صفحه 168 از 186 نخستنخست ... 68118158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط Samiraka نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس حقوق از پیام نور با معدل 19.76 + مدرک زبان فرانسه Dalf C1 + زبان انگلیسی CPE
    علاقه دارم تو دانشگاه های ممتاز امریکا تحصیل و وکالت کنم
    1) به رشته تجارت بین الملل علاقه دارم تو ایران ارشد همین رشته رو بخونم یا فرقی برای پذیرش نداره؟
    2) اگه ارشد معدل بالا و از دانشگاه شهید بهشتی بگیرم میتونم از ی دانشگاه تراز بالا برای llm فاند بگیرم ؟
    3) ب هیچ عنوان فاند دوره jd نداره ؟ شهریه این دور چقدره ؟
    4) به نظرتون کدوم دوره بهتر برای موندن و وکالت کردن jd ? Llm
    سپاس
    ۱) برای JD تاثیری نداره، ولی‌ ممکنه به llm کمک کنه.

۲) کمک هزینه برای llm نسبتا محدوده و حتا بهترین دانشگاه‌ها هم ۱۰۰% پوشش نمیدن. کمک هزینه بلاعوض معمولاً تا ۵۰% شهریه رو حداکثر پوشش میده.

۳) دوره JD کمک هزینه داره و تا ۱۰۰% شهریه رو هم پوشش میدن ولی‌ فقط برای دانشجوهایه ممتاز بر اساس معدل و LSAT (به غیر از Harvard, Yale, و Stanford).

۴) LLM شانس کاریابیش بسیار پایین تره از JD و به نظرم کسی‌ که میاد برای LLM نباید حساب باز کنه رو کار مناسب پیدا کردن و موندن. JD هم هرچی‌ رتبه دانشگاه از صدر جوال رتبه بندی پایین تر بره درصد فارغ تحصیل‌هایی‌ که کار پر درامد میگیرن میاد پایین تر، و از یک رتبه به پایین هم کلا کار گرفتن مشکل می‌شه. آمار شغلی‌ تعداد زیادی از دانشگاه هارو میتونی‌ اینجا ببینی‌: https://www.lawschooltransparency.com/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    ۱) برای JD تاثیری نداره، ولی‌ ممکنه به llm کمک کنه.

۲) کمک هزینه برای llm نسبتا محدوده و حتا بهترین دانشگاه‌ها هم ۱۰۰% پوشش نمیدن. کمک هزینه بلاعوض معمولاً تا ۵۰% شهریه رو حداکثر پوشش میده.

۳) دوره JD کمک هزینه داره و تا ۱۰۰% شهریه رو هم پوشش میدن ولی‌ فقط برای دانشجوهایه ممتاز بر اساس معدل و LSAT (به غیر از Harvard, Yale, و Stanford).

۴) LLM شانس کاریابیش بسیار پایین تره از JD و به نظرم کسی‌ که میاد برای LLM نباید حساب باز کنه رو کار مناسب پیدا کردن و موندن. JD هم هرچی‌ رتبه دانشگاه از صدر جوال رتبه بندی پایین تر بره درصد فارغ تحصیل‌هایی‌ که کار پر درامد میگیرن میاد پایین تر، و از یک رتبه به پایین هم کلا کار گرفتن مشکل می‌شه. آمار شغلی‌ تعداد زیادی از دانشگاه هارو میتونی‌ اینجا ببینی‌: https://www.lawschooltransparency.com/
    این سه دانشگاه ب هیچ عنوان کمک هزینه برای این دوره نداره ؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Samiraka نمایش پست ها
    این سه دانشگاه ب هیچ عنوان کمک هزینه برای این دوره نداره ؟
    بسته کمک مالی‌ بلاعوض شامل دو قسمت هست: یک بخش بر اساس نیاز مالی‌ (need-based) و یک بخش بر اساس توان آکادمیک (merit-based). اون سه دانشگاه بخش دوم رو ندارن (که بر اساس نمره LSAT و معدل لیسانس تعیین می‌شه). توجیهشم اینه که این بخش دوم کمک می‌کنه به دانشگاه‌ها که دانشجوهایه نخبه رو جذب کنن، و این ۳ تا دانشگاه احتیاجی به اینکه امتیازه خاصی‌ بدن به دانشجوهایه نخبه که جذبشون کنن ندارن.

به هر حال اگر LSAT مناسبی بگیری (بالای ۱۷۰، ترجیحا ۱۷۵) میتونی‌ از دانشگاه‌های مناسب به غیر از اون سه تا کمک مالی‌ ۱۰۰% بگیری.

Junior Member

سلام دوستان من خانم هستم 28 ساله با مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه ازاد ( معدل 17/5) ، امسال هم در ازمون وکالت قبول شدم و مشغول کاراموری هستم ، گرین کارت آمریکا هم دارم و تصمیم اینه بعد از اتمام کاراموزی و گرفتن پروانه پایه یک، برای فوق لیسانس برم امریکا اما خیلی سردرگم هستم ، نمیدونم از نظر شغلی برای وکالت اونجا شانسی دارم یا نه با توجه به اینکه در بهترین حالت خوندم LLm و پاس کردن امتحان بار 5 سال طول میکشه و اینکه اصلاً llm بخونم یا jd و از همه مهمتر اینکه گرین کارت داشتنم چقدر از نظر هزینه ی تحصیلی کمک میکنه؟ ممنون میشم کمکک کنید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط gelare نمایش پست ها
    سلام دوستان من خانم هستم 28 ساله با مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه ازاد ( معدل 17/5) ، امسال هم در ازمون وکالت قبول شدم و مشغول کاراموری هستم ، گرین کارت آمریکا هم دارم و تصمیم اینه بعد از اتمام کاراموزی و گرفتن پروانه پایه یک، برای فوق لیسانس برم امریکا اما خیلی سردرگم هستم ، نمیدونم از نظر شغلی برای وکالت اونجا شانسی دارم یا نه با توجه به اینکه در بهترین حالت خوندم LLm و پاس کردن امتحان بار 5 سال طول میکشه و اینکه اصلاً llm بخونم یا jd و از همه مهمتر اینکه گرین کارت داشتنم چقدر از نظر هزینه ی تحصیلی کمک میکنه؟ ممنون میشم کمکک کنید
    تاثیر Green card در کمک‌های مالی‌:

۱) وام گرفتن رو خیلی‌ اسون تر می‌کنه (طبیعتاً باید باز پرداخت بشه بعد از فارغ‌التحصیلی)

۲) دانشگاه‌های ایالتی معمولاً برای دنشجوهایی که ساکن همون ایالتن تخفیف شهریه میدن، که خوب با green card راحت تر می‌شه ساکن یک ایالت شد

جواب بقیه سوالاتت هم بگردی همینجا قبلا داده شده (از جمله پست‌های قبلی‌ من)

Junior Member

سلام
    دوستان كسي اطلاع داره كه ايتاليا ميشه برا حقوق پذيرش گرفت؟ برا مستر
    بورس استاني كه داره اطلاعي داريد ازش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanpm نمایش پست ها
    سلام
    دوستان كسي اطلاع داره كه ايتاليا ميشه برا حقوق پذيرش گرفت؟ برا مستر
    بورس استاني كه داره اطلاعي داريد ازش؟
    بله میشه مثلا دانشگاه تورین گرایش مالکیت فکری خوبی داره
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

سلام
    من در حال حاضر دانشجوي سال سوم ادبيات فرانسه دانشگاه تهران هستم و ميخوام كه همزمان دانشگاه پيام نور رشته حقوق بخونم و بعد براي مستر حقوق در فرانسه با كانادا اقدام كنم، سوالم اينه كه آيا اصلا با مدرك پيام نور ميشه تو اين دو جا اميد به پذيرش و فاند گرفتن داشت؟ يا براي حقوق خوندن بهتره برم همونجا و از كارشناسي شروع كنم به خوندن؟

Junior Member

سلام وقت بخیر من کارشناسی روانشناسی دارم و الان دانشجو کارشناسی حقوقم واخر دی 98 ( یعنی 21 ژانویه 2020 ) تموم میکنم میخوام پاییز 2020 درخواست بدم الان که دانشگاه ها رو چک میکنم اخرین مهلت برای ارسال درخواست 1 فوریه هر سال حالا سوال من اینکه ازمون lsat که دسامبر برگزار میشه من میتونم بجای کارشناسی ریزنمراتمو بفرستم ؟؟؟ یا اصلاهمون ژانویه درخواستمو به دانشگاها بفرستم و 10، 12 فوریه هر سال که ازمون برگزار میشه ثبت نام کنم بعدش نتیجه ازمون رو بفرستم ؟ همچین چیزی امکان داره یا قبل درخواست باید ازمون رو داده باشم ؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ayshaa نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من کارشناسی روانشناسی دارم و الان دانشجو کارشناسی حقوقم واخر دی 98 ( یعنی 21 ژانویه 2020 ) تموم میکنم میخوام پاییز 2020 درخواست بدم الان که دانشگاه ها رو چک میکنم اخرین مهلت برای ارسال درخواست 1 فوریه هر سال حالا سوال من اینکه ازمون lsat که دسامبر برگزار میشه من میتونم بجای کارشناسی ریزنمراتمو بفرستم ؟؟؟ یا اصلاهمون ژانویه درخواستمو به دانشگاها بفرستم و 10، 12 فوریه هر سال که ازمون برگزار میشه ثبت نام کنم بعدش نتیجه ازمون رو بفرستم ؟ همچین چیزی امکان داره یا قبل درخواست باید ازمون رو داده باشم ؟
    میتونی بدون نمره LSAT بفرستی ولی هیچ دانشگاه بدرد بخوری بدون نمره LSAT تصمیم پذیرش نمیگیره یعنی به هر حال جوابی نمیگیری. بیشتر دانشگاه ها هم پذیرششون به صورت rolling admission هست و هرچی دیر تر application کامل بشه شانس پذیرشت میاد پایینتر. کلا بهترین زمان تکمیل و ارسال همه مدارک لازم قبل از thanksgiving هست. البته خیلی بستگی داره به نمره lsat ولی توصیه کلیم اینه که سال بعدش اقدام کنی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)