صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 68 , از مجموع 68

موضوع: دانشگاه هايي كه رشته انرژي هاي تجديد پذير(renew able energy)رو دارند؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاه هايي كه رشته انرژي هاي تجديد پذير(renew able energy)رو دارند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amintavazohi97 نمایش پست ها
    سلام مهندس nima من کارشناسیم رو برق قدرت خوندم دانشگاه کاشان، الان ارشد قبول شدم انرژی های تجدید پذیر دانشگاه تربیت مدرس،خیلی علاقه دارم تو زمینه سیستم قدرت یا مدریت مصرف انرژی در خصوص تجدید پذیر کار کنم یا همون اثرات تجدیدپذیر بر سیستم قدرت،اینجا من میتونم با استادای سیستم قدرتش که تو زمینه ی تجدیدپذیر کار میکنن کار کنم، هدفم اپلای هست برای دکتری، من میتونم دکتری برگردم همون سیستم قدرت تو دانشگاه های اروپا، گیر نمیدن که من ارشد انرژی تجدیدپذیر هست؟؟؟
    سلام
    من یک مشکل با رشته انرژیهای تجدیدپذیر دارم که دانشجویان همه چیز و در واقع هیچ چیز را فرا می گیرند. دریایی با عمق کم. اصلا ضرورت وجود این رشته را درک نمی کنم.
    البته بررسی تاثیر انرژیهای تجدیدپذیر بر شبکه و حتی مایکروگرید موضوع جدیدی نیست و حداقل ده سال است روی آن کار می شود‌.
    من خودم اگر یک استاد باشم ترجیح می دهم دانشجو قدرت بگیرم چون تجربه کار با دانشجویان رشته انرژیهای نو را در زمینه انجام پایان نامه ارشد آنهم از دانشگاههای خوب اروپا را دارم چیزی شبیه شترمرغ.
    با این وجود شما را نمی خواهم ناامید کنم. اگر پایان نامه شما در حد یک دانشجوی خوب قدرت باشد و مقاله خوبی هم از آن استخراج شود شانس خواهید داشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Power engineering

پیش فرض پاسخ : دانشگاه هايي كه رشته انرژي هاي تجديد پذير(renew able energy)رو دارند؟

سلام دوستان
    من ارشد برق قدرت دارم و موضوع پایان نامم هم در مورد ریزشبکه ها و باتری بود. اپلای در مقطع دکتری در زمینه انرژی های تجدیدپذیر از لحاظ آینده شغلی و درامد و فاند و .. مناسب هست؟ و سوال دوم اینکه کدام کشورها برای اقدام تو این رشته قوی هستند و شرایط بهتری دارند. بخصوص وضعیت کانادا چطور هست؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

Junior Member

سلام دوستان.من یه راهنمایی لازم دارم.ممنون میشم کمکم کنین...
    سوالم راجع به پوزیشن های PhD مربوط به انرژی های تجدید پذیر هستش.
    میخواستم بدونم برای گرفتن این چنین پوزیشن هایی در دانشکده های مختلفی مثل مکانیک-برق و شیمی ارائه میدن (به دلیل بین رشته بودن) بهتره که منی که مکانیک خوندم لیسانسمو برای ارشد کدوم گرایش رو از بین 3 گرایش زیر برم بهتره؟
    1) گرایش تبدیل انرژی
    2)گرایش فناوری های انرژی
    3)گرایش انرژی های تجدیدپذیر که بعضی دانشگاه ها که خیلیم کم هست تعدادشون و از بین هر 3 رشته دانشجو انتخاب میکنن و اکثرا دکتری هم ارائه نمیدن
    هدف بنده اپلای برای PhD هستش و نه کار در داخل ایران
    میخوام ببینم ترجیح استادی که میخواد دانشجو برداره جدا از نمرات و موضوع ارشد بیشتر کدوم گرایشه(چون درس هاشون تو ارشد تا حد زیادی تفاوت دارن با هم؟
    و یه سوال دیگه اینکه استادای داخل ایران در کدوم گرایش ها تمایل بیشتری روی مقاله دادن در همین مبحث هستن؟
    خیلی گشتم و خوندم اما هنوز چیزی دستگیرم نشده و متاسفانه کسی هم کمکم نکرد اصلا
    ممنون میشم اگر کمک کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط suntin نمایش پست ها
    سوالم راجع به پوزیشن های PhD مربوط به حوزه انرژی های تجدید پذیر هستش.
    میخواستم بدونم برای گرفتن این چنین پوزیشن هایی که ارشدشون رو در ایران دانشکده های مختلفی مثل مکانیک-برق و شیمی ارائه میدن (به دلیل بین رشته بودن) من چه جوری تشخیص بدم که هر کدومشون در چه زمینه ای بیشتر کار میکنن و قوی تر هستن و اساسا فرقشون تو چیه؟؟؟
    1) گرایش تبدیل انرژی (مخصوص مهندسین مکانیک)
    2)گرایش فناوری های انرژی (بین رشته ای)
    3)گرایش انرژی های تجدیدپذیر (بین رشته ای) که دانشگاه های معدودی از بین 3 رشته مختلف دانشجو میگیرن و اکثرا دکتری هم ارائه نمیدن
    هدف بنده اپلای برای PhD هستش و نه کار در داخل ایران
    خیلی گشتم و ایمیل زدم به دانشجویان دکتری و ارشد این رشته در ایران اما کسی جوابمو نداده و هنوز چیزی دستگیرم نشده
    ممنون میشم اگر کمک کنین
    مشاوران عزیز سایت...الان بیش از ده روز از سوالم میگذره.ینی یک نفرم نبوده که بتونه راهنماییم کنه؟؟؟

مشاوران عزیز سایت...الان بیش از ده روز از سوالم میگذره.ینی یک نفرم نبوده که بتونه راهنماییم کنه؟؟؟
    Are you a MSc student?

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yankee نمایش پست ها
    Are you a MSc student?
    خیر.بنده لیسانس مهندسی مکانیکم.شما اطلاعاتی در این زمینه داری؟

خوب تنها راهش این هست که سایت های اساتید دانشگاه های مورد نظر رو ببینی و چک کنید که Research Area و Research Field اش چیست.
    به شرینی یک لبخند و هر روز بهتر از دیروز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    خوب تنها راهش این هست که سایت های اساتید دانشگاه های مورد نظر رو ببینی و چک کنید که Research Area و Research Field اش چیست.
    ممنونم از پاسخگوییتون.بله درسته منم همین کار رو کردم.منتها یه جایی خوندم که مثلا دانشگاهی در ایران که PhD گرایشی رو ارائه نمیده موقع اپلای که میشه استاد اونور اگر اطلاع پیدا کنه ازین موضوع ریجکت میکنه دانشجو رو.حالا چراشو نمیدونم!!!! و یکی دیگه تو همین تاپیک میگفت که یه سری از این دانشگاه ها در ارشد و در گرایش انرژی های تجدیدپذیر خیلی سطحی ولی گسترده و کلی درس میدند که بیشتر به درد بازار کار ایران میخوره تا ادامه تحصیل.اینم باز موضوعی بود که میخواستم بدونم واقعیته. و در آخر یکی دیگه میگفت که مثلا استاد خارجی که پوزیشن میذاره تو سایت در این حیطه ولی بیشتر زمینه برقی داره تمایلش اینه که مثلا از بین کسی که ارشد رو برق قدرت خونده با کسی که انرژی تجدیدپذیر خونده اولی رو انتخاب کنه یا مثلا اگه پروژه زمینه سیالاتی داشته باشه بین یه نفر ارشد تبدیل انرژی با یه ارشد انرژی تجدیدپذیر باز اولی رو انتخاب میکنه (البته با فرض یکسان بودن رزومه هاشون)...
    اینا برام ابهام ایجاد که موقع انتخاب رشته ارشد چه جوری اولویت بندی کنم این 3 گرایش رو...
    سراغ مشاورهای مراکز مشاوره تحصیلی رفتم ولی متاسفانه اونا یه مشت بیسواد شیاد بودن به نظرم که خودم بیشتر از اونا آگاهی داشتم...من فقط به همین سایت و همین شما بچه ها اعتقاد دارم و بس.چه تو زمینه تحصیلی و چه مهاجرت...

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567