صفحه 43 از 188 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748495051525393143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

ا سلام و خسته نباشید یک سوال داشتم
    من فوق لیسانس نرم افزارم دانشگاه ازاد .معدل لیسانسم 14و معدل فوق لیسانسم 18 هست و یک مقاله isi و دوتا مقاله کنفرانس داخلی دارم و یک مقاله isi دیگری در حال پذیرش هست . مدرک ieltsدارم ایا ایا من میتونم از دانشگاه های اروپا برای phdنرم افزار پذیرش بگیرم؟ممنمون میشم اگر منو راهنمایی کنید
    ویرایش توسط sinasss : April 15th, 2014 در ساعت 12:29 PM دلیل: عدم دریافت پاسخ

Junior Member

سلام دوستان
    ببخشید این سئوال را اینجا مطرح می کنم نتونستم فرم مناسی را برای درج مطلبم پیدا کنم.
    من با سرچ برای پیداکردن رشته ام با مشکل روبرو هستم. چونکه برای ادامه تحصیل قصدم اینکه حتما گرایش خاصی را ادامه بدم. اما به دپارتمان های دانشگاه ها که سر میزنم. نمی تونم گرایشات آنها را ببینم خیلی کلی اشاره کردن؟
    این مسئله را چطور می تونم حل کنم؟ به شکلی که دقیقا بدونم تو رشته موردنظر گرایش من را دارند و حتی اگر بشه سیلابس های درسی شون را هم دریافت کنم که بهتر تصمیم بگیرم.
    سپاس

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_s_sh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید این سئوال را اینجا مطرح می کنم نتونستم فرم مناسی را برای درج مطلبم پیدا کنم.
    من با سرچ برای پیداکردن رشته ام با مشکل روبرو هستم. چونکه برای ادامه تحصیل قصدم اینکه حتما گرایش خاصی را ادامه بدم. اما به دپارتمان های دانشگاه ها که سر میزنم. نمی تونم گرایشات آنها را ببینم خیلی کلی اشاره کردن؟
    این مسئله را چطور می تونم حل کنم؟ به شکلی که دقیقا بدونم تو رشته موردنظر گرایش من را دارند و حتی اگر بشه سیلابس های درسی شون را هم دریافت کنم که بهتر تصمیم بگیرم.
    سپاس
    رشتتون چیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    رشتتون چیه؟
    علوم اجتماعی.
    گرایشی که مدنظرم هست حقوق در آسیب های اجتماعی می باشه که مثلا دانشگاه تورنتو کانادا سرچ کردم در گوگل این رشته را دارند اما درسایتشون اشاره ای به این گرایش نشده!!!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_s_sh نمایش پست ها
    علوم اجتماعی.
    گرایشی که مدنظرم هست حقوق در آسیب های اجتماعی می باشه که مثلا دانشگاه تورنتو کانادا سرچ کردم در گوگل این رشته را دارند اما درسایتشون اشاره ای به این گرایش نشده!!!
    ما علوم انسانی ها البته مشکل مکافاتمون زیاده.
    بیشتر به نظرم به جای تاکیدات خاص روی عنوان کلی رشته برید توی قسمت علایق اساتید دنبال استادی بگردید زمینه کاری مورد نظر شما رو داشته باشه . مثلا من خودم به تروریسم و بنیادگرایی علاقه مند هستم اما این به صورت گرایش خاص در دانشگاههاشون اکثرا نیست و باید دنبال ااتیدی گشت که علایق و زمینه کاریشون این هست . البته خیلی وقت میبره اما خب دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_s61 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من لیسانس و ارشد معماری دارم..هردو از دانشگاه های دولتی تهران...معدل لیسانس 17.60 و ارشد 18.5 تعداد مقاله: 0 آیلتس:7
    امسال از دو تا دانشگاهی که اقدام کردم ریجکت شدم..دانشگاه mcgill و saskatchewan کانادا
    واقعا ناامید شدم و نمی دونم باید در شرایط فعلی چیکار کنم؟ جی آر ای هم امتحان دادم که نمراتم زیاد جالب نشد، به نظرتون دوباره واسه GRE بخونم و واسه آمریکا اقدام کنم، یا بشینم مقاله بنویسم و واسه کشورهای دیگه اقدام کنم؟خیلی سردرگم شدم...فکر نمی کردم این دو تا دانشگاه حتی یک پذیرش خشک و خالی هم بهم ندن، به خصوص ساسکاچوان(که زیاد دانشگاه معتبری هم نیست) ):
    می شه لطفا با شرایط من راهنمایی ام کنید که کدوم کشور شانس گرفتن پذیرش با بورس رو دارم؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    دوست عزیز...چرا اینقدر اصرار داری که حتما بری کانادا یا آمریکا؟‌فکر میکنی اونجا چه خبره مگه؟!!‌ متاسفانه یک تفکر اشتباه بین دانشجوهای ایرانی افتاده که فکر میکنن درس خوندن یعنی فقط آمریکا!!!!
    اونجا نه بیمه عمومی داره...نه میتونی راحت کار پیدا کنی (با اون اوضاع اقتصادی داغونی که دارن)...تازه واسه ویزا گرفتن هم باید کلی بری یک کشور دیگه! اینها همه به کنار...هزینه رفت و آمد و بلیط و این چیزها رو در نظر گرفتی؟!!
    یک نکته خیلی جالب رو که خیلی ها نمیدونن اینه که یک کشوری مثل آلمان وجود داره که اکثر دانشگاهها در مقطع ارشد و دکتری مجانی هستن و به زبان انگلیسی هم درس میدن و هیچ مشکلی وجود نداره! تازه چون رشد اقتصادی بالایی دارن کار هم راحت پیدا میشه!
    به نظرم شما حتما آلمان و جاهای دیگه اروپا رو امتحان کن ضرر نمیکنی!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_s61 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من لیسانس و ارشد معماری دارم..هردو از دانشگاه های دولتی تهران...معدل لیسانس 17.60 و ارشد 18.5 تعداد مقاله: 0 آیلتس:7
    امسال از دو تا دانشگاهی که اقدام کردم ریجکت شدم..دانشگاه mcgill و saskatchewan کانادا
    واقعا ناامید شدم و نمی دونم باید در شرایط فعلی چیکار کنم؟ جی آر ای هم امتحان دادم که نمراتم زیاد جالب نشد، به نظرتون دوباره واسه GRE بخونم و واسه آمریکا اقدام کنم، یا بشینم مقاله بنویسم و واسه کشورهای دیگه اقدام کنم؟خیلی سردرگم شدم...فکر نمی کردم این دو تا دانشگاه حتی یک پذیرش خشک و خالی هم بهم ندن، به خصوص ساسکاچوان(که زیاد دانشگاه معتبری هم نیست) ):
    می شه لطفا با شرایط من راهنمایی ام کنید که کدوم کشور شانس گرفتن پذیرش با بورس رو دارم؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    دو تا دانشگاه خوب خیلی تعداد کمی هست که شما اقدام کردید. شانس رو میاره پایین. نباید زود ناامید بشید. من رشته ام طراحی صنعتی هست ۱۰ جا اپلای کردم ۵ تا اکسپت شدم و ۵ تا ریجکت! ولی اگر دو ج زده بودم احتمال داشت دوتاش ریجکت شم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ie_s_h نمایش پست ها
    یک نکته خیلی جالب رو که خیلی ها نمیدونن اینه که یک کشوری مثل آلمان وجود داره که اکثر دانشگاهها در مقطع ارشد و دکتری مجانی هستن و به زبان انگلیسی هم درس میدن و هیچ مشکلی وجود نداره! تازه چون رشد اقتصادی بالایی دارن کار هم راحت پیدا میشه!
    به نظرم شما حتما آلمان و جاهای دیگه اروپا رو امتحان کن ضرر نمیکنی!
    تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان، عمدتاً کم هزینه هست؛ ولی تصور شما در مورد کار پیدا کردن در آلمان، چندان دقیق نیست. کاریابی در آلمان، اتفاقاً تا حدودی سخت هست و بخصوص، دانستن زبان آلمانی، فاکتور بسیار تأثیرگذاری محسوب میشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان، عمدتاً کم هزینه هست؛ ولی تصور شما در مورد کار پیدا کردن در آلمان، چندان دقیق نیست. کاریابی در آلمان، اتفاقاً تا حدودی سخت هست و بخصوص، دانستن زبان آلمانی، فاکتور بسیار تأثیرگذاری محسوب میشه.
    من که نمیدونم از کجا میدونین که کار پیدا کردن توی آلمان سخت تر هستش اما نکته مهم اینه که شما وقتی یک مدت توی آلمان بمونی قطعا زبانشون رو یاد میگیری در حدی که بتونی کار کنی! در ضمن یک نگاه کوتاه به وضعیت اقتصادی و آمارهای مربوط به بیکاری در دو کشور آلمان و آمریکا کاملا نشون میده وضعیت چطوریه! من که چندین نفر از دوستانم اونجا هستن و همشون یا کار در دانشگاه یا بیرون پیدا کردن به راحتی!
    در ضمن یادم رفت بگم که بیمه خدمات عمومی برای دانشجویان در آمریکا وجود نداره! این هم یک مزیت دیگه است! دیگه مواردی مثل هزینه زیاد ویزا گرفتن از آمریکا و شانس کمتر و همچنین هزینه زیاد رفت و آمد به اون کشور رو هم باید در نظر گرفت!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ie_s_h نمایش پست ها
    من که نمیدونم از کجا میدونین که کار پیدا کردن توی آلمان سخت تر هستش اما نکته مهم اینه که شما وقتی یک مدت توی آلمان بمونی قطعا زبانشون رو یاد میگیری در حدی که بتونی کار کنی! در ضمن یک نگاه کوتاه به وضعیت اقتصادی و آمارهای مربوط به بیکاری در دو کشور آلمان و آمریکا کاملا نشون میده وضعیت چطوریه! من که چندین نفر از دوستانم اونجا هستن و همشون یا کار در دانشگاه یا بیرون پیدا کردن به راحتی!
    در ضمن یادم رفت بگم که بیمه خدمات عمومی برای دانشجویان در آمریکا وجود نداره! این هم یک مزیت دیگه است! دیگه مواردی مثل هزینه زیاد ویزا گرفتن از آمریکا و شانس کمتر و همچنین هزینه زیاد رفت و آمد به اون کشور رو هم باید در نظر گرفت!
    مرجع من، علاوه بر مطالعات میدانی خودم، دوستان متعددم هستند که البته دو مورد دوستانم به قرار زیر هستند:

1- با مدرک ارشد مهندسی از ایران، پذیرش دکترا گرفت از دانشگاه فنی مونیخ (TUM) و پارسال هم پذیرش پست داک از هاروارد و جانز هاپکینز و TUM بهش پیشنهاد شد که نهایتاً تصمیم گرفت همون آلمان ادامه بده. با این دوستم به طور مفصل در مورد شرایط اشتغال بعد از تحصیل در آلمان، صحبت کردم.

2- با مدرک ارشد مهندسی از ایران، پارسال با پیشنهاد کاری از ایران به آلمان (حوالی اشتوتگارت) رفت که به دلیل صمیمیتی که با این دوستم دارم، از 0 تا 100 انجام امورات مربوطه حتی انعقاد قرارداد با شرکت آلمانی، در جریان امور بودم. حالا هم با هم در تماس هستیم و در مورد مزایا و مشکلات فضای کار در آلمان با هم صحبت داریم.

من هم بخشی از صحبت شما در مورد خوبی های غیر قابل انکار آلمان رو قبول دارم؛ تنها عرض من این بود که بهتره نگیم به راحتی کار پیدا میشه تا دوستان حاضر در فروم، تصور نکنند که کاریابی در آلمان، بسیار راحته. من مقایسه ای بین امریکا و آلمان نکردم.
    ضمناً دانستن زبان آلمانی، شاید در بدو امر به اندازۀ زبان انگلیسی الزام آور نباشه اما بدون شک برای استمرار و موفقیت در محیط کاری، تسلط بر زبان آلمانی، به مراتب مهمتر از زبان انگلیسی خواهد بود.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)