صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: تقاضای اطلاعات در مورد ادامه تحصیل مهندسی عمران در استرالیا

Junior Member

پیش فرض تقاضای اطلاعات در مورد ادامه تحصیل مهندسی عمران در استرالیا

سلام

من اولین باره اینجا پست میذارم. لیسانس عمران هستم و دارم دانشگاههای مختلف برای ادامه تحصیل توی استرالیا رو بررسی می کنم.

میخواستم بدونم رشته هایی که از لحاظ کاری بیشتر آینده دارن کدوم ها هستن؟ سازه ؟ ژیو تکنینک؟ ترافیک و ترانسپورت ؟...

و اینکه توی بعضی دانشگاهها (مثل وسترن استرالیا) یه رشته هست که هیچ گرایشی نداره ! و عنوان رشته هست Masters of CivIl Engineering by course work. همین یعنی هیچ گرایشی براش توضیح نداده. میخواستم بدونم یه همچین مدرکی اصولا چه مفهومی داره و ثانیا آیا قابل ارزشیابی در ایران هست؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

پیش فرض پاسخ : تقاضای اطلاعات در مورد ادامه تحصیل مهندسی عمران در استرالیا

سلام

آینده کاری هر رشته بستگی به خود آدم داره که چه قدر در اون رشته می تونه حرفه ای و با سواد باشه. ضمن این که به کجا کار کردن هم بستگی داره. استرالیا یا ایران

در مورد ایران، خوب خودت حتما می دونی که بچه های سازه خیلی زیاد شدن، خاک هم تا چند ساله دیگه همین جوری میشه، اما رشته هایی مثل ترافیک و محیط زیست و مدیریت پروژه هنوز کلی جای خالی در ایران دارن. آب هم بد نیست.
    بازار کار به خیلی چیزها بستگی داره و الان نمیشه در موردش نظر داد.

آره اون مدرک رو هم قبول می کنن. در این رشته خودتون تصمیم می گیرین که بیشتر چه واحد هایی بگذرونین، مثل واحدهای اختیاری لیسانس می مونه.

یه نکته دیگه این که، گرفتن پذیرش از استرالیا بسیار ساده است چون باید با خرج خودتون برید و دانشگاه بورس و کمک مالی و ... نداره.
    حدود سالی 30 میلیون تومان
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

Junior Member

من راجع به گرايشتون نظري ندارم ولي در مورد مدارك استراليا :

تمام مدارك master ( course work و By research ) رو اينجا به عنوان فوق ليسانس ارزيابي مي كنند.
    (به جز مدرك ...master of philosophy in و همينطور master by research ي كه خودش مستقل نباشه و زير مجموعه يك phd باشه)
    .Fall seven times, Stand up eight

Junior Member

سلام به همه

البته من منظورم آینده کاری تو استرالیاست نه تو ایران .

من شنیدم مهندسی محیط زیست و مهندسی ترافیک و ترانسپورت بیشترین بازار کاری رو توی استرالیا دارند.

مطلعی هست که موافق یا مخالف باشه ؟

Junior Member F A T I آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام
    جداً نمیشه هیچ کدوم از دانشگاههای استرالیا بورس گرفت برای پی اچ دی عمران؟ اینکه خیلی ناامید کننده اس.
    Trust your emotions, Believe in your dreams

Junior Member

با سلام.

من فارغ التحصیل مهندسی مکانیم جامداتم. معدلم هم 15.44 هستش.
    می خواستم تو استرالیا تو گرایش عمران ادامه بدم. حالا چندتا سوال واسم پیش اومده. ???
    مثلا:
    1- آیا پذیرش من تو دانشگاه ها به خاطر اینکه مکانیک هستم سخت تر میشه یا نه؟
    2- اگه اینطوره، درسته که تغییر رشته از گرایش جامدات به عمران سازه زیاد مشکل ساز نیست؟

ممنون میشم اگه جواب روشنی بهم بدین. 8) آخه تو هفته ی آینده باید تکلیفمو مشخص کنم و مدارک
    رو برای گرفتن offer بدم به وکیل.

با سلام خدمت دوستای خوبم،
    در مورد بازار کار تو رشته های مختلف باید بگم نمیشه یه قائده کلی داد و گفت این رشته خوبه یا نه. داشتن CV خوب برای هر رشته ای تضمین کننده کار خوب هم هست. ولی بر خلاف دوستان من فکر می کنم که تو رشته سازه تنوع شغلی بیشتر از سایر رشته هاست. این موضوع رو شانس پیدا کردن کار تاثیر میزاره ولی به همون نسبت متقاضیاشم بیشتر که اثر منفی داره. تو گرایشی مثل خاک متقاضی کمتره ولی تنوع شغلی هم به همون نسبت کمتره. به نظر من زیاد به این فکر نکن که کدوم بازار کار دارند یا نه من نظرم اینه که اگه رشته زنبورداریم با علاقه دنبال کنی حتما توش موفق میشی چه برسه به گرایش های مختلف یه رشته ای مثل عمران. اینو از این بابت میگم که زمینه کاری رشتههایی مثل محیط زیست، سازه، و آب رو تو ایران به عینه دیدم. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که هر گرایشی رو که توش توانا تری رو انتخاب و نهایت تلاش رو برای موفقیت بکن حالا هرجا که باشی موفقی.

استرالیا به خاطر شرایط زیستی که داره به گرایشی مثل آب و محیط زیست بیشتر احتیاج داره و بازار کارشم حتما بهتره. ولی هزینه تحصیلش واقعا بالاست.

Junior Member

به نظر شما آیا میشه بعد از اتمام تحصیلات در همونجا اقامت گرفت و کار کرد. شرایطش به چه صورتی است؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط meead_s نمایش پست ها
    سلام

آینده کاری هر رشته بستگی به خود آدم داره که چه قدر در اون رشته می تونه حرفه ای و با سواد باشه. ضمن این که به کجا کار کردن هم بستگی داره. استرالیا یا ایران

در مورد ایران، خوب خودت حتما می دونی که بچه های سازه خیلی زیاد شدن، خاک هم تا چند ساله دیگه همین جوری میشه، اما رشته هایی مثل ترافیک و محیط زیست و مدیریت پروژه هنوز کلی جای خالی در ایران دارن. آب هم بد نیست.
    بازار کار به خیلی چیزها بستگی داره و الان نمیشه در موردش نظر داد.

آره اون مدرک رو هم قبول می کنن. در این رشته خودتون تصمیم می گیرین که بیشتر چه واحد هایی بگذرونین، مثل واحدهای اختیاری لیسانس می مونه.

یه نکته دیگه این که، گرفتن پذیرش از استرالیا بسیار ساده است چون باید با خرج خودتون برید و دانشگاه بورس و کمک مالی و ... نداره.
    حدود سالی 30 میلیون تومان

Junior Member

سلام.
    آینده دار تو ایران زیاد معنی نداره.
    هر رشته ای که تحصیل کنین باید خودتون کارآفرینی بفرمائین. وگرنه که تو ایران تا پارتی نداشته باشین با فوق دکترا هم هیچ آینده ای تاکنون مشاهده نشده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mona.m نمایش پست ها
    سلام

من اولین باره اینجا پست میذارم. لیسانس عمران هستم و دارم دانشگاههای مختلف برای ادامه تحصیل توی استرالیا رو بررسی می کنم.

میخواستم بدونم رشته هایی که از لحاظ کاری بیشتر آینده دارن کدوم ها هستن؟ سازه ؟ ژیو تکنینک؟ ترافیک و ترانسپورت ؟...

و اینکه توی بعضی دانشگاهها (مثل وسترن استرالیا) یه رشته هست که هیچ گرایشی نداره ! و عنوان رشته هست Masters of CivIl Engineering by course work. همین یعنی هیچ گرایشی براش توضیح نداده. میخواستم بدونم یه همچین مدرکی اصولا چه مفهومی داره و ثانیا آیا قابل ارزشیابی در ایران هست؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)