صفحه 162 از 188 نخستنخست ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla1997 نمایش پست ها
    با سلام
    دانشجوی ترم 6 برق شریف گرایش الکترونیک هستم. تا اینجا معدلم 17.61 بوده.
    آیلتس هم قبلا دادم و 7.5 گرفتم ولی چون تاریخ 2 سالش منقضی میشه دوباره باید امتحان بدم و میتونم بیشتر هم بیارم حتی
    مقاله ندادم هنوز
    با این تفاسیر کدام کشور رو برای فوق توصیه می کنید که هم سطح دانشگاه خوبی داشته باشه و هم اینکه فول فاند بده. تاکید خاصی هم روی آمریکا ندارم به هیچ وجه.
    با تشکر
    ببین شما راحت میتونی هر کشوری بری بشرط اینکه اون دانشگاه برای ارشد بهت فاند بده؛ بگرد ببین کجای دنیا میخوای
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

Junior Member

سلام دانشجوی فیزیوتراپی ترم 6علوم پزشکی شیراز هستم تا الان معدلم 15وخوردی هس دارم برای آیتلس هم میخونم که امتحان بدم و در پایان تحصیل پایان نامه و یک مقاله isiخواهم داشت در یک طرح تحقیقاتی هم شرکت کردم و تا پایان تحصیل سابقه کار هم خواهم داشت آیا شانسی برای گرفت فاند تحصیلی از دانشگاهای مورد تایید وزارت بهداشت خواهم داشت؟و اینکه کدام کشورها برای رشته تحصیلی بنده بهتر هست و البته شرایط زندگی هم از نظر هزینه مهم هست ؟ایا میشود با لیسانس فیزیوتراپی برای دندانپزشکی در خارج از کشور اقدام کنم با بوسیه شدن؟

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس سلولی مولکولی دارم از دانشگاه دولتی.24 سالمه .چند وقت دیگه میرم خدمت سربازی!زبانم خوبه اما مدرکی ندارم حدود 30 میلیون سالانه میتونم هزینه کنم؛فکرم اینه در اینه حین خدمت مدرک ایلتس رو بگیرم و این بشه یه پوئن مثبت برای مهاجرت به اروپا و قصدم تحصیل دندانپزشکی در اروپا هست شرایط کشور های مختلف رو دارم بررسی میکنم و دنبال یه مکان بهینه با اپشن های خودم هستم/منظورم از بهینه بودن اینه هزینه در همین رنج که گفتم+اعتبار بین اللملی که راه برای ادامه تحصیل برام باز باشه و بتونم برای تخصص هر کشوری برم+ آزمون هم زیاد نگیرن!!! (چ خبره بابا خسته شدیم از آزمون just kidding)+مورد تایید وزارت بهداشت مملکتمون باشه(فیلیپین نباشه!)

من شرایط آلمان رو بررسی کردم و به اینها رسیدم:
    1.هزینه زندگی ظاهرا 8000 یورو هست!هزینه های دانشگاه رایگانه تقریبا!(بجز ticket , semester fee)
    2.برای دندانپزشکی باید برم m-kurse بگذرونم!و بعد امتحان بدم برم وارد دانشکده بشم
    3.b1 , ایلتس رو از ایران بگیرم/test daf یا dsh رو میتونم از المان بگیرم!
    4.امتحان های مختلف در هر مرحله

دوستان جای دیگه ای میشناسین لطفا راهنمایی کنین.همین المان خوبه؟فرانسه؟اکراین؟روسیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen008 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس سلولی مولکولی دارم از دانشگاه دولتی.24 سالمه .چند وقت دیگه میرم خدمت سربازی!زبانم خوبه اما مدرکی ندارم حدود 30 میلیون سالانه میتونم هزینه کنم؛فکرم اینه در اینه حین خدمت مدرک ایلتس رو بگیرم و این بشه یه پوئن مثبت برای مهاجرت به اروپا و قصدم تحصیل دندانپزشکی در اروپا هست شرایط کشور های مختلف رو دارم بررسی میکنم و دنبال یه مکان بهینه با اپشن های خودم هستم/منظورم از بهینه بودن اینه هزینه در همین رنج که گفتم+اعتبار بین اللملی که راه برای ادامه تحصیل برام باز باشه و بتونم برای تخصص هر کشوری برم+ آزمون هم زیاد نگیرن!!! (چ خبره بابا خسته شدیم از آزمون just kidding)+مورد تایید وزارت بهداشت مملکتمون باشه(فیلیپین نباشه!)

من شرایط آلمان رو بررسی کردم و به اینها رسیدم:
    1.هزینه زندگی ظاهرا 8000 یورو هست!هزینه های دانشگاه رایگانه تقریبا!(بجز ticket , semester fee)
    2.برای دندانپزشکی باید برم m-kurse بگذرونم!و بعد امتحان بدم برم وارد دانشکده بشم
    3.b1 , ایلتس رو از ایران بگیرم/test daf یا dsh رو میتونم از المان بگیرم!
    4.امتحان های مختلف در هر مرحله

دوستان جای دیگه ای میشناسین لطفا راهنمایی کنین.همین المان خوبه؟فرانسه؟اکراین؟روسیه؟
    همون آلمان خوبه اگه بشه - ارزونترینشم هست

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم آخر کارشانسی مهندسی مواد - متالورژی هستم. خیلی وقته تو فکر ادامه تحصیل در خارج از کشورم. منتهی دغدغه اصلی من هزینه های زیادشه. که ناچارن یا باید فاند کامل بگیرم و یا در کشور هایی مثل المان که تحصیل رایگانه ادامه بدم. که خب المان هم مدرک زبان المانی میخاد که یه مشکل دیگه جلوی ادم میزاره و ازونجایی که وقت هم کمه فرصت گرفتن مدرک زبان المانی رو ندارم(میخام در سریع ترین زمان ممکن بهترینو پیدا کنم). اما زبان انگلیسی در حد خوبه ولی تافل یا ایلتس نگرفتم. معدل کارشناسی حدود 16.5 و یه مقاله ISI و یه مقاله کنفرانسی بین المللی و یه مقاله علمی پژوهشی دارم و ثابقه تدریس و ... خلاصه رزومم در حد یه دانشجویه کارشناسی فک میکنم خوب باشه. علاقم ادامه تحصیل در زمینه کامپوزیت و نانوتکنولوژی (ترکیبی از هر دو) هستش.میخاستم بدونم شما که کشور ها و چه دانشگاهایی رو پیشنهاد میدید (با توجه به موضوعاتی که گفتم) که بهترین انتخابو بشه کرد؟

درود بر شما
    شما اگر معدل ارشدتون هم خوبه که یک مدرک تافل یا آیلتس با نمره ی خوب بگیرید و شروع کنید به اپلای کردن واسه کانادا ، استرالیا و اروپا. انتخاب دانشگاه که بستگی به خودتون و زمینه ی علاقمندی تخصصی و داشتن شرایط پذیرش از اون دانشگاه را داره.
    دوست عزیز باید وقت بگذارید. از الان که شروع کنید واسه ی گرفتن مدرک زبان و سرچ کردن در مورد دانشگاه ها و مکاتبه با اساتید، حداقل یک سال طول می کشه تا بتونید پذیرش بگیرید.
    در مورد آلمان هم باید بگم تا اونجا که می دونم ، در مقاطع دکتری الزامی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیست و انگلیسی کفایت می کنه . با این حال باید در حین مکاتبه با دانشگاه یا استاد موضوع را clarify کنید. به سایت DAAD هم یک سری بزنید ( رشته ها و مقاطع مورد نیاز برای ادامه تحصیل در آلمان را اونجا میزنه)
    از یک مشاور با تجربه هم می تونید سوال کنید.
    دانشگاه های ایتالیا بخصوص پلی تکنیک میلان هم می تونه یکی از گزینه هاتون برای ادامه تحصیل باشه.
    از دانشگاه های هلند ، دانشگاه صنعتی دانمارک و صنعتی نروژ هم غافل نشید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_chaji نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم آخر کارشانسی مهندسی مواد - متالورژی هستم. خیلی وقته تو فکر ادامه تحصیل در خارج از کشورم. منتهی دغدغه اصلی من هزینه های زیادشه. که ناچارن یا باید فاند کامل بگیرم و یا در کشور هایی مثل المان که تحصیل رایگانه ادامه بدم. که خب المان هم مدرک زبان المانی میخاد که یه مشکل دیگه جلوی ادم میزاره و ازونجایی که وقت هم کمه فرصت گرفتن مدرک زبان المانی رو ندارم(میخام در سریع ترین زمان ممکن بهترینو پیدا کنم). اما زبان انگلیسی در حد خوبه ولی تافل یا ایلتس نگرفتم. معدل کارشناسی حدود 16.5 و یه مقاله ISI و یه مقاله کنفرانسی بین المللی و یه مقاله علمی پژوهشی دارم و ثابقه تدریس و ... خلاصه رزومم در حد یه دانشجویه کارشناسی فک میکنم خوب باشه. علاقم ادامه تحصیل در زمینه کامپوزیت و نانوتکنولوژی (ترکیبی از هر دو) هستش.میخاستم بدونم شما که کشور ها و چه دانشگاهایی رو پیشنهاد میدید (با توجه به موضوعاتی که گفتم) که بهترین انتخابو بشه کرد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد رشته نانوشیمی هستم ارشد رو دانشگاه علم و صنعت درس خوندم و کارشناسی شیمی محض رو دانشگاه ازاد واحد تهران مرکز خوندم
    معدل لیسانس 13.50 و معدل ارشد 16.50 هستش
    یه مقاله ی خوب isi در زمینه ی شیمی سبز و نانو دارم توی یه مجله ی خوب و یه مقاله مربوط به سمینار اسپانیا دارم
    نمی دونم این تاثیر داره یا نه اما یه کتاب ترجمه شده هم دارم
    یک ساله که فارغ التحصیل شدم
    دارم روی زبانم کار می کنم بر فرض اینکه نمره زبان قابل قبولی بیارم به نظر دوستان برای کدوم کشور می تونم اقدام کنم ؟؟
    اصلا چه مواردی رو باید ملاک قرار بدم برای انتخاب کشور؟؟؟
    البته این رو هم بگم که سابقه ی تدریس توی دانشگاه علمی کاربردی رو هم دارم در حد 2 ترم
    ایا اگز بخوام برای کشور امریکا و یا کانادا اقدام کنم امکان پذیرش هست؟؟
    پول هم ندارم یعنی باید یه جوری بشه که بتونم فاند مناسب بگیرم

Junior Member

سلام و خسته نباشید
    من 20 سالم هست و تصمیم جدی برای تحصیلی در خارج از کشور دارم
    معدل دیپلم : 18.02(ریاضی فیزیک)
    معدل پیش دانشگاهی : 16.82
    از سربازی معاف هستم
    زبان انگلیسی را در حد ایلتس نمره 6.5 کاملا بلد هستم
    در دانشگاه ازاد در رشته مهندسی کامپوتر درس میخونم وضعیت مالی هم در حد متوسط رو به بالا هستش
    میخواستم بدونم چه کشوری رو پیشنهاد میدید

Banned

من شنیده ام که کشور استرالیا دانشگاهای برتری در سطح جهانی دارد ولی هزینه هاش بالا است. برای کسانی خوب است که اقامت دارند. کلا استرالیا سطح زندگی بالایی دارد.

Junior Member

با سلام. خیلی سپاسگزارم اگر پاسخ سوال های بنده را بدهید. من در حال تحصیل کارشناسی ارشد رشته نانوتکنولوژی پزشکی هستم. میخواستم اگه بشه برای دکترا مخصوصا برای کشورهای آمریکا، آلمان، کانادا اقدام کنم. متاسفانه نمیتونم دانشگاه هایی که در زمینه رشته من کار میکنن رو پیدا کنم، در واقع نمیدونم چه طور دانشگاه ها رو پیدا کنم؟ زبان انگلیسیم هم در حد متوسط هست و مدرک زبانی ندارم، به نظرتون اگه از الان شروع کنم چه قدر زمان میبره که بتونم پذیرش بگیرم؟
    در مورد مدرک دکترا هم نمیدونم آیا همه دانشگاه ها فاند میدن یا فقط بعضی از آنها؟ چون هزینه برام مهم هستش، اگه اطمینان داشته باشم که در اون کشور مدنظرم از نظر هزینه تامین میشم، قصد دارم اقدام کنم.
    بسیار سپاسگزارم اگر پاسخ دهید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)