صفحه 126 از 186 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط nimtaj_n نمایش پست ها
    باسلام و خسته نباشید اقای En-mo
    مشخصات من این هست
    ایا رشته ی حقوق مستقیم از لیسانس به دکتری دارد؟
    معدل کارشناسی 18/89 (دانشگاه تهران "یک ترم مونده فارغ التحصیل بشم)
    نمره تافل 109
    gre نداره
    ببخشید واس حقوق gre هم لازم هست؟
    مقاله یه دونه
    بنظرتون شانسی داره برای پذیرش مثل دانشگاهی مثل هاروارد؟البته با فاند؟
    برای مستقیم لیسانس به دکتری؟
    اقای علی1090 این جواب رو بم دادن:
    سلام
    برای دانشگاههای آمریکا در اکثر موارد اینطور هست که شما باید یک دوره یکساله LLM ( که معادل کارشناسی ارشد ما هست ) رو بگذرونید
    اما برای رشته حقوق جی آر ای لازم نیست و دانشگاههایی مثل هاروارد و ییل هم نمره تافل بالای صد لازمه ( که شما دارید). ولی به سختی میتونید از مقطع کارشناسی برای این دانشگاه ها و کلا دانشگاههای خوب پذیرش بگیرید حتی در همون دوره ی یکساله.
    با توجه به نمره زبان خوبی که دارید سعی کنید تمرکزتون روی sop ( من میخوام در آینده چه کاری انجام بدم و ربطش با رشته تحصیلی و انتخاب اون دانشگاه چیه) باشه دقت کنید که این مورد رو با رزومه ( من کی هستم و چه کارهایی کردم ) اشتباه نکنید!
    فاند هم فکر نکنم هاروارد بصورت کامل به دانشجویان LLM بده ولی اگر پذیرش گرفتین روی 50 درصد (حداقل) حساب کنید.
    کارهای پژوهشی تون رو هم زیاد کنید تا ثابت کنید لیاقت بودن در چنین دانشگاههایی رو دارید!
    موفق باشید
    نتایج اپلای رو هم به اشتراک بذارید
    اما سوا ل هام:
    سوال1)شما فرمودید که سخت هست کارشناسی ارشد بتوانم برای دانشگاه هایی مثل هاروارد پذیرش بگیرم برای (LLM) اما اگر من LLM را در دانشگاه هایی در ارو پا ا امریکا بگزرونم میتونم دکتری رو بگیرم دانشگاهی مثل هاروارد(جون شنیده ام میگن دانشگاهی که میخوای دکتری رو اونجا بخونی بایدم ارشد رو اونجا خونده باشی.....ااین که من شنیدم صحت دارد؟؟
    سوال2)حتما میدونید که چقدر حقوق ایران با حقو امریکا فرق داره(من اگه بتونم حقوق کشور امریکارو بخونم خودم (تامقطع لیسانسش ها)ودر مورد حقو ق اون ها مقاله بدم برای قبول کردن LLM من برای دانشگاه هاروارد کمک میکنه تاحد فول فاند؟؟؟
    سوال 3)ایا میشود مستقیما ازلیسانس به دکتری اقدام کرد؟
    با سلام
    نکته اول اینکه پاسخ قبلی من در جواب سوالات قبلی شما بود.
    اما در مورد سوال سوم شما.، می دانید که تعداد دانشگاههای آمریکا زیاده و ممکن است برای یک گرایش خاص پذیرش مستقیم برای دکترا داشته باشند و برای گرایش دیگر نه. پس باید موضوعی سرچ کنید. تمایل داشتید گرایشی که تصمیم دارید بخوانید را ذکر کنید شاید بیشتر بتوانم کمک کنم. در هر صورت شما باید آن دوره مستر را بگذرانید و بعد ریسرچ دکتری را شروع کنید.

اگر منظورتان نتیجه اپلای بنده هست. فکر می کنم توی صفحات مربوط گفته باشم . من 2012 فارغ التحصیل شدم از دانشگاه اوکلاهما در رشته حقوق بین الملل انرژی و تقریبا فول فاند بودم. البته از 4 دانشگاه دیگر هم پذیرش داشتم.
    موفق باشید

Junior Member

سلام اقای En-mo خیلی ممنون بابت جواب دادن به سوال ها
    من که لیسانس دانشگاه تهران دارم با مشخصات (که تو پست های قبلی هست) بازم نیاز هست برای ورود به خواندن ارشد تویکی ازدانشگاه های امریکا نیازبه نمرهLSAT دارم؟ یالیسانس من قابل قبول هست؟
    من تمابل دارم حقوق بیت الملل بخونم
    ایا حقوق بین الملل دردانشگاه های تاپ امریکا مثل هاروارد و...هست؟
    اصلا امیدی هست برای فول فاند هم برای LLm و هم دکتری برای دانشگاه های تاپ امریکا؟
    بنظرتون رو کدوم قسمت رزومم کارکنم که بتونم حرفی برای گفتن داشته باشم؟
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط law42 نمایش پست ها
    سلام اقای صالحی فر. من اکثر مطالبی را که شما فرمودید مطالعه کردم. در ابتدا برخود فرض می دانم به نوبه خودم از راهنماییهای ارزنده وسعه صدر شما دز پاسخگویی به دوستان تشکرکنم. من لیسانس فقه وحقوق اسلامی از دانشگاه ازاد و فوق لیسانس حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه تهران هستم. 6سال است پروانه وکالت دارم که 2سالی است به دلایلی که مهمترین ان حفظ دینم و سلامتی روانی و روحی ام است ذیگر کار نمی کنم و قطعا شما با توجه به سابقه قضایی که دارید منظورم را درک می فرمایید. پارسال برای حقوق نفت و گاز دانشگاه کلگری کانادا جهت مقطع ارشد اقدام نمودم و هرچند استاد هم پپدا کردم به دلایلی از جمله نمره پایین زبانم از طرف دانشگاه ریجکت شدم... البته الان خوشحالم که قسمت نشد چون با شرایطی که من دارم برایم مناسب نبود الخیر فیماوقع. بعد از کلی بررسی نهایتا" اروپا واز بین ان کشورها سوییس و اتریش را انتخاب کردم که به دلیل روند سخت صدور ویزا و اقامت توسط سوییس و گران بودن فوق العاده اش اتریش را که در سطح بالای اقتصادی قرار دارد و کشور ارام و نسبتا خوش اب و هواست نسبت به اسکاندیناوی انتخاب کردم و بررای مستر مجدد اقدام و پذیرفته شدم . ضمنا زبان انگلیسی ام 60 و زبان ترکی استانبولی و عربی را هم در حد متوسط می دانم و زبان المانی هم الان A2 می خونم. ولی وقتی مطالب شما را در خصوص سختی پیدا کردن کار در اروپا می خونم مردد میشم و با خود می گویم که ترکیه برای من از همه جا بهتره که کشور مسلمانیه و هم زبانش را می دانم و احتمال پذیرش دکترا را انجا دارم و بعد هم کار اکادمیک... از شرایط حال هم خسته ام و قصد جدی بر خروج از ان دارم.
    به نظر شما که با تجربه هستید کدام گزینه برای من که متاهل هم هستم و مساله مخارج و شغل هم مهمه خوبه؟ واقعا در برزخم.
    با سپاس فروان
    سلام بر شما همکار عزیز و عرض پوزش بدلیل تاخیر. دو ماهی مسافرت بودم و دسترسی و وقت کافی نبود. لذا از شما و دیگر دوستان که من را مخاطب قرار داده بودند عذر میخام.
    ضمن اینکه من تمام مطالب شما رو تایید می کنم. حقیقت امر این است که من نظر خوبی به اروپا ندارم. یعنی تجربه منفی بود برای من. دید خوبی نسبت به غیر غربی ها نیست. جوامع باز و مهاجر پذیری نیستند. لذا امید به کاریابی هم ضعیفه. در خصوص اتریش اگر علاقه دارید که برید سوای بحث گرانی نسبی به نظر من ضرری در این نیست که انسان برود ولو یک مدتی زندگی در جای دیگه رو تجربه بکنه و بعد از اتمام تحصیل برگرده به وطن یا جایی با فرهنگ نزدیک به وطن مثل ترکیه. من بهر حال بخاطر اینکه خودم شخصا هم تجربه تحصیل در اروپا و هم یک کشور انگلیسی زبان مهاجر پذیر را داشتم توصیه ام به این است که اگر کسی به فکر مقصد نهایی هست به اروپا فکر نکنه بهتره. فقط مساله اینه که آیا ترکیه بازار کار داره بعد از صرف این هزینه ها؟
    بهرحال گاهی - یعنی خیلی وقت ها - رسیدن به مقصد نهایی مستلزم این است که ما مسیر رو تکه تکه برویم. در مورد خودم من لازم شده بود یک مدت به اروپا برم - چون فاند گرفتم - و بعدش به کشور دیگری فکر کردم. در اروپا زبان هر کشوری مستقله؛ سوئدی، آلمانی، هلندی، فنلاندی و .. وهمین خودش امکان کاریابی رو سخت میکنه. و همین ما رو مجبور میکنه مقصد نهایی رو کشورهای دور دست ولی با بازار کار بهتر انتخاب کنیم... لذا من فکر میکنم هر چند زندگی در ترکیه خوب است اما مساله بازار کار کماکان لاینحل باقی می مانه... من یکی از توصیه هام فعلا اینه که آندسته از رشته ی حقوق که مربوط به مسایل مالی و حسابداری و مالیاته بازار کار نسبتا خوبی در نیوزیلند و استرالیا داره .. به فکر اینها هم بباشید.
    انشاالله با صبوری از این شرایط سخت که همه ی ما کم و بیش تجربه اش کرده و می کنیم خارج خواهید شد و خدا هم کمک میکنه و راه رو نشون میده. نگران نباشید.
    ( میدونم قلمم بد شه - البته بهتره بگیم بدتر شده - خیلی جسته و گریخته مطالب رو نوشتم. بخاطر این گپیکه افتاده نوشتن یادم رفته.. ولی امیدوارم جواب داده باشم تا حدودی)
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط commlaw نمایش پست ها
    دوستان سلام. من در ابتدا این پیغام رو توی خصوصی برای آقای صالحی فر نوشته بودم که چون صندوق ایشون پر بود اینجا مینویسم. البته اینطوری بهتره که میتونم از نظریات دوستان دیگر هم بهره بگیرم.

راستش من قصد دارم فقط در صورتی برای تحصیل در خارج اقدام کنم که موفق به گرفتن فول اسکولارشیپ بشم. قبل از اینکه کشور خاصی مد نظر من باشه بیشتر همون فول اسکولارشیپ معیار اولم هست. خیلی روی زندگی کردن بعد تحصیل توی یک کشور اصرار ندارم و فقط هدفم تحصیل در یک دانشگاه معتبر است. چون حقوق ارتباطات در ایران دکتری نداره و من نمیخوام اجبارا یکی از چهار گرایش موجود رو انتخاب کنم. ( البته چون امریکا کانادا فول اسکولارشیپ نمیده کشورهای اروپایی رو مدنظر قرار دادم. وگرنه ماندن در امریکا و کانادا که رویا است ! اما علاقه زیادی به ماندن در کشورهای اروپایی ندارم. )

این رزومه من هست:

لیسانس حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، معدل 15/91
    فوق لیسانس حقوق ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، معدل 17/91

کتاب:
    2 تا کتاب دارم که البته هر دو هنوز دست ناشر و زیر چاپ هستند. یکی اش فقط گردآوری است که احتمالا ارزش خاصی براشون نداشته باشه. اما کتاب دومم همون پایان نامه ارشدم هست.

مقاله:
    2 تا اکسپت داخلی دارم. ( مقاله های مستخرج از پایان نامه من هستند ) هر دو مقاله فقط اکسسپ شدند ولی هنوز چاپ نشده اند

در ضمن نمدونم رتبه های کنکور من امتیازی محسوب میشه یا نه .
    رتبه 96 کنکور سراسری
    رتبه 2 کنکور ارشد

مدرک زبان ندارم. اما بعید میدونم بتونم در حالت عادی از آیلتس شش و نیم بیشتر بشم. اگر خیلی تلاش کنم شاید 7 بشم.

سابقه کار یا کاراموزی وکالت ندارم.

به نظر شما با این رزومه ممکنه بتونم فول اسکولارشیپ پیدا کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ قبل از اینکه کشور خاصی مد نظر من باشه بیشتر همون فول اسکولارشیپ معیار اولم هست. در درجه دوم رشته ای که به حقوق ارتباطات مرتبط باشه. (نمیخوام دوباره یک مستر دقیقا با همین عنوان بخونم). حقوق ارتباطات ایـــــــنقدر وسیع و گسترده است که به خیلی از گرایش ها مرتبط میشه. اما مد نظر من بیشتر رشته هایی هست مثل internet law, privacy law, information technology law,

منتظر جواب شما هستم. ممنون.
    سلام و معذرت از تاخیر و پرشدن صندوق
    شما خیلی رزومه ی خوبی دارید و فاند خوهید گرفت انشاالله. فقط مدرک زبان بگیرید زودتر. نوشتن یک پروپزال خوب، تهیه ی یک انگیزه نامه ی خوب که در اون به رتبه ها و اعتبار دانشگاه های محل تحصیلتون اشاره کرده اید و همینطور یافتن استاد مناسب و دارای تجربه و علاقه به زمینه ی کاری مورد اشاره در پروپزال شما اقدامهای بعدی هستند که باید انجام بدید.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

سلام دوستان

من علاقمند به تحصیل در زمینه ی رشته ی حقوق مالکیت فکری یا حقوق و فناوری اطلاعات هستم. ارشد حقوق بین الملل دارم و البته در صدد این هستم که ارشد رو در داخل ایران بخونم. میخواستم بدونم کسی هست که در حال حاضر در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل باشه؟

ممنون
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

Junior Member jahvanda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- لیسانس حقوق

سلام
    ممنون می شم اگر من رو راهنمایی کنید, من هنوز اول راه هستم, و تازه سال دوم لیسانس حقوقم, منتهی اصلا نمی تونم بی برنامه و بدون اینکه بدونم قدم بعدیم چی هست پیش برم, شرایط و سابقه ی کاری و تحصیلم رو هم اینجا می نویسم, هدف من توی این 2 سال باقی مونده از تحصیلم در ایران فراهم کردن شرایط مناسب برای رفتن و گرفتن فاند و یا فول اسکالرشیپ هست, چون من هیچ حمایتی بغیر از خودم ندارم.
    سوابق کاری و تحصیلی:
    4 سال کانون زبان ایران
    لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه ولی عصر رفسنجان با معدل 15.35
    اشنایی با زبان فرانسه
    IBT و IELTS امتحان ندادم, ولی دوستای من که خوب سطحشون از من پایین تره 100+ و 7.5 -8.2 گرفتن
    یک مقاله دارم که هنوز کاراش تموم نشده, در زمینه زبان انگلیسی
    8 ساله که کاره ترجمه انجام می دم
    3 ساله که با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کنم
    3 سال تدریس کردم
    ارشد MBA و مترجمی زبان قبول شدم که به خاطر مخالفت خانواده نتونستم ثبت نام کنم, اما توی برنامه ام هست
    پیشنهادتون به من چی هست باید چه کارهایی انجام بدم تا بتونم شانس خودم رو بالا ببرم؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimtaj_n نمایش پست ها
    سلام اقای En-mo خیلی ممنون بابت جواب دادن به سوال ها
    من که لیسانس دانشگاه تهران دارم با مشخصات (که تو پست های قبلی هست) بازم نیاز هست برای ورود به خواندن ارشد تویکی ازدانشگاه های امریکا نیازبه نمرهLSAT دارم؟ یالیسانس من قابل قبول هست؟
    من تمابل دارم حقوق بیت الملل بخونم
    ایا حقوق بین الملل دردانشگاه های تاپ امریکا مثل هاروارد و...هست؟
    اصلا امیدی هست برای فول فاند هم برای LLm و هم دکتری برای دانشگاه های تاپ امریکا؟
    بنظرتون رو کدوم قسمت رزومم کارکنم که بتونم حرفی برای گفتن داشته باشم؟
    خیلی ممنون
    دوست عزیز
    چند تا نکته رو هیچ وقت فراموش نکنید : 1 . همیشه امید هست و میشه امیدوار بود (ولو امید واهی) 2. نسبت به خواسته تون باید تلاش هم بکنید
    3. ارشد یا همون LLM در آمریکا نیاز به LSAT نداره 3. دانشگاه های تاپ آدم های تاپ رو پذیرش میکنن و مطمئن باشید اگر ثابت کنید تاپ هستین فاند هم میگیرین
    4.سایت دانشگاه هاروارد رو مطالعه کنید تمامی شرایط و توقعات اونجا هست ( با توجه به نمره تافل اعلامی شما نباید مشکلی داشته باشید)
    5 . کارهای خارج از دانشگاه مثل شرکت در کارگاهها و امور داوطلبی (به خصوص در مورد سازمان ملل) و کرسی حقوق بشر در دانشگاه شهید بهشتی موردی که میتونید در رزومه تون روی اون کارکنید
    6. نوشتن مقاله و حتی کارهای ژورنالیستی (برای روزنامه ها ) مرتبط با علایق و گرایشی که میخواید پذیرش بگیرید رو فراموش نکنید
    7. تمام تلاش تون رو بکنید اما فقط به هاروارد فکر نکنید علم همه جا دست یافتنی است.
    8. در آمریکا قبل از اینکه کسی بخواد وارد رشته حقوق بشه یک رشته دیگه مثل فلسفه علوم اجتماعی روانشناسی و .. میخونه شما هم باید در این زمینه ها قوی باشید تا توان رقابت داشته باشید(رقابت برای پذیرش)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aimcatcher نمایش پست ها
    سلام دوستان

من علاقمند به تحصیل در زمینه ی رشته ی حقوق مالکیت فکری یا حقوق و فناوری اطلاعات هستم. ارشد حقوق بین الملل دارم و البته در صدد این هستم که ارشد رو در داخل ایران بخونم. میخواستم بدونم کسی هست که در حال حاضر در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل باشه؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    من ارشد مالکیت فکری علامه میخونم
    اگه سوالی داشتی خوشحال میشم کمک کنم- خیلی جالبه شما ارشد بین الملل داری و دنبال حقوق مالکیت فکری هستی و من عکس شما!!

Junior Member

سلام و خسته نباشید
    ارشد که همون(LLM) و دکتری حقوق تو امریکا معمولا جند سال طول میکشه؟
    خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1095 نمایش پست ها
    8. در آمریکا قبل از اینکه کسی بخواد وارد رشته حقوق بشه یک رشته دیگه مثل فلسفه علوم اجتماعی روانشناسی و .. میخونه شما هم باید در این زمینه ها قوی باشید تا توان رقابت داشته باشید(رقابت برای پذیرش)
    با سلام
    دوست عزیز
    هدف از نوشتن این نکته فقط این است که ذهن بچه ها بی جهت درگیر مسائل بی ربط نشود.
    به عنوان کسی که سابقه تحصیل توی امریکا را دارم و تقریبا از 4 تا دانشگاه پذیرش داشتم با فاند و بدون فاند، سابقه تحصیلی بچه های آمریکایی خیلی در رقابت با بچه های خارجی مهم نیست. چرا که ما هم لیسانس حقوق داریم و در این مقطع به معدل و نمره دروس حقوقی شما توجه دارند. گذشته از اینکه لیسانس آمریکایی ها صرفا یه لیسانس جنرال هست و ممکن در رشته مثلا زبان اسپانیایی باشد.
    سابقه کاری و فعالیتهای داوطلبانه شما در دوران تحصیل و بعد از آن رزومه شما را قوی می کند. مخصوصا اگر در رابطه با رشه تحصیلی حال و آینده شما باشد. در واقع رزومه شما باید نشان بده که شما فرد فعالی هستید، هدف مشخصی دارید و برای رسیدن به آن هدف تلاش می کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)