صفحه 143 از 188 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member Dr_darya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmecy student in valencia university

پیش فرض پاسخ : بسیارررر مهم و اورژانسی : پزشکی در ایران یا مهندسی در آمریکا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم..
    ببخشید اگه موضوعی جدید ایجاد میکنم. واقعا ندیدم این موضوع رو کسی بهش بطور جداگانه برسه و من چون کمتر از 2 هفته برای نهایی کردن تصمیم ام وقت دارم میخواستم نظر دوستان رو بدونم. برام خیلی مهمه نظر تک تک دوستان.

من رزومم این هست:

لیسانس مهندسی برق - کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
    تافل 110
    GRE: q 168, v 155
    دو سال سابقه کار مهندس مشاور ارشد طراح در یک شرکت مهندسی مشاوره همزمان با دانشگاه
    24 سالمه
    راهنماییث و دبیرستان علامه حلی تهران
    رتبه 900 کنکور ریاضی در سالهای قبل

من بین دوتا مسیر بسیارررررر سخت و دوراهی موندم.. خواهشا نظرات و مشورت هاتون رو دریغ نکنید ازم. کمتر از چند روز وقت دارم برای انتخاب بین اینا:

1- من پذیرش دکترای مستقیم ( Phd ) برای رشته برق دارم از یک دانشگاه در آمریکا. فول فاند. ویزای آمریکا هم تازگی کلیر شدم و تو پاسپورتم خورده.
    بخوام برم باید برای دو هفته بعد بلیط بگیرم و هنوز نگرفتم و هنوز نمیدونم برم یانه

2- من بسیاررررر سرخورده و ناراحت شدم در طول لیسانسم وقتی دیدم منی که انقد زحمت کشیدم برای درس و در نتیجش هیچچچچ کار درستی برای مهندسی نیست تو ایران و حقوقای 1-2 میلیون نهایت تازه اگه کار پیدا بشه. بعد رشته های پزشکی و دندون پزشکی 50 میلیون درامد کف کارشونه و همیشه هم نارااضی از درامدشون. من دارم تو خانوادمون و میبینم.
    میخوام برای پرستیژ و مهمتر از اون درامد ببینم میشه رفت پزشکی یا دندون تو ایران... طبق قانون مملکت من چون معافیت سربازی رو برای لیسانسم استفاده کردم اول باید برم سربازی و بعد از اتمامش کنکور تجربی میتونم بدم.

ریسک های وحشتناک این مسیر:
    - مهمترینشششششششش اینکه کنکور وحشتناک تجربی و هجوم همه به پزشکی... اگه قبول نشم کنکور بعد سربازی هم پزشکی از دستم رفته و هم این فاند رو دیگه ندارم و بعدشم احتمالش کمه دوباره بهم بدن فاند.. با همین مهندسی و در نهایت بدبختی باید کار کنم تو ایران ...

- یه مساله دیگه که میگن بهم. طول مدت زیاد پزشکیه.. من الان 24 سالمه و در بهترین حالت 40 سالگی اولین پول از پزشگی رد در میارم فک کنم. اگه اشتباهه بهم بگین بیزحمت.
    برا خودم مهم نیست.. میگم اقلا یه آینده روشنی داشته باشم حالا در 40 سالگی.. عب نداره..

کمکم کنید بیزحمت.
    ممنونم
    سلام عزیز من پدرم دندون پزشکه و مادرم پزشک جفتشونم از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدن ولی اینجور نیس ک ۵۰ ملیون کف کار باشه چرا برای پدرم هست اما مخارجشم ب همون حد زیاده و تین موضوع ب مادر پدر من ختم نمیشه وضع ۹۰٪دکترا همینه پس فک نکن پزشکی بری نونت تو رانی هلوعه
    دوم از همه تجربی ۵۰۰هزار شرکت کننده داره ک همه دوس دارن پزشکی دندون دارو بخونن و فقط هم تا رتبه۳۰۰۰ رشته های خوبش میگیره من خودم امسال با ۳۵۰۰ دندومن نتونستم بزنم ضمنا بچه های تجربی روزی۱۰-۱۲ ساعت میخونن کار ساده ای نیست و همشونم زیست و از برن البته اونایی ک میخوان واقعا کنکور بدن اینطورن و سیاه لشکر ها نه پس کار ساده ای نیست
    ولی راجع طول مدت این هستش که شما الان ۲۴ سالته و در صورت خوندن پزشکی با گذروندن طرح شما ۳۳ سالگی پزشک عمومی هستی پس تا چهل سالگی نیست نگران این نباش فقط یک چیز میمونه ک اونم ینه ک چون شما یکبار از دانشگاه سراسری استفاده کردی پس اینبار نمیتونی و شهریه پردیس باید بدی ک پزشکی۱۶ ملیون دارو ۱۶ ملیون و دندون 18 ملیون برای هر سال هستش خب یچیزی فقد حدود ۱۰۸ ملیون فقد شهریه ۶ سال دندون پزشکیته و جدا لز اون هزینه جانبی هم داری
    ضمنا مدرک پزشکی ایران در اروپا الان معادل فوق لیسانسه ینی با پزشکی دانشگاه تهران تو اروپا ب شما ب چشم فوق لیسانس نگاه میکنن
    اگر نظر منو ک نزدیک ترین افرادم تو این کارن بخوای بهت میگم برو امریکا مهندسی امریکا هم خیلی خوبه و لازمم نیس برگردی ایران فول فاند ینی بارتو بستی

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_darya نمایش پست ها
    سلام عزیز من پدرم دندون پزشکه و مادرم پزشک جفتشونم از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدن ولی اینجور نیس ک ۵۰ ملیون کف کار باشه چرا برای پدرم هست اما مخارجشم ب همون حد زیاده و تین موضوع ب مادر پدر من ختم نمیشه وضع ۹۰٪دکترا همینه پس فک نکن پزشکی بری نونت تو رانی هلوعه
    دوم از همه تجربی ۵۰۰هزار شرکت کننده داره ک همه دوس دارن پزشکی دندون دارو بخونن و فقط هم تا رتبه۳۰۰۰ رشته های خوبش میگیره من خودم امسال با ۳۵۰۰ دندومن نتونستم بزنم ضمنا بچه های تجربی روزی۱۰-۱۲ ساعت میخونن کار ساده ای نیست و همشونم زیست و از برن البته اونایی ک میخوان واقعا کنکور بدن اینطورن و سیاه لشکر ها نه پس کار ساده ای نیست
    ولی راجع طول مدت این هستش که شما الان ۲۴ سالته و در صورت خوندن پزشکی با گذروندن طرح شما ۳۳ سالگی پزشک عمومی هستی پس تا چهل سالگی نیست نگران این نباش فقط یک چیز میمونه ک اونم ینه ک چون شما یکبار از دانشگاه سراسری استفاده کردی پس اینبار نمیتونی و شهریه پردیس باید بدی ک پزشکی۱۶ ملیون دارو ۱۶ ملیون و دندون 18 ملیون برای هر سال هستش خب یچیزی فقد حدود ۱۰۸ ملیون فقد شهریه ۶ سال دندون پزشکیته و جدا لز اون هزینه جانبی هم داری
    ضمنا مدرک پزشکی ایران در اروپا الان معادل فوق لیسانسه ینی با پزشکی دانشگاه تهران تو اروپا ب شما ب چشم فوق لیسانس نگاه میکنن
    اگر نظر منو ک نزدیک ترین افرادم تو این کارن بخوای بهت میگم برو امریکا مهندسی امریکا هم خیلی خوبه و لازمم نیس برگردی ایران فول فاند ینی بارتو بستی
    سلام
    با حرفای دوستم کاملا موافقم.
    کنکور تجربی اصلا و ابدا شبیه کنکور ریاضی نیست.
    شما تو کنکور ریاضی مثلا از دو تا رشته مهندسی خوشت میاد و میگی این نشد میرم اون یکی (کما اینکه 20 تا رشته مهندسی موجوده حداقل).
    اگه تهران یه رشته رو قبول نشدین میتونین برین شهرستان (یعنی طرف مثلا رتبه ش میشه 6000 میگه خب برق تهران قبول نمیشم میرم شهرستان، باز هم سراسری و روزانه). اما تو تجربی ازین خبرا نیست. کسانی که میان تجربی آدمایی هستن که سالهاست تصمیم گرفتن پزشک یا دندون پزشک بشن. خودشونو تو روپوش سفید پزشکی دیدن و حاضرن به قول دوستمون روزی 12 ساعت (حتی بیشتر) بخونن و اصلا گله نکنن.
    نمیگم همه شون، اون گروه مصمم رو دارم بهش اشاره میکنم.
    این داوطلبین آدمایی هستن که وقتی ترازشون تو گاج و قلم چی (الان نمیدونم گاج و قلم چی و این چیزا هست یا نه) یه خورده از بقیه کمتر میشد دنیا رو میخواستن آتیش بزنن!!! من همچین چیزی رو تو بچه های ریاضی نمیدیدم. میخوام بگم شما وقتی میگین میخواین تو 24 سالگی تازه استارت امادگی برای کنکور تجربی رو بزنین، باید عملا "بجنگین". این بچه ها اکثرا کسانی هستن که از سوم راهنمایی (و حتی زودتر، یکیش دختر عمه خودم که از اول راهنمایی آمادگی زیست و ریاضی میرفت!) دارن برای کنکور تجربی آماده میشن. من نمیگم روش اینا درسته (اگه روش مطالعه این دانش اموزا رو قبول داشتم همین جا میموندم و نسل بعدی رو همین جا با همین شیوه آموزشی تربیت میکردم) عرضم اینه که رقابت به معنای واقعی کلمه "وحشتناکه".
    بعد از کنکور اگه رنگ و رخسار بچه های تجربی رو ببینین متوجه میشین. مینیمم تو حوزه نزدیک خونه ما اینا زار زار داشتن گریه میکردن که ماماننننننن من پزشکی تهران قبول نمیشم. متوجه هستین مایندست رو؟!
    تو تجربی کلا دو سه تا رشته قابل قبول برای اکثر داوطلبین هست.
    من خیلیا رو دیدم که تو تمام دوره لیسانسشون (پیراپزشکی بودن) حسرت پزشک شدن رو داشتن و اونا دوباره کنکور پزشکی میخوان بدن. من خیلیا رو دیدم و از نزدیک باهاشون معاشرت و رفاقت دارم و دیدم که از سال دوم مثلا رادیولوژی دارن برای کنکور پزشکی میخونن. اینا به مراتب رقبای جدی ترین برای شما تا اون دبیرستانیا. چون اینا اولا یه لیسانس مرتبط با پزشکی پاس کردن و اما و چرایی تو مباحث زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک براشون نیست. همه حل شده. دوم راه درس خوندن رو یاد گرفتن.
    بچه های ریاضی رو هم در نظر بگیرین که یه باره سال آخر میان سوئیچ میکنن به پزشکی چون شیمی و فیزیک و ریاضیشونو تو اون 3 سال ساختن و دیگه سال اخر فقط زیست میخونن.
    رقابت تو تجربی به معنای واقعی کلمه وحشتناکه.
    کسانی که پشت کنکور هستن رو هم در نظر بگیرین.
    اونا به هیچ عنوان به کمتر از پزشکی و دندون قانع نخواهند شد چون یه سال رو هم وقف کردن در این راه.
    در کل شما اگه دو سه ماه با داوطلبین تجربی در تعامل باشین قشنگ متوجه میشین که بهتره همون فول فاندو بچسبین و تشریف ببرین آمریکا.
    البته کلا تجربی ریاضی هنر انسانی همه خب وقتی کنکور دارن وقت میذارن. ولی شما اینو از منی که یه رشته بین رشته ای خوندم بشنو که بچه های تجربی تو دانشگاه عین بچه های دبیرستان درس میخونن و خسته نمیشن (این کارشون البته تحسین برانگیز هم هست. خیلی سخته بخوای یه ریز درس بخونی و خسته نشی). ادم اینا رو اولش میبینه سرش گیج میره میگه یا خدا من قراره با این دوستان رقابت کنم؟! اینا به معنای واقعی کلمه درس میخونن. ممکنه ازون 11 ساعتی که روز جمعه تو سالن مطالعه میگذرونن فقط 3 ساعتش مفید باشه ولی این نشون میده اینا عادت کردن به این مدل درس خوندن.
    اینا عادت کردن به 15 ساعت خوندن. اصلا تفریحشون شده.
    ما هر سری میرفتیم سالن مطالعه میدیدم اینا دارن باز درس میخونن یه حس عذاب وجدان وحشتناک وجودمونو فرا میگرفت و مجبوری میشستیم درس میخوندیم (تا که بلاخره به زیاد خوندن و خسته نشدن عادت کردیم).
    من هر قدر بگم بازم کمه.
    حقم دارنا. درسا سخته. شما زیست تجربی روبگیری دستت 15 لایه یه گیاه رو بگن باید از بر توضیح بدی و نمیدونم فرق لیزوزوم موشو با جانداران دوره پالئوزوییک مقایسه کنی کنارش شیمی و ریاضی و فیزیک و عربی و زبان و دینی و فارسی بخونی دقیقا متوجه میشه آدم که چرا داوطلبین تجربی زیاد درس میخونن.
    در نهایت امیدوارم هر تصمیمی میگیرین در اون موفق باشین دوست من
    مهم اینه آدم از خودش راضی باشه و حس خوشبخت بودن داشته باشه، حالا میخواد فول فاند تو آمریکا باشه یا پشت کنکور تجربی.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

من جای شما بودم نه به خاطر پزشکی یا مهندسی ، نه به خاطر میزان درآمد، نه بخاطر سن و و نه حتی رفاه اجتماعی،به خاطر خیلی مسائل دیگه آمریکا رو به توی ایران موندن ترجیح میدادم،دوستم شوخی نیست صحبت یک عمره با چشمای باز انتخاب کن ، چیزیو انتخاب کن که ده سال دیگه پشیمون نشی(نمون ایران )

سلام،
    دوستان بهترین جواب ها رو به شما دادند. فقط اضافه کنم که برنامه دانشجویی آمریکا برای شما بهانه خوبی است که پایه و اساس زندگی تو به آمریکا منتقل کنی. اول میری خوب درس می خونی بعد هم با زحمت یک کار خوب در شان خودت میگیری در آمریکا(جایه دیگه هم میتونی با دکترای آمریکا کار بگیری!).

با مدرک دکتری ایران کلی علاف کنکور و دانشگاه و سربازی ایران میشی و امکان ادامه تحصیل و کار کردنت در آمریکا با مدرک دکتری پزشکی ایران اگر نگویم صفر، بسیار پایین تر از این پذیرشی هست که تو دستات داری. توصیه میکنم همین لحظه بلیط بگیر و برو.

Junior Member

عزیزم باید به چند نکته دقت کنی‌ :

اول اینکه شما با توجه به اینکه لیسانس روزانه گرفتی‌ تحت هیچ شرایطی نمیتونی‌ مجددا کنکور سراسری دانشگاه دولتی بری. گزینهآ‌ی که برات می‌مونه آزاد یا بین‌ ملل است. از خود شما می‌پرسم آیا سطح آموزشی این ۲ گزینه برای شما که از قشر تیز هوش هستی‌ رضایت بخش است؟
    شما اگر هدفتون کسب درامد و پرستیژ از رشتهٔ پزشکی‌ است باید قطعا به قبولی در امتحان تخصص بعد از مقطع عمومی‌ فکر کنی‌ چرا که درآمد با پرستیژ یک پزشک عمومی‌ شما رو به هدفتون نمیرسونه. از رقابت این امتحان چقدر اطلاع داری. باز هم با توجه به اینکه شما فقط گزینهٔ تحصیلتون آزاد و بین‌ ملل هست آیا کیفیت آموزشی این ۲ دانشگاه شما رو به حد قبولی این امتحان می‌رسونه؟

چه تضمینی هست که وقتی‌ ۱۵ سال آینده شما یک پزشک متخصص شدید، این اهدافی رو که برای تحصیلتون داشتید (پول و پرستیژ) هنوز برای پزشکی‌ باقی‌ موند باشه. دقت کنید که به همین دلایلی که شما گفتید تعداد زیادی از افراد در داخل و خارج مشغول تحصیل پزشکی‌ شدن و با ورودشون به بازار کار شرایط فعلی‌ تغییر می‌کنه. وضیعت رشته‌های مهندسی‌ رو در ۱۵ سال پیش با الانش مقایسه کنید تا منظورم رو بیشتر درک کنین.

Junior Member Dr_darya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmecy student in valencia university

نقل قول نوشته اصلی توسط azimut نمایش پست ها
    عزیزم باید به چند نکته دقت کنی‌ :

اول اینکه شما با توجه به اینکه لیسانس روزانه گرفتی‌ تحت هیچ شرایطی نمیتونی‌ مجددا کنکور سراسری دانشگاه دولتی بری. گزینهآ‌ی که برات می‌مونه آزاد یا بین‌ ملل است. از خود شما می‌پرسم آیا سطح آموزشی این ۲ گزینه برای شما که از قشر تیز هوش هستی‌ رضایت بخش است؟
    شما اگر هدفتون کسب درامد و پرستیژ از رشتهٔ پزشکی‌ است باید قطعا به قبولی در امتحان تخصص بعد از مقطع عمومی‌ فکر کنی‌ چرا که درآمد با پرستیژ یک پزشک عمومی‌ شما رو به هدفتون نمیرسونه. از رقابت این امتحان چقدر اطلاع داری. باز هم با توجه به اینکه شما فقط گزینهٔ تحصیلتون آزاد و بین‌ ملل هست آیا کیفیت آموزشی این ۲ دانشگاه شما رو به حد قبولی این امتحان می‌رسونه؟

چه تضمینی هست که وقتی‌ ۱۵ سال آینده شما یک پزشک متخصص شدید، این اهدافی رو که برای تحصیلتون داشتید (پول و پرستیژ) هنوز برای پزشکی‌ باقی‌ موند باشه. دقت کنید که به همین دلایلی که شما گفتید تعداد زیادی از افراد در داخل و خارج مشغول تحصیل پزشکی‌ شدن و با ورودشون به بازار کار شرایط فعلی‌ تغییر می‌کنه. وضیعت رشته‌های مهندسی‌ رو در ۱۵ سال پیش با الانش مقایسه کنید تا منظورم رو بیشتر درک کنین.
    البته لازم ب ذکره ک شما دوست گلم فرمایشتون کاملا درسته راجع به
    ولی نکته ای ک قابل عرض هستش دانشگاه بین الملل همون دانشگاه سراسریه و حتی اساتید هم همون هستن تنها فرق صرفا این هستش ک شهریه میگیرن و روی مدرک شما میخوره بپردیس خودگردان حتی محل تشکیل کلاس ها در دانشگاه سراسری هستش پ س ب پرستیژ و در امد شخص لطمعه ای وارد نمیشه اما کنکور تجربی همونطوری ک شما فرمودین مناسب این شخص نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_darya نمایش پست ها
    البته لازم ب ذکره ک شما دوست گلم فرمایشتون کاملا درسته راجع به
    ولی نکته ای ک قابل عرض هستش دانشگاه بین الملل همون دانشگاه سراسریه و حتی اساتید هم همون هستن تنها فرق صرفا این هستش ک شهریه میگیرن و روی مدرک شما میخوره بپردیس خودگردان حتی محل تشکیل کلاس ها در دانشگاه سراسری هستش پ س ب پرستیژ و در امد شخص لطمعه ای وارد نمیشه اما کنکور تجربی همونطوری ک شما فرمودین مناسب این شخص نیست
    منظور من مرحلهٔ بعد و امتحان تخصص یا دستیاری بود چون ایشون خیلی‌ روی پرستیژ و درامد تاکید داشتن و خوب یه پزشک عمومی‌ درامد آنچنانی‌ نداره پرستیژ رو هم ایشون باید بگن که چی‌ مدّ نظرشونه دقیقا.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

من ٢٨ سالمه
    مترجمي زبان خوندم دانشگاه پيام نور مدركم ليسانس تا يه ماه ديگه اماده ميشه
    پايان خدمت دارم
    مدرك بازرسي جوش
    لوله كشي گاز
    جوشكاري از فني و حرفه ايي دارم
    ولي زياد واسه كار روش حساب نكردم مگه اينكه ناچار باشم
    با نرم افزار هاي
    Aftereffects 3ds max Premier اشنايي دارم الته نه حرفه ايي ولي مبتدي هم نه
    تاحالا تدريس زبان هم نكردم

اصلا ميتونم فاند ببگيرم و بورسيه ؟با توجه به وضعيت من كدوم دانشگاه برام بهتره و ميتونم بعدش تو اون كشور زندگي كنم؟كلا دنبال يه برنامه ريزي ام كه تو يه كشور بتونم كار كنم خرجمو در ارم و بعدش اقامت بگيرم يا يه كشور ديگه اقامت بگيرم

كشوريو ميخوام انتخاب كنم كه تحصيل رايگان داشته باشه ،هزينه زندگي ام اگه كمه با كار بتونم راحت زندگي كنم،بعد فارغ التحصيلي بتونم اقامت بگيرم يا به يه جاي بهتر برم ،لطفا لاتوجه به وضعيت من كشور و شهر و رشته ايي كه ميتونم انتخاب كنم معرفي كنين،كلا بهترين برنامه ريزي شغلي و كاري براي من واسه ايندم چي ميتونه باشه؟
    ویرایش توسط Mechatronic : December 16th, 2016 در ساعت 11:12 AM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Harvard Business School

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

So my girlfriend is an MD at MGH. I started dating her while back. She has about $ 500K worth of student loan debt and she works crazy hours at MGH in such a way that I dont see her some nights and we are together every now and then. Either I'm traveling on business or she is at a hospital.

If you like to live like this, then go to Medical schooland become a doctor. That's my 2 cents.

سلام دوستان عزیزم..

ببخشید اگه موضوعی جدید ایجاد میکنم. واقعا ندیدم این موضوع رو کسی بهش بطور جداگانه برسه و من چون کمتر از 2 هفته برای نهایی کردن تصمیم ام وقت دارم میخواستم نظر دوستان رو بدونم. برام خیلی مهمه نظر تک تک دوستان.

من رزومم این هست:

تافل 110

دو سال سابقه کار مهندس مشاور ارشد طراح در یک شرکت مهندسی مشاوره همزمان با دانشگاه

24 سالمه

من بین دوتا مسیر بسیارررررر سخت و دوراهی موندم.. خواهشا نظرات و مشورت هاتون رو دریغ نکنید ازم. کمتر از چند روز وقت دارم برای انتخاب بین اینا:

1- من پذیرش دکترای مستقیم ( Phd ) برای رشته برق دارم از یک دانشگاه در آمریکا. فول فاند. ویزای آمریکا هم تازگی کلیر شدم و تو پاسپورتم خورده.

بخوام برم باید برای دو هفته بعد بلیط بگیرم و هنوز نگرفتم و هنوز نمیدونم برم یانه

2- من بسیاررررر سرخورده و ناراحت شدم در طول لیسانسم وقتی دیدم منی که انقد زحمت کشیدم برای درس و در نتیجش هیچچچچ کار درستی برای مهندسی نیست تو ایران و حقوقای 1-2 میلیون نهایت تازه اگه کار پیدا بشه. بعد رشته های پزشکی و دندون پزشکی 50 میلیون درامد کف کارشونه و همیشه هم نارااضی از درامدشون. من دارم تو خانوادمون و میبینم.

میخوام برای پرستیژ و مهمتر از اون درامد ببینم میشه رفت پزشکی یا دندون تو ایران... طبق قانون مملکت من چون معافیت سربازی رو برای لیسانسم استفاده کردم اول باید برم سربازی و بعد از اتمامش کنکور تجربی میتونم بدم.

- مهمترینشششششششش اینکه کنکور وحشتناک تجربی و هجوم همه به پزشکی... اگه قبول نشم کنکور بعد سربازی هم پزشکی از دستم رفته و هم این فاند رو دیگه ندارم و بعدشم احتمالش کمه دوباره بهم بدن فاند.. با همین مهندسی و در نهایت بدبختی باید کار کنم تو ایران ...

- یه مساله دیگه که میگن بهم. طول مدت زیاد پزشکیه.. من الان 24 سالمه و در بهترین حالت 40 سالگی اولین پول از پزشگی رد در میارم فک کنم. اگه اشتباهه بهم بگین بیزحمت.

برا خودم مهم نیست.. میگم اقلا یه آینده روشنی داشته باشم حالا در 40 سالگی.. عب نداره..

کمکم کنید بیزحمت.

ممنونم
    I ONLY answer questions related to MIT Sloan, Harvard HBS or Chicago Booth. Any other questions should be directed to appropriate topics.
    من فقط و فقط سوالهاي مربوط به اون ٣ دانشگاه كه بالا نوشتم رو جواب مي دم.

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

سلام دوستان عزیزم..

من رزومم این هست:

تافل 110

24 سالمه

کمکم کنید بیزحمت.

ممنونم
    دوست عزیز سوال شما از جنبه های مختلفی باید بررسی بشه که شما خیلی از جوانب رو اینجا روشن نکرده اید.
    چیزی که واضحه، اینه که شما در زمینه تحصیل در رشته برق بسیار موفق عمل کرده اید. اما دلیلتون برای تغییر رشته و عامل اصلی دلسردیتون چیه، نگفته اید.
    شاید تحصیل در خارج از کشور و دوری از خانواده و وطن و غربت و... براتون قابل تحمل نیس. شاید واقعا به برق علاقه ندارید و بیشتر از این نمیتونید جلو برید و یا کار کنید.
    اصلا شاید رویای کودکی تون از اول دکتر شدن بوده باشه و و و دلایل دیگه. نوشتی که درآمد پزشک خیلی بالاتر از مهندس توو ایرانه، خب شما تحقیقی کردی که درآمد یه دکترای برق فارغ التحصیل امریکا چقد خواهد بود(چه در صورت برگشتن و چه موندن اونجا)؟ یا اصلا اگر باز هم کمتر از پزشکی باشه، درحدی نخواهد بود که یه رفاه نسبی برات داشته باشه؟
    خیلی پارامتر های دیگه هم دخیله تو تصمیمت، مثل همون بحث 40 سالگی که گفتی. بشین سبک سنگین کن که در انتها تصمیمی بگیری که یه سال بعدش، هرچی که باشه، پشیمون نباشی.
    و در نهایت نظر شخصی خودم: این نقد بگیر و دست از آن نسیه بدار.

موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)