صفحه 55 از 188 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی فرش_نجف اباد

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام .کسی هست بدونه رشته طراحی فرش رو کدوم دانشگاها داره و هزینه تحصیل چقدره؟؟ممنون میشم منو راهنمایی کنیم.....................

Junior Member easnpro آواتار ها

سلام دوستان
    نیازمند کمی راهنمایی هستم.
    خیلی از بخش های این تاپیک رو خوندم. اطلاعات خوبی بدست اوردم اما در نهایت دیدم بهتر منم سوالمو بپرسم
    من لیسانس برق_الکترونیک دارم با معدل 16 از دانشگاه دولتی
    الانم دانشجوی ترم یک ارشد برق_مخابرات دانشگاه دولتی هستم. تلاشم اینه که بعد ارشد معدلم 17به بالا باشه و توی این دو سال یک مقاله isi کار کنم
    از لحاظ روزمه هم زبانم خوبه ولی برای تافل اقدام نکردم هنوز.اما در کل با گرفتن نمره بالا مشکلی ندارم چون چندین ساله هم کلاس رفتم هم خودم مطالعه و تمرین دارم
    در بخش الکترونیک هم رو کارای صنعتی و برنامه نویسی سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط با رشتم خیلی کار کردم
    اب و هوای کشور هدف برام خیلی مطرح نیست. بیشتر بحث صنعت قوی و محیط تحقیقاتی قوی برای مخابرات را روش تاکید دارم.
    بین المان کانادا و امریکا کدام رو پیشنهاد میدید؟(اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید بفرمایید)
    طبیعتا هزینه پایین و یا حتی رایگان بودن هم مد نظرم هست.
    و پارامتر اخر اینکه واسه دکترا اقدام کنم یا بعد گرفتن مستر در ایران دوباره برای مستر اقدام کنم؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط easnpro نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیازمند کمی راهنمایی هستم.
    خیلی از بخش های این تاپیک رو خوندم. اطلاعات خوبی بدست اوردم اما در نهایت دیدم بهتر منم سوالمو بپرسم
    من لیسانس برق_الکترونیک دارم با معدل 16 از دانشگاه دولتی
    الانم دانشجوی ترم یک ارشد برق_مخابرات دانشگاه دولتی هستم. تلاشم اینه که بعد ارشد معدلم 17به بالا باشه و توی این دو سال یک مقاله isi کار کنم
    از لحاظ روزمه هم زبانم خوبه ولی برای تافل اقدام نکردم هنوز.اما در کل با گرفتن نمره بالا مشکلی ندارم چون چندین ساله هم کلاس رفتم هم خودم مطالعه و تمرین دارم
    در بخش الکترونیک هم رو کارای صنعتی و برنامه نویسی سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط با رشتم خیلی کار کردم
    اب و هوای کشور هدف برام خیلی مطرح نیست. بیشتر بحث صنعت قوی و محیط تحقیقاتی قوی برای مخابرات را روش تاکید دارم.
    بین المان کانادا و امریکا کدام رو پیشنهاد میدید؟(اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید بفرمایید)
    طبیعتا هزینه پایین و یا حتی رایگان بودن هم مد نظرم هست.
    و پارامتر اخر اینکه واسه دکترا اقدام کنم یا بعد گرفتن مستر در ایران دوباره برای مستر اقدام کنم؟
    ممنون
    هر سه کشوری که اسم بردید، کشورهای خوبی هستند. ولی امریکا چه از لحاظ فضای علمی و چه از لحاظ فرصت شغلی، گزینۀ بهتری هست.
    در مورد هزینه، فقط آلمان هست که دانشگاه رایگان یا نزدیک به رایگان داره. کانادا و امریکا دانشگاه رایگان نداره. البته اگر رزومه تون معقول باشه، میتونید فول فاند هم دریافت کنید که در واقع، رایگان میشه.
    اگر می خواید بعد از فراغت از تحصیل، وارد صنعت بشید، شاید به مدرک دکترا نیازی نباشه و بهتره ارشد بخونید. اما اگر به کار آکادمیک علاقمند هستید، تحصیل در مقطع دکترا میتونه مفید باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member easnpro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    هر سه کشوری که اسم بردید، کشورهای خوبی هستند. ولی امریکا چه از لحاظ فضای علمی و چه از لحاظ فرصت شغلی، گزینۀ بهتری هست.
    در مورد هزینه، فقط آلمان هست که دانشگاه رایگان یا نزدیک به رایگان داره. کانادا و امریکا دانشگاه رایگان نداره. البته اگر رزومه تون معقول باشه، میتونید فول فاند هم دریافت کنید که در واقع، رایگان میشه.
    اگر می خواید بعد از فراغت از تحصیل، وارد صنعت بشید، شاید به مدرک دکترا نیازی نباشه و بهتره ارشد بخونید. اما اگر به کار آکادمیک علاقمند هستید، تحصیل در مقطع دکترا میتونه مفید باشه.
    یعنی منظورتون اینه که تمام کسانی که در دکترا تحصیل می کنند صرفا کار اکادمیک و دانشگاهی انجام می دهند؟ من هدفم از دکترا به هیچ وجه تدریس در دانشگاه نیست( اصلا از تدریس خوشم نمیاد) من فقط برای انجام کارهای تحقیقاتی high tech و جذب در مراکز تحقیقاتی پیشرفته میخوام دکترا بخونم. به نظر شما راهو دارم اشتباه میرم؟ و یا باهمون مستر هم میشه وارد این تحقیقات شد؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط easnpro نمایش پست ها
    یعنی منظورتون اینه که تمام کسانی که در دکترا تحصیل می کنند صرفا کار اکادمیک و دانشگاهی انجام می دهند؟ من هدفم از دکترا به هیچ وجه تدریس در دانشگاه نیست( اصلا از تدریس خوشم نمیاد) من فقط برای انجام کارهای تحقیقاتی high tech و جذب در مراکز تحقیقاتی پیشرفته میخوام دکترا بخونم. به نظر شما راهو دارم اشتباه میرم؟ و یا باهمون مستر هم میشه وارد این تحقیقات شد؟
    خیر؛ تمام فارغ التحصیلان مقطع دکترا، استاد دانشگاه نمیشند. بخشی از این افراد جذب صنعت میشند و بخشی هم جذب پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی. ولی واقعیت اینه که فضای خیلی زیادی در صنعت و مراکز صرفاً پژوهشی، برای این دسته افراد وجود نداره.

اگر می خواید جذب مراکز تحقیقاتی پیشرفته بشید، خب با مدرک کارشناسی ارشد هم میشه وارد چنین مراکزی شد. به هر حال در یک پژوهشکده، صفر تا صد کار بر عهدۀ یک دکتر نیست و همکارهای مختلفی با سطوح تحصیلات مختلف از لیسانس تا دکترا وجود داره.

تصمیم نهایی با شماست؛ ولی آگاه باشید که تعداد پژوهشکده های High-Tech دنیا که برای ورود به اونها باید مدرک دکترا داشته باشید، زیاد نیست.

Junior Member

سلام.
    دوستان من برای پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت در مقطع دکتری کشور های زیر را در نظر دارم:
    1- آمریکا و کانادا
    2- استرالیا و نیوزلند
    میخواستم بدونم از کشور های اروپایی به غیر "آلمان" کدام کشور ها برای من مناسب است؟؟؟
    با سپاس

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomif نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من برای پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت در مقطع دکتری کشور های زیر را در نظر دارم:
    1- آمریکا و کانادا
    2- استرالیا و نیوزلند
    میخواستم بدونم از کشور های اروپایی به غیر "آلمان" کدام کشور ها برای من مناسب است؟؟؟
    با سپاس
    ایتالیا و هلند رو پیشنهاد میکنم.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    ایتالیا و هلند رو پیشنهاد میکنم.
    مرسی از پاسخت.
    توی کدوم کشور های اروپایی کار واسه مهندسی برق قدرت بیشتر هست؟؟؟؟

سلام دوستان ممنون میشم نظراتتونو بشنوم
    دنبال پذیرش دکتری از دانشگاه های اروپا با فاند هستم
    ارشد مکانیک دارم با معدل 17.92 از دانشگاه آزاد
    با دو مقاله علمی پژوهشی خارجی
    بدون مدرک زبان
    10 ترم سابقه تدریس دانشگاهی و 3 سال سابقه کار
    محدودیت زمانی دارم بنظرتون از کدوم دانشگاه یا کشور میتونم در زمان کم پذیرش با فاند بگیرم ؟
    رنک دانشگاه زیاد مهم نیست برام
    ممنون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedghezelbas نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم نظراتتونو بشنوم
    دنبال پذیرش دکتری از دانشگاه های اروپا با فاند هستم
    ارشد مکانیک دارم با معدل 17.92 از دانشگاه آزاد
    با دو مقاله علمی پژوهشی خارجی
    بدون مدرک زبان
    10 ترم سابقه تدریس دانشگاهی و 3 سال سابقه کار
    محدودیت زمانی دارم بنظرتون از کدوم دانشگاه یا کشور میتونم در زمان کم پذیرش با فاند بگیرم ؟
    رنک دانشگاه زیاد مهم نیست برام
    ممنون
    هر کشوری که بخواید برید، نیاز به مدرک زبان دارید. آیلتس 6.5 میتونه نیازتون رو در اکثر موارد برآورده کنه.
    با رزومۀ موجود، تعداد زیادی از کشورها میتونید اقدام کنید. دریافت فاند اما تضمینی نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)