نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
سلام دوستان عزیزم..

ببخشید اگه موضوعی جدید ایجاد میکنم. واقعا ندیدم این موضوع رو کسی بهش بطور جداگانه برسه و من چون کمتر از 2 هفته برای نهایی کردن تصمیم ام وقت دارم میخواستم نظر دوستان رو بدونم. برام خیلی مهمه نظر تک تک دوستان.

من رزومم این هست:

لیسانس مهندسی برق - کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

تافل 110

GRE: q 168, v 155

دو سال سابقه کار مهندس مشاور ارشد طراح در یک شرکت مهندسی مشاوره همزمان با دانشگاه

24 سالمه

راهنماییث و دبیرستان علامه حلی تهران

رتبه 900 کنکور ریاضی در سالهای قبل

من بین دوتا مسیر بسیارررررر سخت و دوراهی موندم.. خواهشا نظرات و مشورت هاتون رو دریغ نکنید ازم. کمتر از چند روز وقت دارم برای انتخاب بین اینا:

1- من پذیرش دکترای مستقیم ( Phd ) برای رشته برق دارم از یک دانشگاه در آمریکا. فول فاند. ویزای آمریکا هم تازگی کلیر شدم و تو پاسپورتم خورده.

بخوام برم باید برای دو هفته بعد بلیط بگیرم و هنوز نگرفتم و هنوز نمیدونم برم یانه

2- من بسیاررررر سرخورده و ناراحت شدم در طول لیسانسم وقتی دیدم منی که انقد زحمت کشیدم برای درس و در نتیجش هیچچچچ کار درستی برای مهندسی نیست تو ایران و حقوقای 1-2 میلیون نهایت تازه اگه کار پیدا بشه. بعد رشته های پزشکی و دندون پزشکی 50 میلیون درامد کف کارشونه و همیشه هم نارااضی از درامدشون. من دارم تو خانوادمون و میبینم.

میخوام برای پرستیژ و مهمتر از اون درامد ببینم میشه رفت پزشکی یا دندون تو ایران... طبق قانون مملکت من چون معافیت سربازی رو برای لیسانسم استفاده کردم اول باید برم سربازی و بعد از اتمامش کنکور تجربی میتونم بدم.

ریسک های وحشتناک این مسیر:

- مهمترینشششششششش اینکه کنکور وحشتناک تجربی و هجوم همه به پزشکی... اگه قبول نشم کنکور بعد سربازی هم پزشکی از دستم رفته و هم این فاند رو دیگه ندارم و بعدشم احتمالش کمه دوباره بهم بدن فاند.. با همین مهندسی و در نهایت بدبختی باید کار کنم تو ایران ...

- یه مساله دیگه که میگن بهم. طول مدت زیاد پزشکیه.. من الان 24 سالمه و در بهترین حالت 40 سالگی اولین پول از پزشگی رد در میارم فک کنم. اگه اشتباهه بهم بگین بیزحمت.

برا خودم مهم نیست.. میگم اقلا یه آینده روشنی داشته باشم حالا در 40 سالگی.. عب نداره..

کمکم کنید بیزحمت.

ممنونم
بنظر من شما درستو ادامه بده. پذیرش و فاند هم که داری. بخوایی دوباره برا کنکور بخونی وقت زیادی میگیره و ممکنه مجبور شی سربازی هم بری.