نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
دوستان عزیز سلام

ممنون می شم کسانی که اطلاعات دارن در مورد MBA/JD کمی به من اطلاعات بدن. همونطور که می دونید MBA رشته ای هست که خیلی از افرادی که می خونن معمولا سابقه کار دارن. به همین دلیل سن بالا به هیچ هنوان یک نکته منفی نیست. حالا خیلی از مدرسه ها معمولا یک دوره تلفیقی از هر 2 دانشکده حقوق و بیزینس هم ارائه می دن که دورش معمولا 4 سال و در بعضی دانشکده ها 3 سالست. سوالم اینه که برای کسی که هدفش corporate law هست. دانش نسبتا خوبی از بیزینس و finance در آمریکا داره ، با بکگراند لیسانس مهندسی ایران و فوق لیسانس بیزینس از آمریکا و سابقه کار 5 سال در ایران و 3 سال در آمریکا. MBA/JD می تونه رشته خوبی باشه؟ علی رغم تمام مشکلاتی که داره مثل 2 امتحان GMAT و LSAT و پروسه پذیرش بسیار رقابتی و سخت.
۱) در مورد سنّ، اینطور نیست که اصلا مهم نباشه برای MBA. دانشجوهایه MBA معمولان ۲-۵ سال سابقه کار بعد از لیسانس دارن و متوسط سنّ معمولاً زیر ۳۰ سال. بالای ۳۰ احتیاج به توضیح خوب داره (مگر دوره‌های خاص مثل executive MBA که بحثش جداست).

۲) اگر بخوای کار حقوقی بگیری، تاثیر MBA داشتن خیلی‌ کمتر از رتبه دانشگاه و معدل هست، چون واقعاً احتیاجی به MBA برای وکالت نیست - حتا corp law که معمولاً کارش تنظیم قرارداد هاست. با توجه به اینکه اون یک سال اضافه کلی‌ خرج داره (اقلا $۵۰،۰۰۰ شهریه و $۱۸۰،۰۰۰ حقوق از دست رفته وکالت) اگر هدفت وکالته اصلا به صرف نیست.

۳) اگر هدفت کار غیر وکالته MBA کمک می‌کنه، چون انتخاب‌های شغلیت رو گسترش میده. البته در اون حالت هم احتمالا احتیاجی به JD نیست.

اینم بگم که من خودم JD/MBA نیستم ولی‌ قبل از انتخاب JD به این موضوع فکر کردم (و حتا امتحان GMAT رو هم گذروندم). بد ازینکه درس JD رو شروع کردم به چندین دلیل از گرفتن MBA منصرف شدم، که مهمترینش این بود که خرجش از فایدش خیلی‌ بیشتر بود. با این وجود حدود ۳ ترم از کلاس‌های دوره حقوق رو تو دانشکده مدیریت گذروندم (هم به دلیل علاقه، هم تنبلی، چون دروس MBA از JD خیلی‌ راحت تره).