صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 68

موضوع: دانشگاه هايي كه رشته انرژي هاي تجديد پذير(renew able energy)رو دارند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه هايي كه رشته انرژي هاي تجديد پذير(renew able energy)رو دارند؟

سلام دوستان.
    من لیسانس الکترونیک دارم. میخوام در ایران ارشد بخونم. برای اینکه بتونم پایان نامه ارشدم رو در ارتباط با انرژیهای تجدیدپذیر خصوصا انرژی بادی تهیه کنم. ارشد باید الکترونیک بخونم یا قدرت ؟
    سوال اصلی من اینه که جایگاه الکترونیک در پروژه های انرژیهای نو کجاست ؟ مثلا برای همچین پروژه هایی اگر بخوان دانشجوی دکترا بگیرن . مکانیک ، شیمی ، برق قدرت و.... رو میگیرن. آیا رشته الکترونیک هم برای این پروژه ها میگیرن یا نه ؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاه هايي كه رشته انرژي هاي تجديد پذير(renew able energy)رو دارند؟

To haghighat
    بهتره شما گرایش قدرت ودر زمینه پاورالکترونیک را انتخاب کنید. در این صورت می توانید در انرژی باد، خورشیدی و همچنین زمینه های جانبی آن مثل HVDC کار کنید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط haghighat نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من لیسانس الکترونیک دارم. میخوام در ایران ارشد بخونم. برای اینکه بتونم پایان نامه ارشدم رو در ارتباط با انرژیهای تجدیدپذیر خصوصا انرژی بادی تهیه کنم. ارشد باید الکترونیک بخونم یا قدرت ؟
    سوال اصلی من اینه که جایگاه الکترونیک در پروژه های انرژیهای نو کجاست ؟ مثلا برای همچین پروژه هایی اگر بخوان دانشجوی دکترا بگیرن . مکانیک ، شیمی ، برق قدرت و.... رو میگیرن. آیا رشته الکترونیک هم برای این پروژه ها میگیرن یا نه ؟
    اساتید برجسته ای هم بوده اند که کل تحصیلاتشان الکترونیک بوده است و در زمینه الکترونیک قدرت فعالیت کرده اند. در زمینه فتوولتاییک جنبه های الکترونیکی کاربرد بیشتر است اما خصوصا در مورد باد من هم قدرت را بیشتر توصیه میکنم و بعد کنترل.
    اگر قصد دارید در مورد ادوات تبدیل انرژی های تجدید پذیر فعالیت کنید الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی. خصوصا برای انرژی بادی دانستن درایو و ماشین مهم است. کنترل هم بروید با چند درس مرتبط ابزار لازم برای کنترل توربینها را کسب میکنید.
    اما اگر در مورد بهره برداری از توربینها در شبکه بخواهید کار کنید زیر شاخه های قدرت - سیستمهای قدرت مناسب تر است.

Junior Member

شما اگر قدرت گرایش الکترونیک قدرت یا سیستم بخونی، میتونی وارد بحث انرژی های نو بشی. مثلا وارد بحث درایور های الکترونیک قدرت بشی از طریق الکترونیک قدرت. یا کنترل ریز شبکه ها که به بحث انرژی نو مربوط میشه از طریق گرایش سیستم. از طریق الکترونیک هم امکانش هست. توی دانشگاه ما( شهید بهشتی) یه خانومی بود که گرایشش الکترونیک بود ولی استادش یه قدرتی بود که توی زمینه الکترونیک قدرت کار میکرد.

Junior Member

سلام من ارشد قدرت دارم موضوع پايان نامه ام انرژيهاي تجديدپذيره ولي هرچي ميگردم پوزيشن خوب تو اروپا واسه دكترا پيدا نميكنم كسي ميتونه راهنماييم كنه؟

سلام
    بنظرتون برای کسی که کارشناسی و کارشناسی ارشد برق قدرت بوده. الان بخواد مقاله بده توی چه فیلدی کار کنه؟
    پایان نامم زیاد خوب نبود و جایابی Dg بود

نقل قول نوشته اصلی توسط Nickyyy نمایش پست ها
    سلام من ارشد قدرت دارم موضوع پايان نامه ام انرژيهاي تجديدپذيره ولي هرچي ميگردم پوزيشن خوب تو اروپا واسه دكترا پيدا نميكنم كسي ميتونه راهنماييم كنه؟

سلام
    چه موضوعی کار کردین؟؟

Junior Member

با سلام .من میخوام در رشته انرژی تجدید پذیر به خصوص سولار سیستم ها و انرژی بادی .ادامه بدم تو مقطع ارشد .لیسانس الکترونیک دارم.مدرک اویونیک هواپیما هم دارم درواقع فوق دیپلم محسوب میشه.
    چه دانشگاه هایی میتوانم برم ترجیح میدم تحصیل رایگان باشه چون خیلی از لحاظ مالی قوی نیستم.فکر کنم المان به شرایط من نزدیک تر باشه.آیلتس هم تا ماه دیگه میگیرم .دوستان لطفا کمک کنید از کجا و چگونه شروع کنم.

Junior Member

سلام . لیست دروسی که واسه دانشگاه MIT راجع به انرژی تجدیدپذیرتدریس میشه رو چه جوری میتونم پیدا کنم . اگه ممکنه میشه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم .

سلام مهندس nima من کارشناسیم رو برق قدرت خوندم دانشگاه کاشان، الان ارشد قبول شدم انرژی های تجدید پذیر دانشگاه تربیت مدرس،خیلی علاقه دارم تو زمینه سیستم قدرت یا مدریت مصرف انرژی در خصوص تجدید پذیر کار کنم یا همون اثرات تجدیدپذیر بر سیستم قدرت،اینجا من میتونم با استادای سیستم قدرتش که تو زمینه ی تجدیدپذیر کار میکنن کار کنم، هدفم اپلای هست برای دکتری، من میتونم دکتری برگردم همون سیستم قدرت تو دانشگاه های اروپا، گیر نمیدن که من ارشد انرژی تجدیدپذیر هست؟؟؟