صفحه 182 از 188 نخستنخست ... 82132172173174175176177178179180181182183184185186187188 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

یه سوال دیگه اینکه اگه رشته زبان رو تا کاردانی خوند و بعد انصراف داد میشه برای دو سال بعدی کارشناسی فیزیک خوند؟
    و اگه اینطور باشه مشکلی برای پذیرش فیزیک نداره؟
    همچنین اگه با کارشناسی زبان ،همینجا برای ارشد فیزیک بخونم میتونم برای دکترا پذیرش فیزیک بگیرم؟
    ویرایش توسط NS1 : February 22nd, 2021 در ساعت 03:51 PM
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

نقل قول نوشته اصلی توسط NS1 نمایش پست ها
    یه سوال دیگه اینکه اگه رشته زبان رو تا کاردانی خوند و بعد انصراف داد میشه برای دو سال بعدی کارشناسی فیزیک خوند؟
    همچنین اگه با کارشناسی زبان ،همینجا برای ارشد فیزیک بخونم میتونم برای دکترا پذیرش فیزیک بگیرم؟
    میشه توضیح بدید شما چه کار کردید؟ زبان را تا کاردانی خوندید، لیسانس زبان دارید...

اگر لیسانس زبانتون تموم نشده هنوز، ببینید آیا می تونید در ایران ترنسفر کنید به لیسانس فیزیک (یا مکانیک)
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

در مورد اول طبیعتا شما هر جا برید معادل سازی باید انجام بشه و در نهایت شما غیر از درسای عمومی باید همه درسای اختصاصی فیزیک رو بگذرونید و در نهایت تقریبا همون 4 سال حدودا طول می کشه کارشناسیتون (فکر نمی کنم کارشناسی ناپیوسته فیزیک داشته باشیم). ولی خب لیسانس فیزیک خواهید داشت و می تونید اقدام کنید برای رشته های فیزیک در ارشد.
    در مورد دوم هم بعضی دانشگاه ها برای دکترا هم همچنان از شما لیسانس مرتبط می خوان و اگر دانشگاهی هم صرفا فوق رو قبول کنه، شانستون کم میشه چون باید با کسایی رقابت کنید که از لیسانس فیزیک بودن. ینی از نظر من شانس زیادی برای دانشگاه‌های خوب و گرفتن فاند شاید نداشته باشید. ولی ممکنه بتونید از دانشگاه های متوسط تر پذیرش بگیرید.

من کاملا درک می کنم شرایط شما رو و خودم تو این موقعیت بودم. متاسفانه متاسفانه خیلی ها (خصوصا تو ایران که از بچگی فشار میارن برا دکتر یا مهندس شدن ) دیر متوجه می شن که علاقه واقعیشون کجاس و تا اون موقع دیگه یا به خاطر سربازی یا سن بالا کار خاصی نمی تونن بکنن. به نظر من شما بهترین کاری که می تونید بکنید اینه که از اول برید برای کارشناسی فیزیک و اگر وقتشو ندارید یا حوصله چهار سال منظم کلاس رفتن رو ندارید، گرفتن فوق فیزیک تو همین ایران گزینه بعدی هست.

Senior Member

سوالتون را دوستان پاسخ دادن. تو پروفایلتون نوشتید Astrophysics-Philosophy-IT٬ ٬ من حدس میزنم که هنوز نمیدونید چه رشته ای میخواید بخونید. من جای شما بودم IT میخوندم چون بازار کار خوبی داره٬ ولی رشته ای مثل اخترشناسی خیلی مراکز حساس ایرانی ها رو راه نمیدن که حتی برید دیدن کنید یا تحقیق کنید٬ و باید سیتیزن باشید یا ایرانی نباشید. من نمیخوام نا امیدتون کنم ولی شما که میخواید رشته جدیدی بخونید٬ تحقیق کنید٬ از ایرانی های خارج بپرسید و دنبال رشته ای برید که تهش راحت کار پیدا کنید.
    امضا نامرئی

رشته و دانشگاه

تشکر از همه دوستان که وقت گذاشتید و پاسخ دادید،مهلت ثبت نام هم امروز تموم شد و برای ترم بعد قطعا خود فیزیک رو ثبت نام میکنم تا دچار مشکلات پذیرش نشم،فقط میخواستم این ترم شروع کنم که زودتر تموم شه اونم نشد.همونطور که دوستمون هم گفتند امروز متوجه شدم که فیزیک ناپیوسته نداره پس باید از اول فیزیک خوند.
    حقیقتا من فلسفه خوندم و مهندسی IT دارم و فیزیک و نجوم رو هم بصورت مطالعه شخصی خوندم، اما چند ساله که میخوام آکادمیک ادامه بدم حتی زبان آلمانی هم خوندم برای پذیرش گرفتن، اما متاسفانه تو این چند سال هیچ کدوم از دانشگاه های ازاد کشور که رشته فیزیک نجومی رو (حتی فیزیک کاربردی)ارائه میدادن به دلیل نبود متقاضی کلاسی تشکیل ندادن،به همین خاطر شیمی ثبت نام کردم تا دروس مشترک رو بگدرونم اما اون هم معمولا کلاس هاش تشکیل نمیشد یا اگه تشکیل میشد بسیار سطح کلاس ها چون تلفیق با دیگر رشته های فنی مهندسی بود پایین بود،ان شاء الله ترم بعدی یا دانشگاه آزاد یا دولتی هر جا که شد کارشناسی فیزیک رو شروع میکنم.فقط یه سوال دیگه،اگه باز به هر دلیلی نشد فیزیک بخونم،با فیزیک مهندسی میتونم راحت پذیرش بگیرم؟چون فیزیک مهندسی خیلی جاها برگزار مشیه
    تشکر از همه دوستان

تشکر از همه دوستان که وقت گذاشتید و پاسخ دادید،مهلت ثبت نام هم امروز تموم شد و برای ترم بعد قطعا خود فیزیک رو ثبت نام میکنم تا دچار مشکلات پذیرش نشم،فقط میخواستم این ترم شروع کنم که زودتر تموم شه اونم نشد.همونطور که دوستمون هم گفتند امروز متوجه شدم که فیزیک ناپیوسته نداره پس باید از اول فیزیک خوند.
    حقیقتا من فلسفه خوندم و مهندسی IT دارم و فیزیک و نجوم رو هم بصورت مطالعه شخصی خوندم، اما چند ساله که میخوام آکادمیک ادامه بدم حتی زبان آلمانی هم خوندم برای پذیرش گرفتن، اما متاسفانه تو این چند سال هیچ کدوم از دانشگاه های ازاد کشور که رشته فیزیک نجومی رو (حتی فیزیک کاربردی)ارائه میدادن به دلیل نبود متقاضی کلاسی تشکیل ندادن،به همین خاطر شیمی ثبت نام کردم تا دروس مشترک رو بگدرونم اما اون هم معمولا کلاس هاش تشکیل نمیشد یا اگه تشکیل میشد بسیار سطح کلاس ها چون تلفیق با دیگر رشته های فنی مهندسی بود پایین بود،ان شاء الله ترم بعدی یا دانشگاه آزاد یا دولتی هر جا که شد کارشناسی فیزیک رو شروع میکنم.فقط یه سوال دیگه،اگه باز به هر دلیلی نشد فیزیک بخونم،با فیزیک مهندسی میتونم راحت پذیرش بگیرم؟چون فیزیک مهندسی خیلی جاها برگزار مشیه
    تشکر از همه دوستان

اگر لیسانس مهندسی IT داری، خیلی بعید نیست بتونی ارشد فیزیک پذیرش بگبری

ویرایش: اصلن چرا می گی زبان خوندی؟ برو یه استاد پیدا کن بهش بگو مهندس آی تی هستی، مقاله فیزیک چاپ کردی و دوست داری اخترشناسی ادامه بدی. تا ازت نپرسیدن زبان خوندی، مجبور نیستی بگی.
    تو وقتی می ری رستوران، آشپز جلوت قیمه می گذاره، آیا بهت می گه ده بار غذا سوزونده تا قیمه یاد بگیره. خوب به ما چ که سوزونده، غذا درست بزار جلو ما خلاص
    ویرایش توسط dv1397 : February 23rd, 2021 در ساعت 09:55 AM
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

رشته و دانشگاه

من اصلا زبان نخوندم که،رشته مترجمی زبان یکی از رشته هایی بود که این ترم میتونستم بخونم چون دانشجو به حد نصاب داشت و تشکیل میشد واسه همین گفتم اگه بتونم با کارشناسی زبان پذیرش بگیرم بخونم که عقب نیوفتم،به این خاطر از رشته زبان اسم بردم.با توجه به راهنمایی شما و بقیه دوستان تصمیم این شد که همون فیزیک رو از کارشناسی بخونم البته ترم بعد،تا هم رزومه قوی درست کنم و بتونم ان شاء الله بدون مشکل پذیرش و فاند بگیرم،فک میکنم اگه کارشناسی فیزیک نداشته باشیم همون درصد پایین فاند برای ارشد رو هم باید دورش رو خط بکشیم

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

تفاوت فیزیک مهندسی تا فیزیک علوم پایه تا جایی که من میدونم خیلی کم است(از نظر چارت دروس)، علاوه بر این در سایت دپارتمان فیزیک بعضی دانشگاهها(مثلا UBC) دیده ام که به فیزیک مهندسی به عنوان مدرک مورد قبول به طور مستقیم اشاره کرده اند، و در بعضی دیگر به طور مستقیم فقط از فیزیک نام برده شده و گفته شده دیگر رشته های علوم پایه اگر پس زمینه قوی در کوانتوم و مکانیک آماری و الکترومغناطیس داشته باشند ممکن است در نظر گرفته شوند، یا در بعضی دیگر فقط و فقط از فیزیک نام برده شده.
    پس با توجه به این و اینکه اطلاعات من صرفا مربوط به (بعضی)دانشگاههای کانادا و آمریکا است، می شود نتیجه گرفت که دانشگاه به دانشگاه فرق می کند و شما باید خوب پرس و جو، و سبک و سنگین کنید، اگر می خواهید فیزیک مهندسی را انتخاب کنید، اما اگر واقعا امکان شروع به تحصیل در رشته فیزیک را دارید بهترین کار همین است، امید که موفق باشید و پر انرژی.
    تشکر از همه دوستان
    96 nine or six

Junior Member

سلام دوستان. من از دو دانشگاه با درصد بالایی رضایت و پذیرش استاد رو برای مقطع دکترا گرفتم، البته هنوز جواب نهایی پذیرشم نیومده. یکی دانشگاه coventry در انگلستان (رنک حدود 700) و دیگری دانشگاه ایلینویز شیکاگو (رنک حدود 300) هست که هم به لحاظ سطح دانشگاه و هم کشور مقصد تفاوت های زیادی بین این دو موقعیت هست. درحال حاضر برای ویزا آمریکا باید زودتر اقدام کنم، با اینحال اگر پذیرشم از انگلستان هم قطعی شه، نسبت به اینکه کدوم موقعیت میتونه بهتر باشه مطمئن نبودم. ممنون میشم در اینباره افرادی که تجربه دارن راهنمایی کنن.
    درباره اینکه کدوم دانشگاه و کشور به طور کلی با درنظر گرفتن همه شرایط (سطح دانشگاه، شرایط زندگی در کشور مقصد، هزینه اولیه سفر، شانس گرفتن ویزا (رشته ام مکانیک هست)، راحت تر بودن رفت آمد به ایران، شانس موقعیت شغلی در آینده بعد از فارغ التحصیلی و...) میتونه گزینه بهتری باشه؟
    پیشاپیش ممنونم از توجه شما

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط carina نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از دو دانشگاه با درصد بالایی رضایت و پذیرش استاد رو برای مقطع دکترا گرفتم، البته هنوز جواب نهایی پذیرشم نیومده. یکی دانشگاه coventry در انگلستان (رنک حدود 700) و دیگری دانشگاه ایلینویز شیکاگو (رنک حدود 300) هست که هم به لحاظ سطح دانشگاه و هم کشور مقصد تفاوت های زیادی بین این دو موقعیت هست. درحال حاضر برای ویزا آمریکا باید زودتر اقدام کنم، با اینحال اگر پذیرشم از انگلستان هم قطعی شه، نسبت به اینکه کدوم موقعیت میتونه بهتر باشه مطمئن نبودم. ممنون میشم در اینباره افرادی که تجربه دارن راهنمایی کنن.
    درباره اینکه کدوم دانشگاه و کشور به طور کلی با درنظر گرفتن همه شرایط (سطح دانشگاه، شرایط زندگی در کشور مقصد، هزینه اولیه سفر، شانس گرفتن ویزا (رشته ام مکانیک هست)، راحت تر بودن رفت آمد به ایران، شانس موقعیت شغلی در آینده بعد از فارغ التحصیلی و...) میتونه گزینه بهتری باشه؟
    پیشاپیش ممنونم از توجه شما
    دانشگاه ایلینویز شیکاگو
    به نظر من واسه ویزای هر دو کشور اقدام کنید که اگه به هر دلیلی نتونستید ویزای یکی را بگیرید از دیگری جا نمونید. شاید اخلاقی به نظر نیاد ولی وقتی وضعیت ویزای ایرانی ها اینه٬ چاره ای باقی نمیمونه.
    امضا نامرئی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)