صفحه 178 از 188 نخستنخست ... 78128168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,771 تا 1,780 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام دوست عزیز

من دانشجو ترم چهار هستم از الان چه کارهایی باید انجام بدم که شانس قبولیم بالا باشه؟؟

من فکر میکنم در این مقطع توجه خیلی زیادی به معدلتان داشته باشید که بالا باشد. بسیاری از دانشگاهها برای پذیرش شرط معدل دارند که برای فاند سخت گیری بیشتر هم میشود. دوم نمره زبان است که انهم کلیدی است.

دیگری هم این است که از الان شروع بفرمایید با دقت دانشگاه و کشور و رشته و گرایش ها را بررسی کنید که کدام با علایق شما منطبق هستند. کدام با تواناییهای شما نزدیکترند و شرایط که لازم دارند چیست. با دانستن این موضوع بهتر میتوانید برنامه ریزی بفرمایید و مقصدتان را مشخص کنید.

امیدوارم که کمکی کرده باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Tahoraa نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    دوستان من سوالی داشتم ازتون ممنون میشم راهنماییم کنید
    من دانشجو کارشناسی رشته بهداشت عمومی دانشگاه شهید بهشتی هستم. خیلی با نحوه اپلای گرفتن آشنایی ندارم. میخواستم بدونم تو کدوم کشورها شانس قبولی بیشتره و کدوم گرایش برای مقطع ارشد بهتره و وضعیت شغلی و آینده public health بهتره؟؟
    من دانشجو ترم چهار هستم از الان چه کارهایی باید انجام بدم که شانس قبولیم بالا باشه؟؟
    در ضمن من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم خیلی ممنون میشم من رو راهنماییم کنید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من فکر میکنم در این مقطع توجه خیلی زیادی به معدلتان داشته باشید که بالا باشد. بسیاری از دانشگاهها برای پذیرش شرط معدل دارند که برای فاند سخت گیری بیشتر هم میشود. دوم نمره زبان است که انهم کلیدی است.

دیگری هم این است که از الان شروع بفرمایید با دقت دانشگاه و کشور و رشته و گرایش ها را بررسی کنید که کدام با علایق شما منطبق هستند. کدام با تواناییهای شما نزدیکترند و شرایط که لازم دارند چیست. با دانستن این موضوع بهتر میتوانید برنامه ریزی بفرمایید و مقصدتان را مشخص کنید.

امیدوارم که کمکی کرده باشم
    خیلی ممنون از راهنماییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام

من بر اساس تجربه خودم به عنوان فارق التحصیل مترجمی بهتون می گم. البته من شرایط شما رو نمی دونم شاید کلا متفاوت باشه از شرایط من ولی امیدوارم این موارد به دردتون بخوره.

بستگی داره چه رشته‌ای بخواین برین. برای ادامه تحصیل تو کانادا خیلی جای مانور ندارین. یا باید همون رشته مترجمی رو ادامه بدین. یا رشته‌ها نزدیکش رو می تونید برید مثل آموزش که البته باید رزومتون نشون بده بکگراند آکادمیک و پروفشنال کافی دارین تو اون زمینه. یا رشته هایی که interdisciplinary یا بین رشته ای هستند رو برین که از هر بکگراندی می تونین وارد شین مثل همین MBA یا development studies و ...
    اگر بخواین رشته های غیر مرتبط دیگه رو برین، معمولا یا جزو پیش نیازهاشون داشتن مدرک لیسانس مرتبط هست و یا جزو پیش نیازشون مدرک مرتبط نیست ولی به دلیل متقاضی های زیاد که خیلی هاشون هم مدرک مرتبط و رزومه های قوی دارن عملا شانسی برای پذیرش گرفتن نخواهید داشت. مقاله هم وقتی بیشترین تاثیرو داره که تو زمینه رشته ای باشه که قصد دارین ادامه بدین. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های مدیریت رو دارین شاید مقاله در زمینه رشته خودتون وزن زیادی به رزومتون نده.
    به هر حال الان که وقت دارین ببینین علاقتون چی هست و برین سایت دانشگاه ها رو بگردین ببینین چه پیش نیازهایی دارن. شاید نمره زبان بالاتر از 7 نیاز داشته باشین (رشته های مدیریت معمولا پیش نیازهای زبانشون بالاتر از بقیه رشته ها هست) یا سابقه کار نیاز باشه و موارد دیگه. خلاصه این که عجله کار شیطونه
    رشته های مدیریت رو هم خیلی از دانشگاه های کانادا دارن ولی رشته گرونی هست و شهریش عموما بالاتر از بقیه رشته هاس. در آخر هم به حرف موسسه های مهاجرتی اصلا گوش ندین و در صورت امکان صفر تا صد کار رو خودتون انجام بدین.

شرمنده بابت پرحرفی و موفق باشید.
    سلام منم مترجمی خوندم البته مترجمی همزمان که متاسفتمه برای من یکی هیچ نتیجه ای نداشته. برای ارشد دنبال دانشگاه و رشته میگردم.
    دانشگاه ژنو ارشد رشته منو ارائه میده ولی پذیرش تقریبا غیر ممکنه چون ازمون ورودی دارند که باید حضوری انجام بشه.
    در مورد کانادا رشته های زیادی رو دارم بررسی میکنم اما همونطور که شما گفتید رشته های مدیریت هم هزینه شون بالاست هم بکگراند یا سابقه کار مرتبط میخاند.
    رشته های تدریس هم متاسفانه همینطوره و باید بتونم ثابت کنم که سابقه داشتم که نمیدونم دانشگاه قبول میکنه ؟ چون سابقه تدریسم مستمر نبوده و مدرک تدریس هم از یه اموزشگاه گرفتم و تو دروس دانشگاهی هم واحدی در این خصوص نگذروندم. شما پیشنهادی دارید؟

میمونه زبانشناسی که اونم نمیدونم به رشته مترجمی همزمان من میخوره یا خیر؟

گیج شدم نمیدونم واقعا چه فکری میکردم اون موقع که زبان خوندم. خیلی دوست داشتم اما الان انگار به کاریم نمیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط majid19900 نمایش پست ها
    سلام منم مترجمی خوندم البته مترجمی همزمان که متاسفتمه برای من یکی هیچ نتیجه ای نداشته. برای ارشد دنبال دانشگاه و رشته میگردم.
    دانشگاه ژنو ارشد رشته منو ارائه میده ولی پذیرش تقریبا غیر ممکنه چون ازمون ورودی دارند که باید حضوری انجام بشه.
    در مورد کانادا رشته های زیادی رو دارم بررسی میکنم اما همونطور که شما گفتید رشته های مدیریت هم هزینه شون بالاست هم بکگراند یا سابقه کار مرتبط میخاند.
    رشته های تدریس هم متاسفانه همینطوره و باید بتونم ثابت کنم که سابقه داشتم که نمیدونم دانشگاه قبول میکنه ؟ چون سابقه تدریسم مستمر نبوده و مدرک تدریس هم از یه اموزشگاه گرفتم و تو دروس دانشگاهی هم واحدی در این خصوص نگذروندم. شما پیشنهادی دارید؟

میمونه زبانشناسی که اونم نمیدونم به رشته مترجمی همزمان من میخوره یا خیر؟

گیج شدم نمیدونم واقعا چه فکری میکردم اون موقع که زبان خوندم. خیلی دوست داشتم اما الان انگار به کاریم نمیاد.
    دوست عزیز عنوان لیسانستون چی هست دقیقا؟

Junior Member

سلام

من با فوق ليسانس برق تونستم دانشگاه مونتريال مهندسي پزشكي پذيرش بگيرم ، ظاهرا امسال تعداد خيلي زيادي دانشجو دكتري ميگيرن. هر استادي ٤-٥ دانشجو دكتري ميخواد. محل كارش هم در ازمايشگاه CHUM وابسته به دانشگاه مونتريال هست، حدود ٢٥٠٠ دلار ماهيانه ميدهند و بعد از يك سال هم ميتونيد براي اقامت كانادا اقدام كنيد. چون توي آزمايشگاه كار ميكنيد و نه دانشگاه.
    اساتيدي مثل پروفسور Cluotier, و يا پروفسور Tang بسيار به دانشجوهاي ايراني علاقة مند هستند.

به نظر من CHUM يكي از بهترين مراكز تحقيقاتي كانادا هست. در صورتي كه علاقه مند هستيد اسم تمام اساتيد دانشگاه مونتريال كه در اين مركز هستند را ميتونيد رو سايت اين مركز پيدا كنيد و باهاشون تماس بگيريد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra666 نمایش پست ها
    سلام

من با فوق ليسانس برق تونستم دانشگاه مونتريال مهندسي پزشكي پذيرش بگيرم ، ظاهرا امسال تعداد خيلي زيادي دانشجو دكتري ميگيرن. هر استادي ٤-٥ دانشجو دكتري ميخواد. محل كارش هم در ازمايشگاه CHUM وابسته به دانشگاه مونتريال هست، حدود ٢٥٠٠ دلار ماهيانه ميدهند و بعد از يك سال هم ميتونيد براي اقامت كانادا اقدام كنيد. چون توي آزمايشگاه كار ميكنيد و نه دانشگاه.
    اساتيدي مثل پروفسور Cluotier, و يا پروفسور Tang بسيار به دانشجوهاي ايراني علاقة مند هستند.

به نظر من CHUM يكي از بهترين مراكز تحقيقاتي كانادا هست. در صورتي كه علاقه مند هستيد اسم تمام اساتيد دانشگاه مونتريال كه در اين مركز هستند را ميتونيد رو سايت اين مركز پيدا كنيد و باهاشون تماس بگيريد.
    دوست عزیز چقدر طول کشید تا اساتید جواب ایمیلتون رو بدن؟
    در وب سایت دانشگاه ذکر شده که دوره به فرانسوی هست، سوال و جواب به انگلیسی. چه مدرک فرانسه/انگلیسی ازتون خواستن؟

سلام،وقت شما بخیر.
    من دانشجو ارشد ترم دو دانشگاه تهران هستم. در حال حاضر با یکی از اساتید university of tasmania در استرالیا صحبت کردم و دارم باهاشون مقالاتی رو کار میکنم تا پایان ارشدم اقدام کنم برای پذیرش این دانشگاه.

خواستم بدونم شما برای رشته مدیریت صنعتی یا زنجیره تامین در مقطع دکتری چه کشورهایی رو پیشنهاد می کنید.

اگز امکانش باشه این شرایط رو در نظر بگیرید و نظر بدید. بحث مالی فعلا مهم نیست، بیشتر بحث فرهنگ و زندگی در اون کشور مهم هست. برای مثال خودم محیط هایی رو می پسندم که مردمش گرم و صمیمی باشن و جواب سلام رو بدن. از نظر آب و هوا هم یه جا مثل مازندران (محل زندگیم فعلیم) باشه.

university of tasmania رو از نطر بورس حدودا مطمعن هستم که شانس بالای دارم ولی خواستم دانشگاه های بین رنک 100 تا 300 که شرایط فرهنگی و جغرافیاییش مطابق صحبتم باشه رو معرفی کنید و همچنین کشور و شهر مورد نظر رو بررسی کنید.

حقیقتش دغدغه اصلی من در پذیرش گرفتن ( اگه بحث مالی رو فاکتور بگیریم) بحث فرهنگ و جغرافیای اون کشور هست. محیط خشک و کویری، فرهنگ خشک و بسته و منجمد، مردمی که با خودشون قهرن، اینا اذیتم میکنه شدید.

ممنون میشم راهنمایی شما رو داشته باشم

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarham نمایش پست ها
    سلام،وقت شما بخیر.
    من دانشجو ارشد ترم دو دانشگاه تهران هستم. در حال حاضر با یکی از اساتید university of tasmania در استرالیا صحبت کردم و دارم باهاشون مقالاتی رو کار میکنم تا پایان ارشدم اقدام کنم برای پذیرش این دانشگاه.

خواستم بدونم شما برای رشته مدیریت صنعتی یا زنجیره تامین در مقطع دکتری چه کشورهایی رو پیشنهاد می کنید.

اگز امکانش باشه این شرایط رو در نظر بگیرید و نظر بدید. بحث مالی فعلا مهم نیست، بیشتر بحث فرهنگ و زندگی در اون کشور مهم هست. برای مثال خودم محیط هایی رو می پسندم که مردمش گرم و صمیمی باشن و جواب سلام رو بدن. از نظر آب و هوا هم یه جا مثل مازندران (محل زندگیم فعلیم) باشه.

university of tasmania رو از نطر بورس حدودا مطمعن هستم که شانس بالای دارم ولی خواستم دانشگاه های بین رنک 100 تا 300 که شرایط فرهنگی و جغرافیاییش مطابق صحبتم باشه رو معرفی کنید و همچنین کشور و شهر مورد نظر رو بررسی کنید.

حقیقتش دغدغه اصلی من در پذیرش گرفتن ( اگه بحث مالی رو فاکتور بگیریم) بحث فرهنگ و جغرافیای اون کشور هست. محیط خشک و کویری، فرهنگ خشک و بسته و منجمد، مردمی که با خودشون قهرن، اینا اذیتم میکنه شدید.

ممنون میشم راهنمایی شما رو داشته باشم

با تشکر

راهنمایی بفرمایید تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

با سلام-دوستان من رشتم مهندسی نرم افزار هست و ترم دو کارشناسی ارشد میخونم و معدل کل تقریبا 15 ولی دارم تلاش میکنم معدلمو بالاتر ببرم و دارم برای ایلتس هم میخونم و تصمیم دارم حداقل یک مقاله ISI هم بنویسم و میخوام برای دکتری به استرالیا برم ولی نمیدونم چه دانشگاه هایی متوسط هستن و اینکه لول بالا و متوسط دانشگاه ها رو چطوری بفهمم؟

و با این وضعیت من چه دانشگاه هایی پیشنهاد میکنین؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad101010 نمایش پست ها
    با سلام-دوستان من رشتم مهندسی نرم افزار هست و ترم دو کارشناسی ارشد میخونم و معدل کل تقریبا 15 ولی دارم تلاش میکنم معدلمو بالاتر ببرم و دارم برای ایلتس هم میخونم و تصمیم دارم حداقل یک مقاله ISI هم بنویسم و میخوام برای دکتری به استرالیا برم ولی نمیدونم چه دانشگاه هایی متوسط هستن و اینکه لول بالا و متوسط دانشگاه ها رو چطوری بفهمم؟

و با این وضعیت من چه دانشگاه هایی پیشنهاد میکنین؟
    دوست عزیز دانشگاههای استرالیا به دو دسته دانشگاههای جی 8 و غیر جی 8 تقسیم میشوند. اگر قصد اپلای برای استرالیا دارید باید برای دانشگاههای غیر جی 8 اقدام کنید.
    این نکته رو مد نظر قرار بدید که دانشگاههای استرالیا به شدت مقاله محور هستند و هر قدر شما مقاله آی اس آی بیشتری از تزتون به چاپ برسونید شانس شما برای بردن اسکالرشیپ اکسپوننشیالی افزایش پیدا میکنه. در ضمن تلاش کنید معدل ارشدتون رو هم افزایش دهید.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)