صفحه 160 از 188 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

نقل قول نوشته اصلی توسط wise_monkey نمایش پست ها
    دوست عزیزم ممنونتم ولی متاسفانه اینطوری هام نیست. البته دو تا نکته رو نگفتم که قطعا باید اونها رو میگفتم. اول اینکه من لیسانسم از دانشگاه آزاده و دوم اینکه من میخوام برم سمت مالی مخصوصا میخوام روی asset pricing و risk managment کار کنم. بوکونی پریروز ردم کردن با اینکه حتی مدیر گروه MS finance هم بهم گفته بود که آزادی بودنت برات مشکلی ایجاد نمیکنه بیا. اینقدر خودم و بقیه مطمئن بودیم که من حتی استاد پایان نامه ام رو هم انتخاب کرده بودم و داشتم با ایشون حرف میزدم. الان همه اش نقش بر آب شده. نمیدونم چی شد که ردم کردن ولی به هر صورت فکر نمیکنم اگر حتی بوکونی حاضر نشده من رو قبول کنه دانشگاه های کانادا من رو رایگان پذیرش بدن.

خودم هم واقعا اگر به خودم باشه میرم کشور انگلیسی زبان و شهر بزرگ ولی اوضاع مالی متاسفانه جواب نمیده.

------------------------------

اصلاح:
    خواستم اینجا بنویسم الان که بالا رو میخونم ممکنه به نظر برسه یه مقداری لحنم تند هستش. ولی من اصلا به هیچ وجه قصد بی احترامی بهتون رو ندارم خودم هم تو وبسایت های و فروم های خارجی، با اساتید و Alumni دانشگاه های مختلف که صحبت کردم همین نظر شما رو بهم دادن ولی الان که اپلای کردم میبینم حقیقت با اون چیزی که به من گفتن فرق داره. فکر میکنم به خاطر دانشگاه آزادی بودنم باشه که اگر اینه باید برم از اول یه لیسانس دیگه بگیرم که این جبران بشه چون من قصدم این بود که با فوق جبرانش کنم.
    یکی از دوستان اینجا هست، تو همین فروم.
    لیسانسش دانشگاه پیام نور بود، حسابداری، ارشدش هم دانشگاه ازاد بود.
    بگرد پیداش میکنی،
    ایشون یه بار دکتری اقتصاد دانشگاه هاوایی قبول شد ک همه عاشقشن برن اونجا،
    یه بارم دانشگاه فک کنم اکلاهاما قبول شد ک رفت این دفعه.
    مثل خارج از فروم برات نزنم.
    من بر مبنای تجربه م صحبت میکنم! شما یکی از دانشگاههای کانادا ک کونکوردیا باشه رو ببینی، مثلا بری اقتصاد دانشجوهاشو ببینی، میبینی ک یه ایرانی داره ک
    دانشگاه ازاد درس خوند (ازاد قزوین) فک کنم.
    مثال زیاده.
    شما هرجور صلاخ میدونید، برید جلو، امیدواورم ک به هدفتون برسید.
    من بازم میگم، ربطی نداره به دانشگاه ازاد بودنتون.
    ایرانو به دانشگاه شریف و امیرکبیر اونم تو حوزه های مهندسی میشناسن در مجموع.
    شما برای دکتری ک نمیخای بری، میخای فوق بری، بووکونی بهترین جایه حهان ک نیستش! ایتالیاست، نصف بیشتر ایتالیاییا از کشورشون میخان فرار کنن!
    شما تو همین فروم بگرد ،بچه هایی بودن جیمت 780 داشتن!!! خودت جساب کن ک نمرت بالاست 780 یعنی چی!
    13 تادانشگاه اپلای کرد، 12 تاش ریجکت شد، یکیش ک یه دانشگاه گردن کلفت امریکایی هستش، با فاند خوب پذیرش گرفت.
    بهت قول میدن، تا اخر عمرشم تو همون شهر میمونه از بس جایه خوبیه شهرش!
    تلاش کن و زود خسته نشو!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

[QUOTE=MAHAN7;2508245
    بهت قول میدن، تا اخر عمرشم تو همون شهر میمونه از بس جایه خوبیه شهرش!
    تلاش کن و زود خسته نشو![/QUOTE]
    ممنون من اصلا قصد ندارم نا امید بشم. فقط اصلا نمیدونستم که میشه برای بورس از خود دانشگاه درخواست گرفت. از کجا من میتونم درمورد این راه هایی که گفتید مطالعه کنم؟ چون اگر بشه واقعا بورس رو گرفتم و حداقل هزینه خود دانشگاه رو رایگان کرد من ترجیحم اصلا روی اینه که مستقیم برم کانادا یا آمریکا (حتی انگلیس هم حداقل زبانشون رو میفهمم و مجبور نیستم بعد از فوق سریع فراری بشم از کشورشون)

اگر من رو یه راهنمایی کنید راحع به این قضیه واقعا ممنونتون میشم

ممنون من اصلا قصد ندارم نا امید بشم. فقط اصلا نمیدونستم که میشه برای بورس از خود دانشگاه درخواست گرفت. از کجا من میتونم درمورد این راه هایی که گفتید مطالعه کنم؟ چون اگر بشه واقعا بورس رو گرفتم و حداقل هزینه خود دانشگاه رو رایگان کرد من ترجیحم اصلا روی اینه که مستقیم برم کانادا یا آمریکا (حتی انگلیس هم حداقل زبانشون رو میفهمم و مجبور نیستم بعد از فوق سریع فراری بشم از کشورشون)

اگر من رو یه راهنمایی کنید راحع به این قضیه واقعا ممنونتون میشم

شما اک انقد زحمت کشیدی جیمت 750 رو گرفتی، دیگه سایت دانشگاه گشتن ک خیلی راحته. بخصوص امریکای شمالی.
    معمولا وقتی بخش فوق مثلا مالی ک مورد علاقه شماست رو باز میکنی، چندتا tab کنارش یا بالای صفحه مرتبط هست،
    یکیش در مورد رشته ست، یکی در مورد پیش نیازهای رشته، یکیش شرایط پذیرش و روند، و معمولا یکی هم بحث کمک مالی هستش.
    شما کار خاصی انجام نمیدی، شما برای دانشگاه اپلای میکنی و اونا خوشون اگر ک شما نسبت به سایر دانشجوها بهتر باشی، اتومات برای بورس در نظر میگیرند
    و وقتی پذیرش بگیری بهت میگن ک بورسیه گرفت یا نه!
    تمام.
    کلا استراکچر بیزنس اسکول در تمام کشورهای جهان عرفش اینه. مثل بقیه رشته ها نیست ک بیفتی دنبالش.
    ولی خوب مثلا نگاه میکنی تو سایت دانشگاه بخش رشته ت رو میبنی مثلا گفته برای فوق ما بورسیه دادیم یا میدیم، بعضیا مقدارش رو هم مینویسن.این خیلی چیز ساده ای هستش.
    امریکا ترجیحا اپلای نکن، الان دردسر این یارو جدید خیلی زیاده، به ریسکش و دردسرش نمیارزه میزنه یه جا قبول میشی با شرایط و بهت ویزا نمیدن الکی الکی!
    شما همون کانادا اونجهایی ک بنده و جناب کاوه گفتیم قبولی. من تو پیعام خصوصیت هم جواب دادم.
    یه چندتا سایت دانشگاه بگرد!
    usnews ranking
    QS top universities
    times higher education
    اینا رو یه نگاهی میندازی و سورت میکنی، کشورها رو و حتی گرایش رو بزنی برات میاره کدوم دانشگاه بهتره. ولی شما ا ز رویه وبسایت استاداشو ببینی بهتره!
    مثلا فارغ تحصیل جاهای خوب باشن و جوون باشن و از اینا داستانا.
    اینا رو بخشای دیگه سایت هم زیاد بحث شد و نوشتن.

ممنون از جواب کاملتون. قصد خود من هم اینه که تا حد ممکن برم کشور انگلیسی زبان و اگر بشه آمریکا نه دیگه حداقل کانادا زندگی کنم.
    من خودم صرفا به خاطر دانش مالی رو انتخاب نکردم. اصلا به خاطر پول رفتم دنبالش (البته الان واقعا موضوعاتش رو دوست دارم اون قضیه صرف پول مال 3-4 سال پیشه که تازه شروع به مطالعه کرده بودم) ولی خوب هر کی از زندگی یه چیزی میخواد. من اگر بتونم اون چیزی رو که میخوام از راه دیگری با قطعیت بیشتر بدست بیارم واقعا شغلم برام مهم نیست.
    ولی کدوم راه هست که به شما تو یه شهر کوچک تو midwest آمریکا حقوق بالا 250000 دلار بده؟ الان برای مثال میگم University of Nebraska–Lincoln امسال با پایه حقوق پایه 265000 دلار یه استادیار گرفت. طرف هم اصلا تاپ نبود رفته بود یه دانشگاه ایالتی دیگه در حد همون لینکولن. واقعا یه شغلی که از نظر ذهنی آدم رو تحریک میکنه و تو محیط دانشگاه نگه میداره، توی یه شهر ریزه میزه ارزون اونهم با این حقوق ها فکر نمیکنم به جز استادی مالی داشته باشیم (البته استاد های حسابداری هم حقوقشون همینه) وکالت و دندون پزشکی و ... هم قطعا هست ولی اونها که دیگه به من نمیخوره.
    حالا از این حرف ها گذشته شما پیشنهادتون اینه که من به این دانشگاه ها ایمیل بزنم و بگم به من بورس بدن چون خود دانشگاه ها که معمولا بورس ندارن. یا مثلا قبول که شدم بعد بگم؟ من اصلا با پروسه اپلای آشنایی ندارم. منابعی هست که من برم بخونم با نحوه اینکار بیشتر آشنا بشم؟
    یک دنیا ممنون

باور کنی یا نکنی، اینجا طرف با یه لیسانس مدیریت خالی از دانشگاه کوشکوب، با یه مقدار لیاقت و چارتا مدرک حرفه ای، خیلی راحت به حقوقای +200 هزار یورو درسال (بعد از 10 سال سابقه کار)
    میرسه. شما انقدر خودتو بکشی و بری دکتری بگیری بعد بخای ...

شما برای یه کشور معمولی و انگلیس زبان و خوش اب و هوا مثل نیوزلند بیا اپلای کن، و ... یه ذره پولم بدی میارزه ک خودتو به این در و اون در آّ و هوای سرد و دردسر ویزا و ... کشورهای حتی امریکای شمالی بخای بندازی و بعدش برای 4 سال حداقل زندگی نداری مثل بقیه. بهت گفتم اینوریا خودشون رشته های شیک و کوالیتیتیو میرن، جهان سومی مثل روس و ایران و هند و چین رو میفرستن سمت کوانت. خودشون مدیر میشن و ما ...
    من نمیگم دکتری نخون ولی میخام بگم، اگه هدفت واقعیت و نهانت رفتن به خارج و یه وجهه و کلاس اجنماعی هستش، راحت کم دردسرتر و بهتر رو انتخاب کن!
    مثلش اینه ک اقا بازیکن بزرگی مثل کاکا از میلان میره رئال مادرید ولی بعدش خراب میشه!
    وقتی بخای تو جمع بزرگا بازی کنی و بری تو دکتری و دانشگاه تاپ و ... برات زندگی نمیمونه، مگه اینکه فیلم یک دهن زیبا و ... زیاددیده باشی یا نه واقعا به علم علاقه داشتی باشی.
    از الان هم به اون اعداد برای درامد نگاه نکن!
    تو عسلویه ایران هم حقوقا سه برابر به بالا نسبت به تهرانه ولی طرف خیلی راحت از رو سکو میپره پاینن و ... کسیم نمیفهمه، زن و بچه شم تهرانن و... همه م میگن راحت شد مرد
    و زندگیش بیچاره سخت بود!

شما به هیچ دانشگاهی ایمیل نزن الکی! رو سایتش نوشته، چارنقر بیکار مثل منم قبلا اینترنتو صاف کرده، بهت داریم میگیم دیگه!
    تو سایتشون نوشته ک اقا ما به فوق بورس میدیم یا نه. تمام. ایمیل چیه! میبینی نوشته میدیم!
    به نظر شما یه دانشگاه تو ایالت داکوتا (ش و ج) به فوق ممکنه فاند بده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    شما به هیچ دانشگاهی ایمیل نزن الکی! رو سایتش نوشته، چارنقر بیکار مثل منم قبلا اینترنتو صاف کرده، بهت داریم میگیم دیگه!
    تو سایتشون نوشته ک اقا ما به فوق بورس میدیم یا نه. تمام. ایمیل چیه! میبینی نوشته میدیم!
    به نظر شما یه دانشگاه تو ایالت داکوتا (ش و ج) به فوق ممکنه فاند بده؟
    خیلی خیلی ممنون

من اون دانشگاه ها رو رفتم و دیدم. متاسفانه هیچ کدومشون برای فوق فول فاند نبودن و من هم همونطور که خدمتتون گفتم 200 میلیون ماکزیمم میتونم خرج کنم. (یعنی واقعا بیشتر از این اصلا ندارم) حتی اگر نصف هزینه رو هم کم کنن باز 200 میلیون کفاف نمیده. برای همین بود که پرسیدم ایمیل بزنم. چون فکر کردم بالاخره یه چیزی هست که شما بهم گفتید برو سراغ این دانشگاه.

چون تو خود وبسایتشون واضح نوشتن که scholership هاشون ماکزیمم 5000-15000 هزار دلاره که تو بهترین حالت من اون رو بگیرم به علاوه TA شدن که خودشون گفتن تا $1500 دلار در ماه میده روی هم میشه 33000 دلار که باز حتی کفاف هزینه های یه ترم رو به زور میده.

به هر صورت من نگرانی راجع به اینکه قبولم میکنند یا نه نیست. نگرانی ام صرفا به این خاطره که اگر اسکالرشیپی که به من میدن کاملا هزینه فوق رو پوشش نده من اوضاع مالی ام اجازه نمیده که برم اون دانشگاه. تو همون وبسایت هایی هم که شما فرموده بودید رفته ام. در واقع رفتم و لیست کل دانشگاه های AACSB-accredited رو در آوردم ولی حتی یه دونه از دانشگاه هایی که توی کانادا / استرالیا / انگلیس / آمریکا بود رو پیدا نکردم که بشه با 200 میلیون رفت.

نمیدونم شاید من بد متوجه دارم میشم. واقعا هم شرمندتونم و نمیخوام همش وقتتون رو بگیرم ولی میشه یه دانشگاه مثال بزنید که من میتونم با 200 میلیون برم و زندگی هم بکنم؟ شاید من بد سرچ کردم یا چیزی رو از قلم انداخته ام ولی هیچ کدوم از دانشگاه ها فول فاند ندارن تو فوق. (حداقل طبق وبسایت هاشون)

اصلاح:
    البته اصلا نیوزیلند رو چک نکردم اونجا رو هم میرم میبینم.
    ویرایش توسط wise_monkey : January 19th, 2018 در ساعت 02:48 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    دانشگاه یورک توی تورنتو رو یه ایمیل بازی ای باهاشون بکن و رزومه بفرست و بگو دنبال بورس کامل هستی برای فوق فاینانس ببین چی میگن.
    ممنون بابت پیشنهادتون. اول از همه بگم که من با سوالاتم اصلا قصد ندارم بگم حرفتون اشتباهه، واقعا اطلاعات ندارم و دارم میپرسم.

1. اگر بخوام برم یه جایی در حد یورک بهتر نیست اصلا فوقم رو ایران بگیرم و بعد برم صاف برای دکتری؟ من MBA شریف قبول شدم بدون اینکه برای کنکور اصلا بخونم، فکر میکنم اگر بخونم بتونم تو مهندسی مالی یا حسابداری و سایر فوق های مرتبط هم برم شریف. (تو رنکینگ ها QS در حد همون یورک هستش) الان هم ماهی 6 تومن درآمد دارم توی یه شرکت اینترنشنال دارم کار میکنم. منظورم اینه که آیا واقعا تحصیل تو یورک شانس قبولی من تو دکتری رو نسبت به شریف اونقدر بالا میبره که من 150+ میلیون هزینه کنم، سابقه کار نگیرم و ...؟

2. دوم هم اینکه من برای مثال من اگر برم مثلا manheim آلمان که تو QS رنکینگش حول و حوش 50 هست برای رشته فایننس در آخر به نفعم نیست تا برم yorkU? میدونم که اگر فوقم رو تو کانادا بگیرم راحت تر میتونم دکتری تو کانادا بگیرم ولی آیا این زمانی که داریم راجع به دانشگاه 50 در برابر دانشگاه 450 حرف میزنیم هم صادقه؟

یک دنیا ممنون ^_^

خیلی خیلی ممنون

من اون دانشگاه ها رو رفتم و دیدم. متاسفانه هیچ کدومشون برای فوق فول فاند نبودن و من هم همونطور که خدمتتون گفتم 200 میلیون ماکزیمم میتونم خرج کنم. (یعنی واقعا بیشتر از این اصلا ندارم) حتی اگر نصف هزینه رو هم کم کنن باز 200 میلیون کفاف نمیده. برای همین بود که پرسیدم ایمیل بزنم. چون فکر کردم بالاخره یه چیزی هست که شما بهم گفتید برو سراغ این دانشگاه.

چون تو خود وبسایتشون واضح نوشتن که scholership هاشون ماکزیمم 5000-15000 هزار دلاره که تو بهترین حالت من اون رو بگیرم به علاوه TA شدن که خودشون گفتن تا $1500 دلار در ماه میده روی هم میشه 33000 دلار که باز حتی کفاف هزینه های یه ترم رو به زور میده.

به هر صورت من نگرانی راجع به اینکه قبولم میکنند یا نه نیست. نگرانی ام صرفا به این خاطره که اگر اسکالرشیپی که به من میدن کاملا هزینه فوق رو پوشش نده من اوضاع مالی ام اجازه نمیده که برم اون دانشگاه. تو همون وبسایت هایی هم که شما فرموده بودید رفته ام. در واقع رفتم و لیست کل دانشگاه های AACSB-accredited رو در آوردم ولی حتی یه دونه از دانشگاه هایی که توی کانادا / استرالیا / انگلیس / آمریکا بود رو پیدا نکردم که بشه با 200 میلیون رفت.

نمیدونم شاید من بد متوجه دارم میشم. واقعا هم شرمندتونم و نمیخوام همش وقتتون رو بگیرم ولی میشه یه دانشگاه مثال بزنید که من میتونم با 200 میلیون برم و زندگی هم بکنم؟ شاید من بد سرچ کردم یا چیزی رو از قلم انداخته ام ولی هیچ کدوم از دانشگاه ها فول فاند ندارن تو فوق. (حداقل طبق وبسایت هاشون)

اصلاح:
    البته اصلا نیوزیلند رو چک نکردم اونجا رو هم میرم میبینم.
    ببین اینارو خودت باید بگردی. من اسم دانشگاه نمیتونم دقیق بهت بگم، یه موقع سیاست و ... دانشگاه عوض شده. ولی یادم میاد در مجموع از لحاظ انگلیسی زبان بودن جامعه و رنک و بحث بورس
    فوق، کاناداییا بهتر بودن! ولی اگر ک بحص زبان جامعه برات مهم نیست، برو اون اروپاییا رو ببین ک بت گفتم کامل پول بهت میدن! اگر ک خوب خرج کنی یه قرون از جیب نمیدی!
    بابا من خودم، ماهیانه 750 به زور خرجم میشه تو جایی ک دانشگاه میگه حداقل حداقل باید 1090 یورو خرج کرد! تازه من خوب زندگی میکنم!
    من نرخ دانشگاهها دستم نیست ک!
    شما همین ک مثلا دانشگاه بهت یه جوری فاند بده ک شهریه ت رو در بیاد و با مثلا 5000 دلار در سال، میارزه! به قول خودتون هم 200 ملیون هم دارین دیگه!
    برای دوسال بسه!
    برو و کشورهای و دانشگاههای مختلف رو بگرد، و هرکدوم ک منبع بیشتری از لحاظ مالی میده اونجا اپلای کن. و اولویت رو بذار رو انگلیسی زبان!
    اون دانشگاههای اروپایی رو دیدی بهت گفتم؟ بخصوص اون هلندیه و اون نروژیا!

Junior Member

سلام
    من فارغ التحصیل لیسانس از دانشگاه نوشیروانی بابل با معدل 14.57 و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 16.7 هستم. به همراه چند سال سابقه کاری در شرکت پارس جنوبی و نمره ایلتس 6.5 برای کشورهای اروپایی میخوام اقدام کنم. لطفا نظرتونو در مورد کدوم کشور برام مناسب تر بگین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر

سلام به دوستان عزیز
    من کارشناسی نرم افزار دارم و میخوام برای ارشد هوش مصنوعی بخونم
    دارم مدرک زبانمو میگیرم و تازه مدرک کارشناسیمو دارم آزاد میکنم
    کسیو ندارم که ساپرت مالیم کنه و مجبورم خودم کار کنم یا بورسیه و یا فاند بگیرم
    علاقه خودم به کانادا یا آلمانه ولی شرایط آلمانو که میخونم خیلی سخت گیرن، مخصوصا که آلمانی بلد نباشی
    بنظر شما کدوم کشور بیشتر بدردم میخور؟ چه کشور های اروپایی، چه کانادا یا هرجای دیگه
    ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Guru

ممنون بابت پیشنهادتون. اول از همه بگم که من با سوالاتم اصلا قصد ندارم بگم حرفتون اشتباهه، واقعا اطلاعات ندارم و دارم میپرسم.

1. اگر بخوام برم یه جایی در حد یورک بهتر نیست اصلا فوقم رو ایران بگیرم و بعد برم صاف برای دکتری؟ من MBA شریف قبول شدم بدون اینکه برای کنکور اصلا بخونم، فکر میکنم اگر بخونم بتونم تو مهندسی مالی یا حسابداری و سایر فوق های مرتبط هم برم شریف. (تو رنکینگ ها QS در حد همون یورک هستش) الان هم ماهی 6 تومن درآمد دارم توی یه شرکت اینترنشنال دارم کار میکنم. منظورم اینه که آیا واقعا تحصیل تو یورک شانس قبولی من تو دکتری رو نسبت به شریف اونقدر بالا میبره که من 150+ میلیون هزینه کنم، سابقه کار نگیرم و ...؟

2. دوم هم اینکه من برای مثال من اگر برم مثلا manheim آلمان که تو QS رنکینگش حول و حوش 50 هست برای رشته فایننس در آخر به نفعم نیست تا برم yorkU? میدونم که اگر فوقم رو تو کانادا بگیرم راحت تر میتونم دکتری تو کانادا بگیرم ولی آیا این زمانی که داریم راجع به دانشگاه 50 در برابر دانشگاه 450 حرف میزنیم هم صادقه؟

یک دنیا ممنون ^_^
    بیزینس یورک جزو دانشکده های تاپ کاناداست. آن رنکینگی که شما میبینید رنکینگ کلی یورک است نه دانشکده بیزینسش..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)