صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 85

موضوع: تجربیات آزمون 23 اكتبر 2010 سنجش (تهران)

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 23 اكتبر 2010 سنجش (تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    منم دانشکده زبان های خارجی امتحان دادم...به نظرم جو امتحان خیلی خوب بود اصلا قابل مقایسه با آیلتس سنجش نبود حتی موبایل هم می شد داخل سالن برد خوراکی هم که همه آورده بودند و وسطش کیک و ساندیس هم دادند دکتر برزآبادی هم به نظر من خیلی آرامش میداد و کاملا بین سکشن ها اجازه میداد آدم چند دقیقه استراحت کنه...اما مراقب های دور و بر من کاملا حواسشون بود که تو بخش های دیگر نرم که متاسفانه منم تو ریاضی وقت کم آوردم و اصلا به نظرم سوالات ریاضی اونجور هم که همه میگند نمیشه 800 آورد چون وقت گیر بودند واقعا !!و چند تا سوال میانه داده بودند و من صورت دو تا سوالام ااصلا نفهمیدم یعنی چی و نرسیدم نمودارها رو جواب بدم و از کناریم پرسیدم و 5 تا رو زدم اما بعد که اومدم بیرون یادم اومد که احتمالا سوال ها با هم فرق داشتن و خیلی اعصابم بیشتر خورد شد!!!کسی میدونه که سوال ها و جواب ها با هم فرق می کنند یا الکی اول جلسه گفتند؟وربال هم که بچه های می گفتند 10-15 تاش قابل جواب دادن اگر نخونده باشی اما من تقریبا 6-7 بیشتر بلد نبودم و بقیه رو رندم زدم...کلا که به نظر خودم خیلی خراب کردم

ترتیب سوالات به احتمال زیاد فرق داشت واسه افراد مختلف
    دکتر برز آبادی هم اشاره کرد در ابتدا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    communication systems

سلام
    من خیلی عالی نخونده بودم ولی با توجه به اون چند تا تست بیگ بوکی که زدم میگم، ریاضیش مخصوصا قسمت دوم واقعا سخت تر و وقت گیرتر بود، من 800 میخواستم ولی تا الان 2 تا رو میدونم غلط زدم! بنظرم ریدینگ سختتر بود و آنالوژی لغتاش شاید سختتر نبود ولی روابط بین لغاتش سخت بود! در کل بنظرم دوستان مخصوصا دوستان فنی ریاضیو شوخی نگیرن که پشیمون میشن، واقعا حیف آدم 800 نشه ، رایتینگم واقعا آسون بود و اگه قبلش یکی دو سمپل مینوشتید مشکلی نداشتید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc. IE, sharif

ریاضی وقت گیر بود و من خودم برای دومی وقت کم آوردم.
    وربال به نظرم قابل قبول بود. اگر کسی وقت گذاشته بود نتیجه خوبی می گرفت.
    رایتینگ ها ساده بودن.

مرکز امتحان من امام خمینی بود : دخمه ای بسیار گرم، پر از سر و صدا، صندلی های داغون، کلاس های 5-6 متری .... افتضاح ترین حوزه امتحانی که تا به حال داشتم. باید این مساله به سازمان منتقل بشه.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

سلام دوستان
    من توی دانشکده زبان های خارجی امتحان دادم
    شرایط آزمون بسیار خوب بود و همه چیز روی روال بود
    رایتینگ ها بسیار عالی بود و خوب میشد در باره اونها نوشت
    وربال تقریبا قابل قبول بود و من راضی بودم البته نه خیلی خیلی راضی
    کوانتتیو رو هم بسیار خوب شروع کردم و بخش اول همه رو زدم ان شالله که درست بوده باشه
    بخش دوم را هم بخوبی انجام دادم و 5 تا سوال نمودار ها رو یعنی سوال های 21 تا 25 رو گذاشتم که در آخر بزنم حدودا هشت دقیقه آخر رو برای این 5 تا سوال وقت گذاشتم. چشمتون روز بد نبینه که سوال 21 رو نتونستم حل کنم و سراغ سوال 22 رفتم و اونو حل کردم ولی جوابش رو اشتباها در سوال 21 وارد کردم و همین جور بقیه جواب ها نیز یک ردیف بالا اومد و من متوجه نشدم تا زمانیکه مراقب خواست پاسخ نامه رو بگیره متوجه شدم که دیگه فایده ای نداشت. حالا من موندم چکار کنم نمره 800 رو با نمره 740 عوض کردم و واقعا گیچ و سردرگمم.

Member Seabird آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST-Industrial Engineering

Analytical: موضوعات هر دو قسمت ساده و قابل فهم بودند، اما من متاسفانه توی writing وقت کم آوردم (هم برای ساپرت کافی دلایلم و هم برای revise) و بعد امتحان هم متوجه شدم تو قسمت issue یه مقدار خارج از موضوع نوشتم! بهتره قبل از امتحان یکی دو نمونه توی زمان استاندارد بنویسید و سر جلسه هم چند بار موضوع تاپیک رو (با دقت روی تک تک کلمه هاش) بخونید تا موقع نوشتن از موضوع اصلی منحرف نشید.
    Verbal : قسمت دوم سخت تر بود. من برای ریدینگ های طولانی هر دو قسمت وقت کم آوردم (بر خلاف نمونه تست هایی که توی خونه می زدم)
    Quantitative: توی این بخش هم section دوم سخت تر و وقت گیر تر بود. کلا توی quant سوالات مربوط به احتمالات و میانه و ...زیاد بود بر خلاف بیگ بوک که سوالات این مدلی نداره، همون طور که دوستان گفتن روی تنظیم وقت کار کنید.

محل برگزاری هم دانشکده زبان دانشگاه تهران بود، برخورد مراقبین و مسئولین محترمانه بود. اما امتحان مثل همیشه با تاخیر شروع شد(یک ربع حدودا)، وضع صندلی ها هم خیلی خراب بود! تحملشون برای 4 ساعت متوالی جدا کار سختی بود...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alihagh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توی دانشکده زبان های خارجی امتحان دادم
    شرایط آزمون بسیار خوب بود و همه چیز روی روال بود
    رایتینگ ها بسیار عالی بود و خوب میشد در باره اونها نوشت
    وربال تقریبا قابل قبول بود و من راضی بودم البته نه خیلی خیلی راضی
    کوانتتیو رو هم بسیار خوب شروع کردم و بخش اول همه رو زدم ان شالله که درست بوده باشه
    بخش دوم را هم بخوبی انجام دادم و 5 تا سوال نمودار ها رو یعنی سوال های 21 تا 25 رو گذاشتم که در آخر بزنم حدودا هشت دقیقه آخر رو برای این 5 تا سوال وقت گذاشتم. چشمتون روز بد نبینه که سوال 21 رو نتونستم حل کنم و سراغ سوال 22 رفتم و اونو حل کردم ولی جوابش رو اشتباها در سوال 21 وارد کردم و همین جور بقیه جواب ها نیز یک ردیف بالا اومد و من متوجه نشدم تا زمانیکه مراقب خواست پاسخ نامه رو بگیره متوجه شدم که دیگه فایده ای نداشت. حالا من موندم چکار کنم نمره 800 رو با نمره 740 عوض کردم و واقعا گیچ و سردرگمم.
    سوال 25 که مدیان بود چی می شد؟ تنها سوالی در کل امتحان بود که من نفهمیدم چی کار کنم و احساس bewilderment شدیدی بهم دست داد! البته بعد از 4 ساعت واقعا توانی هم نداشتم برای فکر کردن تلاشی هم نکردم! به غیر شانسی زدن 3-4 سوال یه RC section 3 که به شکل عجیب و بسیار غیر منتظره ای 3 تا RC داشت به جای 2 تا! این تنها سوالی بود که شانسی زدم و البته C رو زدم مثل همیشه!

کسی ایده ای در مورد دادن 3 تا RC نداره؟ با محاسبات دقیق و ده ها بار تست شده من جواب دادن RC بلند 7-سواله 10 دقیقه و RC کوتاه 4-سواله 5 دقیقه وقت می خواد (بقیه 27 سوال هم در کل 15 دقیقه) این فورمول کاملا در مورد section 1 صدق کرد و من تمام سوالاتو جواب دادم و انتظار دارم حدود 25-30 درست داشته باشم، اما section 3 واقعا منو داقون کرد! analogy ها بسیار سختتر بود و با این حال 3 تا هم RC داشت RC کوتاه ها در همون فرمول 5 دقیقه صدق کرد ولی وسطی که بلند بود اگرچه 4-سواله بود ولی عملا من دیگه براش وقتی نداشتم

ممکنه این قسمت experimental بوده باشه؟ با توجه به اینکه قرار طرح سوالا تغییر کنه در آینده؟ سال های پیش کسی سراغ نداره 3 تا RC داده باشن؟

SC هاو antonym ها در هر دو section خوب و ساده بود
    ویرایش توسط Filippo : October 23rd, 2010 در ساعت 06:40 PM

من این موضوع رو چک کردم 2 تا ریدینگ بود به این علت که سوال رفته بود تو صفحه بعد همونو یه بار دیگه نوشته بودن که ورق نزنی همین 3 تا نبود

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nimashahinfar نمایش پست ها
    من این موضوع رو چک کردم 2 تا ریدینگ بود به این علت که سوال رفته بود تو صفحه بعد همونو یه بار دیگه نوشته بودن که ورق نزنی همین 3 تا نبود
    !!! من هیچ ایده ای ندارم !!! من فقط یادم هست از دو تا ریدینگ در مجموع 6-7 تا زدم و چند صفحه دیگه هم بود که سوال داشت و چند جای خالی روی پاسخ نامه من مونده بود که شانسی زدم، ظاهرا من کلا خواب بودم!

تو که ظاهرا خوب دادی فقط ی چک باید می کردی چون ریدینگ خونده بودی و فهمیده بوده حیف بوده ، من که ریدینگ درست حسابی نفهمیدم

Junior Member

من تو دانشکده زبان های خارجی امتحان دادم. محیط سالن، نور، صدا، صندلی ها و ... همون طور که دوستان گفتن خوب بود. فقط یه کم مشکل نداشتن دستگاه خنک کننده هوا داشت، که اون هم با توجه به این که روز آزمون هوا زیاد گرم نبود، خیلی مشکل ساز نبود.
    در مورد سوالات هم، عناوین writing ها کلا" طوری بود که خیلی راحت می شد در موردشون نوشت. verbal رو، احساس می کنم، یه سری سوالها خیلی راحت بود و یه سری خیلی سخت. در کل، نزدیک به سوالات سال های گذشته و بیگ بوک. quant هم باز یه سری سوالای خیلی ساده ابتدایی داشت. اما این نوع سوالات رو بیشتر در section2 و در ابتدای سوالات گذاشته بودن. آدم فکر می کرد تا آخرش همین طوره و وقتش رو روی این سوالات تلف می کرد. بعد می رفت آخراش می دید وقت کم می آره. در کل section 4 به نظر می رسید که از sec2 کمی سخت تر و وقت گیر تر بود. و باز هم سوالای آسون بیشتر در شروع قرار داشتن. دونستن این موضوع تو تنظیم وقت اهمیت داره که وقتت رو تو سوالای آسون برای قسمت های آخر که سخت تر هستن ذخیره کنی.
    من در مجموع بد ندادم و فقط یکی دو سوال وقت کم آوردم. راستی اون سوال quant که پرسیده بود مدیان چه تغییری می کنه جوابش چی میشد؟ (یکی از سوال هایی که من سرش وقت کم آوردم)
    یادم رفت بگم، تعداد سوالات آمار و احتمال نسبت به bb بیشتر بود. بیشتر هم در ارتباط با مفاهیم و تعریف های خیلی پایه ای و ابتدایی آمار و احتمال بودن (مثل تعریف میانگین، میانه، دامنه یا همون range ) که باید باهاشون آشنا می بودی. اما در کل چیز پیچیده یا پیشرفته ا ی نداده بودن و یه آشنایی اولیه با این مفاهیم کفایت می کرد.