صفحه 62 از 188 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    کانادا مهاجرپذير هست اما 2 برابر هزینه می خواد
    تا جایی که فهمیدم بدون گرفتن فاند حدودا سالی 20 میلیون برای کانادا و سالی 10 میلیون هم برای آلمان هزینه تحصیل و زندگی و ... می شه ( از پست های قبلی خوندم )
    فکر می کنید تا 2016-2015 همین هزینه هاست؟
    هزینه زندگی برای یک نفر در آلمان و کانادا با داشتن فاند تقریبا چه قدر می شه؟
    تا جایی که فهمیدم اگه اشتباه نکنم یک جا گفتن در اروپا حدودا 400 هزار تومان ماهی می شه
    400*12=4800 که من 5 میلیون سالی حساب کردم،درسته؟
    با گرفتن فاند حدودا سالی ... میلیون برای کانادا و سالی 5 میلیون هم برای آلمان هزینه زندگی می شه

برای بورس هم این پست در مورد کانادا توضیح داده بود که ممکنه ندن :
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post585236

الان بهترین کشور برای ارشد فناوری اطلاعات گرایش امنیت یا شبکه کدومه؟
    الان از لحاظ رتبه بندی ، 100 دانشگاه برتر در رشته ی ارشد فناوری اطلاعات گرایش امنیت یا شبکه کدومند؟
    الان از لحاظ کیفیت دانشگاه ، کدوم دانشگاه رو برای رشته ی ارشد فناوری اطلاعات گرایش امنیت یا شبکه پیشنهاد می کنید؟
    ميگم چقدر سوال داريدا!!!!!
    دوست عزيز ٤٠٠ هزارتومان!!!!!!ميشه بگي منبعت كجاس؟!!!
    زندگي در ارزانترين جاهاي اروپا مثل روماني و بلغارستان حداقلش حداقلش نفري ٤٠٠ يورو اب ميخوره!!!!
    من كه گفتم در زمينه هوش مصنوعي من امريكا رو پيشنهاد ميكنم ضمنا كانادا بدليل نزديك بودنش به امريكا از الطافش كم بهره مند نيست!
    درسته كانادا عزينش شايد از المان بالاتر باشه اما به ايندشم فكر كن در عوض جايي مياي كه ميدوني بعدش ميتوني راحت اقامت بگيري زبانشون انگليسيه درصد مهاجران بالا در نتيجه نژادپرستي پايينه،...و خيلي عوامل ديگه.
    من بارها به بقيه بچه ها هم گفتم اگه دنبال اينده روشن هستيد، اونقدر كه اعتبار استادتون و موضوع تزتون مهمه، رنك دانشگاه مهم نيست!!
    از دانشگاه هاي كنمورديا و يو بي سي و مك گيل و تورنتو شروع كن.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط mobina1994 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی ریاضی از دانشگا الزهرا با معدل ۱۶/۹۰ دارم.آیلتس ۷ دارم.مقاله هنوز ندارم.به احتمال زیاد ارشد رو یه دانشگاه تو ایران بخونم. ولی اگه موقعیت پیش بیاد بجز ایران بهتره.
    حالا به نظر شما برای گرفتن فول فاند برای ارشد یا دکترا
    کدوم کشور برای من بهتره؟
    با توجه به رشتم که رياضیه به نظرتون کدوم کشور میتونم کار پیدا کنم و اقامت دائم بگیرم؟
    رشته هاي هلوم پايه بسيار خواهان داره. رزومتون خوبه البته زر دوره مستر بعيد ميدونم بشه فاند بگيريد ولي امتحانش ضرري نداره.
    براي زندگي و اقامت هم همين چند پست اخر منو بخونين متوجه ميشيد.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسختون
    کانادا مهاجرپذير هست اما 2 برابر هزینه می خواد
    تا جایی که فهمیدم بدون گرفتن فاند حدودا سالی 20 میلیون برای کانادا و سالی 10 میلیون هم برای آلمان هزینه تحصیل و زندگی و ... می شه ( از پست های قبلی خوندم )
    این رقمها مال زمان دلار نهصد تومانی بود. بطور کلی بدون فاند در کانادا سالی بین 20 تا 35 هزار دلار (بسته به استان و دانشگاه) لازم دارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    ميگم چقدر سوال داريدا!!!!!
    دوست عزيز ٤٠٠ هزارتومان!!!!!!ميشه بگي منبعت كجاس؟!!!
    زندگي در ارزانترين جاهاي اروپا مثل روماني و بلغارستان حداقلش حداقلش نفري ٤٠٠ يورو اب ميخوره!!!!
    من كه گفتم در زمينه هوش مصنوعي من امريكا رو پيشنهاد ميكنم ضمنا كانادا بدليل نزديك بودنش به امريكا از الطافش كم بهره مند نيست!
    درسته كانادا عزينش شايد از المان بالاتر باشه اما به ايندشم فكر كن در عوض جايي مياي كه ميدوني بعدش ميتوني راحت اقامت بگيري زبانشون انگليسيه درصد مهاجران بالا در نتيجه نژادپرستي پايينه،...و خيلي عوامل ديگه.
    من بارها به بقيه بچه ها هم گفتم اگه دنبال اينده روشن هستيد، اونقدر كه اعتبار استادتون و موضوع تزتون مهمه، رنك دانشگاه مهم نيست!!
    از دانشگاه هاي كنمورديا و يو بي سي و مك گيل و تورنتو شروع كن.

موفق باشيد.
    ممنون از پاسختون
    برای ماهی 400 هزار تومان هم این پست توضیح داده که البته گفته بودن با صرفه جویی :
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1081703

پست ها رو که می خوندم 2 تا سوال پیش اومد
    سوال اول
    یعنی از اول مهر سال 93 (اکتبر سال 2014) باید شروع به مکاتبه کنه و بعد تا آخر ژانویه سال 2014 مهلت داره که مدارکشو آماده کنه و بفرسته ؛
    " که بهمن امسال (اوایل فوریه سال 2015) درسشو تموم می کنه (ترم آخرشه)"
    تا 6 ماه دیگه (حدودا تابستون) هم جواب میدن و وقتی پذیرش گرفت ، بعد به سفارت بره و برای ویزا اقدام کنه ، درسته؟
    سوال دوم
    اگه 1 یا 2 سال از تمام شدن درس کسی بگذره ، بازم می تونه برای پذیرش با اساتید مکاتبه کنه؟
    یا حتما باید یک ترم از درسش باقی مونده شروع کنه به مکاتبه؟
    یک جا گفتن که هر وقت مدارک زبان و مقاله و ... آماده بود برو با اساتید مکاتبه کن.

امیدوارم این 2 سوال رو پاسخ بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این رقمها مال زمان دلار نهصد تومانی بود. بطور کلی بدون فاند در کانادا سالی بین 20 تا 35 هزار دلار (بسته به استان و دانشگاه) لازم دارید.
    ممنون از پاسختون
    بین 20 تا 35 هزار دلار به پول ایران یعنی چه قدر؟

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسختون
    بین 20 تا 35 هزار دلار به پول ایران یعنی چه قدر؟
    بنده ایران نیستم. با نرخ ارز ایران خودتون حساب کنید. فکر کنم سالی صد میلیون در بیاد.
    در مورد پست قبلی تان هم آن پستی که بهش ارجاع فرموده بودید گفته بود با صرفه جویی 400 یورو در ماه، نه 400 هزار تومان.
    در مورد زمان اپلای هم بله چند سال بعداز فارغ التحصیلی هم میتونید اپلای کنید.

Junior Member

یک سوال دیگه ، یک جا گفتن که
    "مثلا اگه برای سال آینده برای امریکا بخواید اقدام کنید، حدود 5 ماه وقت دارید که برای فاند هم در نظر گرفته بشید. (البته من زودترین ددلاین رو گفتم. یک سری دانشگاها فرصت بیشتری میدن)"
    برای فاند در نظر گرفته شدن منظورشون چی بوده؟مگه فاند تایم خاصی داره؟

ApplyAbroad Guru

یک سوال دیگه ، یک جا گفتن که
    "مثلا اگه برای سال آینده برای امریکا بخواید اقدام کنید، حدود 5 ماه وقت دارید که برای فاند هم در نظر گرفته بشید. (البته من زودترین ددلاین رو گفتم. یک سری دانشگاها فرصت بیشتری میدن)"
    برای فاند در نظر گرفته شدن منظورشون چی بوده؟مگه فاند تایم خاصی داره؟
    بعضی از انواع بورسها و اسکالرشیپ های دانشگاهها ددلاین های جلوتری نسبت به ددلاین اپلای دارند. در هر مورد باید سایت دانشگاه مورد نظرتون را چک کنید ببینید ددلاین ها برای رشته شما دقیقا چی است. فاندهای RA که توسط استاد به دانشجویانش داده میشود ددلاین خاصی ندارند.
    بد نیست به سایت یک دانشگاه کانادا یا امریکا بروید و بخش graduate admissions آن وب سایت را مطالعه کنید تا با پروسه پذیرش بیشتر آشنا بشوید.

Junior Member

من تا این جا همه پست ها رو خوندم و گلچینی از اونها رو انتخاب کردم
    البته متن ها رو ویرایش هم کردم ، امیدوارم مفید باشه

اول از هر چیز به نظرم لینک زیر هم می تونه در انتخاب کشور ، شهر و دانشگاه کمک کنه
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...7_%D9%87%D8%A7

قسمت اول
    -----------------------------------------------------------------------------------
    قبل از انتخاب کشور، بد نیست این سایت را هم مطالعه بفرمایید.

http://www.workpermit.com/
    -----------------------------------------------------------------------------------
    برای انتخاب کشور و دانشگاه ، با توجه به ملاک های خودتون "ارزان بودن زندگی، کیفیت دانشگاه، رشته،..." بگید ، تا بتوان کشور و دانشگاهی رو پیشنهاد داد
    با تعاریف دوستان ، تجربه دیگران ، جستجو در این فروم ، علاقه و . . . 2-3 تا کشور انتخاب کنید ، و روی اون ها تمرکز کنید
    بهتره که از هم رشته ای های خودتون بپرسید
    برید ببینید بهترین کشور برای رشته شما کدومه.
    فروم مربوط به کشورها رو بخونید + یه تحقیقی بین دوستان داخل و خارج از کشور انجام بدید ،
    ببینید کدوم رو از لحاظ فرهنگی ، مالی ، موقعیش ، حتی آب و هوا می پسندید بعد از بچه های مربوط به فروم همون کشور یا کشورها بخواید راهنماییتون کنند.
    حالا برای اینکه بتونی دانشگاه را پیدا کنی
    بهترین سایت که یه جورایی سایت مرجع برای اروپا است ،
    برای مستر سایت http://www.mastersportal.eu/ است ،
    تو صفحه اول این سایت تو قسمت discipline رشته تو وارد کن و بذار برات سرچ کنه ،
    میبینی خیلی راحت می تونی دانشگاه ها را پیدا کنی
    سایت های زیر
    mastersportal.eu
    phdportal.ed
    scholarshipportal.eu
    bachelorsportal.eu
    جز سایت های مرجع هستند،
    شرایط گرفتن فاند
    فاند یه بحث کاملا رقابتیه.
    اگه معدل بیشتر 17 و آیلتس بیشتر 7 و مقاله isi و تحقیق، پروژه، تدریس و سابقه کار داشته باشی و نمره های شما در لیسانس و ارشد خوب باشه
    و اگر بتونید با اساتید دانشگاه کشور منتخبتون مکاتبه کنید و نظرشون رو جلب کنید خیلی راحت می تونید کمک هزینه بگیرید.
    ایمیل و شماره اساتید رو در سایت دانشگاه می شه پیدا کرد .
    در کانادا و امریکا، استاد اگر از رزومه تون خوشش بیاد، میتونه RA بده. در هر دو کشور، اگر توی اسپیکینگ نمرۀ بالایی داشته باشید، ممکنه TA بگیرید. در این صورت، احتمالاً لازم نیست از جیب هزینه کنید.
    کشور های انگلیسی زبان همشون گرونند مثل انگلیس، آمریکا،استرالیا و کانادا
    بطور کلی بدون فاند در کانادا سالی بین 20 تا 35 هزار دلار (بسته به استان و دانشگاه) لازم دارید.
    دانشگاه های استرالیا معمولاً به معدل لیسانس و مقالات معتبر منتشر شده، خیلی حساس هستند.
    اگه مي خواي انگليسي درس بخوني و ارزون فنلاند و المان بهترين گزينه هستند.
    كشورهایی که تحصيل رايگان دارند: اتريش ، آلمان ، فنلاند ، بلژیک و فرانسه.
    تحصیلات رایگان دارند اما هزینه زندگی و تامینات مالی هم باید براورد بشه که دانشجو دچار مشکل نشه
    یعنی هر سال به حساب ریختن معادل حدودا 8 تا 10 هزار یورو. و بلوکه کردن اون.
    که تقریبا از کشورهایی که هزینه تحصیل میگیرند هزینه بیشتر میشه
    هزینه زندگی کشور به کشور و حتی شهر به شهر هم فرق میکنه.
    از 700 - 800 هزار تومن در ماه تا 2-3 ملیون تومن در ماه.

(این هزینه ها مربوط به قبلا هست ، الان رو نمی دونم)

اگر نیاز به اصلاح داره لطفا بفرمایید
    ویرایش توسط fomtal : September 23rd, 2014 در ساعت 04:06 AM

Junior Member

قسمت دوم
    اگه واقعا مطمئني و حتما ميخاي بعدش زندگي كني، پس از همين اول روي كشوري انرژي بذار كه مهاجرپذيره مثل كانادا ،امريكا، استراليا
    اول کشورتو مشخص کن بعد دانشگاهتو بعد به سایت اون دانشگاه برو ببین requirement رشته که تو میخوای چیه مثل ترجمه مدرک دیپلم ومدرک زبان و ... .بعد زمان اپلای کیه؟بعضی از دانشگاهها اپلای توشون آنلاین و تو سایت ثبت نام میکنی تو یه فرم و بعدا با پست مدارکو میفرستی بعضی ها اسکن هم قبول میکنند به شرط اینکه اصلشو بعدا ببری.بعد از یه مدت جواب و نتیجه رو یا با ایمیل یا تلفون بهت میگن اگر قبول شی یه نامه برات میاد از طرف دانشگاه حالا با این نامه باید بری سفارت اون کشور و اونجا پروسه لازم واسه گرفتن ویزا رو طی کنی. و با همون نامه رسمی و یا یک نامه از سفارت میتونی به نظام وظیفه بری و با گذاشتن وثیقه 15 میلیونی پاسپورت بگیری و چمدون هاتو ببندی!
    هر زمان که یک ترم مونده به پایان تحصیل اقدام کنید. و البته زمانی که احساس کنید رزومه خوبی برای گرفتن فاند دارید.بعضی مدارک رو هم میشه بعدا تحویل داد.
    ددلاین دانشگاه ها و کشورهای مختلف، یکسان نیست. معمولاً از یک سال قبل از شروع تحصیل در کشور مقصد، استارت جستجوی استاد و دپارتمان مورد نظر میخوره.
    ظرفیت پذیرش و فاند برای ترم زمستان، خیلی کم هست.
    اول خوب شما یه تحقیق کلی می کنی در مورد اینکه کدام دانشگاها و استادها روی موضوع شما کار کردن من که می گم موضوع شما برای اینکه شما اول حتما در رشته ای که هستید اول نمرات خوبی در درسهای خاصی گرفتید و بعد در راستای اون درسها و موضوعات پایان نامه برداشید و بعد در راستای اون موضوع مثلا مقاله دادید و در بازار کار بر اساس اون موضوعات مثلا کار کردید بعد ترجیحا در درسهایی که مربوط به حوزه علاقتون هست نمره خوب تری گرفتید و ترجیحا از همون استادهای دروس مرتبط با تحقیق و علاقتون توصیه نامه گرفتید و sop نوشتید. این مراحل چیزی نیستند که شما اول استادها رو پیدا کنید بعد بر اساس علایق استادها تمام مراحل بالا رو از لیسانس یا فوق دوباره طی کنید! به هر حال برای جلب نظر استاد شما نیاز به مدارکی داری که نشون بدی یه شبه علاقه به کار کردن با این استاد رو پیدا نکردی و واقعا به کار این استاد علاقه مندی و مدتهاست درگیر چنین موضوعی هست، آنچه مهم هست اثبات این علاقه مندی هست حالا به هر طریقی که می شه.

مثلا حوزه مورد علاقه کلی من زیر مجموعه ای هست چه می دونم مثلا از هنر یونان، من اول می رم تو بخش graduate دپارتمان هنر هر دانشگاهی بعد می رم روی گزینه Faculty member یا people که Faculty member ها رو پیدا کنم در اکثر موارد شما وقتی این صفحه رو از هر رشته ای و هر دانشگاهی باز می کنید جلوی اسم بعضی می نویسه (Graduate Director(coordinator یا Undergraduate Director یا Head Department یا Chair Department گاهی هم وقتی می رید تو وب سایت تک تک اساتید عناوینشون رو اونجا می نویسه، خلاصه بعد از یه گشت و گذار در وب سایت تمام استادها دستم می یاد که این دانشکده بیشتر رو چی کار می کنه مثلا استادی که نوشته تخصص هنر باستان روم من بهش کاری ندارم بعد وقتی یکی رو پیدا کردم که نوشته هنر یونان من به خودش زود ایمیل نمی زنم اول من به Graduate Director ایمیل می زنم و ریز علاقه ام رو تو هنر یونان توضیح می دم چون هنر یونان هزارون زیر شاخه داره، همیشه بعد از حد اکثر 4 روز Graduate Director جواب من رو می ده که بله فلانی تو دانشکده ما خوبه و برای حالت بین رشته ای حوزه علاقه شما فلانی و فلانی هم در دپارتمانهای دیگه خوبن بهشون ایمیل بزن یا می گن نه فلانی درسته که هنر یونان هست ولی فقط روی هنر یونانی های ساکن کانادا کار می کنه حالا اگه می خوایی بهش ایمیل بزن که من هم بسته به شرایط یا می زنم در این حالت یا نه، ولی وقتی می گه فلانی خوبه من در متن ایمیلم می نویسم پیرو صحبتم با Graduate Director ایشون شما رو به من معرفی کرد می شه لطفا یه نگاه به رزومه و مقاله من بندازید و اگه اشکال نداره شما رو به عنوان استاد راهنمای احتمالیم در sop یاد کنم همان طور که می بینید مقاله اخیر من مثلا هنر یونان از منظر اسطوره شناسی هست و پایان نامه من مثلا بررسی الگوهای مشترک بین یونان و ایران در دوران فلانه که اتفاقا شما در مورد الگوهای دوران فلان کتاب نوشتید!! . چون برای رشته هایی مثل ما در آمریکا و کانادا شما باید یه دورنمایی از آنچه که می خواهید در آینده به عنوان موضوع پایان نامه بردارید رو باید الان بگید، خوب اون طرف هم تا الان که در کمال مهربونی ایمیل منو خونده و می گه باشه من رو به عنوان استاد راهنمای اولیه بنویس.
    اگه بخوام واسه سال آینده apply بدم و تصمیمم هم جدی باشه ، باید از کجا شروع کنم؟؟
    باید چه مدارکی رو از حالا آماده کنم؟
    مدرک فارغ التحصیلی
    ریز نمرات
    این دو رو باید بدین ترجمه کنن.
    رزومه و SOP و بقیه چیزهای مورد نیاز رو هم باید بفرستی دیگه
    البته اول باید دانشگاه هایی که رشته ی شما رو ارائه میدن انتخاب کنی.

اگر نیاز به اصلاح داره لطفا بفرمایید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)