صفحه 1 از 186 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

دوستان سلام
    در این فروم اکثر اطلاعات بر اساس تجربیات واطلاعات دوستان عزیزی هست که در رشته های فنی تحصیل می کنند می خواستم خواهش کنم که دوستان اگر تجربه ای درمورد رشته حقوق از پذیرش وfund گرفته تا هر چیز دیگه از خودشون یا دوستاشون دارند اینجا بگذارن نا همه بخصوص من استفاده کنیم نمی دونم واقعا احتمال گرفتن فاند ومیزان فاند بر اساس رشته متفاوته ومثل ایران که حقوق خیلی رشته تاپی واسه دانشگاهها نیست کانادا هم اینجوریه منظورم اینه ایا با یک رزومه موفق در زمینه حقوق احتمال پذیرش وفاند توی حقوق هم مثل سایر رشته ها هست یا نه خلاصه هرچی از حقوق دوستان میدونن بگن منم اگه چیزی دیدم مینویسم البته برای مقطعphd مد نظر من هست(من سایت های دانشگاهها رو بررسی کردم ولی بعضی اوقات اونچه که در عمل اتفاق می افته با اونچه در سایت دانشگاهها هست متفاوته ممنون)

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

سلام دوست عزیز
    من و همسرم امسال برای LL.Mحقوق APPLY کردیم. البته فقط برای 4 تا دانشگاه رنک بالا. همسرم تونست از دانشگاه پنسیلوانیا پذیرش و اسکولارشیپ بگیره. ولی شهریه دانشگاه خیلی بالاست. 44000 دلار برای یک سال!
    فعلا همین قدر بگم که حرف اول را تو گرفتن پذیرش نمره تافل بالای 100 میزنه!وگرنه که تقریبا شانسی نیست

Member
    رشته و دانشگاه

بعضی از دانشگاه های رنک بالا هم فقط دانشجوهایی را که فوق لیسانس راهم همونجا خونده برای دکتری قبول می کنن. در هر حال رزومه خوب هم خیلی موثره!من توی این یکسال کلی تجربه کسب کردم. حالا اگه خواستین در خدمت هستیم!

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

hi

I applied for 4 Universities in USA(their ranks are 16,20,26) and one in Canadafor the LL.M.,I got admission from all of them and received financial aid (not a full fund) from three of them,I don't know exactly what is important for them,so I just write down my conditions:

1.Bachelor's degree from university of Tehran
    2.IELTS overall score 8
    3.Three letters of recomendation from almost well-known professors ( I felt like that LOR plays and important role for them)
    4.a pretty good CV

If you have any questions I'm at your service

good luck

Junior Member

ممنون از دوستانی که پاسخ دادند با توجه به تجربه لیدای عزیز و mlawyer بزرگوار من توی پست بعدی سوال هام رو دسته بندی شده تر می پرسم تا بدرد همه دوستانی که حقوق خوندن بخورد باز هم سپاسگزارم از دوستانی که پاسخ دادند

Junior Member

با درود
    اگر چه با یک سرچ میشه راحت لینک های مفید رو پیدا کرد ولی دوستان اگر لینکی داشتند با یه توضیح مختصر اینجا بزارن بعد دسته بندی شون میکنیم
    این لینک دانشگاههای کانادا و دانشکده های حقوقشونه
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ools_in_Canada
    این لینک هم ازش معلومه که رنکینگ دانشکده های حقوق امریکا وکانادا رو داره ویک سری لینک مفید دیگه هم توش هست
    http://www.top-law-schools.com

Junior Member

سلام
    من هم يه سيوال داشتم. آيا دانشگاه هاي آمريكا مدرك ليسانسه دانشگاه هاي ايران رو قبول دارن كه بشه فوق و دكترا گرفت؟

Member
    رشته و دانشگاه

بله قبول دارن

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

من رشته ام حقوق نیست ولی چون زیر مجموعه علوم انسانی هست گفتم شاید تجربه من مهم باشه. من تونستم واسه دکترای مطالعات خاورمیانه از دانشگاه کلمبیا پذیرش با فیلو شیپ بگیرم. همونطور که ممکنه شما بدونید کلمبیا به کسی پذیرش دکترا نمیده و اگر بده با بورس کامل میده.
    من لیسانسم روزنامه نگاری از دانشگاه تهران بود. فوف لیسانسم هم از دانشگاه لندن در تاریخ زنان گرفتم که واسه اون هم از خود انگلیس اسکولار شیپ داشتم. واسه رشته های ما فکر کنم مهمترین چیز یک رزومه ی خوب و سابقه کار و تجریه در رشته ای هست که میخواهید بخونید. من خودم چون در زمینه مطالعات زنان چه تو ایران چه توی منطقه تجربه داشتم، کنفرانس زیاد رفته بودم و پایان نامم هم موضوع نوی بود و تونستم روش خوب کار کنم. همه اینها تو گرفتن پذیرش خیلی کمکم کرد. یعنی یه رزومه ی خوب میتونه حتی اگه تافل یا جی آر ای تون هم نمرش کم باشه بپوشونه ولی اگه رزومه ی خوبی ندارید حتما باید نمره ی زبان حوبی داشته باشید و سعی کنید پایان نامه فوف رو یک موضوع نو بنویسید و روش خوب کار کنید در حدی که قابلیت چاپ تو یک ژرونال علمی رو داشته باشه.
    موضوع مهم بعدی استادیه که بخواد کار کنه معمولا تو رشته های انسانی استاد ایرانی باشه و روی قضیه ایران کار کنه خیلی مهمه. یعنی سعی کنید استادهای ایرانی پیدا کنید.اونها تو رشته های ما خیلی خوب را میان. این تجربه من و دوستانم بوده.
    امیدوارم این اطلاعات کمک کنه.

Junior Member

درود بر دوستان
    اول اینکه ببخشید که بعد از اینکه تاپیک رو زدم فعال نبودم چون یک مشکل اساسی واسم پیش اومد که تا همین هفته پیش از زندگی افتاده بودم حالا خوشبختانه رفع شده و می خوام با همکاری دوستان تاپیک رو فعال کنم و یک دیتا بیس واسه حقوق جور کنیم حالا می خوام از دوستانی که تا حالا تو حقوق پذیرش گرفتن یا می خوان اقدام کنن در خواست کنم که تو این تاپیک خودشونو معرفی کنن تا کم کم بحث رو به صورت جدی شروع کنیم اول از همه من از همسرم شروع می کنم(چون خودم شرایط پذیرش رو ندارم :'()
    لیسانس وفوق لیسانس(جزا) : شهید بهشتی
    رتبه ارشد :2
    معدل ارشد :بالای 17
    ielts: 7/5
    مقاله فعلا ندارد(در دست تهیه )
    letters of recomendation از اساتید شهید بهشتی دارد(اساتیدی که تحصیل کرده فرانسه هستند)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)