صفحه 1 از 188 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام... خواهش می کنم کمکم کنید ...ببخشید که این تاپیکو زدم یه مقدار فروم شلوغه و من نمی تونم جواب سوالامو پیدا کنم ...
    من دیپلم ریاضی دارم با معدل حدود 13 پیش هم خوندم .... مشکل سربازی هم ندارم یعنی می تونم معافی بگیرم.. می خوام ببینم کدوم کشور می تونم برای لیسانس برم ؟ چه تفاوت های از نظر تحصیلی یا ویزا و ... هست ؟ از بین کانادا و آمریکا و آلمان و انگلستان کدومشونو میشه رفت ؟؟ کدومشون بورس داره ؟ آیا بورسه کامل می دن ؟ اگه نه هزینه ی زندگی و تحصیل چقدره ؟ چقدر طول می کشه مثلا از الان اگه اقدام کنیم تا زمان که بتونیم پذیرفته بشیمو یعنی الان کسی اقدام کنه واسه کی می تونه تو دانشگاه ثبت نام کنه و تحصیل کنه.... آیا انجام دادن مراحلشون سخته ؟آیا امکان داره نپذیرن ؟ مراحل اقدام تو کشورای مختلف فرق می کنه؟ چطور اقدام کنم ؟ چقدر زمان می بره ؟ رشته ی تحصیلیه من احتمالا یا پزشکی و یا زیست شناسی و یا شاید موسیقی باشه اما اگه موسیقی هم تحصیل نکنم می خوام در کنار درس ادامه بدم ....کدوم کشور رو مناسب می بینید (چه از بین اینایی که گفتم چه از غیر اینا) ؟؟؟ این کشور ها چه چیزایی رو می خوان ؟ مراحل انجامشون چطوریه ؟
    ممنون می شم اگه به همه ی سوالام جواب بدین..
    خواهش می کنم کمکم کنین اینم آیدیمه اگه لطف کنید و ادم کنین واقعا ممنون می شم .. اگه نه که این جا منتظر جواب های شما هستم ...مرسی
    mp_mj2007

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad نمایش پست ها
    سلام... خواهش می کنم کمکم کنید ...ببخشید که این تاپیکو زدم یه مقدار فروم شلوغه و من نمی تونم جواب سوالامو پیدا کنم ...
    من دیپلم ریاضی دارم با معدل حدود 13 پیش هم خوندم .... مشکل سربازی هم ندارم یعنی می تونم معافی بگیرم.. می خوام ببینم کدوم کشور می تونم برای لیسانس برم ؟ چه تفاوت های از نظر تحصیلی یا ویزا و ... هست ؟ از بین کانادا و آمریکا و آلمان و انگلستان کدومشونو میشه رفت ؟؟ کدومشون بورس داره ؟ آیا بورسه کامل می دن ؟ اگه نه هزینه ی زندگی و تحصیل چقدره ؟ چقدر طول می کشه مثلا از الان اگه اقدام کنیم تا زمان که بتونیم پذیرفته بشیمو یعنی الان کسی اقدام کنه واسه کی می تونه تو دانشگاه ثبت نام کنه و تحصیل کنه.... آیا انجام دادن مراحلشون سخته ؟آیا امکان داره نپذیرن ؟ مراحل اقدام تو کشورای مختلف فرق می کنه؟ چطور اقدام کنم ؟ چقدر زمان می بره ؟ رشته ی تحصیلیه من احتمالا یا پزشکی و یا زیست شناسی و یا شاید موسیقی باشه اما اگه موسیقی هم تحصیل نکنم می خوام در کنار درس ادامه بدم ....کدوم کشور رو مناسب می بینید (چه از بین اینایی که گفتم چه از غیر اینا) ؟؟؟ این کشور ها چه چیزایی رو می خوان ؟ مراحل انجامشون چطوریه ؟
    ممنون می شم اگه به همه ی سوالام جواب بدین..
    خواهش می کنم کمکم کنین اینم آیدیمه اگه لطف کنید و ادم کنین واقعا ممنون می شم .. اگه نه که این جا منتظر جواب های شما هستم ...مرسی
    mp_mj2007

برای لیسانس هیچ کدام بورسیه نمی دهند.

فقط آلمان دانشگاههای مجانی اونم بعضی هاشون .
    گرفتن پذیرش آسان است ولی گرفتن ویزا سخته

مثلا آمریکا ویزا می دهد ولی خیلی سخت و هر کدام قوانین بخصوص خود را دارند .

معدل هم که پایین است 13 خوب نیست می توانی پذیرش بگیری ولی دانشگاههای رنکنیگ بالا نه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

اکثر کشور های غیر انگلیسی زبان بعضی از دوره هاشون رو به زبان انگلیسی هم برگزار میکنند مثلا همین آلمان دوره اینترنشنال هم داره.البته در مقطع ارشد رو مطمئنم ولی لیسانس رو نمیدونم.کشور آلمان هزینه تحصیل یا نداره یا اگر هم باشه خیلی کمه.ولی تو سوئیس مطمئنم که لیسانس به آلمانی
    کشور های انگلیسی زبان همشون گرونند مثل انگلیس، آمریکا،استرالیا و کانادا مگر اینکه اسکلارشیپ بگییری که اونم معدل بالا میخواد و امتحان های خاص
    در مورد آمریکا باید گم که بورس میده خوبم میده ولی نه به هرکس. فکر کنم که برای دوره لیسانس حتما باید امتحان SAT رو بدید.برای فوق هم GRE واجبه.
    اگر پول زیاد در حد 20-30 ملیون در سال برای شهریه نداری بیخیال کشور های انگلیسی زبان شو.اگر زبان دیگری مثل فرانسه، آلمانی یا ایتالیایی بلدی میتونی واسه این کشورها به زبون خودشون اقدام کنی.اگر میخوای بعد لیسانس ادامه تحصیل بدی شما میتونی به بعضی کشور ها که معروفن به سکوی پرتاب بری که هم ارزون تره وهم از اونجاها رفتن به آمریکا و غیره... راحتتر مثل ترکیه یا قبرس ،کشورهای اروپای شرقی ،مالزی وخلاصه کشور های درجه 2
    ولی باز هم باید کار کنی هم درس خونی اگه نمیتونی خرجتو بدی.
    واسه موسیقی میدونم اتریش رشته ها و دانشگاههای زیادی داره ولی فکر کم به آلمانی باشه همش.
    فرانسه تقریبا رایگانه ولی به زبان فرانسوی مثل بلژیک.
    روسیه 7 تا 10 ملیون میشه خرجت که خوابگاه هم روشه. یک سال هم دوره زبان روسی میبینی.
    واسه اقدام کردن هر کشور با کشور دیگه فرق میکنه تو انجمن ویا ویکی مطالببدرد بخور زیادی هست یه کم وقت بذار و بخون خیلی ارزششو داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

اگر معافی نگیری باید 15 ملیون ودیعه بزاری تا بتونی از کشور خارج شی.
    کشورهای غیر انگلیسی زبان دوره های زبان دارند ولی گرون در میاد اگر همت داری همینجا تو ایران زبانشون رو بخون وامتحان بده.تست زبان واسه همه جا لازمه چه انگلیسی باشه چه فرانسه چه آلمانی. بعضی ها تست بین المللی دارن ولی بعضی ها رو باید بری سفارت امتحان بدی.
    هزینه زندگی کشور به کشور و حتی شهر به شهر هم فرق میکنه. از 700 - 800 هزار تومن در ماه تا 2-3 ملیون تومن در ماه.

Junior Member

حالا این کشور ها کمک هزینه ی زندگی نمی دن ؟ اگه نه شنیدم فقط چند ماه میشه کار کرد آیا میشه تو این مدت هزینه ی اینا رو در آورد ؟ چطوری واسه این کشور ها باید اقدام کرد و مراحلش چیه و کجا می تونم اطلاعات بیشتری بدست بیارم ؟ و آیا این امتحان زبانشون مثل تافل و ایناست ؟ یعنی باید زبانشونو در حد عالی بلد باشیم ؟ یا کمتر؟ مرسی ...

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

کاربران گرامی
    لطفا در این تاپیک صرفا در راستای انتخاب کشور بحث کنید و در صورتی که راجع به تحصیل در کشور به خصوصی سوال داشتید در انجمن همون کشور مطرح کنید.
    پست های نا مرتبط حذف شدند.
    با تشکر از همکاری شما

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    اي كاش mamad عزيز وضعيت ماليشو مي گفت تا بهتر بشه راهنمايي كرد.مثلا سالي چقدر مي توني بدي. يه ليستي مي ذارم پايين كه البته مقدار تقريبي هزينه هاست.شايد كمكي كنه.البته براي ليسانس.چون سوال دوست عزيزمون راجب اين مقطع هست.كاريم به شرايط معدل يا تونستن گرفتن پذيرش ندترم و فرض رو بر داشتن پذيرش مي ذاريم.از دوستانه ديگه هم تقاضا مي كنم كه جايي غلط گفتم تصحيح كنن
    انگليس سالانه 25ميليون به بالا
    ايرلند و ولز و اسكاتلند حدودا 15 يا 17ميليون به بالا
    فرانسه به شرط تحصيل به زبان فرانسوي در پاريس و ليون سالانه حدودا 15ميليون و در شهر هاي ديگه تقريبا نصف اين مقدار
    المان هم 8ميليون به بالا
    ايتاليا اطلاع دقيقي ندارم
    سوئيس 20ميليون
    بلژيك 10ميليون به بالا
    هلند دقيق نمي دونم اما در حد انگليس بايد باشه
    نروژ حدود 13 ميليون به بالا .البته بيشتر رشته ها به زبان نروژي هست براي ليسانس
    سوئد و فنلاند هم 10ميليون به يالا سالانه . شرايطي مشابه نروژ دارند
    دانمارك در حد نروژ هست تقريبا
    روسيه به شرط تحصيل در مسكو و سن پترزبورگ و با توجه به انتخاب دانشاه حد اقل 8ميليون تا بالاتر
    در شهر هاي ديگه مثله غازان و يه شهر ديگه كه الان اسمش يادم رفت .اما دانشگاه اورال توشه سالي 5 تا 6ميليون
    اوكراين هم 10ميليون تقريبا
    بلاروس هم در حد اوكراين.يه خورده پايين تر
    تركيه تقريبا سالي 5تا 6ميليون.البته ليسانس فكر كنم 6ساله باشه
    امارات و عربستان خيلي گرونند.شايد از انگليس بيشتر
    لبنان هم سالانه 7 تا 8ميليون
    فعلا ديگه جايي يادم نمياد.
    اگه سوالي بود در خدمتم
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad نمایش پست ها
    حالا این کشور ها کمک هزینه ی زندگی نمی دن ؟ اگه نه شنیدم فقط چند ماه میشه کار کرد آیا میشه تو این مدت هزینه ی اینا رو در آورد ؟ چطوری واسه این کشور ها باید اقدام کرد و مراحلش چیه و کجا می تونم اطلاعات بیشتری بدست بیارم ؟ و آیا این امتحان زبانشون مثل تافل و ایناست ؟ یعنی باید زبانشونو در حد عالی بلد باشیم ؟ یا کمتر؟ مرسی ...
    زبان آلمانی و فرانسه امتحانی دارن در حد تافل انگلیسی.زبان ایتالیایی رو باید سفارت امتحان بدی.اگر حتی بخوای تو این کشورها کار کنی باید زبونشون رو بلد باشی.اونا که تو خیابون و سر کار انگلیسی حرف نمیزنن !!!
    برای کار دانشجویی معمولا محدودیت ساعتی وجود داره یعنی مثلا در سوئیس فکر کنم هفته ای 14 ساعت بیشتر نمیشه کار کرد.تو آمریکا بجز داخل خود دانشگاه هیچ جای دیگه حق کارکردن نداری. ولی معمولا کار دانشجویی خرج خورد و خوراکت رو تاٌمین میکنه نه خرج خوابگاه ونه خرج شهریه.
    ایتالیا ارزونتر از فرانسه است.دانمارک گرانتر از نروژ.(شد مسئله اینشتن!)
    :-)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر.اصفهان

سلام
    من علاقمند به تحصیل در رشته تغذیه هستم ولی نمی دونم کجا بهتره هم از نظر ویزا و هم هزینه ها.
    در ضمن من لیسانس هنر دارم.از دانشگاه دولتی با معدل 17
    لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
    ممنون

Junior Member

سلام... واقعا ممنونم ...خیلی محبت کردین جوابمو دادین ...فقط چند تا سوال دیگه داشتم ممنون می شم اگه بدونین کمکم کنین :
    1-دانشگاهی که تو یه کشور نسبت به بقیه هزینش پایینه جاش بده نسبت به بقیه یا سطح درسیش پایینه ؟ تو آلمان اگه دانشگاه انگلیسی زبان پیدا کنم باز هزینه 8 میلیون به بالا هست سالی ؟ اصلا پیدا می شه ؟
    2-ایتالیا تحصیلش به زبان ایتالیاییه یا انگلیسی هم پیدا می شه ؟ بعد به زبان انگلیسیش گرونتره ؟
    3-آمریکا که به من بورسیه نمی دن ؟ اگه می دن میشه گرفت یا خیلی سخته ؟
    4- ترکیه به چه زبانی هست دانشگاهاش ؟ آیا سطح تحصیلیش نسبت به کشورهای دیگه پایینه ؟ همه ی رشته هاش 6-5 ساله ؟
    5- این کشور هایی که نام بردم (آلمان، فرانسه ،آمریکا،ایتالیا) بورسیه می دن و اینکه هزینه ی زندگی توشون چطوریه ؟ پس هیچ کدومشونم شرط معدل ندارن دیگه ؟
    6-من تو این کشور ها می تونم با دیپلم ریاضی تو سایر رشته ها مثل پزشکی یا موسیقی یا .. تحصیل کنم ؟

7- ممنون می شم اگه یه مسیر کلی درباره ی نحوه ی اقدام از اول تا آخرش رو مشخص کنین ...مثلا اول فکر کنم پذیرش از دانشگاهه ؟ بعد پاسپورت و ویزا و امتحانات و ...؟ بعدش چی ؟
    ببخشین سوالاتم خیلی زیاد شد ... خیلی ممنون ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)