صفحه 124 از 186 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

دوستان سلام. من در ابتدا این پیغام رو توی خصوصی برای آقای صالحی فر نوشته بودم که چون صندوق ایشون پر بود اینجا مینویسم. البته اینطوری بهتره که میتونم از نظریات دوستان دیگر هم بهره بگیرم.

راستش من قصد دارم فقط در صورتی برای تحصیل در خارج اقدام کنم که موفق به گرفتن فول اسکولارشیپ بشم. قبل از اینکه کشور خاصی مد نظر من باشه بیشتر همون فول اسکولارشیپ معیار اولم هست. خیلی روی زندگی کردن بعد تحصیل توی یک کشور اصرار ندارم و فقط هدفم تحصیل در یک دانشگاه معتبر است. چون حقوق ارتباطات در ایران دکتری نداره و من نمیخوام اجبارا یکی از چهار گرایش موجود رو انتخاب کنم. ( البته چون امریکا کانادا فول اسکولارشیپ نمیده کشورهای اروپایی رو مدنظر قرار دادم. وگرنه ماندن در امریکا و کانادا که رویا است ! اما علاقه زیادی به ماندن در کشورهای اروپایی ندارم. )

این رزومه من هست:

لیسانس حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، معدل 15/91
    فوق لیسانس حقوق ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، معدل 17/91

کتاب:
    2 تا کتاب دارم که البته هر دو هنوز دست ناشر و زیر چاپ هستند. یکی اش فقط گردآوری است که احتمالا ارزش خاصی براشون نداشته باشه. اما کتاب دومم همون پایان نامه ارشدم هست.

مقاله:
    2 تا اکسپت داخلی دارم. ( مقاله های مستخرج از پایان نامه من هستند ) هر دو مقاله فقط اکسسپ شدند ولی هنوز چاپ نشده اند

در ضمن نمدونم رتبه های کنکور من امتیازی محسوب میشه یا نه .
    رتبه 96 کنکور سراسری
    رتبه 2 کنکور ارشد

مدرک زبان ندارم. اما بعید میدونم بتونم در حالت عادی از آیلتس شش و نیم بیشتر بشم. اگر خیلی تلاش کنم شاید 7 بشم.

سابقه کار یا کاراموزی وکالت ندارم.

به نظر شما با این رزومه ممکنه بتونم فول اسکولارشیپ پیدا کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ قبل از اینکه کشور خاصی مد نظر من باشه بیشتر همون فول اسکولارشیپ معیار اولم هست. در درجه دوم رشته ای که به حقوق ارتباطات مرتبط باشه. (نمیخوام دوباره یک مستر دقیقا با همین عنوان بخونم). حقوق ارتباطات ایـــــــنقدر وسیع و گسترده است که به خیلی از گرایش ها مرتبط میشه. اما مد نظر من بیشتر رشته هایی هست مثل internet law, privacy law, information technology law,

منتظر جواب شما هستم. ممنون.

Junior Member

بچه ها ادامه سوالم رو اینجا اگه بپرسم خلاف مقررات نیست ؟ راستش من خیلی دلم میخواست میتونستم از دانشگاه های امریکا و کانادا پذیرش و فاند خوبی بگیرم. اما چون حس میکنم گرفتن فاند خوب از امریکا کانادا تقیربا غیرممکنه، در مورد اروپا سوال پرسیدم. وگرنه آرزوی اولم امریکا و کاناداست. حالا به نظر شما با این روزمه میشه فاند خوبی توی امریکا یا کانادا برای دوره مستر حقوق گرفت ؟ گرفتن full tuition wave از دانشگاه های امریکا یا کانادا برای من با این روزمه به نظرتون شدنیه ؟ اگر نتونم full tuition wave آز امریکا کانادا بگیرم گزینه بعدیم میشه فول اسکولارشیپ های اروپایی . که دیگه توی اروپا خیلی کشورش برام مهم نیست چون خیلی هم تمایلی به ماندن در کشورهای اروپایی ندارم. نمدونم چرا حس میکنم خیلی نژادپرست هستند. (شایدم اشتباه میکنم) اما امریکا کانادا انگار برای مهاجرا جوّش بهتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط commlaw نمایش پست ها
    بچه ها ادامه سوالم رو اینجا اگه بپرسم خلاف مقررات نیست ؟ راستش من خیلی دلم میخواست میتونستم از دانشگاه های امریکا و کانادا پذیرش و فاند خوبی بگیرم. اما چون حس میکنم گرفتن فاند خوب از امریکا کانادا تقیربا غیرممکنه، در مورد اروپا سوال پرسیدم. وگرنه آرزوی اولم امریکا و کاناداست. حالا به نظر شما با این روزمه میشه فاند خوبی توی امریکا یا کانادا برای دوره مستر حقوق گرفت ؟ گرفتن full tuition wave از دانشگاه های امریکا یا کانادا برای من با این روزمه به نظرتون شدنیه ؟ اگر نتونم full tuition wave آز امریکا کانادا بگیرم گزینه بعدیم میشه فول اسکولارشیپ های اروپایی . که دیگه توی اروپا خیلی کشورش برام مهم نیست چون خیلی هم تمایلی به ماندن در کشورهای اروپایی ندارم. نمدونم چرا حس میکنم خیلی نژادپرست هستند. (شایدم اشتباه میکنم) اما امریکا کانادا انگار برای مهاجرا جوّش بهتره.

با سلام
    در مورد آمریکا می توانم جواب بدهم. البته کانادا هم خیلی شبیه به آمریکاست. شما اگر بخواهید توی این دو کشور درس بخوانید حتما باید از مستر شروع کنید. و اگر هدفتان دکترا است هر دو را باید توی یه دانشگاه بخوانید. توی آمریکا علاوه بر رزومه تحصیلی، رزومه کاری شما هم مهمه. یعنی اینکه فعالیت کاری ولو دوره کار آموزی یا مثلا کار داوطلبانه در حین تحصیل داشتید یا نه. البته اگر سنوات تحصیلی تون پشت سر هم بوده ممکن است عدم داشتن سابقه کاری کم رنگ بشه. در کل براشون مهم که آدم فعالی بوده باشید. توی آمریکا در رشته حقوق چیزی به اسم tuition Wave من ندیدم. ولی خوب امکان گرفتن فاندهای کوچک هست از دانشگاه یا موسسات خارج دانشگاه. ولی شخصا به نظر من روی اروپا تمرکز کنید و دوباره یک سال از عمرتان را صرف خواندن مستر نکنید خیلی بهتره. هرچند تحصیل توی آمریکا هم مزایای خاص خودش را دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط En-Mo نمایش پست ها
    با سلام
    در مورد آمریکا می توانم جواب بدهم. البته کانادا هم خیلی شبیه به آمریکاست. شما اگر بخواهید توی این دو کشور درس بخوانید حتما باید از مستر شروع کنید. و اگر هدفتان دکترا است هر دو را باید توی یه دانشگاه بخوانید. توی آمریکا علاوه بر رزومه تحصیلی، رزومه کاری شما هم مهمه. یعنی اینکه فعالیت کاری ولو دوره کار آموزی یا مثلا کار داوطلبانه در حین تحصیل داشتید یا نه. البته اگر سنوات تحصیلی تون پشت سر هم بوده ممکن است عدم داشتن سابقه کاری کم رنگ بشه. در کل براشون مهم که آدم فعالی بوده باشید. توی آمریکا در رشته حقوق چیزی به اسم tuition Wave من ندیدم. ولی خوب امکان گرفتن فاندهای کوچک هست از دانشگاه یا موسسات خارج دانشگاه. ولی شخصا به نظر من روی اروپا تمرکز کنید و دوباره یک سال از عمرتان را صرف خواندن مستر نکنید خیلی بهتره. هرچند تحصیل توی آمریکا هم مزایای خاص خودش را دارد.

خیلی ممنون از شما که پاسخ دادید. توی پست های قبلی شما دیدم نوشتید در بعضیی موارد دانشگاه بخشی از شهریه رو ویو میکنه. این فاندهایی که در بالا فرمودید کوچک است و ممکنه از دانشگاه باشه ، مثلا همین ویو شدن شهریه است؟ نهایت کمکی که میتونن بکنن همین هست که شهریه رو کم میکنند؟ یعنی هزینه های زندگی در هر صورت به دوش خودمون میفته؟ هیچ راه دیگه ای وجود نداره که بشه از طریق اون هزینه های یک الی دو سال مستر رو باهاش تامین کرد؟ مثلا انجام دادن کارهای تحقیقاتی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

سلام دوستان
    امسال قرار هست واسه 2 دانشگاه فنلاند به علت اینکه شهریه نمیگیرن اقدام کنم و به غیر از این 2 جا دانشگاه چارلز چک رو هم که شهریه ی پایین 6000 دلاری داره رو هم مد نظر دارم.
    در خواستی که از دوستان دارم اینه که واسه 3 گرایش حقوق بشر. حقوق تجارت بین الملل و حقوق بین الملل دانشگاه های خوبی که تا همین سقف 7 تا 8 هزار دلار شهریه میگیرن معرفی کنن. البته با توجه به رزومه ای که دارم.
    لیسانس شهید بهشتی معدل 15.17
    ایلتس 6.5
    1 مقاله( هنوز چاپ نکردم ولی توی مجله ی علمی ترویجی دانشکده چاپ میتونم کنم که ارزشی فکر نمیکنم داشته باشه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط commlaw نمایش پست ها
    خیلی ممنون از شما که پاسخ دادید. توی پست های قبلی شما دیدم نوشتید در بعضیی موارد دانشگاه بخشی از شهریه رو ویو میکنه. این فاندهایی که در بالا فرمودید کوچک است و ممکنه از دانشگاه باشه ، مثلا همین ویو شدن شهریه است؟ نهایت کمکی که میتونن بکنن همین هست که شهریه رو کم میکنند؟ یعنی هزینه های زندگی در هر صورت به دوش خودمون میفته؟ هیچ راه دیگه ای وجود نداره که بشه از طریق اون هزینه های یک الی دو سال مستر رو باهاش تامین کرد؟ مثلا انجام دادن کارهای تحقیقاتی؟
    فاندها لزوما از طرف دانشگاه نیست، موسسات خارج از دانشگاه هم هستند که Scholarship میدهند که need based / Merit based هستند. بسته به رشته و گرایشی که توش تحصیل می کنین یا مثلا شرایط خاصی که دارید ولی خوب تعدادشون برای دانشجویان LLM , و اینترنشنال کمه. باید وقت بگذارید و سرچ کنید. در مورد انجام دادن کارهای تحقیقاتی اگر امکانش باشه دریافتی شما خیلی کمه. طبق قانون آمریکا دانشجویان فقط می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند که دانشجویان خارجی ، نمی توانند خارج از دانشگاه کار کنند حالا هر کاری که هست از کار در کتابخانه گرفته تا کار تحقیقاتی. در آمدتان بستگی به کارتان دارد. در رشته های انسانی مثل حقوق چون اساسا پروژه ها پول ساز نیست در آمدتان کم است و ساعتی بین 7.5 تا خیلی خوشبینانه 8-9 دلار است. بنابر این اصلا مثل رشته های مهندسی نیست. باید از گرنت های خاص استفاده کنید. البته توجه کنید که شهریه دانشگاهها و هزینه زندگی توی شهرهای مختلف متفاوته و گاهی تا نصف.

مثلا یکی از دانشگاههای دالاس Dedman School of Law یک گرنت 12000 دلاری برای دانشجویان LLM خارجی داره که البته شهریه دانشگاه با هزینه زندگی برای یک سال 65000 دلار بود. یا دانشگاه Tulsa یک گرنت 3000 دلاری داره برای ٍمستر حقوق انرژی که البته شهریه این دانشگاه 22000 دلار است یا دانشگاه OU یک گرنت 5000 تایی داره و شهریه اش 35000 تاست. البته این اطلاعات مال سال 2012 است که من برای پذیرش اقدام کردم. از همه این دانشگاهها پذیرش داشتم به همراه فاند. نهایتا با admission دانشگاه OU از یک موسسه دیگه RMMLF مقدار 5500 دلار دیگه فاندگفتند. RA دو تا از اساتید دانشگاه هم بودم. و با توجه به رزومه و شرایط دیگر بخشی از شهریه ام هم ویو شد و می شه گفت تقریبا فول فاند بودم ولی هزینه زندگی با خودم بود.
    اگر واقعا به فاند احتیاج دارید، به عقیده وقت بگذارید و سرچ کنید. عاقبت جوینده یابنده است.

Junior Member

سلام دوستان من در حال خواندن حقوق در مقطع لیسانس هستم میخواستم بدونم واسه فوق این رشته رو مییشه تو امریکا ادامه داد.... شانس پذیرش تو کدوم دانشگاه بیشتره اگه نه میشه رشته دیگه ای ادامه داد و به نظر شما چه رشته ای خوبه و زیاد سخت نباشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SBU- Law

با سلام خدمت دوستان.
    به نظر شما چقدر ممکنه که ما در رشته حقوق بتونیم در اسکالرشیبهای
    Erasmus Mundus قبول بشیم؟ از دوستان کسی بوده که در رشته حقوق قبول بشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SBU- Law

از دوستان کسی هست که در کشور آمان پذیرش گرفته باشه؟ شهریه ها در رشته های فنی مهندسی در آلمان حدودا 1000 یورو در سال هستند اما من هروقت سایتها رو نگاه می کنم، برای رشته حقوق برخی از دانشگاهها مبالغ نجومی نوشتنو بعضی ار دانشگاها حرفی از شهریه نزدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SBU- Law

دوستان این درسته که معدل 16 تفاوتی با معدل 18 ندارم و هر دو معدل درجه A محسوب میشوند؟ و سوال دیگه اینکه معدل 16.5 ارشد معدل خوبیه یا خیر. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)