صفحه 166 از 186 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط minatu نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز .
    اینکه چند صفحه از پیام هارو دیدم از مشکلات این رشته یکم دلسرد شدم از رشته ی مورد علاقم !
    راستش رشته ایی که میخوام انتخاب کنم حقوق بین الملله و هیچ علاقه ایی به کار وکالت ندارم!
    سوال من اینه که شرایط پذیرش برا این رشته چطوره؟ برا این رشته هم بازار رقابتی وجود داره بین دانشگاه های TOP 10 ؟
    توضیحات تکمیلی هم بود بفرمایید
    برای آمریکا: راحت‌ترین راه اینه که اول LLM بگیری بعد دکترای حقوق (اگر هدفت تدریسه). البته اینکه میگم راحت‌ترین صرفاً در مقایسه با روش‌های دیگست و احتمال تدریس اینجا اون هم در حقوق بین‌الملل که تقریبا وجود نداره بسیار پایینه. در مورد هردو مدرک و کلا بازار کار حقوق توضیح تو انجمن‌ها زیاده (از جمله پست‌های قبلی‌ من).

نقل قول نوشته اصلی توسط minatu نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز .
    اینکه چند صفحه از پیام هارو دیدم از مشکلات این رشته یکم دلسرد شدم از رشته ی مورد علاقم !
    راستش رشته ایی که میخوام انتخاب کنم حقوق بین الملله و هیچ علاقه ایی به کار وکالت ندارم!
    سوال من اینه که شرایط پذیرش برا این رشته چطوره؟ برا این رشته هم بازار رقابتی وجود داره بین دانشگاه های TOP 10 ؟
    توضیحات تکمیلی هم بود بفرمایید
    سلام
    بهرحال درس خواندن در هر رشته اي سختي هاي خودش داره و اگه واقعا به رشته حقوق علاقمند هستيد تحمل اين سختي ها كار چندان سختي نخواهد بود. سوال شما براي پذيرش بسيار كلي هست و پاسخ كلي به اين سوال اينست كه در وبسايت هر دانشگاه شرايط پذيرش براي همان دانشگاه را مطالعه فرماييد. اگر سوال جزيي و خاصي داريد مطرح كنيد كه پاسخ دقيق تري بگيريد. در ضمن شما فرموديد كه به وكالت علاقه نداريد ولي نگفتيد كه به چه كاري علاقه داريد و هدفتان از خواندن حقوق بين الملل چيست؟ همانطور كه دوستمون راهنمايي كردند تدريس يا كار ديگري را در ذهن داريد؟ سوالات كلي معمولا جواب دقيقي ندارند و كمكي به كسي نميكنند.

سلام
    من ٢٨ سالمه و خانوم هستم
    ديپلم رياضي، ليسانس حقوق و فوق ليسانس حقوق مالكيت فكري دانشگاه علامه طباطبايي
    سال ١٣٩٠ ازمون وكالت شهر تهران قبول شدم و مستمرا تا الان وكالت ميكنم
    خيلي راسخ براي مهاجرت هستم
    ولي هنوز كشوري كه برام مناسب باشه رو پيدا نكردم چون اطلاعاتم كمه
    من اينجا موسسه حقوقي دارم و علي رغم سن پايين در كارم نسبتا مرفق بودم، چندين كارمند و دفتر و دستكي...
    خيلي ميترسم اونجا كار مناسبي با توجه به روحياتم پيدا نكنم
    اما ميدونم براي وارد شدن در جامعه حقوقي در بك كشور ديگه بايستي دوره هاي تخصصي يا آكادميك بگذرونم
    براي ايلتس دارم ميخونم و فرانسه رو در حد دلف ١ خوندم اما بنظرم سخته و خيلي زبان اذيت كننده اي هست
    واقها نميدونم بين اروپا و كانادا كجا رو اقدام كنم
    و اينكه با توجه به اينكه دوستان مجربي اينجا هستن، ميتونن بگن كدوم كشور، مسير آسانتزي رو برام در برداره
    البته من در خصوص حقوق سرمايه گذاري خارجي دوره هايي گذرونده و تحربياتي دارم
    و بيشتر سعي دارم به عنوان وكيلي كه اطلاعات از حقوق ايران داره براي شركت ها و افراد خارجي كار كنم
    پيساپيش از دوستان و همكاراني كه پاسخ ميدن ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط Chancellor نمایش پست ها
    سلام
    من ٢٨ سالمه و خانوم هستم
    ديپلم رياضي، ليسانس حقوق و فوق ليسانس حقوق مالكيت فكري دانشگاه علامه طباطبايي
    سال ١٣٩٠ ازمون وكالت شهر تهران قبول شدم و مستمرا تا الان وكالت ميكنم
    خيلي راسخ براي مهاجرت هستم
    ولي هنوز كشوري كه برام مناسب باشه رو پيدا نكردم چون اطلاعاتم كمه
    من اينجا موسسه حقوقي دارم و علي رغم سن پايين در كارم نسبتا مرفق بودم، چندين كارمند و دفتر و دستكي...
    خيلي ميترسم اونجا كار مناسبي با توجه به روحياتم پيدا نكنم
    اما ميدونم براي وارد شدن در جامعه حقوقي در بك كشور ديگه بايستي دوره هاي تخصصي يا آكادميك بگذرونم
    براي ايلتس دارم ميخونم و فرانسه رو در حد دلف ١ خوندم اما بنظرم سخته و خيلي زبان اذيت كننده اي هست
    واقها نميدونم بين اروپا و كانادا كجا رو اقدام كنم
    و اينكه با توجه به اينكه دوستان مجربي اينجا هستن، ميتونن بگن كدوم كشور، مسير آسانتزي رو برام در برداره
    البته من در خصوص حقوق سرمايه گذاري خارجي دوره هايي گذرونده و تحربياتي دارم
    و بيشتر سعي دارم به عنوان وكيلي كه اطلاعات از حقوق ايران داره براي شركت ها و افراد خارجي كار كنم
    پيساپيش از دوستان و همكاراني كه پاسخ ميدن ممنونم
    سلام
    بهتون تبريك ميگم كه با سن كم اينقدر در كارتان موفق هستيد. در خصوص اينكه اروپا مسير آسانتري است يا كانادا فكر ميكنم جواب مشخصي وجود نداره و بيشتر شايد شخصي باشه پاسخها. براي وكالت،كار،زندگي و تحصيل در كانادا بجز استان كبك شما تنها به زبان انگليسي نياز داريد اما در استان كبك زبان رسمي فرانسه است و امتحانات كانون وكلاي كبك فقط به زبان فرانسه برگزار ميشود. با توجه به اينكه قصد شما مهاجرت است نه صرف تحصيل و اخذ مدرك و بازگشت به ايران، بنظرم مهمترين مسئله اينست كه ابتدا بررسي كنيد براي كدام كشور(ها) واحد شرايط اقدام قانوني جهت مهاجرت هستيد. من از اروپا اطلاع خاصي ندارم ولي شايد بهتر باشد ابتدا ببينيد كدام كشورها به شما اقامت داده يا بعنوان مثال در صورت تحصيل پس از چندسال امكان اخذ اقامت را ميدهند و سپس اگر بيش از يك گزينه داشتيد به مقايسه آنها بپردازيد. تا جاييكه من اطلاع دارم بدون اخذ اقامت يا كسب شهروندي يك كشور امكان كسب پروانه وكالت در آن كشور را نداريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام
    . تا جاييكه من اطلاع دارم بدون اخذ اقامت يا كسب شهروندي يك كشور امكان كسب پروانه وكالت در آن كشور را نداريد.
    نه نیازی به داشتن اقامت دایم یا شهروندی برای پروانه وکالت نیس. در خصوص کانادا و امریکا مطمینم. برای امریکا با ال ال ام میتونی امتحان بدین
    ولی تو کانادا حتما باید لیسانس حقوق از کانادا داشته باشین. همین
    علم بهتر است یا ثروت؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_aug نمایش پست ها
    نه نیازی به داشتن اقامت دایم یا شهروندی برای پروانه وکالت نیس. در خصوص کانادا و امریکا مطمینم. برای امریکا با ال ال ام میتونی امتحان بدین
    ولی تو کانادا حتما باید لیسانس حقوق از کانادا داشته باشین. همین
    من در خصوص آمريكا مطمئن نيستم اما در كانادا شما لازم نيست حتما ليسانس حقوق از كانادا داشته باشي و با معادل سازي ليسانس حقوق از كشور ديگر و گذراندن تعدادي امتحان و واحد مجاز به اخذ پروانه وكالت كانادايي خواهي بود اما بايد يا شهروند كانادا باشيد و يا اجازه اقامت دائم داشته باشيد و با ويزاي موقت نميتوانيد پروانه وكالت كسب كنيد. حتي تا چند سال پيش كسب پروانه وكالت براي دارندگان پي آر هم مجاز نبود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی

سلام دوستان، دانشجوی سال چهارم حقوق دانشگاه مفید قم هستم. با شرایط زیر آیا شانسی برای گرفتن بورس یا فاند برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های معتبر فرانسه رو دارم؟ و اینکه ترجیحاً دانشگاه انگلیسی زبان در فرانسه هست برای حقوق عمومی یا نه؟

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: کارشناسی ارشد
    رشته مورد نظر: حقوق عمومی

معدل لیسانس: 16.75 (تا پایان سال سوم)
    رشته لیسانس: حقوق
    دانشگاه لیسانس: دانشگاه مفید قم
    مدرک زبان انگلیسی: آیلتس 7
    مدرک زبان فرانسوی: B2
    مقالات خارجی: -
    مقالات داخلی: -
    تالیف کتاب:-
    سابقه کار:-
    سایر افتخارات و مدارک: گواهینامه ی مقاله نویسی و گواهینامه ی کلاس های حقوق شهروندی صادره از دفتر نهاد ریاست جمهوری.

دانشگاه مورد نظر در فرانسه: دانشگاه های معتبر فرانسه، در شهرهایی که امکان پیدا کردن شغل راحت تر باشه.

به زبان عربی هم تا حدودی مسلط هستم.

Junior Member

سلام به همگی
    دوستان من از صفحه ی اول تاپیک شروع به خوندن کردم .
    من ترم ۳ کارشناسی حقوق تهران هستم .
    خیلی دوست دارم بتونم از یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم و هاروارد واقعا برام رویاییه .
    توی پست های قبل دیدم که نوشته شده بود ۲ نفر از بچه های بهشتی تونستن از هاروارد پذیرش بگیرند .
    من این مدت سه ساله ای که از کارشناسیم باقی مونده چه کارهایی انجام بدم که شانس همچین پذیرشی رو داشته باشم ؟
    اینجا کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه ؟

سلام دوستان. بنده یک سوالی داشتم. من قصد دارم برای پذیرش دکترا در انگلیس یا کانادا اقدام کنم اما میخواستم بدونم پروانه وکالت ایران در رزومه چه تاثیری داره؟ نیازی هست که من حتما در آزمون وکالت شرکت کنم و پروانه وکالت داشته باشم قبل از اینکه اقدام کنم برای دکترا؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط paradis1994j نمایش پست ها
    سلام دوستان. بنده یک سوالی داشتم. من قصد دارم برای پذیرش دکترا در انگلیس یا کانادا اقدام کنم اما میخواستم بدونم پروانه وکالت ایران در رزومه چه تاثیری داره؟ نیازی هست که من حتما در آزمون وکالت شرکت کنم و پروانه وکالت داشته باشم قبل از اینکه اقدام کنم برای دکترا؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام، بسيار بعيده كه نيازي به پروانه وكالت باشه براي گرفتن پذيرش دكترا ولي معمولا دانشگاهها از شما ميخواهند كه اگر پروانه وكالت يا سردفتري و غيره داريد در رزومه خود قيد كنيد. اين كه اخذ پروانه تاثيري در بالا بردن شانس پذيرش داره يا نه هم بنظرم جواب قطعي نميشه برايش داشت اما بهرحال يك مقداري موثر خواهد بود. اما براي ادامه تحصيل و كار آكادميك من فكر ميكنم چه بسا مقاله و كتاب نوشتن تاثير بيشتري داشته باشد به نسبت سابقه كار اجرايي. تاكيد ميكنم كه اينها صرفا نظر شخصي بنده است!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)