صفحه 44 از 188 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط ie_s_h نمایش پست ها
    در ضمن یادم رفت بگم که بیمه خدمات عمومی برای دانشجویان در آمریکا وجود نداره! این هم یک مزیت دیگه است! دیگه مواردی مثل هزینه زیاد ویزا گرفتن از آمریکا و شانس کمتر و همچنین هزینه زیاد رفت و آمد به اون کشور رو هم باید در نظر گرفت!
    بیمه خدمات عمومی در امریکا و کانادا برای دانشجویان خارجی اجباری است و همراه شهریه اخذ میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    ما علوم انسانی ها البته مشکل مکافاتمون زیاده.
    بیشتر به نظرم به جای تاکیدات خاص روی عنوان کلی رشته برید توی قسمت علایق اساتید دنبال استادی بگردید زمینه کاری مورد نظر شما رو داشته باشه . مثلا من خودم به تروریسم و بنیادگرایی علاقه مند هستم اما این به صورت گرایش خاص در دانشگاههاشون اکثرا نیست و باید دنبال ااتیدی گشت که علایق و زمینه کاریشون این هست . البته خیلی وقت میبره اما خب دیگه.
    ممنون دوست عزیز
    فقط نکته ای که هست چطور میتونم از اساتید دانشگاه را پیداکنم/ برخی از دانشگاه ها لیست اساتیدشون را نذاشتن/درثانی چطور میتونم از علایقشون اطلاع پیدا کنم. مثلا همین دانشگاه تورنتو لیست اساتید هست اما رزومه شغلی ازشون نذاشته!!!!در ضمن این گرایشی که من میخوام دوستی گفت که برای اساتید حقوق باید سرچ کنم/ خوب فرض بگیریم من پیدا کردم ایا این معمول هست که با داشجوی رشته ای دیگر را بگیرن . البته می دونم امکان پذیر هست و در همین سایت کسانی هستند که با تغییر رشته تونستند فاند هم بگیرن اما منظور من اینکه شانس پذیرش را خیلی پائین نمیاره؟؟؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_s_sh نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    فقط نکته ای که هست چطور میتونم از اساتید دانشگاه را پیداکنم/ برخی از دانشگاه ها لیست اساتیدشون را نذاشتن/درثانی چطور میتونم از علایقشون اطلاع پیدا کنم. مثلا همین دانشگاه تورنتو لیست اساتید هست اما رزومه شغلی ازشون نذاشته!!!!در ضمن این گرایشی که من میخوام دوستی گفت که برای اساتید حقوق باید سرچ کنم/ خوب فرض بگیریم من پیدا کردم ایا این معمول هست که با داشجوی رشته ای دیگر را بگیرن . البته می دونم امکان پذیر هست و در همین سایت کسانی هستند که با تغییر رشته تونستند فاند هم بگیرن اما منظور من اینکه شانس پذیرش را خیلی پائین نمیاره؟؟؟
    خیر. تغییر رشته یک امر کاملا معمول هست در تمام دنیا. فکر نمیکنم جایی به اندازه دانشکده های وزارت خارجه کشورها از نظر ورود سختگیری داشته باشه و به عنوان مثال همین دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه ایران پارسال برخی ورودی ها از رشته هایی مثل مهندسی نفت .شیمی و حتی پزشکی بودند! تازه این میشه دیپلمات با حقوقهای حدودا 6 تا 8 هزار یورویی برای شروع. (حالا البته مثال زدم دانشکده روابط رو وگرنه مثلا توی روسیه هم اطلاع دارم دانشکده وزارت خارجشون همینطوری هست) .
    برای دانشکده های علوم انسانی هم در همین فروم افراد زیادی همونطور که گفتید هستند از رشته های دیگه رفتن به انسانی و مشکلی نیست. شانس رو هم پایین نمیاره به اون صورتی که تاثیرگذار باشه. مهم رزومه هست و اینکه استاد رو راضی کنید به توانایی هاتون.
    معمولا توی همون صفحه اساتید یه بخش interestیه توضیحاتی داده.
    یا اینکه میتونید اگر نبود از طریق نوع publish های استاد بفهمید به چه حوزه مطالعاتی و کاری علاقه داره و تخصصش روی چی هست.
    معمولا توی همون صفحه اساتید هست.
    دانشگاههای درو پیکر دار والا من هرچی دیدم کامل اینا رو توی صفحه افراد گذاشتن.

Junior Member

سلام بچه ها- خوبین ??? من خودم هم دنبال اپلای ام واسه دکترا اما یه سوالی هست که هنوز گنگه ونمی تونم فک کنم چرا ?????????!!!چرا این قدر بچه ها روی انتخاب کشور و رنک دانشگاه حساسیت به خرج نشون می دن???
    البته منظورم فقط مقایسه بین کشورای اروپایی و کانادا و امریکا و استرالیا هست- کشور های اسیایی وعربو اصلا من منظورم نیستا
    مثلا کسی که می خواد بره دکترا خارج کشور، مگه مهم فقط این نیست که یه استادی یا پوزیشینی پیدا کنه که رشته اش و پروژه هایی که اونجا انجام میشه مورد علاقش و متناسب با توانایی هاش باشه و بتونه درسش و ادامه بده و فول فاند شه???!!! مگه چیزی غیر اینه???

فروم زیاد دیدم که مقایسه می کنین معیار رفت و برگشت و اب وهو ا و اقامت و مردم و کار و میزان نژاد پرستی.....
    خوب مگه همه اون کشورا ، توسعه یافته نیستن???مگه هر چی که باشه،اوضاعشون بهتر از ایران نیس??? اگه پس گاهی هی ما اکراه می کنیم می گیم فلان دانشکاه اون کشور بده خوب پس مردم اون شهر چه جوری زندگی هاشونو می گذرونن
    که هی ما می گیم بده و فلان وبهتره واسه فلان شهرش یا فلان کشور فلان یونی ها اپلای کرد??????!!!!
    یا همین رنک دانشکاه !!! اگه بخواین ربطش بدین به اینجا و بگین تو همین ایران خودمون شهر تهران و شریف چه فرقی داره با یونی های دیگه تو شهر های دارقوزآباد ایرانمون،به نظرم این قضیه اش فرق داره ، چون وقتی ما میریم خارج اولا که یک هدفمون که انگلیسی حرف زدن و اشنایی با فرهنگ انگلیسی و این جورچیزاس، میره تو واقعیت پول میگیریم و توی یه محیط اروم درسمونو می خونیم در ثانی اونجا خارجه دیگه !! هر چی باشه بدترینش بهتر ز اینجا ئه !!!

بچه ها یامن هنوز تازه کارم و نمی فهمم چون پام ازایران نرفته اون ور تر !! یام که مسئله خیلی حادتره از ایناس !!!! چیزی به ذهنتون میرسه بگید پلیییزززز تا منم ازاشتباهاتم بیام بیرون و بتونم بااین نظر و عقیده ای که دارم تصمیم بگرم واسه کجا ها اپلای کنم چون تو این قاره کلی دانشگاه هستا !!!!!
    قربان همه شما بچه های بااراده

نقل قول نوشته اصلی توسط rks نمایش پست ها
    سلام بچه ها- خوبین ??? من خودم هم دنبال اپلای ام واسه دکترا اما یه سوالی هست که هنوز گنگه ونمی تونم فک کنم چرا ?????????!!!چرا این قدر بچه ها روی انتخاب کشور و رنک دانشگاه حساسیت به خرج نشون می دن???
    البته منظورم فقط مقایسه بین کشورای اروپایی و کانادا و امریکا و استرالیا هست- کشور های اسیایی وعربو اصلا من منظورم نیستا
    مثلا کسی که می خواد بره دکترا خارج کشور، مگه مهم فقط این نیست که یه استادی یا پوزیشینی پیدا کنه که رشته اش و پروژه هایی که اونجا انجام میشه مورد علاقش و متناسب با توانایی هاش باشه و بتونه درسش و ادامه بده و فول فاند شه???!!! مگه چیزی غیر اینه???

فروم زیاد دیدم که مقایسه می کنین معیار رفت و برگشت و اب وهو ا و اقامت و مردم و کار و میزان نژاد پرستی.....
    خوب مگه همه اون کشورا ، توسعه یافته نیستن???مگه هر چی که باشه،اوضاعشون بهتر از ایران نیس??? اگه پس گاهی هی ما اکراه می کنیم می گیم فلان دانشکاه اون کشور بده خوب پس مردم اون شهر چه جوری زندگی هاشونو می گذرونن
    که هی ما می گیم بده و فلان وبهتره واسه فلان شهرش یا فلان کشور فلان یونی ها اپلای کرد??????!!!!
    یا همین رنک دانشکاه !!! اگه بخواین ربطش بدین به اینجا و بگین تو همین ایران خودمون شهر تهران و شریف چه فرقی داره با یونی های دیگه تو شهر های دارقوزآباد ایرانمون،به نظرم این قضیه اش فرق داره ، چون وقتی ما میریم خارج اولا که یک هدفمون که انگلیسی حرف زدن و اشنایی با فرهنگ انگلیسی و این جورچیزاس، میره تو واقعیت پول میگیریم و توی یه محیط اروم درسمونو می خونیم در ثانی اونجا خارجه دیگه !! هر چی باشه بدترینش بهتر ز اینجا ئه !!!

بچه ها یامن هنوز تازه کارم و نمی فهمم چون پام ازایران نرفته اون ور تر !! یام که مسئله خیلی حادتره از ایناس !!!! چیزی به ذهنتون میرسه بگید پلیییزززز تا منم ازاشتباهاتم بیام بیرون و بتونم بااین نظر و عقیده ای که دارم تصمیم بگرم واسه کجا ها اپلای کنم چون تو این قاره کلی دانشگاه هستا !!!!!
    درود
    کاش همه چی به همین سادگی که میگی بود .
    راحت گرفتن زندگی خیلی خوبه ولی این فرق داره با بی تفاوتی .
    چیزی که من گرفتم از حرفات اینه که یه نکته گم شده داره و اونم هدفه .
    هدف دارید ؟
    . . . . . . Never give up

ApplyAbroad Guru

اگر ملاک تون صرفا حارج شدن از ایران باشه بله برای شما فرق زیادی ندارند. برای اکثر متقاضیان مساله فقط بیرون رفتن از ایران نیست بلکه رفتن به بهترین جا و بالا رفتن تا حداکثر سطح ممکن است.

Banned

نخیر
    مفروضات شما اشتباه هست.
    ایرانیهای زیادی رو خواهید دید وضعیت ایرانشون بسیار بهتر از وضعیتشون در امریکا یا اروپا بوده. چون بی برنامه. و بسیار رویا پردازانه و بدون سنجش دقیق امکانات و از همه مهمتر توانایی های خودشون اقدام به این کار کردند.
    بعضی/اکثرا میخوان توی کشوری که تحصیل میکنند بمونند و خب وقتی کشوری شرایط موندنش سخت باشه یا مقدور نباشه طبیعتا در اولویت قرار نمیگیره.
    برخی فیلد کاری و استاد خاصی مدنظرشون هست.
    برخی دوست دارند در یک محیط متناسب با روحیه خودشون زندگی کنند. مثلا اسکاندیناوی من اصلا خوشم نمیاد یکی دیگه دوست داره فقط همونجا باشه.
    افاکتورهای ختلفی در این مسیر تاثیرگذار هستند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-gh نمایش پست ها
    درود
    کاش همه چی به همین سادگی که میگی بود .
    راحت گرفتن زندگی خیلی خوبه ولی این فرق داره با بی تفاوتی .
    چیزی که من گرفتم از حرفات اینه که یه نکته گم شده داره و اونم هدفه .
    هدف دارید ؟
    سلام دوباره- همچین بیهدفم نیستم !! شایدم هدفم پایینه !! هدفم تحصیل و استفاده از امکانات اون ها هست البته بسته به لیاقتم وهم چنین آشنا شدن با فرهنگ اونا که تا اونجایی که می دونم اصول اخلاقی بیشتر در بین اونا رعایت میشه و خیلی قانون هاشون بهتر و عادلانه تر هست- و خودمم فرهنگ اونا رو بیشتر می پسندم-- دوس دارم تو اون جور جامعه ها زندگی کنم که ببینم چه جوریه که بچه های دبیرستانیه اونا دانش و علم و خلاقیت شون از دانشجوهای تحصیل کرده ایرانم بیشتره! خوب می خوام برم توهمچون جوی که منم پیشررفت کنم مث اونا دیگه--و به همون نسبت بازدهی و عملکردشون از ما ها خیلی بیشتره !!
    ولی خوب بنا به یه سری مشکلاتی که با زندگی در اینجا دارم در وهله اول، تا این لحظه و زمان، همون خارج رفتن و دور بودن از محیط خیلی از مشکلات قبلیم رومی دونم کاهش می ده البته ممکنه مشکلات جدیدی باز بیاد تو زندگیما اما خوب زندگی همیشه پر اانواع مصائب هست دیگه !!!!
    حالا یعنی هنوزم بی هدفم چه کا کنم به نظرتون که برام واضح تر شه تصمیم گیر ی واسه انتخاب کشور و دانشگاه !!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام دوباره- همچین بیهدفم نیستم !! شایدم هدفم پایینه !! هدفم تحصیل و استفاده از امکانات اون ها هست البته بسته به لیاقتم وهم چنین آشنا شدن با فرهنگ اونا که تا اونجایی که می دونم اصول اخلاقی بیشتر در بین اونا رعایت میشه و خیلی قانون هاشون بهتر و عادلانه تر هست- و خودمم فرهنگ اونا رو بیشتر می پسندم-- دوس دارم تو اون جور جامعه ها زندگی کنم که ببینم چه جوریه که بچه های دبیرستانیه اونا دانش و علم و خلاقیت شون از دانشجوهای تحصیل کرده ایرانم بیشتره! خوب می خوام برم توهمچون جوی که منم پیشررفت کنم مث اونا دیگه--و به همون نسبت بازدهی و عملکردشون از ما ها خیلی بیشتره !!
    ولی خوب بنا به یه سری مشکلاتی که با زندگی در اینجا دارم در وهله اول، تا این لحظه و زمان، همون خارج رفتن و دور بودن از محیط خیلی از مشکلات قبلیم رومی دونم کاهش می ده البته ممکنه مشکلات جدیدی باز بیاد تو زندگیما اما خوب زندگی همیشه پر اانواع مصائب هست دیگه !!!!
    حالا یعنی هنوزم بی هدفم چه کا کنم به نظرتون که برام واضح تر شه تصمیم گیر ی واسه انتخاب کشور و دانشگاه !!!!
    هدفتون خیلی کلی و شعارگونه هست؛ بهتره برای خودتون آیتم های مشخصی تعریف کنید و به عنوان هدف، سرلوحۀ اموراتتون قرار بدید. جملاتی که بیان میکنید، خوب اما کلی هستند. هدف زندگی باید خیلی واضح و مشخص باشه تا بتونید برای رسیدن به اون، برنامه ریزی دقیق کنید و برای بدست آوردن ابزارهای لازم، تلاش کنید.

هر چقدر هدفتون مشخص تر و دقیق تر باشه، ضریب موفقیت شما در انتخاب کشور و محل تحصیل، بالاتر میره. نمونه های عینی و مصداق های ملموس، ابزارهای خوبی برای تعریف هدف زندگی هستند.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام به همه . من دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان هستم بعد از اتمام کارشناسی برای پذیرش چه کشوری و چه رشته ای رو میتونم انتخاب کنم. اگه اطلاعات بیشتری نیاز دارید بگید که بگم بهتون. مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)