صفحه 185 از 186 نخستنخست ... 85135175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member zikrak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حقوق ،دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام دوستان.از دوستانی که اپلای کردند کسی از طریق سایت Lsac اقدام کرده؟سایت السک میگه حتما باید ریزنمرات به دو زبان اصلی و ترجمه شده از طرف دانشگاه به آدرس السک فرستاده بشه.اما دانشگاه تهران فقط کارنامه ی انگلیسی برای افراد فاقد دانشنامه رو به آدرس پست ایران میفرسته.اگه تجربه ای دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط zikrak نمایش پست ها
    سلام دوستان.از دوستانی که اپلای کردند کسی از طریق سایت Lsac اقدام کرده؟سایت السک میگه حتما باید ریزنمرات به دو زبان اصلی و ترجمه شده از طرف دانشگاه به آدرس السک فرستاده بشه.اما دانشگاه تهران فقط کارنامه ی انگلیسی برای افراد فاقد دانشنامه رو به آدرس پست ایران میفرسته.اگه تجربه ای دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    من برای السک اپلای نکردم ولی مک گیل هم از من ریز نمرات رو مستقیم از دانشگاه میخواست. کاری که من اون زمان کردم این بود که از تو سایت دانشگاه تهران تقاضای ریز نمرات انگلیسی دادم بعد آدرس خواهرم در تهران رو دادم. وقتی که بسته رسید اون بدون اینکه پاکت رو باز کنه داخل یک پاکت دیگه گذاشت و به دانشگاه اینجا پست کرد و اونا هم قبول کردن.

Junior Member

سلام دوستان بنده دانشجوی حقوق دانشگاه ازاد هستم میخواستم بدونم کشوری ک بورس بده برای ارشد و اینک شانس گرفتن اپلای بیشتر باشه پیشنهادتون چی هستش بنده میخوام سراغ یادگیری زبان جدید برم و نمیدونم آلمانی بخونم یا فرانسه این بستگی ب شرایط و بورس تحصیلی داره برای همین نیاز ب راهنمایی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏 ❤️

با سلام
    ممنون می شم اگه دوستی راهنمایی کنه
    بنده دانشجوی ارشد حقوق مالی (که زیرمجموعه رشته مالی هست نه حقوق) در دانشگاه تهران هستم و کارشناسیم هم مدیریت مالی بوده
    با این حال به این نتیجه رسیدم که علاقم به حقوق بشر هست نه چیزی که الان دارم می‌خونم. از دوستان کسی اگر بتونه بنده رو راهنمایی کنه که چه کار کنم و این که آیا خوندن ارشد مجدد اینبار در حقوق بشر (بدون داشتن لیسانس حقوقی) تا چه اندازه معقول به نظر میرسه از نظر شما و با لحاظ شرایط و امکان پذیری گرفتن پذیرش دکتری از یه دانشگاه نسبتا معتبر خارج کشور.
    در حال حاضر هیچ ایده ای ندارم در این رابطه و به هرگونه راهنمایی به شدت نیاز دارم
    سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Farna7 نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده دانشجوی حقوق دانشگاه ازاد هستم میخواستم بدونم کشوری ک بورس بده برای ارشد و اینک شانس گرفتن اپلای بیشتر باشه پیشنهادتون چی هستش بنده میخوام سراغ یادگیری زبان جدید برم و نمیدونم آلمانی بخونم یا فرانسه این بستگی ب شرایط و بورس تحصیلی داره برای همین نیاز ب راهنمایی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید ������ ❤️
    سلام دوست عزیز . این دو دلی برای من هم پیش اومده . تا جایی که تحقیق کردم خیلی بستگی به این داره که ارشد دوست دارین چی بخونین .اکثر اساتیدی که من داشتم ارشد و دکترا و در فرانسه ادامه تحصیل دادند . تقریبا تا قبل از امسال دانشگاه های دولتیش هزینه ای نداشته. برای هزینه های زندگی و بقیه بورس ایفل هست که اگر جست و جو کنید در موردش اطلاعاتی به دست میارین . در عوض خیلی کم دیدم تو کشور ما کسی قصد ادامه تحصیل حقوق در کشور المان رو داشته باشه . در هر حال دانشگاهای حقوق خوبی داره و از دوستانم درباره فاند داد شنیدم اما تحقیقی نکردم . به نظر خودم شانس ادامه و گرفتن فاند تو فرانسه بیشتره و اگر شما مایل به خوندن ارشد و دکترای حقوق خصوصی پیداکنین قطعا تسلط بر زبان فرانسه حتی اگر داخل ایران هم باشین مفیده . البته موارد بالا رو با این پیش فرض عرض کردم که شما بر زبان انگلیسی مسلط هستید .وگرنه اکثرا اولویت با زبان انگلیسی است . امیدوارم دوستان مطلع اطلاعات جامع تری در اختیار شما بگذارند . موفق باشید

Junior Member

سلام من دانشجوی سال دوم کارشناسی حقوق هستم میخوام برای یکی از کشور های آمریکا یا استرالیا اپلای کنم بعد کارشناسی چند تا سوال داشتم:
    ۱- در مورد آمریکا چند جا خوندم که با صرف مدرک LLM نمیشه در Bar exam شرکت کرد و حتما باید مدرک معتبر LLB یا JD داشت آیا این مطلب درسته؟ و کسی میدونه آیا تو استرالیا هم همینطور هست یا خیر؟
    ۲- اگر بخوام برای دوره JD اپلای کنم آیا مدرک کارشناسی و زبان و امثال اینا کافیه یا حتما باید LSAT رو هم شرکت کنم؟
    ۳- از الان به جز زبان خوندن و گرفتن مدرک آیلتس یا تافل و درس خوندن نگه داشتن نمره هام در سطح مطلوب چه کار های دیگه ای رو باید انجام بدم تا بتونم اپلای کنم؟
    (ببخشید اگر سوالات قبلا پاسخ داده شده تعداد زیادی از مطالب قدیمی رو خوندم و هنوز دارم میخونم اما هم به خاطر حجم زیاد و هم قدیمی بودن بعضی مطالب گفتم سوالاتم رو بپرسم شاید زودتر و بهتر به جواب برسم)
    ویرایش توسط Mahsa_kz : November 15th, 2020 در ساعت 12:26 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa_kz نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی سال دوم کارشناسی حقوق هستم میخوام برای یکی از کشور های آمریکا یا استرالیا اپلای کنم بعد کارشناسی چند تا سوال داشتم:
    ۱- در مورد آمریکا چند جا خوندم که با صرف مدرک LLM نمیشه در Bar exam شرکت کرد و حتما باید مدرک معتبر LLB یا JD داشت آیا این مطلب درسته؟ و کسی میدونه آیا تو استرالیا هم همینطور هست یا خیر؟
    ۲- اگر بخوام برای دوره JD اپلای کنم آیا مدرک کارشناسی و زبان و امثال اینا کافیه یا حتما باید LSAT رو هم شرکت کنم؟
    ۳- از الان به جز زبان خوندن و گرفتن مدرک آیلتس یا تافل و درس خوندن نگه داشتن نمره هام در سطح مطلوب چه کار های دیگه ای رو باید انجام بدم تا بتونم اپلای کنم؟
    (ببخشید اگر سوالات قبلا پاسخ داده شده تعداد زیادی از مطالب قدیمی رو خوندم و هنوز دارم میخونم اما هم به خاطر حجم زیاد و هم قدیمی بودن بعضی مطالب گفتم سوالاتم رو بپرسم شاید زودتر و بهتر به جواب برسم)
    آمریکا:
    ۱- با LLM می‌شه تو امتحان بر چندین ایالت شرکت کرد از جمله کالیفرنیا و نیو یورک. کار پیدا کردن با LLM از JD سخت تره.
    ۲- برای JD امتحان لازمه ولی یک سری دانشگاه‌ها GRE رو بجای LSAT قبول می‌کنن. اگر قصدت پیدا کردن کار مناسب و موندن اینجاست راه ساده نداره، یعنی دانشگاه هایی که کمتر سخت گیری می‌کنن همونایی هستن که با مدرکشون کار پیدا کردن احتمالش کمه.
    ۳- برای دانشجوهای خارجی قبولی JD ۹۰% بر اساس LSAT یا GRE بالاست. حتا معدل هم اهمیتش کمتره (البته صفر نیست) چون به صورت رقمی گزارش نمی‌شه و تاثیری تو رتبه بندی دانشگاه نداره. برای دانشگاه قابل قبول اقلا ۱۶۷-۱۶۸ و برای دانشگاه خوب بالای ۱۷۰ لازم داری.

Junior Member

سلام میخواستم بدونم اگر من دوره advanced diploma یا ba رو در کالج های کانادا مثل هامبر یا جورج براون بگذرونم میتونم lsat کانادا شرکت کنم و روی روند پذیرش تاثیری نمیذاره.

با سلام

دوستان در رابطه با انگیزه نامه یا سوپ، دچار مشکل شدم
    با توجه به اینکه یک فوق دیپلم و لیسانس حقوق دارم نمیدونم چطوری انگیزم رو توجیح کنم که هدف اصلی من چیه برای لیسانس ، البته یه چیزایی نوشتم ولی بنظرم مناسب و وزین نیست
    موندم واقعا، اگر کسی میتونه کمک کنه پیام بده ممنون میشم مخصوصا جناب JD بزرگوار
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    با سلام

دوستان در رابطه با انگیزه نامه یا سوپ، دچار مشکل شدم
    با توجه به اینکه یک فوق دیپلم و لیسانس حقوق دارم نمیدونم چطوری انگیزم رو توجیح کنم که هدف اصلی من چیه برای لیسانس ، البته یه چیزایی نوشتم ولی بنظرم مناسب و وزین نیست
    موندم واقعا، اگر کسی میتونه کمک کنه پیام بده ممنون میشم مخصوصا جناب JD بزرگوار

سلام

میتونین یک مقدار توضیح بدین که دقیقا شرایطتتون چیه و توی چه قسمتی مشکل پیدا کردین؟ شما فوق دیپلم و لیسانس حقوق دارین و الان میخواین برای لیسانس حقوق دوباره اپلای کنین؟ کدوم کشور؟ منظورتون از لیسانس JD هست یا LLB ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)