صفحه 113 از 186 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام اقای صالحی فرد، یه سوالی دارم:
    برای کسی که اینجا لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد داره، واسه ارشد (همین ایران) چه گرایشی از حقوق و پیشنهاد میدید که در کانادا طرفدار داشته و بعد ها بشه با این رشته در کانادا کار کرد؟؟؟؟ حقوق بین الملل؟ تجارت؟؟ چون میخوام براساس این موضوع، گرایش ارشدم و انتخاب کنم..

مرسی
    ویرایش توسط payize : May 16th, 2014 در ساعت 01:59 PM

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط payize نمایش پست ها
    سلام اقای صالحی فر، یه سوالی دارم:
    برای کسی که اینجا لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد داره، واسه ارشد (همین ایران) چه گرایشی از حقوق و پیشنهاد میدید که در کانادا طرفدار داشته و بعد ها بشه با این رشته در کانادا کار کرد؟؟؟؟ حقوق بین الملل؟ تجارت؟؟ چون میخوام براساس این موضوع، گرایش ارشدم و انتخاب کنم..

مرسی
    سلام بر شما دوست عزیز،
    متاسفانه کار پیدا کردن برای فارغ التحصیل رشته حقوق با مدرک لیسانس از یک کشور دیگه واقعا در عمل مشکله. موارد مبتلا به شرکتها و موسسات در کشورهای غربی متفاوت است از ایران. من بنظرم رشته های حقوقی که جنبه مالی داره بهتر می تونه شانس فرد رو افزایش بده. فکر می کنم برای ارشد هم رشته های مرتبط با حقوق تجارت و اقتصاد رو انتخاب کنید بهتر باشه. مثلا من رشته ام تجارته و تز دکترام در خصوص تجارت آزاد در مقررات سازمان تجارت جهانی و موافت نامه های تجارتی منطقه ای با تمرکز بر مباحث مالیاتی و تعرفه ها هست. لذا هم مقررات مالیاتی هم تجارت و هم گمرک در اون دخیل هستند و شانس این رو به من میده که برای کارهای مرتبط با این موارد وسیع اقدام کنم. شما هم اگر فعلا بر تجارت تمرکز کنید بعدها فرصت این رو دارید که تمرکزتون رو به سمت و سویی ببیرید که فکر می کنید در کشور مورد نظر بازار کار خوبی داره. در شرکتهای بین المللی که در آمریکا و کانادا و اروپا به کثرت وجود دارند مساله مبتلا به اینه که شرکتهای زنجیره ای بین المللی که شعب متفاوت در کشورهای متعدد دارند چطوری باید سود و زیان رو تقسیم کنند و چطوری برنامه ریزی مالی بکنند که بار مالیاتی کمتری بر دوش آنها باشه. یا چگونه کالا ها رو بین هم رد و بدل کنند و بفروشند؟ چطوری قیمت این خرید و فروشها رو بین خودشان انتخاب بکنند که مالیات کمتری بدهند ( Transfer Pricing ). این موارد به نظر من مهم ترین مسائل این شرکتهاست و تنها کسانی که دانش خوبی از مباحث مالیاتی و مالی داشته باشند می تونند به شرکتهای بین المللی کمک کنند و استخدام بشوند. منتها عیلیرغم همه اینها تمایل به جذب افراد بومی که کلا تحصیلات خودشون رو در همون کشور انجام داده اند خیلی بیشتر است که خب منطقی هم بنظر میرسه. اما بهر حال کار پیدا کردن با داشتن اقامت و ویزای کاری نامحدود شانس متقاضی رو افزایش میده.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member

salam aghaye salehi fard,man 23 salame va lisans hoghug az daneshgah azad daram va hamsaram ham lisanse hoghough az daneshgah azad daran va hamchenin daraye parvane vekalat hastan ma mikhaym baraye kanada eghdam konim mikhastam azaton beporsam ke ba dashtane parvane vekalat iran dar kanada mishe kar kard yani etebar dare unja? va be naazareton man dar iran baraye kanun vokala bekhunam behtare ya baraye fogh lisans reshteye tejarat? baraye inke ma bekhaym eghdam konim bayad che emtiyazayi dashte bashim ke rahattar maro paziresh konan? mamnun misham rahnamayim konin chon mikham bedunam alan man baraye vekalat bekhunam behtare ya arshade tejarat ?

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Raanaa نمایش پست ها
    salam aghaye salehi fard,man 23 salame va lisans hoghug az daneshgah azad daram va hamsaram ham lisanse hoghough az daneshgah azad daran va hamchenin daraye parvane vekalat hastan ma mikhaym baraye kanada eghdam konim mikhastam azaton beporsam ke ba dashtane parvane vekalat iran dar kanada mishe kar kard yani etebar dare unja? va be naazareton man dar iran baraye kanun vokala bekhunam behtare ya baraye fogh lisans reshteye tejarat? baraye inke ma bekhaym eghdam konim bayad che emtiyazayi dashte bashim ke rahattar maro paziresh konan? mamnun misham rahnamayim konin chon mikham bedunam alan man baraye vekalat bekhunam behtare ya arshade tejarat ?
    سلام بر شما،
    جواب سوالات اول شما خیر هست و با پروانه وکالت ایران نمی توان در کانادا کار کرد.
    سوال دوم که آیا وکالت بگیرید یا ارشد بخونید؟ سوالیه که من خودم در سال 6-5 سال پیش بشدت دربارش فکر میکردم؛ نهایتا تصمیم گرفتم همزمان هم برای کنکور ارشد بخونم، هم پروانه وکالت رو بگیرم هم برم سر کار و به هر سه تا هدف هم رسیدم. همه ما وقت آزاد داریم که بتونیم با برنامه ریزی به همه کارها برسیم. ولی اگر بنابر یک شرایط اظطراری نمی تونید برای هر دو هدف وقت بزارید بستگی داره که آیا اولویت اول شما کسب درآمد هست یا فعلا عجله ای ندارید و می تونید اخذ پروانه وکالت رو به تعویق بندازید چون ارشد برای شما مهم تر هست؟ من بنظرم هر دوی اینها مهم هستند ولی این شما هستید باید اول اولویتهای خودتون رو مشخص بکنید و براساس اونها اقدام بکنید که آیا ارشد بخونید یا پروانه بگیرید.
    ضمنا تا جایی که بخاطر دارم طبق آخرین لیست مشاغل مهاجرت فدرال کانادا حقوق جزو رشته های مورد نیاز بعنوان skilled worker محسوب نمیشد ولی ایالت کبک رو میشد اقدام کرد براش اگر زبان فرانسه در سطح مطلوب می دونستید و شرایط دیگر رو هم داشتید. الان من آپدیت نیستم در این زمینه ولی دو سه روز پیش دوباره لیست مشاغل مورد نیاز توسط اداره مهاجرت کانادا آپدیت شده و شما باید سرچ کنید و ببینید که با توجه به شرایط خودتون از چه طریقی اقدام کنید بهتر است.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsam نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    ببخشید من چند تا سوال داشتم
    تا چند وقت پیش میخواستم برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم اما بعد از دیدن رنک دانشکده های برتر حقوق جهان و نبودن دانشگاه های آلمان در اون ها و وضع تقریبا اسف بار دانشگاه های آلمان در رنک کینگ جهانی منصرف شدم
    به نظرتون چکار میشه کرد برای ادامه تحصیل توی ارشد برای نفت و گاز در آمریکا و دانشگاه های خوبش؟یعنی باید اگه بخوام برم باید برای تجارت اپلای کنم یا چی؟
    درخصوص شرایطم هم باید بگم تافل 9 به بالا دارم الانم در یکی از دانشگاه های دولتی تهران درس میخونم و رتبه کنکورم هم نزدیک 400 بوده (هرچند به نظرم تاثیری نداره)،مقاله هم ندارم
    به نظرتون برای تحصیل تو این رشته به کدوم کشورها میتونم سفر کنم که از لحاظ دانشگاهی هم مطرح باشن؟من چون رنک دانشگاه های آمریکا رو دیدم دارم اینجا این پست رو قرار میدم
    با توجه به بین المللی بودن این رشته به نظر شما بعد از تحصیل میشه به کشورهای دیگه هم برای کار مراجعه کرد یا نه؟البته فکر نمی کنم بشه دیگه به ایران برگشت برای وکالت هرچند اگه نفت و گاز که زیرشاخه تجارت هست بخونیم که تقریبا بین المللی هست
    در کل خیلی سوال دارم و ببخشید از اینکه سوالاتم کلی هستند چون من تازه وارد هستم به این سایت
    خواهش می کنم کمک کنید
    ممنون
    سلام بر شما،
    من به نظرم اگر واقعا به دانشگاههای کشور توسعه یافته ای همچون آلمان علاقمند هستید - علیرغم بحث هایی که قبلا در خصوص اروپا شده - مساله رنکینگ واقعا اهمیتی نداره. همه دانشگاههای آلمان دارای اعتبار بین المللی هستند. من فقط یک نکته رو بگم که رنکینگ می تونه به چالشی برای دانشجو تبدیل بشه؛ شما در دانشگاهی با رنک 100 احتمال A گرفتنت خیلی کمتر از دانشگاهی با رنک حدود 500 هست. ولی کم وبیش هر دو دانشگاه اعتبار بین المللی دارند. لذا کسانی که برای مخصوصا مستر می خواهند از دانشگاههای رویایی با رنک زیر 100 پذیرش بگیرند این واقعیت رو مد نظر داشته باشن که اگر بعدا در این دانشگاههای سخت گیر معدل و توصیه نامه های خوبی از اساتید دریافت نکنند، باید با آرزوی دکترا خواندن خداحافظی کنند چون برای دکترا و گرفتن فاند به معدل خیلی توجه میشود.
    سایر موارد رو قبلا بهمراه دوستان در 15-10 صفحۀ قبلی همین تاپیک بحث کرده ایم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل دانشگاه شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

با سلام خدمت دوستان عزیز
    میخواستم ببینم که با رزومه من احتمال دریافت فاند کامل در کدام دانشگاه های اروپا و کانادا وجود داره؟ ممنون میشم اگه از تجربه دوستان استفاده کنم.
    رتبه کارشناسی: 167 منطقه 2 و 458 کشوری
    معدل کارشناسی: 17.96 از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین
    رتبه 6 المپیاد حقوق
    معدل کارشناسی ارشد: 17.94 رشته حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی
    جزو استعدادهای درخشان هم در مقطع کارشناسی و هم ارشد

Junior Member

سلام بر دوستان
    من وکیل پایه یک دادگستری با 5 سال سابقه کار هستم لیسانسمو از دانشگاه گیلان و ارشدم رو در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران با معدل 17.30 گرفتم،سوالم اینه که در مقطع دکترا چه گرایشی رو راحتتر میشه پذیرش گرفتو آیا اصلا میشه امیدی برای فاند داشت یا نه؟و شرایط کار برای کسایی که حقوق ایران رو خوندن بعد از اخذ مدرک دکترا به چه صورته؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط lahiji نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    میخواستم ببینم که با رزومه من احتمال دریافت فاند کامل در کدام دانشگاه های اروپا و کانادا وجود داره؟ ممنون میشم اگه از تجربه دوستان استفاده کنم.
    رتبه کارشناسی: 167 منطقه 2 و 458 کشوری
    معدل کارشناسی: 17.96 از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین
    رتبه 6 المپیاد حقوق
    معدل کارشناسی ارشد: 17.94 رشته حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی
    جزو استعدادهای درخشان هم در مقطع کارشناسی و هم ارشد
    سلام
    به این انجمن خوش آمدید.
    شما رزومه خیلی خوبی دارید. حتما شانس قابل توجهی دارید. اگر مقاله هم داشته باشید که بهتره. کانادا یک مقدار مشکل هست فاند گرفتن، ولی اروپا بنظرم خیلی محتمله.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط onsory نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من وکیل پایه یک دادگستری با 5 سال سابقه کار هستم لیسانسمو از دانشگاه گیلان و ارشدم رو در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران با معدل 17.30 گرفتم،سوالم اینه که در مقطع دکترا چه گرایشی رو راحتتر میشه پذیرش گرفتو آیا اصلا میشه امیدی برای فاند داشت یا نه؟و شرایط کار برای کسایی که حقوق ایران رو خوندن بعد از اخذ مدرک دکترا به چه صورته؟
    سلام بر شما
    به این انجمن خوش آمدید. دکترا در خارج از کشور مثل ایران نیست که گرایش خاصی باشه و شما در اون پذیرش بگیرید مثل دکترای حقوق خصوصی و ... همه چیز رو پروپزال شما تعیین و تعریف میکنه. باید پروپزال تهییه کنید و با اساتیدی که در زمینه ای که پروپزال دکتری شما در اون خصوص هست تماس بگیرید تا یکی اکی بده. و بعد از پذیرش برای فاند اقدام بکنید. همه اینها قبلا بحث شده به تفصیل.

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

سلام دوستان عزیز
    من 26 سالمه و به زودی فارغ التحصیل میشم.(قبلآ از رشته ی حقوق دو سال در رشته ی مدیریت درس می خواندم که در نهایت انصراف دادم)-معدلم تا حالا 17/36 هست.
    مقاله:ندارم
    زبان:
    تافل 102
    اسپانیایی c1
    فرانسه c1
    ایتالیایی:بدون مدرک-تسلط کامل
    قصد ادامه ی تحصیل در حقوق تجارت رو دارم.
    با این شرایط از کجا میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟(می خوام بعد از پایان تحصیل در همان کشور بمونم)
    Gracias de antemano por su respuesta

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)