتر؟ مرسی ...
    زبان آلمانی و فرانسه امتحانی دارن در حد تافل انگلیسی.زبان ایتالیایی رو باید سفارت امتحان بدی.اگر حتی بخوای تو این کشورها کار کنی باید زبونشون رو بلد باشی.اونا که تو خیابون و سر کار انگلیسی حرف نمیزنن !!!
    برای کار دانشجویی معمولا محدودیت ساعتی وجود داره یعنی مثلا در سوئیس فکر کنم هفته ای 14 ساعت بیشتر نمیشه کار کرد.تو آمریکا بجز داخل خود دانشگاه هیچ جای دیگه حق کارکردن نداری. ولی معمولا کار دانشجویی خرج خورد و خوراکت رو تاٌمین میکنه نه خرج خوابگاه ونه خرج شهریه.
    ایتالیا ارزونتر از فرانسه است.دانمارک گرانتر از نروژ.(شد مسئله اینشتن!)
    :-)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ICT - Shahab Danesh

نقل قول نوشته اصلی توسط Allahyarzadeh نمایش پست ها
    زبان آلمانی و فرانسه امتحانی دارن در حد تافل انگلیسی.زبان ایتالیایی رو باید سفارت امتحان بدی.اگر حتی بخوای تو این کشورها کار کنی باید زبونشون رو بلد باشی.اونا که تو خیابون و سر کار انگلیسی حرف نمیزنن !!!
    برای کار دانشجویی معمولا محدودیت ساعتی وجود داره یعنی مثلا در سوئیس فکر کنم هفته ای 14 ساعت بیشتر نمیشه کار کرد.تو آمریکا بجز داخل خود دانشگاه هیچ جای دیگه حق کارکردن نداری. ولی معمولا کار دانشجویی خرج خورد و خوراکت رو تاٌمین میکنه نه خرج خوابگاه ونه خرج شهریه.
    ایتالیا ارزونتر از فرانسه است.دانمارک گرانتر از نروژ.(شد مسئله اینشتن!)
    :-)
    متشکرم از مطالب مفیدتون هزینه تحصیل در ایتالیا هم ارزون تر از فرانسه هست ؟؟؟؟؟؟؟؟چون خودم به خاطر رایگان بودن هزینه در فرانسه اخیرا همین تصمیم رو گرفتم و چون استارت زبان فرانسه رو نزدم دو دل هستم که اگه گزینه بهتر هست اون رو انتخاب کنم در ضمن من در ضمینه آی تی و ارتباطات کار می کنم مدرک آکادمی ندارم اما تجربه و سرتیفیکت می تونم بگیرم و می خوام برای همین رشته اقدام کنم..ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن......

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

کاربران گرامی
    لطفا در این تاپیک صرفا در راستای انتخاب کشور بحث کنید و در صورتی که راجع به تحصیل در کشور به خصوصی سوال داشتید در انجمن همون کشور مطرح کنید.
    پست های نا مرتبط حذف شدند.
    با تشکر از همکاری شما

Junior Member

Question پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام میشه لطفا منو راهنمایی کنین.
    من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم با معدل30/16
    میخوام واسه رشته ایمونولوژی در مقطع مستر apply بگیرم.
    مقاله هم دارم جور می کنم.
    انگلیس fund میده یا نه؟چه کشورهایی خوبه که بتونم پذیرش بگیرم و بهم کار بدن که هزینه های زندگیمو تامین کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)