صفحه 142 از 188 نخستنخست ... 4292132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,411 تا 1,420 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    دوستان اطلاع دارید کدوم یکی از کشورهای اروپایی که مقاطع دکتری رو به انگلیسی ارائه میدن (اون کشورایی که انگلیس زبان اصلیشون نیس) راحت ترین پذیرش رو دارن و بهتر فاند میدن؟
    سلام.
    به طور کلی کشورهای حوزه اسکاندیناوی بهترین شرایط مد نظر شما رو دارند.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    دوستان اطلاع دارید کدوم یکی از کشورهای اروپایی که مقاطع دکتری رو به انگلیسی ارائه میدن (اون کشورایی که انگلیس زبان اصلیشون نیس) راحت ترین پذیرش رو دارن و بهتر فاند میدن؟
    سلام دوست عزیز
    کشور های اسکاندیناوی گرچه حقوق خوبی برای دکترا دارند اما برای پذیرشش به رزومه خوبی احتیاج دارید کشور های لوکزامبورگ و سوئیس هم به همین شکل هستند
    آلمان و چک رو هم مد نظر داشته باشید

پیروز باشید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

Member Mohammadtaghi6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Radiation Application Engineering

سلام دوستان
    من دیروز با دو تا از اساتید دانشگاه کیل آلمان برای یکی از پوزیشنهای دکترا اعلام شده مصاحبه داشتم
    در کل مصاحبه خوبی بود و من که تا قبل از این فکر میکردم آلمانی ها آدمای خشکیند، از نظرم برگشتم!

پروژه تعریف شده مربوط به یکی از پروژه های سازمان ناسا میشه، در واقع یکی از کروزرهای ناسا یک سامانه آشکارسازی تابش به مریخ برده و از سال 2012 این سامانه در حال فرستادن داده از مریخ هست. این سامانه توسط متخصصان و اساتید دانشگاه کیل بطور مشترک با ناسا ساخته شده. وظیفه من تحلیل داده های این سامانه و استخراج بعضی از پارامترهای اساسی از این داده ها است.

در مورد فاند هم استاد یک لینکی را برام ایمیل کرده که مطابق با اون در صورتی که انتخاب بشم، برای سال اول یه چیزی حدود 1200 یورو در ماه بصورت خالص حقوق میگیرم و هر سال مقداری به اون اضافه میشه

از طرفی، من با یکی از اساتید در دانشگاه شفیلد انگلیس در ارتباطم و ایشون نظر خیلی مثبتی نسبت به رزومه و سوابقم داره و تنها مسئله ای که هست گرفتن اسکولارشیپ هستش

با توجه به این توضیحات و اینکه پروژه تعریف شده در دانشگاه کیل بسیار خاص هست و در همه جا کاربرد نداره، میخواستم بپرسم آیا این پروژه ارزش این را داره که گزینه دانشگاه شفیلد (که رنک بسیار خوبی هم داره) بی خیال بشم؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی و نظر دوستان را بشنوم.
    باتشکر

Junior Member

سلام خسته نباشید عزیزان
    یه راهنمایی کوچیک ازتون داشتم خیلی ممنون میشم کمکم کنید!
    من ترم سوم عمران هستم در دانشگاه آزاد!
    و علاقه ای شدیدی دارم مقطع ارشد رو تو یکی از دانشگاه های آلمان یا استرالیا ادامه بدم
    چه راهکاری رو برام پیشنهاد میکنید تا با دریافت کمک هزینه تحصیلی بتونم موفق به اخذ پذیرش شم !
    انگلیسیم بد نیست!! و تا اخر مقطع کارشناسی به طور شدید پیش میبرم تا بهتر شه... میخواستم بپرسم چ مدارکی برای انگلیسی ضروری هست
    و اینکه بنده از کودکی مباحث برنامه نویسی رو دنبال میکردم و به زبان php و python و android مسلط هستم و نمونه پروژه هایی هم دارم
    و هم چنین کمی از مباحث الکترونیک از جمله کار با میکرو کنترلر ها و برنامه نویسی آن ها آشنا هستم .
    ایا این موارد که به رشته ی فعلیم مرتبط نیستند برای بنده کمکی برای اخذ پذیرش میکنند؟
    در ضمن اگه لطف کنید دانشگاه دیگری هم مناسب تر بدونید همراه با شرایطش معرفی کنید. کمک هزینه تحصیلی اهمیت زیادی برام داره!

با سلام
    بنده با توجه به تجربه براب اپلای کردنم و جواب هایی که گرفتم به نتیجه کلی در مورد کشورها رسیدم:
    کشور نیوزلند شدیدا معدل بالای 18 یا 19
    کشور استرالیا شدیدا به تعداد مقالات چاپ شده در ISI
    کشورهای اسکاندیناوی (نروژ، سوئد، بلژیک، هلند، فندلاند و دانمارک) در اینها معدل بالا و شاگرد اول بودن
    کشورهای ژاپن و کره جنوبی هم داشتن پول مهمه و خیلی به ندرت پذیرش می دن البته اونا هم معدل مهمه
    کشور آمریکا روی زبان، معدل و مقالات با همین ترتیب و یکم پسو پیش با توجه به دانشگاه های اونجا و رتبه بندی دانشگاه ها
    کشور کانادا از همه معقول‌تر و میانگینی از معدل ، زبان، مقالات و پژوهش هست

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان،
    به نظرتون کدوم کشور راحتترین پذیرش رو میدن؟ معدلم متوسط هستش(16.5) زبان هم تافل و gre متوسط(98 و 309)، مقاله هم یکی در حال تموم شدنه. ارشد MBA و کارشناسی فیزیک هم خوندم. فقط میخوام این سال حتما اپلای و فاند بگیرم. نمیتونم بذارم برای سال دیگه. کجا مطئمنتر پذیرش میگیرم؟
    با تشکر
    ویرایش توسط b.sh : December 13th, 2016 در ساعت 02:14 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadtaghi6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیروز با دو تا از اساتید دانشگاه کیل آلمان برای یکی از پوزیشنهای دکترا اعلام شده مصاحبه داشتم
    در کل مصاحبه خوبی بود و من که تا قبل از این فکر میکردم آلمانی ها آدمای خشکیند، از نظرم برگشتم!

پروژه تعریف شده مربوط به یکی از پروژه های سازمان ناسا میشه، در واقع یکی از کروزرهای ناسا یک سامانه آشکارسازی تابش به مریخ برده و از سال 2012 این سامانه در حال فرستادن داده از مریخ هست. این سامانه توسط متخصصان و اساتید دانشگاه کیل بطور مشترک با ناسا ساخته شده. وظیفه من تحلیل داده های این سامانه و استخراج بعضی از پارامترهای اساسی از این داده ها است.

در مورد فاند هم استاد یک لینکی را برام ایمیل کرده که مطابق با اون در صورتی که انتخاب بشم، برای سال اول یه چیزی حدود 1200 یورو در ماه بصورت خالص حقوق میگیرم و هر سال مقداری به اون اضافه میشه

از طرفی، من با یکی از اساتید در دانشگاه شفیلد انگلیس در ارتباطم و ایشون نظر خیلی مثبتی نسبت به رزومه و سوابقم داره و تنها مسئله ای که هست گرفتن اسکولارشیپ هستش

با توجه به این توضیحات و اینکه پروژه تعریف شده در دانشگاه کیل بسیار خاص هست و در همه جا کاربرد نداره، میخواستم بپرسم آیا این پروژه ارزش این را داره که گزینه دانشگاه شفیلد (که رنک بسیار خوبی هم داره) بی خیال بشم؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی و نظر دوستان را بشنوم.
    باتشکر
    .
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    (توی پیام خصوصی به دانشگاه Gent بلژیک هم اشاره کرده بودید. به همین دلیل اسمش توی این کامنت میاد. اینو نوشتم که دوستان بعدا ذهنشون مشوش نشه !!)
    به نظرم جریان شما با اینکه ممکنه یه کمی پیچیده به نظر بیاد ولی راه حلش معلوم و واضحه

شما هنوز (اونجوری که من فهمیدم از کامنت و پیامتون) کارتون برای دانشگاه های شفیلد و گنت درست نشه و شما باید برای اسکولارشیپ و Personal Grant اپلای کنید
    بنابراین این دانشگاه ها رو نمیشه هنوز جزو اپشن هاتون در نظر گرفت (البته اگه داشتن اسکولارشیپ براتون حیاتیه!! اگه با هزینه شخصی میخوایید بیایید اروپا که خدا بیشتر بهتون بده و نگرانی نیست در این مورد دیگه)
    فاند های دانشگاه های انگلیس رو باید خوب بررسی کنید چون معمولا (عرض نکردم همیشه) این فاندها کفاف زندگیتون رو نمیده و انگلیس هم کشور گرونیه نسبتا. البته فاندهایی هم دارن که کاور میکنه همه چی رو ولی به هر حال چک کنید و مطمئن باشید.
    در مورد کشور بلژیک هم با احترام به نظر تمامی دوستان (نظرم کاملا شخصیه) من خودم این کشور رو اصلا برای یه برنامه بلند مدت پیشنهاد نمیکنم. یعنی اگه میخوایید بیایید و دکترا بخونید و بعدش برید جای دیگه میشه قبولش کرد ولی بیایید و برای همیشه پلن زندگیتون رو توی بلژیک بذارید من خودم با نظر شخصی و کاملا شخصی همچین پیشنهادی رو نمیکنم و به نظرم فاصله ش از باقی کشور های اروپایی خیلی خیلی زیاده. البته این نظر منه و ممکنه برای دوست دیگه ای بهشت روی زمین باشه و هر کسی نظر خودشو داره.

خلاصه کنم:
    شما الان آلمانت تقریبا درست شده (هرچند اون فاند 1200 ها پول خیلی زیادی نیست. اینو در نظر بگیرید که توی هلند همون فاند حدودا 2000 یورو داده میشه. البته زندگی المان با هلند هم ممکنه متفاوت باشه) و من با توجه به حرف هاتون گزینه درست شده ی دیگه ای روی میزتون نمیبینم! فعلا که شفیلد و بلژیکتون اکی نشده 100 در 100
    اگه احیانا هم شفیلد و هم بلژیکتون اکی شد:

- علاقه تون به موضوع کاریتون رو اول از همه در نظر بگیرید. کاری با اینده و اینی که بعدا چی میشه نداشته باشید. تا 4 یا 5 سال دیگه هزار تا اتفاق میفته. ببینید به چی علاثه مندید وافعا
    - از نظر کشوری انگلیس و المان حتما و حتما از بلژیک بهتر هستند ولی بلژیک هم میتونه براتون پله پرش باشه
    - حقوق هاشونو در نظر بگیرید و ببینید توی کدوم میتونید زندگی راحت تری داشته باشید
    - داستان ویزاشون هم مهمه و فکر میکنم برای المان و بلژیک راه ویزا هموار تره (البته داستان سفارت انگلیس رو الان بیخبرم که چیه توی ایران )

با موارد بالا فکر کنم میتونید تصمیم درستی بگیرید
    خاص بودن پزوژه دانشگاه المان هم ممکنه بدی هایی داشته باشه ولی خیلی خوبی هم ممکنه داشته باشه. یه خوبیش همین "خاص" بودنشه!!
    و اینکه شما به هرحال به یه پروژه اینترنشنال وصل میشید و لینکی به ESA و NASA ممکنه داشته باشید و .....

موفق باشید

Junior Member hamedlotfi225 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim65 نمایش پست ها
    کاربران گرامی
    لطفا در این تاپیک صرفا در راستای انتخاب کشور بحث کنید و در صورتی که راجع به تحصیل در کشور به خصوصی سوال داشتید در انجمن همون کشور مطرح کنید.
    پست های نا مرتبط حذف شدند.
    با تشکر از همکاری شما
    برای تحصیل در رشته برق قدرت مقطع ارشد مجدد یا دکترا کدوم کشور رو پیشنهاد میدین که قیمت های تحصیلی مناسب باشه یا بورس بدن ؟؟

Junior Member

پیش فرض بسیارررر مهم و اورژانسی : پزشکی در ایران یا مهندسی در آمریکا ؟

سلام دوستان عزیزم..
    ببخشید اگه موضوعی جدید ایجاد میکنم. واقعا ندیدم این موضوع رو کسی بهش بطور جداگانه برسه و من چون کمتر از 2 هفته برای نهایی کردن تصمیم ام وقت دارم میخواستم نظر دوستان رو بدونم. برام خیلی مهمه نظر تک تک دوستان.

من رزومم این هست:

لیسانس مهندسی برق - کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
    تافل 110
    GRE: q 168, v 155
    دو سال سابقه کار مهندس مشاور ارشد طراح در یک شرکت مهندسی مشاوره همزمان با دانشگاه
    24 سالمه
    راهنماییث و دبیرستان علامه حلی تهران
    رتبه 900 کنکور ریاضی در سالهای قبل

من بین دوتا مسیر بسیارررررر سخت و دوراهی موندم.. خواهشا نظرات و مشورت هاتون رو دریغ نکنید ازم. کمتر از چند روز وقت دارم برای انتخاب بین اینا:

1- من پذیرش دکترای مستقیم ( Phd ) برای رشته برق دارم از یک دانشگاه در آمریکا. فول فاند. ویزای آمریکا هم تازگی کلیر شدم و تو پاسپورتم خورده.
    بخوام برم باید برای دو هفته بعد بلیط بگیرم و هنوز نگرفتم و هنوز نمیدونم برم یانه

2- من بسیاررررر سرخورده و ناراحت شدم در طول لیسانسم وقتی دیدم منی که انقد زحمت کشیدم برای درس و در نتیجش هیچچچچ کار درستی برای مهندسی نیست تو ایران و حقوقای 1-2 میلیون نهایت تازه اگه کار پیدا بشه. بعد رشته های پزشکی و دندون پزشکی 50 میلیون درامد کف کارشونه و همیشه هم نارااضی از درامدشون. من دارم تو خانوادمون و میبینم.
    میخوام برای پرستیژ و مهمتر از اون درامد ببینم میشه رفت پزشکی یا دندون تو ایران... طبق قانون مملکت من چون معافیت سربازی رو برای لیسانسم استفاده کردم اول باید برم سربازی و بعد از اتمامش کنکور تجربی میتونم بدم.

ریسک های وحشتناک این مسیر:
    - مهمترینشششششششش اینکه کنکور وحشتناک تجربی و هجوم همه به پزشکی... اگه قبول نشم کنکور بعد سربازی هم پزشکی از دستم رفته و هم این فاند رو دیگه ندارم و بعدشم احتمالش کمه دوباره بهم بدن فاند.. با همین مهندسی و در نهایت بدبختی باید کار کنم تو ایران ...

- یه مساله دیگه که میگن بهم. طول مدت زیاد پزشکیه.. من الان 24 سالمه و در بهترین حالت 40 سالگی اولین پول از پزشگی رد در میارم فک کنم. اگه اشتباهه بهم بگین بیزحمت.
    برا خودم مهم نیست.. میگم اقلا یه آینده روشنی داشته باشم حالا در 40 سالگی.. عب نداره..

کمکم کنید بیزحمت.
    ممنونم

Junior Member enshan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بسیارررر مهم و اورژانسی : پزشکی در ایران یا مهندسی در آمریکا ؟

سلام دوست عزیز ، اول از همه اینکه ارزو دارم هر مسیری که انتخاب کردی موفق و سربلند و راضی باشی ،
    میخوام بگم خوشبحال شما که شرایطتون عالی هست ، من جای شما بودم یک لحظه هم شک نمیکردم به امریکا و گرفتن دکترا ، خیلی عالیه ، از طرفی گفتید چهل سالگی مگه طول دوره پزشکی چقدر زیاده ، شما بعد از تموم کردم دوره میتونید درامد خوب داشته باشید ، حال مسله درامد های بالا تو تخصص هست اونم باید پزشک مطرحی باشه ، به هر حال نظرم من اینه که به امریکا و ادامه تخصصتون فکر کنید چون ، اینجا کنکور یه درسایی که چند سال از روشون میگذره جز فرسودگی چیزی به همراه نداره ، اما کار نشد نداره ، با باید خودتون سبک سنگین کنید ، امیدوارم به اهدافتون تو زندگی برسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)