صفحه 11 از 182 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan8994 نمایش پست ها
    ببخشید دوستان من یک سوال دارم.واسه فوق لیسانس عمران چه کشوری مناسبه؟من ازاد میخونم با معدل18و5تا مقالهisiدارم.چه کشوری راحت تر بم فاند و یا اسکالر شیپ میده؟
    امریکا؟کانادا؟انگلستان؟ال مان؟
    شما از هر جایی بخواهی پذیرش بگیری نیاز به مدرک زبان داری، با داشتن مدرک زبان از تمام این کشور ها شانس خواهی داشت.(البته برای آمریکا باید GRE رو هم داشته باشی). به نظرم فاکتور های دیگه ای رو مد نظر قرار بدید چون از نظر فاند خیلی فرقی نیست. از نظر شانس دریافت فاند کانادا و آمریکا کشور های بهتری هستند چون از نظر تعداد دانشگاه و بودجه دانشگاه قابل مقایسه با اروپا نیست. اما از نظر مقدار فاند میشه گفت اروپا در بعضی موارد(بیشتر اسکاندیناوی) بهتر هست. باز به نظرم به فاکتور های دیگه مثل اقامت پس از تحصیل ، بازار کار و ... بیشتر توجه کنید.
    *** Never Give Up ***

آنالیز مزایا و معایب تحصیل در سنگاپور:
    ۱. در زمینه رقابت و نو آوری جهانی، دانشگاه های سنگاپور صاحب نام هستند، دو دانشگاه پیشتاز سنگاپور الان در لیست 15 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و خود شهر سنگاپور هم از لحاظ کیفیت جزو بهترین شهر های دانشجویی در سال 2015 قرار دارد که این موارد بیانگر عالی بودن کیفیت تحصیل در سنگاپور، شرایط مناسب برای زندگی و جامعه دانشجویی متنوع این کشور است.
    سنگاپور دارای دو دانشگاه ممتاز ان_تی_یو و ان_یو_ا س می باشد که در سالهای اخیر صعود چشمگیری در رنکینگ های جهانی داشته اند و در حال حاضر با داشتن رنکینگ بسیار عالی در رسته ی دانشگاه های آیوی لیگ طبقه بندی می شوند. دو دانشگاه پیشتاز سنگاپور الان در لیست 15 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. هر دو دانشگاه در لیست وزارت علوم جزو دانشگاه های ممتاز گروه الف هستند.
    ۲. خود شهر سنگاپور هم از لحاظ کیفیت جزو بهترین شهر های دانشجویی در سال 2015 قرار دارد که این موارد بیانگر عالی بودن کیفیت تحصیل در سنگاپور، شرایط مناسب برای زندگی و جامعه دانشجویی متنوع این کشور است.
    ۳. هر ساله به بیش از ۲۴۰ دانشجوی برتر از تمام دنیا بورسیه تحصیلی سنگاپور SINGA تعلق میگیرد. این بورسیه ها مختص به متقاضیان تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه ملی سنگاپور(NUS)، دانشگاه تکنولوژی نانیانگ (NTU) و دانشگاه طراحی و فناوری سنگاپور (SUTD) هستند.
    موارد تحت پوشش بورسیه تحصیلی سنگاپور:
    این بورسیه برای مدت زمان ۴ سال به دانشجو در زمینه های زیر تعلق میگیرد:

پشتیبانی کامل شهریه
    حقوق ۲۰۰۰ دلار سنگاپور در ماه با امکان افزایش به 2500 دلار بعد از گذراندن آزمونهای مقدماتی
    کمک هزینه اسکان ۱۰۰۰ دلار سنگاپور
    کمک هزینه سفر هوایی تا ۱۵۰۰ دلار سنگاپور
    طبق نظرسنجی های انجام شده مبالغ بالا به قدری مکفی اند که در برخی موارد دانشجو ماهانه نصف مبلغ دریافتی را پس انداز می کند.
    ۴. سنگاپور دارای آب و هوایی استوایی است به این معنا که در این کشور فصل وجود ندارد و تمامی دوازده ماه سال تابستان است. البته تابستانی به سبک استوا. شایان ذکر است که برخی این نوع عدم تنوع در آب و هوا را نمی پسندند لذا این مورد را در دسته ی معایب نیز میتوان قرار داد.
    ۵. دانشگاه ان_تی_یو سنگاپور با وسعتی بیش از دویست هکتار در نظر سنجی های انجام شده به عنوان زیباترین دانشگاه جهان دسته بندی شده است.
    ۶. رفت و آمد از سنگاپور به تهران و برعکس بسیار آسان و کم هزینه است، به طوری که به تازگی بلیط رفت و برگشت با قیمتهایی نظیر پانصد تا ششصد دلار هم می توان به راحتی پیدا کرد. از طرفی اخذ ویزای توریستی سنگاپور بسیار آسان است لذا مشکلی برای سفر خانواده دانشجویان از این جهت وجود ندارد.
    ۷. موقعیت جغرافیایی سنگاپور این کشور را به یک گزینه ی ایده آل برای مسافرت های ارزان دانشجویان به کشورهای اطراف در ایام تعطیلات جهت بهره گیری از زیبایی های طبیعی جزایر استوایی تبدیل کرده است.

معایب:
    ۱. پیرو رشد چشمگیر رتبه ی علمی دانشگاه های سنگاپور، اخذ بورس سینگا کمی دشوار شده است. معدل های بالا از دانشگاه های ممتاز کشور شانس شما را افزایش میدهد.
    ۲. اخذ سیتیزن شیپ از سنگاپور تقریبا غیر ممکن است لذا دانشجویان بعد از اخذ دکترا به گزینه هایی از قبیل کانادا، استرالیا و اروپا ... برای کار و اقامت فکر میکنند.
    ۳. همانطور که اشاره شد برخی ها امکان دارد عدم تنوع در آب و هوای استوایی را نپسنددند.

اطلاعات تکمیلی در رابطه با بورس سینگا را میتوانید از سایت رسمی بورس سینگا دنبال کنید:
    https://www.a-star.edu.sg/singa-award

سلام من ترم چهار دامپزشکی روزانه ارومیه ام. معدل سه ترم پیشم حدود 17 هست. میخاستم ببینم برای تحصیل پزشکی یا دامپزشکی در خارج از کشور با هزینه کم کدوم کشور رو انتخاب میتونم بکنم؟ در ضمن زبانم متوسطه یعنی تا inter3 کانون خوندم و معدل کتبی 19.60 و مدل دیپلم و معدل کل حدود 18.5 بوده. و خواهرم کانادا هست و خیلی علاقه دارم اونجا برم. اما بخاطر هزینه ها بهم روسیه و المان رو پیشنهاد کردند.درباره سربازیم قصد وثیقه گذاشتن دارم. ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

Junior Member

سلام دوستان
    من 37 ساله هستم ، دارای مدرک تحصیلی مهندسی استخراج معدن از دانشگاه شهید باهنر کرمان با معدل 12.27 ، 10 سال سابقه کار تایید شده در زمینه عمران و ژئوتکنیک دارم ، می خواستم یک مقصد اروپایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنم لطفا در مورد کشورهای اروپایی معروف به دارا بودن تحصیل رایگان و یا هر مقصد دیگری در اروپا که گرفتن پذیرش از آن راحت باشه و شهریه کمتری دریافت کنه برای من کامنت بگذارید و من را راهنمایی کنید ، ضمناً رشته تحصیلی در دوران ارشد هم میتونه رشته های گروه عمران و ژئوتکنیک باشه و هم میتونه گروه مدیریت و اقتصاد باشه ....

Junior Member

سلام خسته نباشید
    باتوجه ب اینکه من دانشجوی ترم آخر در رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی دانشگاه دولتی هستم با معدل 17.56 میشه کمک کنید کدوم کشور یتونم فوق لیسانس همین رشته رو بخونم..؟ و آیا میتونم بدون هزینه تحصیل کنم؟ مدرک زبان ندارم اما اگه بدونم پذیرش میشم حتما بهترین نمره رو کسب میکنم..
    ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری دیپلم

با عرض سلام خدمت دوستان
    من تازه وارد هستم و بلد نیستم تایپیک بزنم و تو سرچ هم چیزی دستگیرم نشد.
    من 30 سالمه و زمانی که دیپلم گرفتم شرایط ادامه تحصیل نداشتم ولی الان میتونم ...
    من دبپلم حسابداری دارم از کارو دانش
    چند وقت پیش یکی از دوستانم راجع به پذیرش رایگان برای دانشگاه تو اروپا صحبت کرد و تصمیم گرفتم تحقیق کنم که برای من عملی هست یا نه؟
    دقیقا نتونستم بفهمم چه مدارکی لازم داره و اصلا برای شرایط من میشه یا نه
    ممنون میشم منو راهنمایی کامل کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nemonemo نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    من تازه وارد هستم و بلد نیستم تایپیک بزنم و تو سرچ هم چیزی دستگیرم نشد.
    من 30 سالمه و زمانی که دیپلم گرفتم شرایط ادامه تحصیل نداشتم ولی الان میتونم ...
    من دبپلم حسابداری دارم از کارو دانش
    چند وقت پیش یکی از دوستانم راجع به پذیرش رایگان برای دانشگاه تو اروپا صحبت کرد و تصمیم گرفتم تحقیق کنم که برای من عملی هست یا نه؟
    دقیقا نتونستم بفهمم چه مدارکی لازم داره و اصلا برای شرایط من میشه یا نه
    ممنون میشم منو راهنمایی کامل کنید.
    پذیرش رایگان به این معنا نیست که به شما کمک هزینه برای تحصیل داده بشه؛ نهایتش هزینۀ ناچیزی برای شهریۀ دانشگاه می پردازید. چهار سال هزینۀ زندگی با شماست.
    براتون مطلوبه؟
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری دیپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    پذیرش رایگان به این معنا نیست که به شما کمک هزینه برای تحصیل داده بشه؛ نهایتش هزینۀ ناچیزی برای شهریۀ دانشگاه می پردازید. چهار سال هزینۀ زندگی با شماست.
    براتون مطلوبه؟
    سلام.
    حالا هزینه ناچیزش اکیه.. فوقش اکه اجازه کار داشته باشم پاره وقت طبق قانونش کار میکنم.
    چون میدونم برای تحصیل رایگان باید زبون رسمی اون کشور رو بلد باشم.
    من هنوز نمیدونم برای کجا میتونم پذیرش بگیرم
    ممنون

حالا راه حل چیه دوست عزیز؟
    ویرایش توسط Mechatronic : May 19th, 2017 در ساعت 07:15 PM دلیل: ترکیب دو پست

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nemonemo نمایش پست ها
    سلام.
    حالا هزینه ناچیزش اکیه.. فوقش اکه اجازه کار داشته باشم پاره وقت طبق قانونش کار میکنم.
    چون میدونم برای تحصیل رایگان باید زبون رسمی اون کشور رو بلد باشم.
    من هنوز نمیدونم برای کجا میتونم پذیرش بگیرم
    ممنون

حالا راه حل چیه دوست عزیز؟
    به کدام زبان مسلط هستید؟ تحصیل توی مقطع لیسانس در اکثریت قریب به اتفاق موارد به زبان بومی انجام میشه. اجازۀ کار همزمان با تحصیل در مقطع لیسانس هم نکته ایه که باید بررسی کنید که آیا کشور هدفتون اجازه میده یا نه. تأثیر منفی کار روی تحصیل در این مقطع هم که غیر قابل انکاره. حجم درس های مقطع لیسانس بالاست.

راه حل بستگی به پتانسیل و داشته های شما داره. راه حل منطقی تر اینه که داخل ایران لیسانس بگیرید و بعد از ایران خارج بشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

دوستان سلام
    میخوام برای mba از یکی از دانشگاه های المان پذیرش بگیرم
    شرایطم هم اینجوریه
    نمره پیش دانشگاهی 16.4
    رتبه کنکور 3000
    مکانیک روزانه فردوسی مشهد اما بعد 9 ترم انتقالی گرفتم به غیر انتفاعی
    معدل لیسانس 15
    سوالم اینه که با نمره ایلتس و امتحان جی مت میشه تاثیر مورد قبول نبودن مدرک کارشناسی رو کم کرد یا نه
    اصن با این شرایط میتونم واسه مستر پذیرش بگیرم؟
    ممنون میشم کمک کنید

اصن الملن به کنار،کجت میتونم پذیرش بگیرم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)