صفحه 42 از 188 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام من فارغ التحصيل ميكروبيولوژي هستم
    ميخواستم واسه master يا direct PhD اپلاي كنم ولي نميدونم اروپا بهتره يا آمريكا؟

Junior Member hamij آواتار ها

سلام به همه دوستان و امید سال خوش برای شما و خانواده هایتان در سراسر جهان...
    ببخشيى ىوستان من رو هم تو سوال مشابهي كه ىارم راهنمايي كنيد؛
    برای ادامه تحصیل با توجه به شرایطی که می گم هرکدوم از دوستان که می دونن راهنمایی کنن.متشکر
    دیپلم تجربی معدل18
    معدل پیش14
    معدل کارشناسی 12(چون اصلا رشتمو دوست نداشتم و فقط پاس کردم که ارشد رشته مورد علاقمو بخونم)
    زبان: انگلیسی در حد رفع نیاز دانشگاه
    رشته های شیمی کاربردی و مهندسی شیمی و پزشکی و دندانپزشکی رو دوستدارم و حاضرم دوباره کارشناسی بخونم فقط دنبال راه حل مناسبم
    منو برای تحصیل در اروپا(غربی) بویژه و آمریکا راهنمایی کنید وراستی تبلیغات های فراوانی که موسسات در زمینه تحصیل و اخذ روادید تحصیل و... دارن نظرتون رو بگید ممنون میشم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hamij نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و امید سال خوش برای شما و خانواده هایتان در سراسر جهان...
    ببخشيى ىوستان من رو هم تو سوال مشابهي كه ىارم راهنمايي كنيد؛
    برای ادامه تحصیل با توجه به شرایطی که می گم هرکدوم از دوستان که می دونن راهنمایی کنن.متشکر
    دیپلم تجربی معدل18
    معدل پیش14
    معدل کارشناسی 12(چون اصلا رشتمو دوست نداشتم و فقط پاس کردم که ارشد رشته مورد علاقمو بخونم)
    زبان: انگلیسی در حد رفع نیاز دانشگاه
    رشته های شیمی کاربردی و مهندسی شیمی و پزشکی و دندانپزشکی رو دوستدارم و حاضرم دوباره کارشناسی بخونم فقط دنبال راه حل مناسبم
    منو برای تحصیل در اروپا(غربی) بویژه و آمریکا راهنمایی کنید وراستی تبلیغات های فراوانی که موسسات در زمینه تحصیل و اخذ روادید تحصیل و... دارن نظرتون رو بگید ممنون میشم.
    پزشکی و دندان پزشکی از نظر بازار کار و درآمدی بسیار بهتر هستند. اما ورود بهشون هم سختتره. و هزینه بسیار بالا. اما خب هرچی هزینه کنید درش میارید. برای اروپای غربی محتمل ترین گزینه آلمان هست برای شما که خب معدلتون هم خوبه. اما باید وارد مراحلش بشید که توی تاپیک آلمان توضیح داده شده.
    اما مهندسی شیمی در هر کجا بخواید میتونید بخونید هم امریکا هم اروپا . کلا میشه. جزو رشته های خوب هم هست درامدش هم شاید به پزشکی نرسه که کلا هیچ مهندسی نمیرسه اما بد هم نیست. ولی اینکه از صفر بخونید امریکا یه مقدار مشکل هزنه خواهید داشت چون دقیقا نمیدونم برای کارشناسی فاندی به صورت ارشد و دکترا باشه یا نه!
    بله موسسات همه پذیرش میگیرند ویزا نه! هرکس خودش باید در فرآیند ویزا دنبال کاراش بره. اما همون پذیرش رو چرا بیخود پول به موسسات بدید؟ خودتون هر کشوری مد نظرتون بود تاپیکش رو همین فروم پیدا کنید و بخونید کامل میتونید انجام بدید کارها رو.

سلام به همه دوستان و عرض تبریک سال نو.

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شیمی فیزیک از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با معدل 16.30(با یه کنفرانس خارجی در زمینه نانوبیوتکنولوژی)
    لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد زنجان با معدل 15.81
    زبان رو هم دارم واسه تافل میخونم و ایشالا همه سعیمو میکنم تا آخر تابستون یه نمره خوب(بالای 100) بگیرم.

برای دکترا میخوام گرایشمو عوض کنم و از گرایشهای داروسازی انتخاب کنم.در حال حاضر هم دارم روی 2تا مقاله در زمینه دارورسانی کار میکنم(control release & drug delivery) و ضمنا دستیار پژوهشی در همین زمینه در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی هستم.

مایل به ادامه تحصیل در گرایش مورد علاقه ام هستم اما نمیدونم اروپا رو انتخاب کنم یا امریکا و کانادا! اصلا شانس پذیرشم در چه حد هست؟ امکان فول فاند هست؟زمینه های تحصیلی مورد علاقه ام drug delivery و drug design و medicinal chemistry هستش.اونچیزی که تا حالا دستگیرم شده این بوده که در این زمینه ها واقعا امریکا خیلی قویتر هستش ..آیا رشته من برای پذیرش در آمریکا جزء رشته های حساس هست که امکان پذیرشش تقریبا غیر ممکن باشه؟

ضمن اینکه میخوام فاند خوبی داشته باشم و کلا هزینه ها پایین باشه.ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    پزشکی و دندان پزشکی از نظر بازار کار و درآمدی بسیار بهتر هستند. اما ورود بهشون هم سختتره. و هزینه بسیار بالا. اما خب هرچی هزینه کنید درش میارید. برای اروپای غربی محتمل ترین گزینه آلمان هست برای شما که خب معدلتون هم خوبه. اما باید وارد مراحلش بشید که توی تاپیک آلمان توضیح داده شده.
    اما مهندسی شیمی در هر کجا بخواید میتونید بخونید هم امریکا هم اروپا . کلا میشه. جزو رشته های خوب هم هست درامدش هم شاید به پزشکی نرسه که کلا هیچ مهندسی نمیرسه اما بد هم نیست. ولی اینکه از صفر بخونید امریکا یه مقدار مشکل هزنه خواهید داشت چون دقیقا نمیدونم برای کارشناسی فاندی به صورت ارشد و دکترا باشه یا نه!
    بله موسسات همه پذیرش میگیرند ویزا نه! هرکس خودش باید در فرآیند ویزا دنبال کاراش بره. اما همون پذیرش رو چرا بیخود پول به موسسات بدید؟ خودتون هر کشوری مد نظرتون بود تاپیکش رو همین فروم پیدا کنید و بخونید کامل میتونید انجام بدید کارها رو.
    من مدتيه كه با اين سايت آشنا شدم لطفا بيشتر راهنمايي كنيدمثلا اینکه کار و درآمد که بتونم خودم و همسر وکوچولومون که تازه به جمعمون اضافه شده رو خودم تامین کنم و بارم رودوش کسی نباشه

Junior Member

رشته ی لیسانس من مهندسی مکانیک حرارت و سیالات بود ( دانشگاه آزاد ). الان ترم دوم ارشد رشته ی مدیریت اجرایی (EMBA) هستم. می خواستم برای ادامه تحصیل به خارج کشور برم.
    برای ادامه تحصیل در رشته ی مدیریت ( دکترا ) به نظر شما کدام دانشگاه در کدام کشور پذیرش راحت می دهند؟ رنکینگ دانشگاه زیاد برام مهم نیست. ولی حتما می خواهم یک کشور اروپایی باشد.

ApplyAbroad Guru

من مدتيه كه با اين سايت آشنا شدم لطفا بيشتر راهنمايي كنيدمثلا اینکه کار و درآمد که بتونم خودم و همسر وکوچولومون که تازه به جمعمون اضافه شده رو خودم تامین کنم و بارم رودوش کسی نباشه
    تحصیل تمام وقت و کار و نگهداری خانواده بطور همزمان در خارج از کشور و بدون کمک کار بسیار دشواری خواهد بود.اکثر کشورها به دانشجو اجازه کار نمیدهند یا بسیار محدود که برای تامین هزینه یک خانواده سه نفری کافی نخواهد بود. مشکل گرفتن ویزا هم مزید بر علت میشود. بنظر من قبل از اقدام به این کار خوب جوانب را بررسی کنید.

ب.ن.: الان دیدم روی تاپیک دیگرنوشته بودید که همسرتان هم دنبال ادامه تحصیل در رشته روانشناسی هستند. اگر ایشان بتوانند پذیرش با بورس تحصیلی بگیرند در بعضی کشورها مثل کانادا شما هم بعنوان همراه دانشجو میتوانید اجازه کار بگیرید و آن وقت ممکن است اگر هر دو بطور همزمان درآمد داشته باشید خرج و دخلتان تا حدی جور شود و خودتان هم مثلا پاره وقت تحصیل کنید. ولی شرطش اینست که ایشان هم یک بورس تحصیلی که لااقل هزینه تحصیل و حداقلهای زندگی را فراهم کند دریافت کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تحصیل تمام وقت و کار و نگهداری خانواده بطور همزمان در خارج از کشور و بدون کمک کار بسیار دشواری خواهد بود.اکثر کشورها به دانشجو اجازه کار نمیدهند یا بسیار محدود که برای تامین هزینه یک خانواده سه نفری کافی نخواهد بود. مشکل گرفتن ویزا هم مزید بر علت میشود. بنظر من قبل از اقدام به این کار خوب جوانب را بررسی کنید.

ب.ن.: الان دیدم روی تاپیک دیگرنوشته بودید که همسرتان هم دنبال ادامه تحصیل در رشته روانشناسی هستند. اگر ایشان بتوانند پذیرش با بورس تحصیلی بگیرند در بعضی کشورها مثل کانادا شما هم بعنوان همراه دانشجو میتوانید اجازه کار بگیرید و آن وقت ممکن است اگر هر دو بطور همزمان درآمد داشته باشید خرج و دخلتان تا حدی جور شود و خودتان هم مثلا پاره وقت تحصیل کنید. ولی شرطش اینست که ایشان هم یک بورس تحصیلی که لااقل هزینه تحصیل و حداقلهای زندگی را فراهم کند دریافت کنند.
    تشکر از اینکه نسبتا کامل جواب دادید ولی خندم گرفت از اینکه با خوندن شرایطم تو تایپیک دیگه جواب اونم گذاشتید. کدوم کشور/دانشگاه/شهر باشرایطم خوبه؟

ApplyAbroad Guru

تشکر از اینکه نسبتا کامل جواب دادید ولی خندم گرفت از اینکه با خوندن شرایطم تو تایپیک دیگه جواب اونم گذاشتید. کدوم کشور/دانشگاه/شهر باشرایطم خوبه؟
    اول ببینید همسرتان کجا میتوانند پذیرش با فاند بگیرند. به تاپیک شانس پذیرش مراجعه کنیدو آنجا سوال کنید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من لیسانس و ارشد معماری دارم..هردو از دانشگاه های دولتی تهران...معدل لیسانس 17.60 و ارشد 18.5 تعداد مقاله: 0 آیلتس:7
    امسال از دو تا دانشگاهی که اقدام کردم ریجکت شدم..دانشگاه mcgill و saskatchewan کانادا
    واقعا ناامید شدم و نمی دونم باید در شرایط فعلی چیکار کنم؟ جی آر ای هم امتحان دادم که نمراتم زیاد جالب نشد، به نظرتون دوباره واسه GRE بخونم و واسه آمریکا اقدام کنم، یا بشینم مقاله بنویسم و واسه کشورهای دیگه اقدام کنم؟خیلی سردرگم شدم...فکر نمی کردم این دو تا دانشگاه حتی یک پذیرش خشک و خالی هم بهم ندن، به خصوص ساسکاچوان(که زیاد دانشگاه معتبری هم نیست) ):
    می شه لطفا با شرایط من راهنمایی ام کنید که کدوم کشور شانس گرفتن پذیرش با بورس رو دارم؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)