صفحه 187 از 188 نخستنخست ... 87137177178179180181182183184185186187188 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,861 تا 1,870 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

با سلام خدمت همه دوستان در فروم
    بنده واسه دکترای لجستیک و زنجیره تامین و حمل و نقل دانشگاههای زیر برای پوزیشن دکترا قبول شدم و میخوام برای ویزا به همراه خانواده اقدام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید کدام بهتره به همه لحاظ ، فاند، شهر و دانشگاه

- دانشگاه excellia business school در شهر لاروشل فرانسه با فاند 1700 یورو
    -دانشگاه kedge business school در شهر بوردو با 1800 یورو فاند
    -دانشگاه فنی دورتموند آلمان با 1900 یورو فاند
    -دانشگاه Luiss university رم ایتالیا با 1500 یورو فاند
    دانشگاه Gusatave eiffel پاریس با فاند 2700 یورو - فاند ماری کوری می باشد - و این مقدار ظاهرا ناخالص هست

با توجه به اینکه بنده متاهل و دارای دو فرزند هستم کدام بهتر است هم به لحاظ اقامت و هم کار در آینده و همه موارد را در نظر بگیرید.

باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    بنده واسه دکترای لجستیک و زنجیره تامین و حمل و نقل دانشگاههای زیر برای پوزیشن دکترا قبول شدم و میخوام برای ویزا به همراه خانواده اقدام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید کدام بهتره به همه لحاظ ، فاند، شهر و دانشگاه

دانشگاه Gusatave eiffel پاریس با فاند 2700 یورو - فاند ماری کوری می باشد - و این مقدار ظاهرا ناخالص هست

با توجه به اینکه بنده متاهل و دارای دو فرزند هستم کدام بهتر است هم به لحاظ اقامت و هم کار در آینده و همه موارد را در نظر بگیرید.

باتشکر
    با سلام و عرض تبریک. با توجه که فرمودید دو بچه دارید طبعا مقدار فاندینگ بسیار مهم خواهد بود از اینرو به نظر من پوزیشن ماری کوری مناسبتر خواهد بود.در مورد مقداری هم که فرمودید 2700 هست بعید میدونم ناخالص باشه چون فاندهای ماری کوری معمولا همینقدره و کمتر نیست ضمن اینکه بنده یادمه قبلا از طرف یکی از دانشگاههای اتفاقا همین پاریس دعوت به مصاحبه ماری کوری شدم دقیقا همین مبلغ رو بهم گفت بودن به عنوان مبلغ نهایی.در مورد ایتالیا هم که با توجه به تعاریف و تجربیاتی که سایر دوستان داشتن بنظرم آخرین آپشنتون باشه. ولی اگر در کل نگاه بلندمدت تر دارید آلمان از نظر کار نسبت به سایر گزینه ها ایده آل تر خواهد بود

Junior Member

بورس ماری کوری را ول نکن اصلن . بعد درس هم هر جا بگی بورس ماری کوری بودی یه پله از همه ادمای دیگه جلوتری. ولی خوب بود ماری کوری را همون دورتموند میدادن. دیگه پکیجت کامل بود.

باتشکر

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

باتشکر
    من در مورد اسکارشیپ ها و اینکه بصورت خالص چه مقدار دریافت خواهید کرد نمی توانم نظر دهم. ولی موارد زیر را در نظر داشته باشید:
    ۱- برای هر کشور وبسایتهایی وجود دارد که می توانید میزان خاص حقوق پس از کسر مالیات و بیمه را حساب کنید.
    اکیدا توصیه می کنم حتما این کار را بکنید و همچنین مخارج زندگی در شهر محل تحصیل را هم از سایتهای مربوطه پیدا کنید. ممکن است میزان بورس دریافتی ظاهرا بالا باشد ولی پس از کسورات، برای زندگی در آن شهر،± آنهم برای چهار نفر کافی نباشد
    ۲- در کل فکر میکنم هرکدام از این گزینه ها را انتخاب کنید برای یک خانواده ۴ نفره کافی نباشد.
    ۳- بعضی کشورها هم برای هر فرزند زیر ۱۸ سال کمکهای مالی دارند مثلا آلمان به ازای هر کودک ۲۱۹ یورو ماهانه بدون در نظر گرفتن سطح درآمد والدین پرداخت می کند.
    ۴- شرایط اقامت پس از تحصیل را هم در نظر بگیرید. مثلا در بعضی کشورها ازجمله آلمان اگر پوزیشن دکترا برای شما کار محسوب شود چهار سال تحصیل در زمان گرفتن اقامت دایم در نظر گرفته می شود. پس حتما این مورد را چک کنید که با ویزای کار یا بصورت دانشجویی به کشور مقصد خواهید رفت و مقررات مهاجرت به آن کشور چیست.
    ۵- رنکینگ دانشگاه و شناخته شده بودن استاد در رشته ای که می خواهید تحصیل کنید را هم به عنوان یک ایتم تاثیر گذار لحاظ نمایید.
    با آرزوی موفقیت برای شما و سایر دوستان.
    ویرایش توسط nima56 : February 26th, 2022 در ساعت 08:40 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

سلام دوستان، آیا با وجود ارشد رشته های فناوری از دانشگاه امامحسین امکان اپلای برای دکترا به دانشگاه های اروپا هست یا ریجکت میشن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business Management (Marketing) in Khatam University

سلام. من رشته‌ی دانشگاهیم مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی، گرایش بازاریابی بوده. الان به خاطر سوابق حرفه‌ایم علاقه دارم که در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ درس بخونم و کار کنم. هدفم اقامت دائم در خارج از کشور هست و برای این موضوع، مهاجرت تحصیلی در دوره‌ی مستر و سپس کار پیدا کردن رو به دلایل مختلفی ترجیح میدم.

الان بین این سه کشور زیر (ایتالیا، کانادا، انگلستان) مردد هستم. در حال حاضر انگلستان رو در نظر دارم؛ ولی همش فکر می‌کنم که شاید بهتر باشه و باید انتخاب‌های بهتری رو هم برای خودم در نظر بگیرم.

می‌خواستم ببینم کسی راهنمایی خاصی داره که به من برای گرفتن تصمیم درست ارائه کنه؟ مزایا و معایب هر کدوم رو می‌نویسم:

دلیل فرمت خاص پستم، این هست که به راحتی خونده بشه

انگلستان ������������

مزایا UK

۱- یکی از پسردایی‌هام (که رابطه خوبی هم داریم با همسرش اونجاست) و در یک دانشگاه لیورپول لکچرر هست
    ۲- همه جا گفته شده هاب دیجیتال مارکتینگ اروپا انگلستان هست
    ۳- در اروپا و نزدیک ایرانه
    ۴- مشکلات نژادپرستی و دشواری پذیرفته شدن برای خارجی‌ها (در مقایسه با آلمان مثلا) اینجا وجود نداره

معایب UK

۱- برای من بحث هزینه‌های خیلی بالای تویشن فی (که حداقل ۲۰ هزار یورو هست)
    ۲- این که برای اقامت گفته میشه در مقایسه با کانادا خیلی سخت‌گیر هستند
    ۳- یکی از همدوره‌های لیسانس بهم هشدار داده هزینه‌های زندگی در انگلستان خیلی بالاست و حتی با کار شاید به سختی بشه زندگی خوبی رو دست و پا کرد
    ۴- مدرک در آمریکای شمالی برای کار چندان پذیرفته یا معتبر نیست که برای خودم هم موضوع عجیبی بود

کانادا ������������

مزایای کانادا

۱- دو-سه تا از دوستان نزدیک دوران دانشگاهم اونجا هستند
    ۲- بحث راحتی اخذ اقامت بعد از تحصیل
    ۳- راحت‌تر بودن مهاجرت به آمریکا در آینده
    ۴-این که به نظر میاد در حال حاضر بهترین مقصد مهاجرتی برای ایرانی‌ها هست و در نهایت همه از سر اونجا در میارن (و این که من نمی‌خوام بعد از چند سال تحصیل در انگلستان، هزینه مستر مجدد در کانادا رو هم متقبل بشم)
    ۵- پذیرفته شدن در جامعه، حتی از انگلستان هم راحت‌تر هست و از روز اول پاسپورت گرفتن، می‌تونم خودم رو کانادایی بدونم

معایب کانادا

۱- دور بودن از ایران ( صرف نظر از هزینه‌های بلیط، قشنگ یک روز باید سفر کرد برای رفت و آمد)
    ۲-هزینه‌های تویشن فی خیلی بالا هستند. البته دانشگاه‌های ارزانی هم وجود دارند، ولی من می‌خوام در ساحل شرقی و در یک دانشگاه معتبر (از نظر رتبه وزارت علوم و دارای رنکینگ باشم
    ۳- به نظر میاد رشته ی مد نظر و مورد علاقه‌ی من (دیجیتال مارکتینگ) در هیچکدوم از دانشگاه‌های معتبر از نظر وزارت علوم اصلا ارائه نشده

البته این سوال هم برام مطرحه که اصلا چقدر اهمیت داره رتبه دانشگاه یا اعتبارش از نظر وزارت علوم ایران؟ آیا در خارج از کشور این موضوع اهمیت زیادی داره؟ پسرداییم که راهنمای مهاجرتم هم هست، بهم توصیه کرده برای انگلستان حتما سعی کنم در یکی از دانشگاه‌های راسل گروپ (که شهریه‌های بالایی هم دارند) اپلای کنم.

ایتالیا ������������

مزایای ایتالیا

۱- هزینه‌های خیلی پایین تحصیل
    ۲- نزدیکی به ایران
    ۳-داشتن فرصت کافی برای تصمیم جهت مهاجرت دوم
    ۴-متوجه شده‌ام خیلی از بچه‌ها مشکلی از جهت گرفتن ویزا براشون پیش نمیاد
    ۵- امکان مهاجرت فقط با داشتن مدرک زبان انگلیسی

معایب ایتالیا

۱- آیا با دور خودم چرخیدن، وقتم رو تلف نمی‌کنم؟
    ۲- بهتر نیست در یک کشور درس بخونم و در همون کشور هم کار پیدا کنم؟ این طوری فرصت دارم در دوران دانشجویی، کشور موطن جدیدم رو بهتر بشناسم
    ۳- مدرک ایتالیا برای کار در کشورهای کامنولث (انگلستان، کانادا، ایرلند) و آمریکا چقدر اعتبار داره؟

__________________________________________________ _________________________________

البته ممکنه نکاتی هم وجود داشته باشند که من اصلا از ذهنم عبور نکرده باشند. اعم از این که مزایا یا نکاتی در مورد ای کشورها وجود داشته باشه که من یادم نیست یا اصلا ازشون خبری ندارم. هر چیزی به دهنتون می‌رسه ممنون میشم بهم بگید

چرا آلمان نه؟ به خاطر اینه که بهم گفته شده در صورتی که آلمانی بلد نباشی، زندگی خیلی برات راحت نخواهد بود. علاوه بر اون، در طولانی مدت، کشوری نیست که بشه برای زندگی در اون حساب خاصی باز کرد. برخلاف کانادا یا آمریکا مثلا

Junior Member

سلام من ۲۳ سالمه و لیسانس علوم تربیتی دارم با معدل ۱۵ زبان رو دارم تکمیل میکنم و یک سری مهارتهای کامپیوتری هم بلدم.میخوام به استادم اسم دانشگاه بدم برای توصیه نامه ولی نمیدونم کدوم دانشگاه.البته من خودم ایتالیا در نظر دارم چون از نظر هزینه بهتره اگه بتونی بورسیه بگیری.میخوام بدونم با این شرایط چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟

Junior Member

سلام دوستان.

من خرداد ماه امسال برای چند تا موقعیت دکترا در دانشگاه Irvine به استاد مربوطه ایمیل فرستادم و این پاسخ رو دریافت کردم:
    Thanks! I will get back to you once I review all the applications.
    بعد از دو ماه خبری از استاد نشد و یه Reminder ارسال کردن و بلافاصله این ایمیل به دستم رسید:
    I am out of country till Aug 12. I will be checking emails and will respond to you as soon as I can.
    subject ایمیل دومی بود:
    I am on Vacation but will answer you as soon as I can Re:[EXTERNAL] PhD Positions
    و احتمالا یه ایمیل اتوماتیکه. در حال حاضر از University of North Carolina at Charlotte نامه پذیرش استاد رو گرفتم. امروز Aug 13 و استاد دانشگاه Irvine که از قضا ایرانی هم هست باهام تماس نگرفته. اگه ممکنه دوستان در این مورد راهنماییم کنن. به نظر خودم هر دو ایمیل به صورت اتوماتیک فرستاده شدن. اما University of North Carolina at Charlotte کجا و دانشگاه Irvine کجا.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Sellool نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من خرداد ماه امسال برای چند تا موقعیت دکترا در دانشگاه Irvine به استاد مربوطه ایمیل فرستادم و این پاسخ رو دریافت کردم:
    Thanks! I will get back to you once I review all the applications.
    بعد از دو ماه خبری از استاد نشد و یه Reminder ارسال کردن و بلافاصله این ایمیل به دستم رسید:
    I am out of country till Aug 12. I will be checking emails and will respond to you as soon as I can.
    subject ایمیل دومی بود:
    I am on Vacation but will answer you as soon as I can Re:[EXTERNAL] PhD Positions
    و احتمالا یه ایمیل اتوماتیکه. در حال حاضر از University of North Carolina at Charlotte نامه پذیرش استاد رو گرفتم. امروز Aug 13 و استاد دانشگاه Irvine که از قضا ایرانی هم هست باهام تماس نگرفته. اگه ممکنه دوستان در این مورد راهنماییم کنن. به نظر خودم هر دو ایمیل به صورت اتوماتیک فرستاده شدن. اما University of North Carolina at Charlotte کجا و دانشگاه Irvine کجا.
    سلام دوست عزیز
    حتما همبنطور است که خودتا نوشته اید.اینها متن هایی هستند که معمولاً برای پاسخ اتوماتیک استفاده میشوند و در همان لحظه دریافت برای نویسنده ایمیل فرستاده میشود.
    نکته اصلی ولی اینکه وقتی روند تصمیم گیری تمام شود حتما دانشگاه خبر میدهد -البته احتمال اشتباه هم هست ولی کم- و مرتب تا مدتی پیگیری میکنند.
    الان وسط آگست هستیم برای شروع سپتامبر دیگر خیلی دیر شده است و بعید است دانشگاه تا الان کار را عقب انداخته باشد.
    HTH

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    حتما همبنطور است که خودتا نوشته اید.اینها متن هایی هستند که معمولاً برای پاسخ اتوماتیک استفاده میشوند و در همان لحظه دریافت برای نویسنده ایمیل فرستاده میشود.
    نکته اصلی ولی اینکه وقتی روند تصمیم گیری تمام شود حتما دانشگاه خبر میدهد -البته احتمال اشتباه هم هست ولی کم- و مرتب تا مدتی پیگیری میکنند.
    الان وسط آگست هستیم برای شروع سپتامبر دیگر خیلی دیر شده است و بعید است دانشگاه تا الان کار را عقب انداخته باشد.
    HTH
    سپاسگزارم دوست گرامی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)