صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 85

موضوع: تجربیات آزمون 23 اكتبر 2010 سنجش (تهران)

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 23 اكتبر 2010 سنجش (تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط maryaam نمایش پست ها
    من فکر می کنم مشکل شما همونطور که خودتون گفتین به این خاطر بود که تو خونه، دادن امتحان gre رو بصورت پیوسته تمرین نکرده بودین. من خودم 10 روز قبل از امتحان سعی می کردم هر روز صبح، نشستن سر جلسه رو تمرین کنم و هر روز یک بار کل آزمون رو (البته نه همه همه اش رو) از خودم امتحان می گرفتم. البته نمی گم که تو امتحان شاهکار کردم. اما در همون حدی که بلد بودم تونستم بنویسم و توقع نمره ای در همون حد رو دارم.
    در ضمن در مورد نمره quant هم من دانشگاه هایی رو می شناسم (البته تو رشته خودم) که خودشون تو وب سایت دانشگاه تصریح کردن که برای ما بیشتر همون نمره quant مهمه.
    آره دقیقا همینه که شما میگین .

البته من فرصت کافی نداشتم . من کلا 30 روز به طور پیوسته خونده بودم . برای بعدی فقط سمپل میزنم . ( بعدی رو فقط من باب Quant این یکی که فکر کنم خوب نشد میدم )

متشکرم .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

راستی من اصلا یادم نمیاد کسی Admission ticket منو برداشته باشه البته گلاب به روتون تو V2 من رفتم WC و آخر امتحان هم متوجه شدم که Ticket ام نیست یعنی خودشون برداستن؟ ضمنا من اصلا تو Q2 یادم نمیاد کسی قیافه منو تطبیق داده باشه شایدم به دلیل خستگی به قول بچه ها تو کما بودم (مرز بین این دنیا و اون دنیا)!!!!!!!؟؟؟؟؟
    میشه یکی بگه چه اتفاقی افتاده بوده؟؟؟

جالب اینکه تو دستشویی هم زمبه میتی کمان گذاشته بودند یعنی رابط های مراقبین که هی میومدنو هی میرفتن که تابلو نشند من همین اومدم لب باز کنم البته نه تقلب دیدم یکیشون پرید تو دستشویی منم سریع به بچه هایی که داشتند حرف می زدند گفتم البته به نظر از اون مراقب های بی اذیت و آزار بود. نکته دیگه اینکه واسه Public Convenience (همون I need to see john) من 5 دقیقه تو Queue بودم. به نظرم باید دفعه بعد ETS تاپیک Argument Task را اینطور انتخاب کنه که:

"به گزارش داوطلبین ایرانی برخی از امتحان دهنده هایی که به دستشویی رفته بودند با صف طولانی مواجه شدند که این به نوبه خود موجب از دست رفتن زمان یکی از سکشن های V یا Q شده است. ضمن ایمکه امکان دارد امتحان دهنده ای که جای متقاضی اصلی به جلسه امتحان آمده در زمان picture recognition خود را فورا به WC برساند. نتیجه اینکه مسولین test center تصمیم دارند که برای آینده WC را lock کنند تا هم از تقلب جلوگیری نمایند و هم از ایجاد صف و اتلاف وقت." لطفا این موضوع رو نقادانه تحلیل کنید؟!

لااقل اگر این تاپیک رو بده فک کنم کمتر کسی زیر 4 بشه!
    ویرایش توسط Khwarizmi : October 24th, 2010 در ساعت 11:55 AM

سلام
    ببخشید یه کم بی‌ ربطه
    اما از دوستانی که امتحان دادن خواهش می‌کنم تا یادشون نرفته هر چی‌ از سوالات Q رو که یادشونه یا اصطلاح خاصی‌ در سؤالات Q یادشون مونده یا نکته جدیدی، در قسمت سوالات امتحان اخیر GRE وارد کنن
    اینم لینکش
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...اد-تونه

پیشاپیش تشکر

Junior Member

من دانشکده زبان های خارجی بودم و اوضاع خیلی خوب بود.
    اما در مورد امتحان وربال اول تقریبا متوسط بود. کوانت اولی هم ساده بود و میشد در وقتش جواب داد.
    اما وربال دوم خیلی سخت بود. به معنی واقعی کلمه دشوار بود و فکر میکنم اغلب ادم هایی که این جا نظر دادن همین احساس رو داشته اند.
    کوانت آخر هم خیلی وقت گیر بود. شاید به خاطر این بود که دیگه انرژیم تموم شده بود. ولی من حداقل یک سوالشو رو شانسی زدم و حتما بالای 780 نمی شم! وربال هم فکر کنم بره روی نمودار مخصوصا وربال دومش که خیلی خیلی خیلی فاجعه بود

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nel_m نمایش پست ها
    راستي يه سوال اين كه چند تا گزينه رو پشت هم يكي بزينيم نمرمون min ميشه؟
    اخه من اونايي رو بلد نبودم همين كارو كردم!!! پس يعني بدبختم؟!
    نه! همینطوری که نیست! اونهایی هم که min می شن به خاطر اینکه همه رو یه گزینه زدن نیست که min شدن به خاطر اینه که شما تا مرز 10 تا سوال درست هم بزنی بازم 200 می شی (جدول تبدیل نمره رو تو پست قبلم آوردم) مثل همون انداختن با نمره 9.9 هستش، شما حق داری همه سوالها رو شانسی بزنی و هر گزینه ای که خواستی چه برسه به چند تا؛ به طور میانگین شما می تونی با شانسی زدن 250 (حدود 15/76 تا جواب درست) هم بشی اما مسئله اینه که فرد با percentile %1 هیچ جای دنیا به عنوان کسی که وربال امتحان داده حساب نمی شه

پس همچین قانونی که اگه این جوری بزنی فلان جور می شه وجود نداره! اونا چرا باید بین کسی که همه رو یه گزینه زده و کسی که به یه فرم دیگه شانسی زده تفاوت قائل بشن؟ شما که دیگه جای خود داری!

تستهای دیروز و bigbook حتی تا 5-6 جواب پشت سرهم یک گزینه هم دیده ام که جواب درست بوده.
    ویرایش توسط Filippo : October 24th, 2010 در ساعت 03:43 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپیوتر

سلام
    رایتینگ موضوع رو به فارسی مینویسم:
    1- بر ای بهترین پیشرفت بحث با ادمهای با عقاید مخالف خوب است.
    2- ادمهای معروف بعد اینکه میمیرند بیشتر شناخته میشند.

صورت اصلی انگلیسی رو میشه تو نمونه سوالاتی که خود ETS گذاشته دید.

ریاضی آسون بود من فقط در قسمت دوم یکی از شرکت کننده ها سر و صدا میکرد حواسمان رو کلی پرت کرد و باعث شد 3 تا غلط بزنم. کلا ریاضی چیز خاصی نداره فقط دقت میخواد
    در مورد ریاض فقط بگم هر موقع دیدین زیاد دارید بهش فکر میکنید مطمئن باشید اشتباه هستش. من سبک زدن ریاضی اینجوری بود که اول همه رو میزدم بعدش میرفتم سراغ آماری های.
    چون فکر میکنم اکه تو تله یه سوال گیر بیفتی حتما هم وقتت میره هم اشتباه میزنی.
    مثلا سوال آخر که من اشتباه زدم و آخرش هم شانسی زدم این بود:
    شرکتها اگر بیش از 250هزار تا درآمد داشته باشند باید 6هزار تا مالیات شهر بدن + 5% بیش از 250هزار تا
    اگر شرکتی که بیش از 250هزار تا درآمد داشته و این هزینه ها رو پرداهت کرده برابر بوده با 3% کل درآمدش. درآمدش چقدر بوده؟
    که میشه 325هزار تا
    خیلی ساده هستش فقط کافی صورت مساله رو به ریاضی بنویسی
    %3*(250000 +x) = برابر بود با6000 + 5%*x
    x = 75000
    کل مبلغ میشد 325هزار
    دید چه ساده بود. فقط باید از یه زائیه دیگه مساله رو دید. ولی متاسفانه سر جلسه یه سری مراقبها وایستادن بالا سر آدم با هم جر و بحث میکنن.

به نظر من ارزش خودندن رو داره. آنتونیم رو میشه زد با خوندن. قسمت جای خالی هم همینطور . اگر دقت کنید حدود نیمی از آنالوژی رو هم میشه زد. فقط قبلش باید کاپلان رو بخورید و Bigbook رو هم تست هاش رو بزنید و به حافظه بسپرید.

ما حدود 1 ماه جدی و لی از 2 ماه قبل بازی بازی شروع کردیم به خوندن. ولی هر چه زودتر لغتها تو ذهن بشینه بهتره. دیگه خود دانید

کلماتی رو هم کا تو کاپلان بود بخونید خوبه. 1100 زیاد وقت رو میگیره و اونقدر کارایی نداره. کاپلان رو بخورید دقیقا به همین شکلی که گفتم. حتی ریشه ها و .... bigbook هم خیلی خوبه

بعضی کلمات رو که یادم میاد در زیر مینویسم در مورد املا زیاد ممکن درست ننویسم خودتون تو دیکشنری ببینید
    incorporeal
    jackole
    syncopte: intrusion
    enthrall
    go-getter
    un-faceless
    ویرایش توسط aminp30 : October 25th, 2010 در ساعت 10:21 AM دلیل: Inappropriate content

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپیوتر

به نظر من باید به ETS از نحوه برگزاری سنجش اعتراض کرد
    معنی نداره که چون برای یکسری مهم نیست و نخوندن بیان و خوشمزگی کنند و مراقبها هم با اونا جر و بحث کنند
    این آزمون باید آدم شش دانگ باشه حواسش
    برای بازی که نیومدیم پول بدیم و یه آبمیوه بخوریم. خود ما حداقل یکماه فشرده کار کردم نمیشه که زحمت ما به باد بره برای یکسری آدم مزخرف
    بگذریم از سنجش که مداد پاک کن های ETS رو بالا میکشن. توی برگه های ETS نوشته هیچی با خودتون نیارید 2 مداد بعلاوه یک پاک کن میدیم.
    اونوقت اونجا میری میبینی که حتی یه ساعت هم رو دیوار نصب نیست
    اگر بعضی باور غلط دارند که امتحان GRE الکی هست اینا خودشون رو گول میزنند و ببخشید از تنبلی به خریت
    یه کم دانشگاهای خوب رو بگردید میبینید که نمره Verbal هم مهم هست.
    در هر صورت اگر سنجش عرضه برگزاری مناسب رو نداره برگزار نکنه. ما اونقدر پول زیادی نداریم که دو بار امتحان بدیم و اگر هم داشتیم اصلا نکته منفی تو پذیرش گرفتن به حساب میاد.
    اینکه برخی خوششون بیاد که فلان جا بحال بود و تقلب کردیم اصلا چیز خوبی نیست چون حق بقیه رو نابود کردید. این از بی عرضگی سنجش هست. و قطعا به ضرر ایران تموم میشه وقتی این گزارش بشه. و اینکه سنجش یه سری مراقب از خیابون جمع کنه که بدون آموزش بیان و مراقب بشن. یارو برای کارت دیدن معرکه راه بندازه و همه بفهمن که داره کارت میبینه و بلند بلند با یه شرکت کننده جر و بحث کنه یا مسدولشون بیاد با مراقب دعوا کنه و بلند بلند توبیخش کنه که چرا فلان کار رو نکردی. اینا تنها چیزی که نمی فهمن اینه که این امتحان به تمرکز نیاز داره و اگر حواس کسی پرت بشه به شدت احتمال اشتباه بالا میره. حتی تو رایتینگ ممکن از چند تا نکته چند تا رو یادش بره آدم. مثلا گفتن رایتینگ تحلیلی..... یا حتی وربال رو که باید برخی اوقات تحلیل کنی و جواب رو بدست بیاری. نمیشه که بی دقت و بی تمرکز امتحان داد. خلاصه اون چند تایی که تو اتاق ما بودن امیدوارم شاسکول آباد هم راهشون ندن چه برسه به دانشگاههای آمریکا. من به شخصه خیلی زحمت کشیده بودم و تو خونه قبل دوره فشرده که میزدم بالای 450 میزدم و امیدوار بودم با کار بیشتری که کردم تو یکماه فشرده بالای 450 بشم. خلاصه خیلی اعصاب رو بهم ریختن.

سنجش یکبار امتحان تافل دادم میکروفن خراب بود و معلوم بود یارو یه جوری قضیه رو ماست مالی کرد. بعدش که نتیجه اومد نوشته بود صدای شما در Speaking تقریبا شنیده نمیشد. خب که چی؟ وقت و پول و عمر که از سر راه نیاوردیم. کم پولی هم که نمیگیرند. یه مشت جنس بنجل چینی به عنوان میکروفن گذاشتن اونجا که چی؟

در هر صورت این حق رو برای خودم محفوظ میدونم که اعتراض کنم به ETS و خیلی چیزا رو گزارش بدم.

Junior Member

Red face پاسخ : تجربیات آزمون 23 اكتبر 2010 سنجش (تهران)

من با نظر EG کاملا موافقم چون اصلا از وضعیت کنترل اونجا راضی نبودم با اینکه خیلیها گفتند که وضع سالن و شیرین کاری یسری از ... با مزه بود و کلی بی استرس شدیم. آخه اینا چه جوری خودشونو اندیشمند میدونند. من سرجلسه کلافه بودم از گرما، سر و صدا، ندادن Break چون 2000 نفر رو پیچونده بودن تو هم نتونستند تنفس بدند. مراقبین که مثل مور و ملخ بالای سر آدم راه میرفتند جای اینکه مثل Test center های خارجی دوربین بزارند و با بازبینی فیلم پی ببرند که کی تقلب کرده، هی میومدند بالای سر آدم تا کلافه بشی. بابا من تو وربال بودم یارو هی فک می کرد من تو Q هستم جایی که متقلبین اصلی رو پیدا کنند. تازه کناری من رو دو بار تذکر داد ولی هیچ کاری نکرد درصورتیکه تقلب باید همون بار اول گزارش بشه. خوب بابا کسی که تقلب می کنه در مقیاس بزرگتر هم می کنه دیگه چه دزدی مقالات چه خریداری نمره در خارج چه چیزای دیگه ... واقعا جای تاسف داره! اگه واقعا میخوان اینجوری با دغل بازی برگزار کنند دکتر برزآبادی ام بیاد تو فضای امتحان واسه کمک رسونی بیشتر، همگی ایرانیا با هم تقلب کنیم تا لااقل آمار Scale نمره GRE رو تو جهان بالا ببریم و رکورد بزنیم ایشالا همه هم بریم US. اینا فقط بلدند تو بانکها، سالن های همایش و ادارات دوربین بزارند نه تو سنترها!!

من 10 سال پیش یعنی 2000 تو سوریه CBT TOEFL دادم فک کنم اون موقع خیلیا نمیدونستند تافل رو با کدوم ت باید بنویسند چه برسه به GRE و من داشتم میرفتم دانشگاه فلوریدا واسه لیسانس هوا فضا که با بورسیه 50000 دلاری آخرم بم ویزا ندادن و کارم کشید به ادامه لیسانس تو وطن که بزن تو رگ به افتخارش. به قدری فضای تست سنتر اونجا صمیمی، امن و آرام و کلا Free of Cunning و dishonesty بود که من حتی متوجه فرد کناریم نشدم اتاق تماما هم دوربین کاری شده بود. تازه شما بگین اصلا سوریه کشوره؟ تازه تو مرکزشون بعد از پایان امتحان کلی از کاتالوگهای مربوط به GRE-SAT-ACT-PBT رو به ما دادند کم مونده بود به صرف نهارم ما رو رستوران دعوت کنند و من همونجا با GRE آشنا شدم. اونقدر خانم Supervisor اونجا هم خوش اخلاق بود که من از خود بیخود شدم.

خواهش میکنم اگه من یا این دوست گرامی EG اشتباه میگیم یکی خلافشو ثابت کنه؟؟ لطفا یکی دیگه نظرشو بده راجب این مورد. هر چی راجع به شوالام میرونید بهدا بسه اصلا چه فایده ذاره بعد از یه امتخان حالا چه خوب دادین چه بد آدم اینقدر بگه چی بو چی نبو، کدومو زدی کدومو نزدی، نتیجه اش میاد دیگه.

Banned

^^ من کاملا با برگزاری ضعیف سنجش و سرسری گرفتن امتحان توسط خیلی ها (که متاسفانه بعضی هاشونو از نزدیک هم می شناسم) موافقم به جرات می تونم بگم از کنکور لیسانس این مهمترین امتحانی بود که من تا حالا داشتم و استرس بسیار زیادی هم داشتم متاسفانه مراقبها افتضاح بودن (مثل تمام امتحان های تاریخ سنجش) مثلا یه مراقب اومد ticket منو گرفت و بعد یکی دیگشون اومد گفت ticket? از من اصرار از اون انکار والا بلا دادم به قبلی! چندین بار تمرکز من در حد چند دقیقه بهم خورد تو امتحانی که شما فقط 30 وقت داری و خیلی خیلی بیشتر از تصور اکثریت به تمرکز نیاز داری، بدون توهین به کسی، من واقعا نمی فهم کسی که برای 300وربال اومده سر جلسه اصلا برای چی اومده؟؟

Junior Member

واقعا همونطور که بالا گفتم من مجبور شدم تو وقت verbal 2 برم دستشویی اونم با 5 دقیقه اتلاف وقت آخه خدا رو خوش میاد تازه اونجا هم از ظن این مراقبین در امان نبودیم خداییش بچه هایم که اومده بودند اونجا یه آبی به صورت بزنند و ... (بجز 1 نفر البته) واسه تقلب نیومده بودند متقلبین اصلی تو همون سالن بودند تازه اون یک نفرم من از حضور مراقب باخبر کردم با اینکه حقش بود لو بره. اصلا آرامش، فضا و امکانات امتحان خوب نبود.