صفحه 139 از 188 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

گزینه های انگلیسی زبان معروفی که زیاد مورد توجه اپلیکنت هاست، اینهاست:

امریکا کانادا استرالیا نیوزیلند بریتانیا

به نظر میاد که سالی 50 میلیون تومان (یعنی حدودا 15 هزار دلار) در هیچ کدام از این گزینه ها، برای زندگی و تحصیل در مقطع مورد نظر شما کفایت نکنه.
    خب یعنی نمیشه جایی رفت که نخوان زبانشونو بلد باشی؟یعنی یادگرفتن زبانشون جزو الزامات نباشه...از کشورهای غیر انگلیسی زبان کدومش بهتره؟پیشنهاد شما چیه؟

سلام

طبق معمول، درصد قابل توجهی از اپلیکنت ها روی امریکا و کانادا حساب ویژه ای باز میکنند که این امر در رشتۀ شما هم میتونه صادق باشه. با این وجود، دو رویکرد در رشتۀ شما وجود داره: رویکرد مهندسی و رویکرد هنری. به همین خاطر، درصدی از اپلیکنت ها به رویکرد اول و درصدی هم به رویکرد دوم توجه ویژه دارند.

به عنوان مثال، ایتالیا برای کسانی که رویکرد هنر معماری براشون اهمیت ویژه داره، انتخابی معقولی (در اروپا) خواهد بود. در همین حال، عده ای در رویکرد مهندسی معماری (در اروپا) علاقمند به دانشگاه هلی هلند هستند. در اروپا، دانشگاه های انگلیس هم گزینه های خوبی هستند که البته شرایط فاندینگ اونها خیلی ساده و سهل الوصول نیست.

در مورد انتخاب بهترین گزینه ها و مقایسۀ کشورها نمیتونم کمکی بهتون بکنم اما اطلاعاتی که بالا عرض کردم، حاصل تعامل من با دوستان رشتۀ معماری در 5 سال اخیر بود که امیدوارم کمک کننده باشه.

موفق باشید.

بسیار ممنونم از پاسختون ، گرایش هنری برای من ارجحه . در ضمن در رابطه با اروپا گرفتن اقامت و پیدا کردن شغل بعدش آیا سختتر از استرالیا یا کانادا و آمریکا ست؟ استرالیا در اولویت بندی از نظر شما بعد از اروپاست ؟
    بسیار ممنونم از پاسختون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrastegar نمایش پست ها
    خب یعنی نمیشه جایی رفت که نخوان زبانشونو بلد باشی؟یعنی یادگرفتن زبانشون جزو الزامات نباشه...از کشورهای غیر انگلیسی زبان کدومش بهتره؟پیشنهاد شما چیه؟
    چون هدف شما تحصیل در مقطع لیسانسه، احتمال دستتون کمی بسته باشه چون کشورهای غیرانگلیسی زبان، معمولا توجه و تمرکزشون در مقطع لیسانس روی بومی هاست و در مقطع ارشد و دکترا به اپلیکنت های بین المللی فضای بیشتری میدند. با این وجود، میتونید در جستجوی کشور مناسب باشید. تصور میکنم که توی اروپا بتونید گزینۀ مناسب پیدا کنید چون هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا نسبتاً affordable هست و زبان انگلیسی در تعداد قابل توجهی از کشورهای اروپایی، زبان مورد استقبال مردمه و شاید خیلی تحت فشار نباشید برای یادگیری زبان دوم. البته فراموش نکنید که حتی اگر تحصیل به زبان انگلیسی براتون پیدا بشه، برای زندگی کردن در اون کشور، یادگیری زبان محلی برای یک زندگی 4 ساله به شدت توصیه میشه چون زندگی فقط به درس و کلاس محدود نمیشه و شما برای زندگی کردن، نیاز به ارتباط اجتماعی دارید.

برای بررسی بیشتر میتونید به این لینک برید و در بین گزینه های لیست موجود، از sort کردن ستون دوم از سمت چپ استفاده کنید و بین گزینه هایی که بیشترین استفاده از زبان انگلیسی در اونها دیده میشه، ببینید کدام کشورها در اروپا براتون مناسب هستند. تصور عمومی من اینه که در اسکاندیناوی بتونید گزینۀ مناسب پیدا کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehspd نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از پاسختون ، گرایش هنری برای من ارجحه . در ضمن در رابطه با اروپا گرفتن اقامت و پیدا کردن شغل بعدش آیا سختتر از استرالیا یا کانادا و آمریکا ست؟ استرالیا در اولویت بندی از نظر شما بعد از اروپاست ؟
    بسیار ممنونم از پاسختون
    اروپا وضعیت اقامت بعد از تحصیل خیلی مطمئنی نداره و غیر از بریتانیا (که اون هم داره سیاست های جدیدی در پیش میگیره)، هیچ کشوری در اروپا نیست که بشه (در مقایسه با کانادا و استرالیا) بهش گفت مهاجرپذیر؛ هر چند که همۀ کشورهای اروپا طبق شرایط خاص خودشون مهاجر می پذیرند اما نمیشه با امریکا و کانادا و استرالیا و نیوزیلند مقایسه کرد.

اگر براتون شغل بعد از تحصیل حائز اهمیت باشه، باید برید سراغ گزینه هایی که الان مهاجرپذیر هستند و در رشتۀ مورد نظر شما، نیروی کار ماهر میگیرند. این آیتم معناش میتونه این باشه که اون کشور در رشتۀ مورد نظر شما، بسترسازی خوبی داره و احتمالا در سالهای آیندۀ نزدیک که شما درستون تموم میشه، هنوز فرصت اشتغال برای شما مهیا خواهد بود.

کلا وضعیت اقامت پس از تحصیل، در حال حاضر، در استرالیا و کانادا بهتر از جاهای دیگر دنیاست. البته گستردگی بازار کار امریکا از این دو کشور بهتره ولی به همون اندازه، رقابت هم شدیدتر خواهد بود.

Junior Member

سلام و وقت بخیر
    امکان داره سایت معتبری که لیست همه دانشگاه هارو داره به من معرفی کنید. ممنون میشم

چون هدف شما تحصیل در مقطع لیسانسه، احتمال دستتون کمی بسته باشه چون کشورهای غیرانگلیسی زبان، معمولا توجه و تمرکزشون در مقطع لیسانس روی بومی هاست و در مقطع ارشد و دکترا به اپلیکنت های بین المللی فضای بیشتری میدند. با این وجود، میتونید در جستجوی کشور مناسب باشید. تصور میکنم که توی اروپا بتونید گزینۀ مناسب پیدا کنید چون هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا نسبتاً affordable هست و زبان انگلیسی در تعداد قابل توجهی از کشورهای اروپایی، زبان مورد استقبال مردمه و شاید خیلی تحت فشار نباشید برای یادگیری زبان دوم. البته فراموش نکنید که حتی اگر تحصیل به زبان انگلیسی براتون پیدا بشه، برای زندگی کردن در اون کشور، یادگیری زبان محلی برای یک زندگی 4 ساله به شدت توصیه میشه چون زندگی فقط به درس و کلاس محدود نمیشه و شما برای زندگی کردن، نیاز به ارتباط اجتماعی دارید.

برای بررسی بیشتر میتونید به این لینک برید و در بین گزینه های لیست موجود، از sort کردن ستون دوم از سمت چپ استفاده کنید و بین گزینه هایی که بیشترین استفاده از زبان انگلیسی در اونها دیده میشه، ببینید کدام کشورها در اروپا براتون مناسب هستند. تصور عمومی من اینه که در اسکاندیناوی بتونید گزینۀ مناسب پیدا کنید.
    نظرتون راجع به ایرلند چیه؟دانشگاه maynooth گزینه خوبی به نظر میرسه نظر شما چیه؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrastegar نمایش پست ها
    نظرتون راجع به ایرلند چیه؟دانشگاه maynooth گزینه خوبی به نظر میرسه نظر شما چیه؟
    من اطلاعات میدانی زیادی از ایرلند ندارم ولی اطلاعات کلی دارم که چند تا دانشگاه خوب داره که اعتبار خوبی هم در اروپا دارند. این گزینه ای که شما اسم بردید تا به حال به گوش من نخورده و من بیشتر از Trinity College Dublin تا به حال شنیدم.

Junior Member

سلام
    برای پذیرش و فاند دکتری کدوم کشورها معمولا فقط به مدرک فوق لیسانس توجه می کنند و معدل لیسانس براشون مهم نیست؟
    می دونم که شاید همه دانشگاه های یه کشور معمولا یه جور عمل نکنند ولی از این جور دانشگاهها توی کدوم کشورها پیدا میشه؟
    مثلا کانادا یا ازوپا یا آمزیکا؟

سلام ببخشيد وقتتون رو ميگيرم
    من ١٧سالمه و ديپلم با معدل١٦/٨دارم و الان پيش هستم
    ميخواستم بدونم ميتونم براي رشته ي دندون،دامپزشكي يا مامايي در كجا ميتونم
    اقدام كنم،
    از طرف ديگه
    خواهر من مدرك دامپزشكي داره از دانشگاه ازاد تهران و ٢٦ سالشه
    تا الان حدود يك و نيم /دو سال سابقه كار داره
    زبانشم خوبه،مدرك نداره ولي ميتونه بگيره،
    براي كار ميخواد بره

كجا ميتونيم بريم كه هم انگليسي زبان باشه،هم با شغل خواهرم هزينه ي زندگي و دانشگاه،يا حداقل بيشتر هزينه هامون در بياد؟اصلا ميشه اي كارو كرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sechenov university-dentistry

سلام دوستان یه مشاوره ازتون میخواستم بنده در حال حاضر پذیرش از دانشگاه دولتی مسکو روسیه و از کالج لیسیانس تجربی در کانادا دارم..الان 18سالمه اگه برم روسیه 24ساله فارغ التحصیل پزشکی عمومی میشمو اگه کانادا برم 30 ساله پزشک عمومی میشم.کانادا رنک بهتری داره و گرون تره ولی روسیه رکش پاین تره و ارزون تره ...الان بین دوراهی موندم لطفا راهنماییم کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)