صفحه 36 از 188 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454686136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.A of TEFL ( Teaching English as a foreign languag

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام

من دانشجوی ارشد زبان انگلیسی هستم. به بازرگانی علاقه ی زیادی دارم. ممنون میشم راهنمایی بکنید در مورد کشور محل تحصیل و هزینه هاش .

ممنون

Junior Member

یه سوال داشتم، دانشگاه رنک 4-5 آلمان یا فرانسه مثلا از دانشگاه رنک 70-80 آمریکا تو مهندسی (مهندسی کامپیوتر) بهتره یا نه ؟
    واسه این می پرسم که کلا رنکینگی پیدا نکردم که بتونم درست اینا رو مقایسه کنم. تایمز (THE) مثلا رنکینگ کلی دانشگاهارو داره و واسه مهندسی فقط 50 تا دانشگاهو نشون میده. QS هم کلا رنکینگش یکم به نظرم مسخرست، 40% اختصاص داده به نظرسنجی از استادا، 20% به نسبت استاد به دانشجو، کلا غیر طبیعیه به نظرم.َARWU هم تقریبا همینطوره...
    کلا منظورم از این سوال این بود که بهتره آدم بره رنک 4-5 آلمان یا فرانسه (اگه بهتر از رنک 80 آمریکا باشه) ارشد بخونه و بعد واسه دکترا مثلا رنک 30-40 آمریکا پذیرش بگیره یا نه یه ضرب بره همون رنک 80-90 آمریکا دکترا؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط CluE نمایش پست ها
    یه سوال داشتم، دانشگاه رنک 4-5 آلمان یا فرانسه مثلا از دانشگاه رنک 70-80 آمریکا تو مهندسی (مهندسی کامپیوتر) بهتره یا نه ؟
    واسه این می پرسم که کلا رنکینگی پیدا نکردم که بتونم درست اینا رو مقایسه کنم. تایمز (THE) مثلا رنکینگ کلی دانشگاهارو داره و واسه مهندسی فقط 50 تا دانشگاهو نشون میده. QS هم کلا رنکینگش یکم به نظرم مسخرست، 40% اختصاص داده به نظرسنجی از استادا، 20% به نسبت استاد به دانشجو، کلا غیر طبیعیه به نظرم.َARWU هم تقریبا همینطوره...
    کلا منظورم از این سوال این بود که بهتره آدم بره رنک 4-5 آلمان یا فرانسه (اگه بهتر از رنک 80 آمریکا باشه) ارشد بخونه و بعد واسه دکترا مثلا رنک 30-40 آمریکا پذیرش بگیره یا نه یه ضرب بره همون رنک 80-90 آمریکا دکترا؟
    اسم چند تا از رنکینگ ها رو بردید که برای همه دنیا بسیار معتبر هستند! حالا چطور برای شما مسخره به نظر میان نمیدونم. اما تایمز و QS و شانگهای , ..... قابل اعتماد هستند و میشه بر حسب اونها انتخاب داشت.

Junior Member

یه سوال دیگه : واسه اینکه ببینیم چقدر شانس واسه قبولی تو یه دانشگاه (دانشکده) داریم باید رنکینگ جهانیشو نگاه کنیم یا رنکینگش تو اون کشور یا هر دو ؟
    مثلا یه دانشگاه فرانسه ممکنه رنک جهانیش 150 باشه و از این جهت به نظر بیاد که مثلا من شانس واسه قبولی اونجا دارم ولی از یه طرف دیگه مثلا دانشگاه سوم فرانسه هم هست و از این نظر شاید رقابت و قبولی توش سخت باشه...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط CluE نمایش پست ها
    یه سوال دیگه : واسه اینکه ببینیم چقدر شانس واسه قبولی تو یه دانشگاه (دانشکده) داریم باید رنکینگ جهانیشو نگاه کنیم یا رنکینگش تو اون کشور یا هر دو ؟
    مثلا یه دانشگاه فرانسه ممکنه رنک جهانیش 150 باشه و از این جهت به نظر بیاد که مثلا من شانس واسه قبولی اونجا دارم ولی از یه طرف دیگه مثلا دانشگاه سوم فرانسه هم هست و از این نظر شاید رقابت و قبولی توش سخت باشه...
    این مسئله بیشتر به رزومه شما بر میگرده نه رنک دانشگاه! یعنی عامل تعیین کننده رزومه شماست. بستگی داره کدام دانشگاه بودید رشتتون چی بوده معدلتون چنده GRE چند دارید IETS چند دارید ریکام از کی داشته باشید. مقالاتتون کجا چاپ شده باشه و چطور با اساتید رابطه برقرار کنید و فیلد کاری شما با استاد مورد نظرتون یا دانشکده مد نظرتون یکی باشه و ........

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    این مسئله بیشتر به رزومه شما بر میگرده نه رنک دانشگاه! یعنی عامل تعیین کننده رزومه شماست. بستگی داره کدام دانشگاه بودید رشتتون چی بوده معدلتون چنده GRE چند دارید IETS چند دارید ریکام از کی داشته باشید. مقالاتتون کجا چاپ شده باشه و چطور با اساتید رابطه برقرار کنید و فیلد کاری شما با استاد مورد نظرتون یا دانشکده مد نظرتون یکی باشه و ........
    خوب البته مسلمه که رزومه خیلی مهمه. منم منظورم این بود که با در نظر گرفتن رزومه ی خودم (معدل 16.18 الکترونیک امیرکبیر، زبان خوب و بدون مقاله) از کدوم رنکینگ درست بفهمم که چقدر شانس واسه قبولی دارم، رنکینگ جهانی یا کشوری یا جفتشون؟
    یه سوال دیگه که قبلا هم تقریبا اشاره کردم این بود که رنکینگ کلی دانشگاها تو تایمز میتونه ملاک باشه یا باید فقط رنک دانشکده ای رو نگاه کنم ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد تبریز خوندم رشته برق. لیسانس هم دانشگاه اصفهان بودم ولی فقط یه مقاله کنفرانس IEEE از لیسانس دارم و 5سال سابقه کار تخصصی. معدل لیسانسم 14.5 و ارشدم 17.2 با تز بود.
    موضوع پابان نامه ام روی تصاویر پزشکیه. خیلی موضوع سختیه و هنوز نتونستم مقاله پابلیش کنم !
    بک گراند خیلی خوبی دارم ولی هرجایی ایمیل میزنم همه اول میگن خوبه ولی بعد که اپلای می کنم پشیمون میشن و ریجکتم می کنن تا حالا آلبرتا و کویینز و کلگری اینطوری شده.
    با این توصیفات به نظرتون من بدون مقاله کجا میتونم پذیرش بگیرم؟ اروپا کجاها می تونم؟ اصلا می تونم؟ نمره زبانم قبلا 101 بود ولی الان اکسپایر شده

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    سوال دیگه ای هم که دارم اینه که چطوری میشه دانشگاه هایی که اپلیکشن فی ندارند را توی آمریکا پیدا کرد؟ از بس هزینه کردم و بی فایده بوده میخوام دانشگاه های بدون اپلیکشن فی را اول امتحان کنم؟

Junior Member

سلام
    من رشته حقوق دانشگاه آزاد با معدل 17/90 خوندم و آیلتس 7/5 آکادمیک دارم. میخوام دانشگاهی برم که هزینه ش خیلی کم باشه، یا حتی رایگان باشه رنکینگش برام خیلی مهم نیست چون مهمترین مسئله اینه که بعد تموم شدن تحصیلم بتونم اونجا زندگی کنم و اقامت بگیرم. به نظرتون برای رشته حقوق میشه اسکالرشیپ گرفت؟ اگر نه کدوم کشورها رو پیشنهاد می کنید؟

Junior Member

دوستان راهنمایی کنن..

من در مقطع دکترا همزمان از دو استاد یکی از یه دانشگاه فرانسه با رنک(در رشته خودم) تقریبی 100 دنیا

و یکی از یه دانشگاه متوسط آمریکا تقریبا رنک(در رشته خودم) 150 آمریکا و رنک 300-400 دنیا

نظر مساعد گرفتم، هر دو فاند میدن اما مزیت دانشگاه امریکایی اینه که همزمان برای گرفتن مدرک دکترا باید تو زمینه رشته خودت کار کنی تا مدرک phd بگیری،

همینطور افراد موفق، پروژه خودشون را ادامه میدن و از اون به بعد garnt از NSF CAREER دریافت میکنن...

1- به نظرتون برای کدوم دانشگاه اقدام کنم؟ آیا رنک ضعیف دانشگاه آمریکا ارزششو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2- اصلا rank های تاپ دنیا بعد از اتمام تحصیلات چه مزیتی نسبت دانشگاههای متوسط از نظر "شرایط کاری" دارن؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

Question پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام میشه لطفا منو راهنمایی کنین.
    من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم با معدل30/16
    میخوام واسه رشته ایمونولوژی در مقطع مستر apply بگیرم.
    مقاله هم دارم جور می کنم.
    انگلیس fund میده یا نه؟چه کشورهایی خوبه که بتونم پذیرش بگیرم و بهم کار بدن که هزینه های زندگیمو تامین کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)