صفحه 143 از 186 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SBU- Law

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2010 نمایش پست ها
    سلام به دوستان حقوقدان عزیز. لطفا من رو هم به جمع خودتون راه بدید.
    بنده هم قصد ادامه تحصیل دارم و 5-6ماهی میشه مشغول تحقیق در این باره هستم. این سایت و مباحث مرتبط رو هم تا جایی که وقت و چشمام یاری میکرد مطالعه کردم.پراکنده گویی در مورد حقوق خیلی زیاد هست و همین تصمیم گیری رو سخت تر میکنه .. من نتایجی رو که درباره تحصیل در امریکا به دست آوردم خدمتتون میگم و خوشحال میشم نظری دارید بشنوم.
    برای دوستانی که مثل من فوق لیسانس حقوق توی ایران دارند و یا حتی لیسانس بهترین و راحتترین راه(البته نسبت به بقیه راهها) گرفتن پذیرش LLM از یه دانشگاه امریکاایی هست و این تازه اول راه هست چون 99 درصد با این مدرک نمیتونید کار مرتبط پیدا کنید ... اگر خوش شانس باشید و بتونید از همون دانشگاههی که مستر خوندید بلافاصله پذیرش JD بگیرید که دوره اون سه ساله هست حتی بدون مدرک بار (کانون وکلا) میتونید کار مرتبط با شاید حقوق ماهیانه 4000(حدوداً) برای شروع پیدا کنید.... اگر کسی رزومه قوی داشته باشه و مستقیم برای Jd پذیرش بگیره که بهترین حالته ممکن برای آینده هست ولی خیلی خیلی خیلییی کار سختی هست برای کسی که شهروند امریکا نیست.
    البته بنده خودم اینجا درس خوندم و وکیل هم هستم و گرین کارت امریکا رو هم دارم ولی چون قصد کار کردن در همین رشته رو توی امریکا دارم باید از اول تلاش کنم و چون مدارکم مال ایرانه یه جورایی اینترنشنال حساب میشم و نیازمند نمره تافل بالا و Lsat !!!
    من با شرکت های حقوقی امریکابی و وکیل هاشون صحبت کردم کلا خیلی هاشون بهتون میگن تمایلی به جذب نیروی خارجی ندارن مگر اینکه خیلی خاص باشه.....
    فقط مشکل اینه که نظام اموزشی ما jd رو کارشناسی ارشد ارزیابی میکنه یعنی باید پیه این رو به تن مالید کهبا هزینه زیاد دکتری بخونیم اما تو کشور خودمون کارشناس ارشد باشیم.
    It is logical, in view of the times in which we live. But to be logical is not to be right, and nothing on God's earth could ever make it right!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sadsongs نمایش پست ها
    فقط مشکل اینه که نظام اموزشی ما jd رو کارشناسی ارشد ارزیابی میکنه یعنی باید پیه این رو به تن مالید کهبا هزینه زیاد دکتری بخونیم اما تو کشور خودمون کارشناس ارشد باشیم.
    دوست عزیز
    سلام
    JD توی خود آمریکا هم مدرک دکتری نیست. بلکه اگر بخواهید معادل سازی کنید لیسانس حقوق هست. مدرک معادل دکتری حقوق در آمریکا SJD/JSD هست. که حدود 4 تا 5 سال طول میکشه تازه بعد از گرفتن مدرک JD و LLM.

Junior Member

حالا جدای از عنوان کارشناسی ارشد و دکتری مهم توانایی کار پیدا کردن هست اونم تو یه کشور خارجی اونم با رشته ما !!!!!! و بله jd در امریکا دکتری نیست ولی نمیدونم چرا به خودشون میگن دکتر مخصوصا ایرانیا من با یه وکیل امریکایی صحبت میکردم گفتم دکترا بخونم یا نه کلی تعجب کرد گفت ماها کم پیش میاد بریم واسه حقوق دکترا بخونیم...

سلام
    من دو سوال داشتم:
    1-بین دانشجویی با معدل لیسانس 18 از دانشگاه ازاد تهران و دانشجویی با معدل 17 از دانشگاه تهران در صورتی که تمام شرایط دیگه یکی باشه کدوم شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های امریکا دارد؟
    2-ایا این واقعیت داره که در رشته حقوق استادان به صورت سلیقه ای به دانشجو نمره میدن و کسب معدل بالا سخته؟
    با تشکر زیاد از وقت گذاشتنتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2010 نمایش پست ها
    حالا جدای از عنوان کارشناسی ارشد و دکتری مهم توانایی کار پیدا کردن هست اونم تو یه کشور خارجی اونم با رشته ما !!!!!! و بله jd در امریکا دکتری نیست ولی نمیدونم چرا به خودشون میگن دکتر مخصوصا ایرانیا من با یه وکیل امریکایی صحبت میکردم گفتم دکترا بخونم یا نه کلی تعجب کرد گفت ماها کم پیش میاد بریم واسه حقوق دکترا بخونیم...
    بله دقیقا همین طوره. البته میگن دکتراست چون به لاتین یعنی JD= Juris Doctor. حتی اساتیدشون هم مدرک جی دی دارند و اگر خیلی تخصصی باشند مستر گرفتند. هر کشوری سیستم کاری خاص خودش را دارد. اساسا شما دانشگاهها را سرچ کن می بینید تعداد کمی دکتری هست به نسبت کل دانشکده های حقوق و گرایش های خیلی خاص دکترا دارند.

Junior Member

سلام
    اولا که آنها فقط به معدل کل شما نگاه نمی کنند و ریز نمرات را هم مد نظر قرار می دهند.
    ثانیا کشورهای دیگر دانشگاههای ما را با توجه به تعریفی که ما ارائه می دیم می شناسند و به نظر من مهمترین عامل در پذیرش SOP شماست.
    سئوال دوم را متوجه نشدم. مگر شما خودتان حقوق نخواندین؟؟

Junior Member

سلام دوستان. من خواستم تجربیاتم رو بنویسم چون شرایط خاص دارم شاید بتونه به کسی کمک کنه .
    اون زمانی که من میخواستم اپلای کنم اینجا شرایطم را مطرح کردم و همه گفتن که امکان نداره بدون لیسانس حقوق بتونم پذیرش بگیرم.
    خب خواستم بگم دوستان تا زمانی که کاملا مطمئن نیستید لطفا نظر ندید. من لیسانس زبان انگلیسی بودم فوق لیسانس حقوق محیط زیست از شهید بهشتی . تافل ۱۰۴ بدون مقاله و هیچی. برای ۶ تا دانشگاه اپلای کردم که فقط از استنفورد ریجکت شدم. از برکلی پذیرش بدون اسکالرشیپ داشتم ( که البته مشکل ویزا پیدا کردم و نتونستم برم )‌. از بقیه هم اسکالرشیپ داشتم.
    شاید اینجا کسانی باشن که بدون لیسانس حقوق بخوان حقوق بخونن و این مطلب کمکی بشون بکنه. البته که اصل کلی برای آمریکا داشتن لیسانس حقوق برای LL.M هست اما بعضی دانشگاه ها هستن که قبول میکنن . اول از همه با دانشگاه تماس بگیرید و شرایطتون بگید . همیشه برای هر چیزی یک راهی هست.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی ترم 4(که تموم شده و 5 داره شروع میشه)هستم دانشگاه دولتی با معدل 17.امروزدارالترجمه ی رسمی المان بودی توی اصفهان و اقای مترجم به من گفتن که من نمیتونم با لیسانس حقوق ایران واسه ی ارشد توی المان واسه ی همین رشته پذیرش بگیرم و باید واسه لیسانس پذیرش بگیرم.اول اینکه این درسته ؟دوم اینکه من بهتره که الان کاردانیو از دانشگاه بگیرمو و اقدام کنم واسه دانشگاه اونطرف و برم یا اینکه لیانسمو بگیرم و برم؟با توجه به اینکه باید برم دوباره لیسانس بخونم!و یا اینکه کلا بیخیال قضیه بشم و برم کالج؟که البته این یکم ترسناک تره!راستی من مدرک b1 زبان المانی دارم.ممنون میشم از جواباتون......

Junior Member

سلام به دوستان حقوقدان... من ارشد مترجمی زبان فرانسه دارم و قصد دارم در فرانسه یا بلژیک برای مقطع کارشناسی حقوق اپلای کنم... ممنون میشم راهنماییم کنید که چی کار باید بکنم و اینکه کدوم یکی از این 2 کشور بهتره برای رشته حقوق؟

Junior Member

سلام به دوستان عزیز میشه لطف کنین بگین در کدوم دانشگاه های ترکیه در رشته حقوق بین الملل وجود داره
    البته دانشگاهی که بورس میده و دولتیه وزارت علوم هم قبول داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)