صفحه 146 از 188 نخستنخست ... 4696136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,451 تا 1,460 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی
    بنده فوق لیسانس مدیریت دارم با گرایش و تخصص تحقیق در عملیات . مد نظرم دانشگاههای اروپایی هستش چون حوصله GRE ندارم بخونم. کدوم دانشگاه رو در اروپا پیشنهاد میکنید. نمره آیلتس هم 6 شده. زمینه تحقیقاتی هم الگوریتم ژنتیک - بهینه سازی و تصمیم گیری چند متغیره هست. 3 تا مقاله کنفرانس بین المللی هم دارم . کدام کشور زود پذیرش میده؟ لطفت راهنمایی کنید
    سلام، نمره زبانتون کمه. توی مدیریت اکثر دانشگاه ها تافل بالای 100 می خوان و آیلتس 7. به جز استرالیا و انگلیس، جی آر ای هم جز ملزوماته. روند اداری توی استرالیا و انگلیس و اسکاندیناوی هم سریعتر از امریکا و کاناداست. به نظرم با توجه به شرایطتون بهتره که بیشتر روی زبانتون کار کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    خواهش میکنم

بازم با حرفتون موافق نیستم که فقط خود دانشگاه براتون مهمه (این جمله خیلی خطرناکه و واقعا ممکنه بهتون در داستان مهاجرت خیلی ضربه بزنه. همچین تفکری رو نداشته باشید)
    ولی در کل میتونید به راحتی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو از سایت خود وزارت علوم و یا با سرچ گوگل پیدا کنید
    اسم دانشگاه مالزی مورد نظرتون رو چک کنید و ببینید مورد تایید هست یا نه
    اگه هست دیگه خیالتون راحت باشه و به حرف های شنیده هم توجهی نکنید
    هرچند در نهایت اعتبار و رنک دانشگاه سوای تایید وزارت علوم برای اینده تون در سیستم امورشی ایران مهمه
    اون بسته به خودتون و رزومه تون داره

درضمن شاید از الان این تصمیمتون که میخوایید بعد دکترا به ایران برگردید زود باشه
    شما بعد ۴ یا ۵ سال زندگی توی اروپا و امریکا و .... یا همون مالزی ممکنه خیلی چیزهاتون عوض شه یا در مسیر عوض شدن قرار بگیره
    این حرفم اصلا در خلاف برگشتن بعد از تحصیل به کشور نیست (اتفاقا خیلی وقت ها همین کار بهترین کاره)

موفق باشید
    چرا؟ خب ببینید، ما داریم این همه تلاش می کنیم که بتونیم یک دانشگاه درست و حسابی بریم که بهمون ایده کار بده و بتونیم در اون مسیر ادامه بدیم و دیگه انتهاش اینه که بتونیم ازش پول در بیاریم.
    نظر من همیشه این بوده که دانشگاه بزرگ و اساتید خوب = موفقیت های بزرگ و صد البته تلاش دانشجو گزینه اول هست.
    راستش اونقدر گزینه ها زیاد و جورواجور هست که آدم می مونه. خیلی ها میگن اروپا (مثل آلمان که هزینه تحصیل صفر هست) رو انتخاب کن و هزینه ها تقریبا یکی میشه ...
    واقعا آدم نمی تونه تصمیم بگیره. مثلا هند با 40 میلیون میشه دکتری گرفت ولی فرضا فرضا آلمان رایگان هست ولی هزینه زندگی بالا ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

بنظر من قيد پزشکى رو بزنيد.
    برگشتن به کنکور ،اونم کنکور تجربى به اميد قبول شدن توى پزشکى ، اونم در سن 24 سالگى
    در حالى که آينده نسبتا خوبى پيش روتون هست چرا مى خوايد خرابش کنيد؟
    ببينيد پزشک شدن خوبه، اما کسى که ذهنش براى هفت- هشت سال پر از معادلات ديفرانسيل و مدار و جريان و... هس، خوندن ب بسم الله معده و روده و... هم عجيبه و هم زحمت آور.
    از دانش فعليتون استفاده کنيد . مگر اين که از همون اول از رشتتون بيزار بوده باشيد و از اولش ته دلتون پزشکى بوده
    همه چيد پول و ماديات نيس قبول ارم رفاه خيلى مهمه ولى مهم تر از اون اينه که آدم کارشو دوست داشته باشه... اينطور نباشه که وارد دانشگاه بشيد و از اون طرف خسته و دلمرده از اينکه واى چقدر از زندگى عقبم و اينها 18 سالشونه و من 24 سال و... تا 7 سال هى دغدغه مند باشيد بعدشم بگرد دنبال مطب و تخصص و...
    خيلى عاقلانه نيس اين فکر.

ببينيد اگه فکر مى کنيد اون قدر علاقه به پزشکى داريد که تا هفت سال آينده تو سيستم آموزشى اينجا دانشجو باشيد (يعنى تا 32 سالگى تقريبا!!) ، ياعلى بگيد و بشينيد واسه کنکور بخونيد. اما قبول شدنش کار حضرت فيله( متاسفانه عين حقيقته)
    وگرنه همين موقعيت الانتونو بچسبيد

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم..

ببخشید اگه موضوعی جدید ایجاد میکنم. واقعا ندیدم این موضوع رو کسی بهش بطور جداگانه برسه و من چون کمتر از 2 هفته برای نهایی کردن تصمیم ام وقت دارم میخواستم نظر دوستان رو بدونم. برام خیلی مهمه نظر تک تک دوستان.

من رزومم این هست:

لیسانس مهندسی برق - کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

تافل 110

GRE: q 168, v 155

دو سال سابقه کار مهندس مشاور ارشد طراح در یک شرکت مهندسی مشاوره همزمان با دانشگاه

24 سالمه

راهنماییث و دبیرستان علامه حلی تهران

رتبه 900 کنکور ریاضی در سالهای قبل

من بین دوتا مسیر بسیارررررر سخت و دوراهی موندم.. خواهشا نظرات و مشورت هاتون رو دریغ نکنید ازم. کمتر از چند روز وقت دارم برای انتخاب بین اینا:

1- من پذیرش دکترای مستقیم ( Phd ) برای رشته برق دارم از یک دانشگاه در آمریکا. فول فاند. ویزای آمریکا هم تازگی کلیر شدم و تو پاسپورتم خورده.

بخوام برم باید برای دو هفته بعد بلیط بگیرم و هنوز نگرفتم و هنوز نمیدونم برم یانه

2- من بسیاررررر سرخورده و ناراحت شدم در طول لیسانسم وقتی دیدم منی که انقد زحمت کشیدم برای درس و در نتیجش هیچچچچ کار درستی برای مهندسی نیست تو ایران و حقوقای 1-2 میلیون نهایت تازه اگه کار پیدا بشه. بعد رشته های پزشکی و دندون پزشکی 50 میلیون درامد کف کارشونه و همیشه هم نارااضی از درامدشون. من دارم تو خانوادمون و میبینم.

میخوام برای پرستیژ و مهمتر از اون درامد ببینم میشه رفت پزشکی یا دندون تو ایران... طبق قانون مملکت من چون معافیت سربازی رو برای لیسانسم استفاده کردم اول باید برم سربازی و بعد از اتمامش کنکور تجربی میتونم بدم.

ریسک های وحشتناک این مسیر:

- مهمترینشششششششش اینکه کنکور وحشتناک تجربی و هجوم همه به پزشکی... اگه قبول نشم کنکور بعد سربازی هم پزشکی از دستم رفته و هم این فاند رو دیگه ندارم و بعدشم احتمالش کمه دوباره بهم بدن فاند.. با همین مهندسی و در نهایت بدبختی باید کار کنم تو ایران ...

- یه مساله دیگه که میگن بهم. طول مدت زیاد پزشکیه.. من الان 24 سالمه و در بهترین حالت 40 سالگی اولین پول از پزشگی رد در میارم فک کنم. اگه اشتباهه بهم بگین بیزحمت.

برا خودم مهم نیست.. میگم اقلا یه آینده روشنی داشته باشم حالا در 40 سالگی.. عب نداره..

کمکم کنید بیزحمت.

ممنونم

دوست عزیزم شما بیا آمریکا بعد هر چقدر دلت می خواد به تدریج رشته رو کج کن به سمت پزشکی در طول زمان با کارای بین رشته ای. نه عمرت تلف میشه درستم می خونی پولتم در میاری. کنترلم بهترین گزینست تو برق برای این کار.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

واسه پول می خوای بری پزشکی؟ مهندس هم هستی؟ دکتری هم قبول شدی؟ صرفاً از نظر مادی هم پزشکی رفتن نمی صرفه برات، همه چی پرفکت جلو بره ( 2 سال سربازی، 7 سال دانشگاه، 2 سال طرح) تازه می شی پزشک خانواده تو ایران، خوبه ها ، می یای میری، بهت می گن آقای دکتر، یه بیمارستانی میری، روپوش سفید می پوشی، پرستیجم که داره، بعد حالا میری امتیاز جمع می کنی، بعد یکی دو سال معطب می زنی ... اینو ببین حتماً. با مفهوم هزینه فرصت از دست رفته هم آشنا شو

نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم..

ببخشید اگه موضوعی جدید ایجاد میکنم. واقعا ندیدم این موضوع رو کسی بهش بطور جداگانه برسه و من چون کمتر از 2 هفته برای نهایی کردن تصمیم ام وقت دارم میخواستم نظر دوستان رو بدونم. برام خیلی مهمه نظر تک تک دوستان.

من رزومم این هست:

لیسانس مهندسی برق - کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

تافل 110

GRE: q 168, v 155

دو سال سابقه کار مهندس مشاور ارشد طراح در یک شرکت مهندسی مشاوره همزمان با دانشگاه

24 سالمه

راهنماییث و دبیرستان علامه حلی تهران

رتبه 900 کنکور ریاضی در سالهای قبل

من بین دوتا مسیر بسیارررررر سخت و دوراهی موندم.. خواهشا نظرات و مشورت هاتون رو دریغ نکنید ازم. کمتر از چند روز وقت دارم برای انتخاب بین اینا:

1- من پذیرش دکترای مستقیم ( Phd ) برای رشته برق دارم از یک دانشگاه در آمریکا. فول فاند. ویزای آمریکا هم تازگی کلیر شدم و تو پاسپورتم خورده.

بخوام برم باید برای دو هفته بعد بلیط بگیرم و هنوز نگرفتم و هنوز نمیدونم برم یانه

2- من بسیاررررر سرخورده و ناراحت شدم در طول لیسانسم وقتی دیدم منی که انقد زحمت کشیدم برای درس و در نتیجش هیچچچچ کار درستی برای مهندسی نیست تو ایران و حقوقای 1-2 میلیون نهایت تازه اگه کار پیدا بشه. بعد رشته های پزشکی و دندون پزشکی 50 میلیون درامد کف کارشونه و همیشه هم نارااضی از درامدشون. من دارم تو خانوادمون و میبینم.

میخوام برای پرستیژ و مهمتر از اون درامد ببینم میشه رفت پزشکی یا دندون تو ایران... طبق قانون مملکت من چون معافیت سربازی رو برای لیسانسم استفاده کردم اول باید برم سربازی و بعد از اتمامش کنکور تجربی میتونم بدم.

ریسک های وحشتناک این مسیر:

- مهمترینشششششششش اینکه کنکور وحشتناک تجربی و هجوم همه به پزشکی... اگه قبول نشم کنکور بعد سربازی هم پزشکی از دستم رفته و هم این فاند رو دیگه ندارم و بعدشم احتمالش کمه دوباره بهم بدن فاند.. با همین مهندسی و در نهایت بدبختی باید کار کنم تو ایران ...

- یه مساله دیگه که میگن بهم. طول مدت زیاد پزشکیه.. من الان 24 سالمه و در بهترین حالت 40 سالگی اولین پول از پزشگی رد در میارم فک کنم. اگه اشتباهه بهم بگین بیزحمت.

برا خودم مهم نیست.. میگم اقلا یه آینده روشنی داشته باشم حالا در 40 سالگی.. عب نداره..

کمکم کنید بیزحمت.

ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

دوستان سلام، دانشجوی ارشد گرایش انرژی و معماری هستم، و برای دکتری می خوام گرایش های پایدار یا موارد مشابه رو بخونم، یه سوال در مورد شرایط پذیرش کشورهای اروپایی -کشورهای غیر انگلیسی زبان- داشتم، تو این کشورها اون طور که سایت دانشگاه ها رو چک می کردم برای کورس های انگلیسی آیلتس و تافل چندان بالا (در مقایسه با انگلستان و آمریکا مثلا ) نمی خوان و اکثرا آیتلس 6 یا حداکثر 6.5 دیدم تو شرایط پذیرش، زبان اون کشور رو هم کلا ندیدم مدرکشو بخوان، حالا با در نظر گرفتن این موضوع، برای گرفتن کمک هزینه و مسائلی از این قبیل کدوم یکی از این حالت ها بهتره:
    1- زبان انگلیسی در همون حدی که می خوان (6---6.5) و دانش متوسط به بالا (در حد B2) در زمینه زبان ملی اون کشور مقصد
    2- زبان انگلیسی عالی (بالای 7 --- 7.5) و دانش جزئی در زمینه زبان ملی اون کشور مقصد

کلا برای کورس انگلیسی (و مقطع دکتری) چقدر ارزشمنده که زبون خود اون کشور رو هم بلد باشیم؟... هدفم اروپاست و یه مقدار وقت آزاد دارم نمی دونم تو این زمان، انگلیسی رو بیشتر تقویت کنم از نظر رقابتی بهتره یا یکی دو تا زبان اروپایی رو شروع کنم؟ -آلمانی بیشتر تو ذهنم هست و یه مدتی هم هست که شروع کردم اما نه جدی-... نظر شما چیه؟

یه نکته ی دیگه هم که تو ذهنم هست اینه که انگلیسی اگه بالاتر بره هم جاهای دیگه به درد می خوره (آمریکا کانادا استرالیا) و هم تو خود ایران اگه بمونم قطعا مفیده، اما آلمانی (یا فرانسه) چی؟ به طور عمومی برای یه استاد تو آمریکا اهمیتی داره که دانشجوش در کنار انگلیسی آلمانی هم بلد باشه؟ یا تو خود ایران امتیاز محسوب می شه؟

ممنون از راهنمایی هاتون

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط reflection نمایش پست ها
    دوستان سلام، یه سوال در مورد شرایط پذیرش کشورهای اروپایی -کشورهای غیر انگلیسی زبان- داشتم، تو این کشورها اون طور که سایت دانشگاه ها رو چک می کردم برای کورس های انگلیسی آیلتس و تافل چندان بالا (در مقایسه با انگلستان و آمریکا مثلا ) نمی خوان و اکثرا آیتلس 6 یا حداکثر 6.5 دیدم تو شرایط پذیرش، زبان اون کشور رو هم کلا ندیدم مدرکشو بخوان، حالا با در نظر گرفتن این موضوع، برای گرفتن کمک هزینه و مسائلی از این قبیل کدوم یکی از این حالت ها بهتره:
    1- زبان انگلیسی در همون حدی که می خوان (6---6.5) و دانش متوسط به بالا (در حد B2) در زمینه زبان ملی اون کشور مقصد
    2- زبان انگلیسی عالی (بالای 7 --- 7.5) و دانش جزئی در زمینه زبان ملی اون کشور مقصد

کلا برای کورس انگلیسی (و مقطع دکتری) چقدر ارزشمنده که زبون خود اون کشور رو هم بلد باشیم؟... هدفم اروپاست و یه مقدار وقت آزاد دارم نمی دونم تو این زمان، انگلیسی رو بیشتر تقویت کنم از نظر رقابتی بهتره یا یکی دو تا زبان اروپایی رو شروع کنم، نظر شما چیه؟ ممنون
    گزينه ٢ مناسب تره. چون هر چقدر كه زبان (يا ساير شرايطى كه واسه پذيرش نياز داريد) از حداقل مطرح شده بالاتر باشه شانس دريافت كمك هزينه بيشتره. مثلاً اگه تو سايتشون نوشتن ما آيلتس ٦ ميخوايم ولى شما آيلتس ٧ داشته باشيد شانستون زياد ميشه. زبان كشور مورد نظر رو تا حد رفع نياز بلد باشيد ولى اگه كسى بخواد كار دانشجويى انجام بده بايد زبان اون كشور رو خوب بلد باشه
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

سلام من در حال تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی مقطع کارشناسی در دانشگاه رازی کرمانشاه هستم برای ارشد قصد رفتن از ایران رو دارم(صرفا ایتالیا و یا آلمان) دوست دارم رشتمو تغییر بدم(فشن یا طراحی داخلی)البته رشته خودمو اگه بشه ادامه میدم
    باید چه شرایطی داشته باشم؟با توجه به رشته های مورد نظرم چه کشورهایی رو پیشنهاد میدید؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید.

Junior Member

سلام با تشکر از سایت خوبتون میخواستم با توجه به شرایطم پیشنهادتون رو ارائه کنید
    لیسانس عمران ازاد کرج با ده سال سابقه کار معدل 15 همسرم لیسانس حسابداری ازاد کرج و دو فرزند خردسال دارم. در حال خواندن زبان هستیم اما امیدی به دریافت مدرک ندارم!!! نقدینگی حدود 100 میلیون
    آیا از طریق پذیرش دوره های زبان امکان مهاجرت وجود دارد
    از لطف شما دوستان پیشاپیش متشکرم

ببخشید دوستان من یک سوال دارم.واسه فوق لیسانس عمران چه کشوری مناسبه؟من ازاد میخونم با معدل18و5تا مقالهisiدارم.چه کشوری راحت تر بم فاند و یا اسکالر شیپ میده؟
    امریکا؟کانادا؟انگلستان؟ال مان؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)