صفحه 115 از 186 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون...به نظر شما قبل از فرستادن مدارک مثل بقیه رشته ها به استاد باید ایمیل بزنه؟ روال کار برای رشته حقوق چی هستش؟ نمی خواد کار غیر حرفه ای انجام بده
    نه، خیلی هم حرفه ای هست ارتباط با استادها قبل از اپلای. بعضی از دانشگاهها رو مثلا من در انگلیس دیدم که می گن که ما خودمون کمیته ای داریم که برای متقاضی سوپروایزر و کوسوپروایزر رو تعیین می کنیم شما فقط پروپزال و مدارک مربوطه رو ارسال کنید. بعضی جاها مثل نیوزیلند و استرالیا اصلا لازمه که استادی به شما اکی داده باشه وگرنه نمیشه اپلای کرد. لذا باید به روال هر کشور و دانشگاه توجه کرد.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط onsory نمایش پست ها
    لطف کنید به این سوال من هم پاسخ بدید که من با توجه به رزومه ی زیر چقدر شانس پذیرش گرفتن با فاند رو از دانشگاه سطح پایین یا متوسط آمریکارو دارمِِ:
    ۱)لیسانس حقوق از دانشگاه گیلان با معدل ۱۶.۳۹
    ۲)ارشد خصوصی از خوارزمی تهران با معدل ۱۷.۵۸
    ۳)۵ سال سابقه ی وکالت(کانون وکلا گیلان)
    ۴)زبان متوسط امید گرفتن نمره ۸۰ تافل رو دارم.
    ۵)مقاله ای هم در زمینه ی حقوق \زشکی دارم مینویسم
    با سلام،
    شما رزومه ات خوبه و شانس انشاالله که هست. فقط تافل 80 معادل 6.5 آیلتس میشه. با این نمره برای خیلی از دانشگاههای اروپا میشه اقدام کرد ولی در آمریکا و کانادا و برخی دانشگاههای تاپ اروپایی حداقل آیلتس 7 به بالا از شما می خواهند. بعضی ها هم حتی بیشتر مثل دانشگاه تورونتو و یا دانشگاههای رنک عالی آمریکا. لذا برای اینکه در رشته حقوق برای دکترا پذیرش بگیرید شما باید تافل 94 به بالا بگیرید (که معادل آیلتس 7 هست).
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member

دوستان یه سوال، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور چه اروپا و چه آمریکا آیا لیسانس حقوق از ایران رو قبول می کنن؟ من شنیدم فقط دانشگاه های فرانسه لیسانس حقوق ایران رو قبول دارن برای ادامه ی تحصیل، آیا این مساله صحت داره؟ و اگر امکان ادامه تحصیل در اروپا و آمریکا وجود داره پیش زمینه هاش چیه؟ غیر از آزمون های زبان البته! مثلا LSAT الزامی هست؟ آیا دوره های Pre-Master باید سپری شه؟ محدودیت ادامه تحصیل در دوره های مستر برای یک لیسانس حقوق از ایران چیه؟

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

سلام دوست عزیز
    من هم از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده حقوق دانشگاه سهید بهشتی هستم و قصد دارم که تمام انرژی خودم رو توی این مدت برای اپلای بذارم. خوشحال می شم اگه بتونیم همکاری خوبی با هم داشته باشیم.

Junior Member

سلام دوستان
    به نظر شما فارغ از جداول رتبه دانشگاه ها برای رشته حقوق تجارت بین الملل یا حقوق بشر و در کل فرانسه بهتره یا اروپا و امریکا چه از نظر سطح اموزشی وچه از این نظر که در برگشت به ایران از نظر جذب. دو تا مسئله خیلی مهم
    ۱. کدوم یک راحت تر فاند می دهند ( فرانسه یا امریکا یا بقیه کشورهای اروپا)
    ۲. کدوم یک در پذیرش به مسائل سیاسی داوطلب اهمیت می دهند وطرف رو رد میکنند؟ (مثلا روحانی بودن)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alonzy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما فارغ از جداول رتبه دانشگاه ها برای رشته حقوق تجارت بین الملل یا حقوق بشر و در کل فرانسه بهتره یا اروپا و امریکا چه از نظر سطح اموزشی وچه از این نظر که در برگشت به ایران از نظر جذب. دو تا مسئله خیلی مهم
    ۱. کدوم یک راحت تر فاند می دهند ( فرانسه یا امریکا یا بقیه کشورهای اروپا)
    ۲. کدوم یک در پذیرش به مسائل سیاسی داوطلب اهمیت می دهند وطرف رو رد میکنند؟ (مثلا روحانی بودن)
    سلام
    به نظرتون ضرورتی داره که اعلام کنید روحانی هستید، مگر می خواهید اونجا ملبس باشید؟
    اگر بدون فاند نمیتوانید بروید به نظرم شانستون توی اروپا بیشتر برای فاند گرفتند. مخصوصا که برای خوتندن دکترا توی امریکا باید از مستر شروع کنید و حتما مستر را توی همون دانشگاه خوانده باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط En-Mo نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون ضرورتی داره که اعلام کنید روحانی هستید، مگر می خواهید اونجا ملبس باشید؟
    اگر بدون فاند نمیتوانید بروید به نظرم شانستون توی اروپا بیشتر برای فاند گرفتند. مخصوصا که برای خوتندن دکترا توی امریکا باید از مستر شروع کنید و حتما مستر را توی همون دانشگاه خوانده باشید
    ممنون من نمیخوام اونجا ملبس باشم ولی بالاخره میفهمن دانشگاه لیسانسم یه دانشگاه خاص بوده دیگه!
    راستی معدل چقد واسشون مهمه احتمالا معدل لیسانسم به ۱۹ برسه، اینطوری شانسم برا فاند بیشتر میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarhd نمایش پست ها
    دوستان یه سوال، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور چه اروپا و چه آمریکا آیا لیسانس حقوق از ایران رو قبول می کنن؟ من شنیدم فقط دانشگاه های فرانسه لیسانس حقوق ایران رو قبول دارن برای ادامه ی تحصیل، آیا این مساله صحت داره؟ و اگر امکان ادامه تحصیل در اروپا و آمریکا وجود داره پیش زمینه هاش چیه؟ غیر از آزمون های زبان البته! مثلا LSAT الزامی هست؟ آیا دوره های Pre-Master باید سپری شه؟ محدودیت ادامه تحصیل در دوره های مستر برای یک لیسانس حقوق از ایران چیه؟
    سلام
    همه جای دنیا مدرک حقوق ایران را قبول دارند. امریکا و کانادا اصولا به دلیل سیستم اموزشی متفاوتی که دارند مدرک مستر هیچ دانشگاهی غیر از خودشون را قبول ندارند. داشتن مستر یه نمره مثبت محسوب می شه ولی اگر بخواهید در امریکا یا کانادا دکترا بخوانید حتما باید از دانشجویان مستر همان دانشگاه باشید بعضا در وب سایت دانشگاه به طور رسمی اعلام کردند بعضی هم به طور سنتی دانشجویان خودشون در اولویت هستند
    مواردی که مورد نیازه توی سایتاشون اومده، اجمالا امتحان LSATفقط برای دوره JD هست. مطالب این فورم را دقیق بخوانید خیلی سئوالاتتون پاسخ داده می شود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alonzy نمایش پست ها
    ممنون من نمیخوام اونجا ملبس باشم ولی بالاخره میفهمن دانشگاه لیسانسم یه دانشگاه خاص بوده دیگه!
    راستی معدل چقد واسشون مهمه احتمالا معدل لیسانسم به ۱۹ برسه، اینطوری شانسم برا فاند بیشتر میشه؟
    رزومه یا sop تون را جوری بنویسید که موضوعات دیگه توش پررنگ بشه و اصلا لازم نیست خیلی به اسم و مشخصات دانشگاه بپردازید. معدلتون که خوبه ولی این مجموع رزومه شماست که به گرفتن فاند کمک می کنه . در مورد امریکا هم اساسا گرفتن فاند در رشته های انسانی سخته و ربطی به ملیت نداره. مدرکتون از کجاست؟ برای راهنمایی بهتر می پرسم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vviollet نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    من تقریبا شش ماهی میشه که در آمریکا زندگی می کنم و در رشته حقوق انرژی از دانشگاه تگزاس در مقطع LLM پذیرش گرفتم. با توجه به اینکه من اقامت این کشور رو دارم چند سوال از خدمتتون داشتم.
    ۱. با توجه به شرایط من به نظر شما تحصیل در مقطع LLM منطقی تر هست یا JD
    2. با توجه به اینکه شاید چند سال آینده به ایران برگردم به نظر شما آیا مقطع JD معادل دکتراهست یا لیسانس ارزیابی میشه.

بسیار ممنون از پاسخگویی شما
    با سلام،
    من ماه گذشته برای ادامه ارزیابی مدرکم که رفتم گفتند jd, llm هر دو معادل فوق لیسانس هست. به شما توصیه میکنم با llm شروع کنید ولی مطمئن شوید که دانشگاه علاوه بر دادن مدرک llm این دوره را به جای آزمون lsat از شما می پذیره و اجازه می دهد که وارد دوره jd بشوید. آن وقت امکان خواندن هردو رشته ر. دارید. البته با llm هم می توانید توی آمریکا کار پیدا کنید بسته به گرایشتون. دانشگاه دالاس sjd هم داره. دانشگاه تگزاس و هیوستون ر. مطمین نیستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)