صفحه 101 از 186 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoorehjoon نمایش پست ها
    سلام دوستان منم یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید .من کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارم لیسانسم هم فقه و حقوق بوده آیا با توجه به رشته ام می تونم پذیرش بگیرم؟
    سلام
    تا جایی که من میدونم ملاک دانشگاهها در دادن پذیرش داشتن بگراند حقوقیه؛ و بعلاوه دو رشته کارشناسی و ارشد شما باید با هم مرتبط باشه در مورد کیس شما به اندازه کافی این زمینه و این ارتباط وجود داره. بنابراین به نظر من شما حتما می تونید پذیرش بگیرید.
    البته همونطوری که در پستهای قبلی هم اشاره شد برای گرفتن پذیرش مخصوصا در مقطع دکترا عوامل دیگری هم مهمه؛ من جمله کیفیت پروپزال، مهارت در زبان انگلیسی، رزومه و ....
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member pooryaaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    International Trade Law

دوستان فرق LL.M by Research با LL.M by taught courses دقیقا چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط pooryaaa نمایش پست ها
    دوستان فرق LL.M by Research با LL.M by taught courses دقیقا چیه؟
    در LLM by taught courses که اسم دیگرش LLM by coursework هست، دانشجو باید در کلاسهای درس شرکت بکنه و برای هر درسی هم امتحانی کتبی بدهد تا نمره لازم رو کسب بکند. به نوعی میشه گفت LLM by coursework بیشتر کلاس محوره؛ مثل دوره های فوق لیسانس خود ما در ایران.
    در حالیکه LL.M by Research تحقیق محوره، دانشجو لازم نیست در کلاسی حاضر بشه و ملاک نمره دادن به وی پروژه ی تحقیقی است که داره بر آن کار میکنه (چیزی شبیه دوره دکترا ولی مختصرتر). در این دوره ها دانشجو یک استاد راهنما دارد که تحقیق زیر نظر او صورت میگیره.
    البته ذکر این نکته هم ضرورت داره که در خیلی از llm by coursework ها نوشتن یک پایان نامه (ریسرچ) لازمه و همین طور گاهی در یک LLM. by research هم ممکنه لازم باشه که یک دانشجو در یک دوره کورس هم شرکت کنه؛ که البته این موضوع جنبه موردی داره و اصولا قاعده همونطوریست که ذکر شد.

رشته و دانشگاه
    International Trade Law

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    در LLM by taught courses که اسم دیگرش LLM by coursework هست، دانشجو باید در کلاسهای درس شرکت بکنه و برای هر درسی هم امتحانی کتبی بدهد تا نمره لازم رو کسب بکند. به نوعی میشه گفت LLM by coursework بیشتر کلاس محوره؛ مثل دوره های فوق لیسانس خود ما در ایران.
    در حالیکه LL.M by Research تحقیق محوره، دانشجو لازم نیست در کلاسی حاضر بشه و ملاک نمره دادن به وی پروژه ی تحقیقی است که داره بر آن کار میکنه (چیزی شبیه دوره دکترا ولی مختصرتر). در این دوره ها دانشجو یک استاد راهنما دارد که تحقیق زیر نظر او صورت میگیره.
    البته ذکر این نکته هم ضرورت داره که در خیلی از llm by coursework ها نوشتن یک پایان نامه (ریسرچ) لازمه و همین طور گاهی در یک LLM. by research هم ممکنه لازم باشه که یک دانشجو در یک دوره کورس هم شرکت کنه؛ که البته این موضوع جنبه موردی داره و اصولا قاعده همونطوریست که ذکر شد.
    ممنون از پاسختون. آیا مدرکشون هم باهم فرق داره؟ وزارت علوم ایران master by research رو تایید میکنه؟ و دیگه اینکه اگر master by research خونده باشی بعدا بخوای برای دکترا اقدام بکنی مشکلی پیش نمیاد؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

ممنون از پاسختون. آیا مدرکشون هم باهم فرق داره؟ وزارت علوم ایران master by research رو تایید میکنه؟ و دیگه اینکه اگر master by research خونده باشی بعدا بخوای برای دکترا اقدام بکنی مشکلی پیش نمیاد؟
    بله، وزارت علوم هر دو رو ارزیابی میکنه به شرطی که از دانشگاهی معتبر اخذ شده باشند. تفاوت این دو، همونطور که عرض شد در اینه که یکی بیشتر مبتنی بر تحقیق و دیگری بر حضور در کلاسه.... مدرکها از لحاظ مستر بودن تفاوتی ندارند ... شاید بشه گفت کسانی که بیشتر به مباحث تئوریک علاقمندند دوره master by research رو بر میدارند و کسانی که بیشتر میخان مباحث عملی تر رو تجربه کنند course work...
    البته در رشته ما و کلا رشته های علوم انسانی به اعتقاد من این دو دوره تفاوتی ندارند و این تفاوت بیشتر برای رشته های فنی و تجربی نمود پیدا میکنه که مثلا در master by research بیشتر به کار پژوهشی محض می پردازند و در Master by coursework بیشتر به حضور در لب و آزمایشگاه و اینطور کارهای عملی .... در سوئد (و فکر میکنم همه کشورهای اروپایی به استثنای انگلیس) تفاوتی در عمل نیست و حتی در دانشنامه نمی نویسند که master by coursework or master by research .... و معمولا دوره ها در همین شکلی که در ایرانه -یعنی یک مدت کلاس و در آخر یک پایان نامه- برگزار میشه فکر میکنم این مساله بیشتر مختص کشورهای انگلیسی زبان باشه ....
    اینکه می پرسید اگر master by research خوانده باشید برای دکترا آیا مشکلی پیش نمیاد، پاسخش اینه که نه... شاید از دید بعضی اساتید حتی یک امتیاز مثبت هم باشه ... و اون وقت استاد مطمئنه که شما با اصول پژوهش و نگارش کاملا آشنایی پیدا کرده اید. ولی در هر حال تاجایی که من میدونم برای رشته ما فرقی ندارند.

رشته و دانشگاه
    International Trade Law

آها که این طور. پاسخ جامعی بود ممنون. پس master by research اون قدرم که فکر میکردم بد نیست!
    من دایره لغات حقوقیم کمه و ضعیفم در این مورد. حالا اگه master by taught course هم باشه یعنی بیشتر با کلاس و کتاب سر وکار داریم. فکر کنم وقتی اولین بار سر کلاس برم شوکه بشم و فقط در و دیوار رو نگاه کنم!! میخواستم بدونم شما برای این قضیه راه حلتون چیه؟ اون اوایل وقتی سر کلاس میرفتین چیکار میکردین که صحبت های استاد(مطالب حقوقی و درسیش) رو خوب متوجه بشین؟ سختتون نبود که مثلا پایان ترم واسه امتحان یک درس یه کتابی که لغات تخصصی داره رو بخونید؟ من از این میترسم که نکنه شب امتحان دونه دونه باید لغاتی رو که بلد نیستم معنیشو در بیارم!!

Banned

سلام دوستان عزیز
    همگی خسته نباشید.من لیسانس از دانشگاه گیلان با معدل 13.9 هستم.و الان ترم 3 حقوق بین الملل.آیلتس 6.5 دارم.مدرک زبان فرانسه هم A2 دارم.یک مقاله ی علمی پژوهشی هم دارم.می خوام از یکی از دانشگاههای آمریکا ترجیحا بوستون ماساچوست پذیرش بگیرم.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم
    ویرایش توسط damokles : September 26th, 2013 در ساعت 10:06 AM

Junior Member

سلام. با تشکر از همه دوستان سوالاتی دارم لطف بزرگی میکنید اگر راهنمایی کنیدکارشناسی مکانیک دارم و ترم اول ارشد حقوق گرایش IP هستم. با توجه به کارشناسی غیر مرتبط میتونم برای دکتری یا ارشد از امریکا کانادا یا کشورهای اسکاندیناوی پذیرش بگیرم؟شخصا برای ادامه تحصیل و اقامت به سوئد تمایل دارم اما ظاهرا تجربه دوستان نشون میده گرفتن اقامت و اشتغال ساده نیست. روی زبان و چاپ مقاله هم تمرکز کردم. امیدوارم بتونم از تجربیاتتون استفاده کنم. بازم ممنونم.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

آها که این طور. پاسخ جامعی بود ممنون. پس master by research اون قدرم که فکر میکردم بد نیست!
    من دایره لغات حقوقیم کمه و ضعیفم در این مورد. حالا اگه master by taught course هم باشه یعنی بیشتر با کلاس و کتاب سر وکار داریم. فکر کنم وقتی اولین بار سر کلاس برم شوکه بشم و فقط در و دیوار رو نگاه کنم!! میخواستم بدونم شما برای این قضیه راه حلتون چیه؟ اون اوایل وقتی سر کلاس میرفتین چیکار میکردین که صحبت های استاد(مطالب حقوقی و درسیش) رو خوب متوجه بشین؟ سختتون نبود که مثلا پایان ترم واسه امتحان یک درس یه کتابی که لغات تخصصی داره رو بخونید؟ من از این میترسم که نکنه شب امتحان دونه دونه باید لغاتی رو که بلد نیستم معنیشو در بیارم!!
    بله، سخت هست برای همه سخته ولی کم کم آدم عادت میکنه
    بهترین کار اینه که قبل از رفتن زبان رو تا جایی که میشه تقویت کرد. نرم افزارهای خوب مثل نارسیس (که با قرار دادن موس روی کلمات در فایلهای ورد و پی دی اف معنای اون رو میگه)، لانگمن و ... همه مفید هستند. تا میتونید باید گوش بدید تا لیسنینگ شما قوی بشه. کلا نباید هم زیاد ترسید... کم کم درست میشه با تکرار و ممارست.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط damokles نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    همگی خسته نباشید.من لیسانس از دانشگاه گیلان با معدل 13.9 هستم.و الان ترم 3 حقوق بین الملل.آیلتس 6.5 دارم.مدرک زبان فرانسه هم A2 دارم.یک مقاله ی علمی پژوهشی هم دارم.می خوام از یکی از دانشگاههای آمریکا ترجیحا بوستون ماساچوست پذیرش بگیرم.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم
    سلام
    من مطمئن نیستم که با 6.5 بشه برای دانشگاه ماساچوست اپلای کنید. بهتره سایت دانشگاه رو چک کنید. فکر می کنم بیش از این بخاد.
    قدم دوم هم دادن آزمون LSAT هست که نمونه سوالاتش در کتابخانه سایت موجوده. مانع مهم دیگری برای گرفتن پذیرش نیست به نظرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)