صفحه 123 از 186 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من خیلی وقت بود که اینجا چیزی ننوشته بودم به دلیل مشغله زیاد. اما الان میخوام کل تجربیاتم رو در یکسال تحصیل استرالیا بگم اول اینکه من بعد از ورود به استرالیا رشته م رو از حقوق تجاری به حقوق مالکیت فکری تغییر دادم. دلیلش هم سیستم سخت کامن لا برای من بود. البته بگم که توی مالکیت فکری هم باید اساس سیستم کامن لا رو بلد باشید. من دانشگاه QUT درس میخونم که رنک جهانیش حول و حوش 120-130 هست. این دانشگاه یکی از 5 دانشگاه ارائه کننده کورس WIPO یا همون مالکیت فکری ولی تحت کنترل WIPO هست( سازمان جهانی مالکیت فکری). من این رشته رو انتخاب کردم چون با اینکه هفت سال سابقه ی کار وکالت در ایران رو دارم اما نمیخواستم اینجا وکالت کنم. بعد از فارغ التحصیل شدن میتونم به عنوان trademark attorneyکار کنم. کلاً به نظرمن برای ادامه تحصیل در خارج باید هدفتون رو معلوم کنید. اگر میخواید توی کشوری که تحصیل کردید بمونید و کار کنید باید همه ی جوانب رو در نظر بگیرید. اون دوستی که فرانسه رو به آمریکا ترجیح میده یا زبان فرانسه ش در حد پرفکته یا تصوری از کار حقوقی در کشور دیگه نداره. من در حالیکه توی کشور انگلیسی زبان هستم که همه مون کم و بیش توی ایران یه چیزی ازش میدونستیم، وقتی یه دوره کارآموزی رفتم توی یه دفتر حقوقی، تازه فهمیدم که حتی درس خوندن توی دانشگاه هم نمیتونه من رو از نظر زبان برای کار آماده کنه. نکته ی بعدی مراحل و شانس پیدا کردن کاره. هرچقدر مجبور باشید مراحل بیشتری طی کنید تا یه کار حقوق دست و پا کنید، خب طبیعتاً باید بیشتر هزینه کنید و ممکنه خسته هم بشید. من به شدت توصیه میکنم اگر کشوری مثل فرانسه رو دارید انتخاب میکنید حتماً راجع به بک گراند وکلای مشغول به کار اونجا تحقیق کنیدو. اگر اکثرشون فرانسوی باشن بدونید که کارتون خیلی سخته و شاید نتونید توی 3-4 سال به اهدافتون برسید. من خودم این کار رو نکردم و راستش کسی رو پیدا نکردم توی استرالیا که بتونم ازش نظر بخوام. اما خدا رو شکر الان این فروم نسبت به پارسال فعال تر شده و تعداد متقاضیان حقوقی هم بیشتر حتماً این رو در ذهن داشته باشید که کار ما مثل مهندسی و پزشکی و خیلی دیگه از مشاغل نیست. کار ما نیاز به مهارت های خاصی مثل زیبا و رسمی نوشتن، مهارت های ارتباطی قوی و توان استدلال با زبان فصیح داره. استرالیا هیچگونه بورسیه تحصیلی برای رشته حقوق نداره و در مقطع دکتری بورسیه به شدت رقابتیه و گرفتنش تقریباً غیرممکن. یعنی شاید اگر معدل ارشدتون 19.99 باشه و هزارتا جایزه و مقام و مقاله داشته باشید بتونید بورس بگیرید.. دلیلش هم اینه که رشته ی حقوق اینجا بین بچه های خودشون هم خیلی طرفدار داره، پس رقبای nativeرو کنار زدن خیلی سخته. از نظر پذیرش گرفتن از دانشگاهها مشکل خاصی وجد نداره. تا زمانیکه لیسانس حقوق دارید و حاضرید پول پرداخت کنید همه جا بهتون پذیرش میدن مگر دانشگاههای مجانی که توی استرالیا وجود نداره. اگر دنبال مدرک معتبر و اسم و رسم دار خاصی میگردید باید خیلی رزومه تون رو قوی کنید فقط حواستون باشه دروغ نگید که ممکنه عواقب خیلی بدی داشته باشه. منظورم از رزومه قوی، کار کردن در زمینه حقوقی با دفاتر معتبر و داشتن مقاله در مجلات معتبر ترجیحاً خارجی هست. با آرزوی موفقیت برای همه.
    سلام دوست عزیزم.اول از همه از اینکه اعلام آمادگی کردین به سوالات ما پاسخ بدین ممنوم.این رزومه ی من: لیسانس حقوق معدل:17/36 مقاله ندارم. تافل 102 اسپانیایی c1 فرانسه c1 تسلط کامل به زبان ایتالیایی- -یکی از مشکلات من برای رفتن و تردید برای انتخاب کدام کشور مسئله ی زبان است.همانطور که خود شما فرمودید در رشته ی ما قدرت زبان بسیار مهم است و من به عنوان مثال در زبان فرانسه بسیار قوی تر از انگلیسی هستم. و این موضوع برای من مشکل ایجاد کرده است.چون برای من فاند و ماندن در آن کشور خیلی مهم است.اما تا جایی که در این مدت بررسی کردم کشورهای فرانسه یا ایتالیا یا اسپانیا کشورهای مناسبی برای پیشرفت یک مهاجر نستند.لطفآ راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshidlaw نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یه سوال دارم و آن اینکه میتونم از دانشگاههای امریکا و یا کانادا پذیرش full fund برای PHD بگیرم؟
    1. فوق لیسانس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد تهران-شمال رشته حقوق بین الملل با معدل 18.45
    2.امتحان IELTS و یا TOEFL ندادم ولی نمره بالای 100 IBTمیتونم بگیرم
    3. یک مقاله داخلی و یک کتاب بعنوان دستیار نویسنده
    4.دو سال سابقه کار در موسسه حقوقی نفت و گاز
    5-زمینه مورد علاقه حقوق بین الملل و حقوق انرژی
    6. برای پاییز 2015
    7. توصیه نامه از اساتید حقوق

با تشکر
    با سلام
    گرفتن پذیرش مستقیم برای دکتری از آمریکا و کانادا تقریبا غیر ممکن است و نکته اینه که توی این کشورها فقط به دانشجویان مستر همون دانشگاه برای دکتری پذیرش می دهند. در رشته حقوق انرژی هم چون تعداد دانشگاهها کم است این موضوع خیلی مهمه. نکته دوم هم اینکه فکر نمی کنم از هیچ دانشگاهی توی امریکا و یا کانادا بتونید فول فاند بگیرید. این ربطی به رزومتون نداره، رزومه خوبی دارید ولی اصلا مسئله فاند برای رشته های انسانی در امریکا مثل اروپا نیست. می توانید روی فاندهای کم حساب کنید ولی نه فول فاند. توضیحات بیشتر را میتوانید توی صفحات فروم بخوانید.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    سلام آقای صالحی فر. من پارسال هم قبل از اومدن به استرالیا مزاحمتون شدم. ظاهراً الان نیوزیلند هستید. خواستم ببینم شرایط دکتری تون چطوریه؟ فول فاند هستید؟ اگر جایی توی فروم توضیح دادید میشه لطف کنید و راهنمایی کنید کجاست؟ خیلی ممنون از راهنمایی های ارزنده تون در فروم.
    سلام بر شما،
    بله یادم هست و خیلی خوشحالم که شروع کردید.
    نیوزیلند فوق العاده خوبه از همه نظر و من فول فاند هستم. من کسی رو ندیدم که ذره ای احساس نارضایتی داشته باشه از نیوزیلند. حتما مد نظرتون باشه.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

سلام دوست گرامي. اول از همه تبريك براي پذيرشتون. ميخواستم بپرسم واقعا براي رشته ما كه حقوق هست بورس و كمك هزينه تعلق ميگيره؟ چون هزينه تحصيل در كشوري مثل آمريكا بالاست. بنده كارشناسي رو از دانشگاه تهران و ارشد حقوق عمومي رو از دانشگاه شيراز گرفتم و الان دانشجوي ترم اول دكتري علوم تحقيقات هستم و ٦ سال هم سابقه وكالت دارم. بنظ حضرتعالي با فرض اينكه در گرفتن نمره زبان موفق شم كه ميشم ، چقدر احتمال گرفتن بورس از آمريكا برام وجود داره؟ ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد

اگر موندن توی یک کشور براتون مهمه، به نظر من زبان انگلیسیتون رو قوی کنید و کانادا یا استرالیا رو در نظر بگیرید. من خودم زبانم قوی نبود. امتحان آیلتس رو دادم و کلاً به مدت یکسال زبان خوندم. اونم همراه با هزار کار دیگه اما مشکل اینه که روی فاند نمیتونید در مقطع مستر حساب کنید متاسفانه. البته هستند دانشگاههایی که من شنیدم شرایط فاندشون بهتره ولی در هر صورت مقاله رو حتماً لازم دارند.
    خلاصه بهتره شرایط مالی رو اول بسنجید که خیلی مهمه. اما به نظر من میتونید از یه کشور با هزینه های پایین تر شروع کنید و بعد از گرفتن یه مدرک معتبر، به کشوری که شرایط بهتری برای مهاجرت داره برید.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

Junior Member

سلام آقای صالحی فر
    من دارم برنامه ریزی می کنم برای ادامه تحصیل برم آمریکا یا کانادا. هرچقدر تو سایت دانشگاه ها می گردم اسمی از دکترا برده نشده فقط llm هستش. پس این کسایی که میرن آمریکا با دکترا حقوق بر می گردند چی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan2012 نمایش پست ها
    سلام آقای صالحی فر
    من دارم برنامه ریزی می کنم برای ادامه تحصیل برم آمریکا یا کانادا. هرچقدر تو سایت دانشگاه ها می گردم اسمی از دکترا برده نشده فقط llm هستش. پس این کسایی که میرن آمریکا با دکترا حقوق بر می گردند چی؟
    با سلام

پروسه تحصیل در امریکا (که شباهت زیادی با کانادا دارد) اینجا توضیح داده شده. برای دکتری باید از LLM شروع کنید. اگر پذیرش مستقیم برای SJD /JSD هم وجود داشته باشد (خیلی محدود هست) حتما یک سال LLM را قبلش دارد.

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوالی دارم
    اگه کسی فوق لیسانس تجارت بین الملل داشته باشه و پروانه هم داشته باشه
    میتونه برای دکترا خارج اقدام کنه؟؟؟؟؟؟؟

این درسته که میگن بچه های حقوق باید از مقطع لیسانس اون ور درس خونده باشن تا بتونن دکترا بخونن؟

ممنون اگه راهنمایی کنید.

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه علامه طباطبایی هستم با معدل 17 و لیسانسم (حقوق) رو دانشگاه شهید چمران اهواز بود و با معدل 16.70 تموم کردم البته یه فوق دیپلم ادبیات فارسی هم دارم که سال 84 گرفتم و از اون زمان مشغول به تدریس در آموزش و پرورش هستم یعنی تقریبا بیش از 10 سال سابقه تدریس دارم به علاوه رتبه کنکور سراسری سال 84 77شدم و نفر اول ورودی اون سال چمران بودم و عضو دفتر استعادهای درخشان شدم بعد از اون سال 89 رتبه 8 ککنور کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل شدم و در سال 91 رتبه 10 کانون وکلای دادگستری شدم. مقاله آی إُس آی دارم اماده میکنم برای تافل هم میتونم نمره خوب شاید تا حدود 100یا بالاتر بیارم با همه این شرایط آیا با این سابقه احتمال پذیرش من در یکی از دانشگاه های خوب امریکا هست؟ 10 سال سابقه تدریس به شکل رسمی در اموزش پرورش میتونه نکته مثبتی برای پذیرش گرفتن باشه؟
    ممنون میشم کمک کنید

سلام دوستان من کل این 123 صفحه رو خوندم ولی متاسفانه راجع به تحصیل کارشناسی زیاد بحث نشده
    با این حال بازم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    برای تحصیل کارشناسی حقوق در اروپا چه کشوری رو پیشنهاد میکنید که هم کیفیت تحصیل خوبی داشته باشه و هم هزینه ی خیلی بالایی نداشته باشه؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)