صفحه 110 از 188 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

با سلام و خسته نباشید
    من یه سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین.
    من سال 91 ارشدمو تو رشته بیوتکنولوژی (زیست شناسی) از دانشگاه تهران گرفتم با معدل 18.6، لیسانسمم از دانشگاه دولتی با معدل 18.2 گرفتم، 2 سال هم سابقه کار دارم که بعد از ارشدم رفتم سر کار و تا زمانی که اپلای بکنم همچنان سر کار خواهم بود. کارمم تو یه شرکت خصوصی هست اما مرتبط با رشتمه. یه مقاله کنفرانسی دارم و یه مقاله آی اس آی دارم سابمیت میکنم که ایشالا چاپ بشه، برای تافل هم میخوام اقدام کنم که ایشالا بتونم نمره بالای 100 بگیرم.
    اما نامزدم لیسانس مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد داره و سال 88 لیسانسشو گرفته با معدل 15، سربازی معاف هستند و مقاله یا سابقه کار مرتبط هم ندارن. اما ترجیح میدن دوباره از لیسانس شروع به تحصیل کنن ترجیحا تو یه رشته دیگه مثل فیزیوتراپی

خودم میدونم که نامزدم شانسی برای پذیرش گرفتن ندارن و اگه بشه من میخوام برای فول فاند اقدام کنم و بعد اونجا که رفتیم نامزدمم هم برای گرفتن پذیرش اقدام کنه.

سوال من اینه که من برای کدوم کشور اقدام کنم که در صورتی که بهم فول فاند بدن بشه با اون پول متاهلی زندگی کرد و همچنین نامزدمم با این رزومه تحصیلی بتونه ادامه تحصیل بده یا تازه از لیسانس شروع کنه و از نظر مالی به مشکل برنخوریم؟
    به نظرم نمیاد که نامزد من با این رزومه بتونه از آمریکا پذیرش بگیره!! پذیرشم بگیره با این شهریه های بالا نمیتونیم از عهده اش بربیایم
    کشوری هست که هنوز دانشگاه رایگان داشته باشه و کاه که همسره من بتونه اونجا تحصیل بکنه؟ ( بجز نروژ و فنلاند؟) خودم در درجه اول آمریکا و کانادا مد نظرمه و بعد از اون آلمان یا سوئد ... اما نمیدونم با این شرایط باید به کدوم کشور فکر کنیم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط shroya نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من یه سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین.
    من سال 91 ارشدمو تو رشته بیوتکنولوژی (زیست شناسی) از دانشگاه تهران گرفتم با معدل 18.6، لیسانسمم از دانشگاه دولتی با معدل 18.2 گرفتم، 2 سال هم سابقه کار دارم که بعد از ارشدم رفتم سر کار و تا زمانی که اپلای بکنم همچنان سر کار خواهم بود. کارمم تو یه شرکت خصوصی هست اما مرتبط با رشتمه. یه مقاله کنفرانسی دارم و یه مقاله آی اس آی دارم سابمیت میکنم که ایشالا چاپ بشه، برای تافل هم میخوام اقدام کنم که ایشالا بتونم نمره بالای 100 بگیرم.
    اما نامزدم لیسانس مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد داره و سال 88 لیسانسشو گرفته با معدل 15، سربازی معاف هستند و مقاله یا سابقه کار مرتبط هم ندارن. اما ترجیح میدن دوباره از لیسانس شروع به تحصیل کنن ترجیحا تو یه رشته دیگه مثل فیزیوتراپی

خودم میدونم که نامزدم شانسی برای پذیرش گرفتن ندارن و اگه بشه من میخوام برای فول فاند اقدام کنم و بعد اونجا که رفتیم نامزدمم هم برای گرفتن پذیرش اقدام کنه.

سوال من اینه که من برای کدوم کشور اقدام کنم که در صورتی که بهم فول فاند بدن بشه با اون پول متاهلی زندگی کرد و همچنین نامزدمم با این رزومه تحصیلی بتونه ادامه تحصیل بده یا تازه از لیسانس شروع کنه و از نظر مالی به مشکل برنخوریم؟
    به نظرم نمیاد که نامزد من با این رزومه بتونه از آمریکا پذیرش بگیره!! پذیرشم بگیره با این شهریه های بالا نمیتونیم از عهده اش بربیایم
    کشوری هست که هنوز دانشگاه رایگان داشته باشه و کاه که همسره من بتونه اونجا تحصیل بکنه؟ ( بجز نروژ و فنلاند؟) خودم در درجه اول آمریکا و کانادا مد نظرمه و بعد از اون آلمان یا سوئد ... اما نمیدونم با این شرایط باید به کدوم کشور فکر کنیم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    فیزیوتراپی یکی از رشته هایی هست که پذیرش گرفتن درش بهراتب از خود پزشکیهم سخت تره اما چرا؟
    الان کشورهایی مثل اسلواکی و پرتغال(2015) همینطور حوزه بالتیک مثل استونی و لیتوانی و البته کرواسی(دانشگاه زاگرب) همه پذیرش پزشکی دارن ولی فیزیو در کورس انگلیسی خیر!همین گزینه های شمارو به شدت محدود میکنه!کانادا هم که بهتره قیدشوبزنین مگر اینکه بتونین از طریق مثلا سرمایه گذاری اقامت دائم بگیرین و بعد برای این دست رشته های شاخه مدیکال اقدام کنین!میمونه استرالیا و نیوزلند که تا 2.5-3 برابر امریکا شهریه دارن!در حال حاضر برای این رشته بهترین گزینه هند(بدون کالج) و مجارستان(با دو برابر شهریه و کالج) هستن که ممکنه بخاطر لیسانسشون بشون کالج ندن ولی اگه تجربی نبودن حتما برن کالج!امریکا هم میشه ولی شهریه ها و وضعیت گرفتن ویزا...........

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    فیزیوتراپی یکی از رشته هایی هست که پذیرش گرفتن درش بهراتب از خود پزشکیهم سخت تره اما چرا؟
    الان کشورهایی مثل اسلواکی و پرتغال(2015) همینطور حوزه بالتیک مثل استونی و لیتوانی و البته کرواسی(دانشگاه زاگرب) همه پذیرش پزشکی دارن ولی فیزیو در کورس انگلیسی خیر!همین گزینه های شمارو به شدت محدود میکنه!کانادا هم که بهتره قیدشوبزنین مگر اینکه بتونین از طریق مثلا سرمایه گذاری اقامت دائم بگیرین و بعد برای این دست رشته های شاخه مدیکال اقدام کنین!میمونه استرالیا و نیوزلند که تا 2.5-3 برابر امریکا شهریه دارن!در حال حاضر برای این رشته بهترین گزینه هند(بدون کالج) و مجارستان(با دو برابر شهریه و کالج) هستن که ممکنه بخاطر لیسانسشون بشون کالج ندن ولی اگه تجربی نبودن حتما برن کالج!امریکا هم میشه ولی شهریه ها و وضعیت گرفتن ویزا...........
    ممنونم از پاسختون. بله به هند هم فکر کردیم برای رشته فیزیوتراپی اما خب برای خود من خیلی ایده آل نیست که دکترامو از هند بگیرم
    اگه حالا ایشون بخوان در مقطع فوق لیسانس در زمینه مهندسی محیط زیست و رشته های مرتبط با کشاورزی ( اما نه خود کشاورزی) یا MBA ادامه تحصیل بدن به نظر شما با این اوصاف کجا بهتره من اپلای کنم که هم بتونم فول فاند بگیرم و با اون پول زندگی متاهلی بچرخه و هم اینکه ایشون بعدش بتونن از یه دانشگاه که نزدیک دانشگاهی باشه که من پذیرش گرفتم بتونن پذیرش بگیرن که حالا یا شهریه اش کم باشه یا رایگان باشه یا بهشون فاند بدن؟ الان آلمان دانشگاه هایی نداره که هزینه تحصیلشون رایگان باشه؟

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر پرستاریم.معدلم 18 هست و زبان خوبیم دارم
    میخواستم ببینم آیا امکانش هست که خارج از کشور با این مدرکم پزشکی بخونم؟ کدم کشور رو چیشنهاد می کنین
    در مورد Registered Nurse چطور؟
    ممنون

Junior Member

با سلام و خسته نباشيد
    من 27 سالمه و لیسانس گرافیک از دانشگاه دولتی شهید چمران با معدل 17/28 دارم. مایلم برای ارشد در اروپا ترجیحا در دانشگاه های انگلیسی زبان فاند بگیرم چون از لحاظ مالی کمی مشکل دارم .من مقاله یا رزومه ای ندارم و از آنجا که متوجه شدم بعضی از دانشگاه ها با زبان کشور خودشون پذیرش میکنند هنوز برای زبان اقدام نکردم.سوال من اینه که در کدام کشور و دانشگاه این رشته پذیرش میشه و از لحاظ شغلی آینده خوبی دارد؟ چون من قصد دارم آنجا بمونم و آیا با توجه به شرایطی که توضیح دادم من شانسی برای گرفتن فاند دارم ؟ اگر اینطور هست چه اقداماتی باید انجام بدم؟
    ممنون از راهنماییتون

سلام من سال دوم مهندسی شهرسازی هستم دانشگاه هنر اصفهان
    معدل 16.90 دارم آیلس می خونم
    کدوم کشور برام بهتره برای ارشد ؟
    که بازار کارش هم خوب باشه ؟
    بورس میتونم بگیرم جایی ؟

سلام
    من فارغ التحصيل رشته مهندسي برق گرايش قدرت از دانشگاه دولتي و با معدل ١٣.٦٩ هستم ، حدودا ٨ سال پيش فارغ التحصيل شدم و در حال حاضر مشغول خواندن زبان انگليسي هستم و پيش بيني ميكنم واسه سه ماه ديگه بتونم امتحان آيلتس بدم ، بهترين كشور و دانشگاهي كه بتونم ادامه تحصيل بدم كجاست ؟ ترجيحا رايگان باشه

Junior Member

سلام
    من کنکور کاردانی فنی دادم و دانشگاه دولتی باهنر شیراز رشته نرم افزار قبول شدم و قصد دارم برای کارشناسی رشته IT به خارج از کشور برم و ادامه تحصیل بدم
    لطفا مناسب ترین دانشگاه و کشور رو معرفی کنید و کارهایی که لازم هست رو تا تموم شدن کاردانی کنم تا بتونم اپلای بگیرم رو بگین که انجام بدم.
    ممنون

Junior Member

سلام
    من ارشد برق خوندم
    میخاستم ببینم پذیرش گرفتن از کشورهای اروپایی (برای ارشد یا دکترا) راحت تر از امریکا و کاناداس؟ شرایط خاصی دارن؟ فاندشون خوبه یا نه؟
    ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره بهم بگه

Junior Member

سلام به همه.
    من فارغ التحصیل از رشته مترجمی زبان هستم.دانشگاه پیام نور.با معدل 15.33.
    میخوام برای مستر رشته های Management رو انتخاب کنم و خودم تمایل دارم رشته business management یا Tourism management رو انتخاب کنم. که هر کدوم از اینا کلی گرایش دارن. الان مهمترین چیز واسه من اینه که در اروپا کدوم کشور مناسب هست برای ادامه تحصیل در این رشته ها. ضمن این که فرصت های شغلی کدوم رشته در اروپا بیشتره. من خودم بلژیک و فنلاند مد نظرم هست. صرفه نظر از هرگونه هزینه احتمالی فقط لطف کنین بهترین گزینه یا گزینه ها رو پیشنهاد بدین. ممنون از شما.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)